Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαν τη γενιά των ρέηβερς και τους κύκλους δεν έχει!

On 28/08/2018 at 20:58, Alastor192 said:

συνεχιζει το στορυ εξισου δυνατα? Απτην μια μπαινω στον πειρασμο για να τα διαβασω,γιατι αυτο το περιμενε ειναι ανυποφορο,με το σταγονομετρο βγαινουν τα επεισοδεια. Απτην αλλη το anime ειναι σε αλλο επιπεδο,απο animation μεχρι και η μουσικη,δηλαδη αυτος ο Hiroyuki Sawano που φτιαχνει το soundtrack δεν υπαρχει,σου σηκωνετε η τριχα με την μουσικη του

Θα σου πρότεινα να πιάσεις το μάνγκα μετά το τέλος της σαιζόν, καθώς λογικά θα αργήσουν να βγάλουν 4η. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/08/2018 at 06:34, x.ristos1980 said:

Δεν ξέρω αν είστε οι αρμόδιοι να μου απαντήσετε παιδιά,αλλά μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το Saber rider με αγγλικους υπότιτλους και πόσα season είναι; 

52 επεισόδια μπορείς να το βρεις στο BakaBT.

Από πέρσι έχει γίνει privé tracker όμως γι'αυτό αν θες invite πρέπει να μπεις στο IRC τους.

23 hours ago, *nenya* said:

http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/paremvasi-tis-eisaggelias-areioy-pagoy-pros-gavrogloy-kai-sholeia-gia-ti

Πριν λιγο εδειξε και το σχετικο ρεπορταζ στα Ant1 News.

Αν ειναι δυνατον...τα βαζουν με το Death Note τωρα! Αντι να δουν τι παιζεται καθημερινα στην ελληνικη tv...

Φήμες λένε ότι πέφτουν νεκροί καθηγητές σε σχολεία σερί με τις αρχές να τρέχουν για συγκάλυψη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/8/2018 στις 1:33 ΠΜ, najinblue3 είπε

Να καθεται τωρα και να "διαφημιζει" cracked και αερολογιες εδω μεσα και 2 φορες με εκρινευριζει ομως. Η πειρατεια ειναι οτι χειροτερο για μενα, και εχω κουραστει να το λεω. Καντο, αλλα μην το διαφημιζεις. Δεν θα ασχοληθω ομως αλλο, /ignored

Χαλαρωσε, μπορει καποιος να μην εχει λεφτα να δινει καθε μηνα για τετοιο σκοπο. Δεν το διαφημιζω, μια βοηθεια ηθελα να δωσω. Εχεις δικιο παντως, ισως δεν το εξεφρασα σωστα. Εχεις,μαλλον εχετε, την συγνωμη μου😅.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Comic maniak είπε

μπορει καποιος να μην εχει λεφτα να δινει καθε μηνα για τετοιο σκοπο. 

Αν καποιος δεν εχει λεφτα για να δινει τον μηνα στο Crunchyroll,το πιο πιθανο ειναι να μην εχει καν για να πληρωνει το internet :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Comic maniak είπε

Χαλαρωσε, μπορει καποιος να μην εχει λεφτα να δινει καθε μηνα για τετοιο σκοπο. Δεν το διαφημιζω, μια βοηθεια ηθελα να δωσω. Εχεις δικιο παντως, ισως δεν το εξεφρασα σωστα. Εχεις,μαλλον εχετε, την συγνωμη μου😅.

τι να χαλαρωσω, δηλαδη καποιος μπορει να μην εχει λεφτα για να δει ανιμε νομιμα, να το κατανοησω. Αλλα γτ να παρει "cracked" που εγραψες λογαριασμο σε ενα απο τα λιγα site που κρατανε τα ανιμε ζωντανα στη Δυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

τι να χαλαρωσω, δηλαδη καποιος μπορει να μην εχει λεφτα για να δει ανιμε νομιμα, να το κατανοησω. Αλλα γτ να παρει "cracked" που εγραψες λογαριασμο σε ενα απο τα λιγα site που κρατανε τα ανιμε ζωντανα στη Δυση. 

Anyway, δικιο εχεις εν μερη. Δεν χρειαζεται να το συνεχισουμε😁.

Απλα αντι να μπεις kiss anime ανοιγεις το crunchyroll. Συμφωνω μαζι σου παντως....peace😅.

15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν καποιος δεν εχει λεφτα για να δινει τον μηνα στο Crunchyroll,το πιο πιθανο ειναι να μην εχει καν για να πληρωνει το internet :)

Μην το λες. Εχω ενα φιλο που με το ζορι μπορει να πληρωσει το internet. Δεν εχουν ολοι τις ανεσεις που εμεις θεωρουμε δεδομενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Comic maniak είπε

Μην το λες. Εχω ενα φιλο που με το ζορι μπορει να πληρωσει το internet. Δεν εχουν ολοι τις ανεσεις που εμεις θεωρουμε δεδομενες.

Μα το ιδιο πραγμα μου λες και εσυ.

Αν δεν εχεις να πληρωσεις για το crunchyroll ή για internet,το πιο πιθανο ειναι να εχεις μεγαλυτερες προτεραιοτητες απο το που θα δεις τα τελευταια anime :)

Το μονο λογικο επιχειρημα που υπαρχει στην περιπτωση του crunchy ειναι αν δεν φερνει σειρες που θες να δεις.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα το ιδιο πραγμα μου λες και εσυ.

Αν δεν εχεις να πληρωσεις για το crunchyroll ή για internet,το πιο πιθανο ειναι να εχεις μεγαλυτερες προτεραιοτητες απο το που θα δεις τα τελευταια anime :)

Επιλογη του ειναι να θελει να τα δει, ειτε ειναι οικονομικα ανετος ή οχι. Καταλαβαινω τι λες παντως😁. Απλα αυτος προσπαθει να βρεις τροπους να τα δει και ας μην μπορει να πληρωσει καποια συνδρομη.

Επεξ/σία από Comic maniak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Comic maniak είπε

Επιλογη του ειναι να θελει να τα δει, ειτε ειναι οικονομιλα ανετος ή οχι. Καταλαβαινω τι λες παντως😁. Απλα αυτος προσπαθει να βρεις τροπους να τα δει και ας μην μπορει να πληρωσει καποια συνδρομη.

Επιλογη του ειναι καποιου αν θα κοψει και εισιτηριο,αλλα αν τον πιασει ο ελεγκτης ξερεις τι θα του απαντησει?''''''Σκασε και πληρωνε'''' :D

Και εγω ακομα δεν εχω περασει ακομα Crunchyroll επειδη δεν φερνει anime απο αυτα που βλεπω καθε season αλλα σιγουρα δεν θα προτεινω και στους αλλους αυτο.

Τα παραπανω τα γραφω γιατι καθε φορα ολο και καποια αστεια δικαιολογια βλεπω να γραφουν ορισμενοι για να δικαιολογουν τα αδικαιολογητα.

Αν βλεπεις μη νομιμα τοτε απλα δεν μπαινεις καν στον κοπο να σχολιασεις το οτιδηποτε πανω σε αυτο το κομματι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Επιλογη του ειναι καποιου αν θα κοψει και εισιτηριο,αλλα αν τον πιασει ο ελεγκτης ξερεις τι θα του απαντησει?''''''Σκασε και πληρωνε'''' :D

Και εγω ακομα δεν εχω περασει ακομα Crunchyroll επειδη δεν φερνει anime απο αυτα που βλεπω καθε season αλλα σιγουρα δεν θα προτεινω και στους αλλους αυτο.

Τα παραπανω τα γραφω γιατι καθε φορα ολο και καποια αστεια δικαιολογια βλεπω να γραφουν ορισμενοι για να δικαιολογουν τα αδικαιολογητα.

Αν βλεπεις μη νομιμα τοτε απλα δεν μπαινεις καν στον κοπο να σχολιασεις το οτιδηποτε πανω σε αυτο το κομματι.

Anyway😁.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2018 στις 5:13 ΜΜ, najinblue3 είπε

Επισης οποιος θελει να δει ανιμε στο crunchyroll μπορει να δωσει 6 ευρω το μηνα

Για την ακριβεια εντος Ελλαδος ειναι 5 ευρω(ή πιο συγκεκριμενα 4.99 :P ).Επισης υπαρχουν πακετα οπως του ενος χρονου που ειναι στα  40 ευρω,πιο πολλα με την μια αλλα αναλογικα απο τα 5 ευρω το μηνα που θα σου βγουν 60 σε ενα χρονο γλιτωνεις 20 ευρω.

Εχω παρατηρησει αναλογα με την χωρα και το νομισμα εχουν διαφορετικες τιμες,για παραδειγμα στην Αμερικη ειναι κοντα 7 δολαρια,αρα και προφανως τα πακετα που ανεφερα πιο πανω θα ειναι και πιο ακριβα.

Σιγουρα ομως χωρις καποιο προγραμμα που σου αλλαζει το ip σου δεν αξιζει.Στην Ελλαδα ειναι ελαχιστα τα anime που δειχνει το crunchyroll σε σχεση με αμουρικα,οποτε οποιος ενδιαφερεται μονο με τον τροπο που προανεφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, W0zzAp είπε

Για την ακριβεια εντος Ελλαδος ειναι 5 ευρω(ή πιο συγκεκριμενα 4.99 :P ).Επισης υπαρχουν πακετα οπως του ενος χρονου που ειναι στα  40 ευρω,πιο πολλα με την μια αλλα αναλογικα απο τα 5 ευρω το μηνα που θα σου βγουν 60 σε ενα χρονο γλιτωνεις 20 ευρω.

Εχω παρατηρησει αναλογα με την χωρα και το νομισμα εχουν διαφορετικες τιμες,για παραδειγμα στην Αμερικη ειναι κοντα 7 δολαρια,αρα και προφανως τα πακετα που ανεφερα πιο πανω θα ειναι και πιο ακριβα.

Σιγουρα ομως χωρις καποιο προγραμμα που σου αλλαζει το ip σου δεν αξιζει.Στην Ελλαδα ειναι ελαχιστα τα anime που δειχνει το crunchyroll σε σχεση με αμουρικα,οποτε οποιος ενδιαφερεται μονο με τον τροπο που προανεφερα.

Εδω ειναι 6 εουρος το μηνα κανονικα, αλλα εχω παρει το πακετο για 1 χρονο οπως λες. Μπορεις να χρησιμοποιησεις το crunchyroll unblocker addon, που δεν εχουν καποιο θεμα και μπορεις να δεις τα παντα αν χρησιμοποιεις chrome η καποια παραλλαγη chromium.

Bεβαια οπως εχω ξαναπει, δεν εχει τα παντα της καθε σεζον, υπαρχει το funimation και τα μοιραζονται, αλλα ειναι πολυ value αν θες να βλεπεις ανιμε, να διαβαζεις manga, και φυσικα εχεις τη mobile εφαρμογη που με εχει βολεψει πραγματικα.

Για πειτε τι βλεπετε αυτη τη σεζον? Αρχισατε κατι καινουργιο? 

Μολις τσεκαρα αυτο στο Ελληνικο IGN, βασισμενο σε Γαλλικο manga, φαινεται ενδιαφερον

 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα anime απτην τωρινη σεζον(η οποια ειναι ηδη ξεπερασει τα μισα) εχω αρχισει.

Asobi Asobase:κωμωδια στυλακι saiki,οχι παρωδια απλα εχει περιπου 4 short μεσα σε ενα επεισοδιο οπως στο saiki.Πλακα εχει στα περισσοτερα επεισοδια σε αλλα μετρια πραγματα,αλλα την κανει την δουλεια του.Επισης ωραιο ending κατι σαν moe metal :P

Banana Fish:Θα εχει 24 επεισοδια και πληρη μεταφορα του manga που ειναι απτην δεκαετια του 80.Ωραιο συνολικα αρκετα διαφορετικο απο αυτα που συνιθηζουμε να βλεπουμε αν και επειδη ειναι shoujo yaoiζει αγρια

Gintama:Αλλο ενα sequel αλλα πολυ καλυτερο απτην προηγουμενη σεζον.Φουλ δραση σχεδον καθολου κωμωδια,αλλα γιαυτα που δειχνει ειναι φοβερο μεχρι τωρα.

Grand Blue:Το εχουμε αναφερει σε προηγουμενες σελιδες.Για μενα η κωμωδια της σεζον σιγουρα,πολυ γελιο σε καθε επεισοδιο.

Hanebado:Ενα ωραιο sport anime που αφορα το μπαντμιντον με φοβερο animation και σχετικα καλο ρυθμο σε σχεση με τα ποσα επεισοδια εχει αλλα εχει τεραστιο θεμα με τους πρωταγωνιστες του αφου οι περισσοτεροι ειναι για καρπαζιες.

Hataraku Saibou:Το ειχα αναφερει και αυτο και ειχαμε πει κιολας οτι θυμιζει ενα παλιο γαλλικο cartoon που αφορα το πως λειτουργει ο ανθρωπινος οργανισμος.Η εκπληξη της σεζον μιας και δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο.Εχει μεσα δραση-κωμωδια πολυ ωραια αναπτυξη χαρακτηρων και βεβαια μαθαινεις και αρκετα πραγματα για το πως λειτουργει το σωμα ενος ανθρωπου.Δυστυχως δυσκολευομαι με τις ονομασιες αρκετες φορες και ανοιγω google να καταλαβω για τι πραμα μιλανε,κατι που κανω πρωτη φορα για anime.

Overlord 3 ;Ποτε δεν τρελαθηκα για το συγκεκριμενο anime αλλα αυτην την σεζον την θεωρω ανωτερη απτις προηγουμενες 2.Βλεπουμε περισσοτερο Ainz και την δικια του Guild και σε δευτερη μοιρα τους υπολοιπους ετσι οπως θα επρεπε σε αντιθεση με την 2η σεζον.

AoT 3:Τριτη σεζον τα ειπαμε και πιο πριν καλυτερη απτην προηγουμενη κυριως απο αποψη πληροφοριων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2018 στις 1:02 ΠΜ, Nidonas είπε

Σαν τη γενιά των ρέηβερς και τους κύκλους δεν έχει!

- Τί σου αρέσει να κάνεις;

- Να αράζω μόνος μου!

Καλό ελληνικό meme θα γινόταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...