Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Edel είπε

Προπαρασκευή σήμερα και ο Oda Sensei απαιτεί να σέβεστε και να μη λέτε κακά λόγια για το ρυθμό του One Piece

σεβασμός.jpg

- Χαίρετε. Μπάμπης Μπάμπουρας.

- Το βλέπω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω αλλα το τελευταιο επεισοδιο του Overlord το βρηκα καπως περιεργο.

Μια η υποτιθεται τελικη μαχη μεταξυ των 2 μου φανηκε καπως αποτομη/περιεργη(αν και το τελικο αποτελεσμα ηταν αναμενομενο).

Σαν season βεβαια με διαφορα καλυτερη απο την προηγουμενη δεν το συζηταμε καν αυτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω η 3η ειναι και η καλυτερη γενικοτερα, οχι μονο ανωτερη της 2ης. @Edel ανοιξε κανα off-topic στα διαφορα και πετα τα εκει. Με βαζεις πραματα που τα βλεπω καθημερινα στο fb, δεν ειναι αστειο πλεον

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nickarmy είπε

με ψήνει να διαβάσω και το novel αν και δεν ειναι του γούστου μου αλλα ακούω οτι ειναι πολύ ποιο ωραια (λογο λεπτομεριων)

To novel το ξεκινησα πριν ενα μηνα, και ειναι τρομερο για μενα που λατρευω το anime. Υπαρχουν πολλες διαφορες με το anime tho

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fea.png

'Ντάξει μια μέρα πίσω,  αλλά το JoJo είναι και πάλι εδώ.

Part 5 aka ΜΙΜ (Μαφιόζοι Ιταλοί Metrosexuals) 8/10 πρώτο επεισόδιο με καλό cliffhanger  και φυσικά η διαβόητη "taste of a liar" σκηνή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού άρχισε η φθινοπωρινή σεζόν ανανέωσα την συνδρομή μου με το crunchyroll και βρήκα την ευκαιρία να αρχίσω και εγώ το jojo που ήθελα καιρό μιας και ξεκίνησε η 5η σεζον. Τώρα πότε θα τελειώσω τα 100+ επεισόδια θα δείξει :P

Όσο για την καινούργια σεζόν ανακοινώθηκαν 39 επεισόδια όσα δηλαδή ήταν η προηγούμενη άρα θα υπάρξει μεταφορά όλου του part 5 απτο manga.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Ειδα το radiant, ειναι fairy tail-esque. Mειγμα Natsu-Naruto ξεκαθαρα 

Δεν θα το δω προς το παρόν αλλά νομίζω ήταν 100% σίγουρο ότι θα είχε επιρροές από τα mainstream shounen. 

Πρεμιέρα και για το sao και goblin slayer

Επεξ/σία από W0zzAp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κόπο και βάσανο τελείωσα το 3-gatsu lion. Αργόσυρτο, καταθλιπτικό (ανούσια κατ εμέ) slice of life με θέμα το shogi. Είχε κάποιο ενδιαφέρον αλλά ήταν τόσο υποτονικός και αργός ο ρυθμός που με έχασε σα  θεατή. Θεωρώ και κακό το πρωταγωνιστή. O Kiriyama σε καμιά περίπτωση δε με έπεισε για τις καταθλιπτικές του τάσεις. Το ξεκίνησα επειδή είδα ότι η δεύτερη σεζόν έχει βαθμολογία στο θεό αλλά τρέμω να την πιάσω μετά τη πρώτη. Βασανίστηκα.

Το Boku no Hero, είχε μια αξιοπρεπέστατη τρίτη σεζόν. Μόνο και μόνο που δεν υπάρχει υποψία filler αυτό και μόνο του είναι win win για τη σειρά. Οκ, να δεχτώ ότι ίσως να έκανε σε κάποια επεισόδιο κοιλιά, αλλά εβδομαδιαίο Shonen δε μπορεί να πηγαίνει τραίνο συνέχεια, τη στιγμή μάλιστα που δεν είναι μια ξεκάθαρη περιπέτεια, αλλά δείχνει μαθητές ακαδημίας στη προσπάθεια τους να γίνουν ήρωες. Θα έχει και κάποια βαρετά σημεία. Εγώ παρ όλα αυτά το απόλαυσα και δηλώνω καραφαν του.

Για το νέο Jojo, τι να πω. Πρώτο επεισόδιο, μου φάνηκε σα να τελείωσε μέσα σε 5 λεπτά, σ αφήνει και με τέλος να τρέχουν τα σάλια, θα περάσουμε Σάββατα υψηλής ονείρωξης.

Το σχέδιο είναι διαφορετικό και με ξένισε λίγο αλλά ποιος νοιάζεται. μιλάμε για το νέο Jojo. Ακόμα και με πλαστελίνη να ήταν θα ήταν πιο αντρικό από εμάς. 

Spoiler

Μόνο και μόνο που υπάρχει μέσα ο Jotaro ξανά και αναφέρθηκε πάλι ο Dio η σειρά προβλέπεται επική. Ας έχει και έναν μετροσέξουαλ 15χρονο πρωταγωνιστή :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...