Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/10/2018 στις 11:59 ΠΜ, Edel είπε

Με κόπο και βάσανο τελείωσα το 3-gatsu lion. Αργόσυρτο, καταθλιπτικό (ανούσια κατ εμέ) slice of life με θέμα το shogi. Είχε κάποιο ενδιαφέρον αλλά ήταν τόσο υποτονικός και αργός ο ρυθμός που με έχασε σα  θεατή. Θεωρώ και κακό το πρωταγωνιστή. O Kiriyama σε καμιά περίπτωση δε με έπεισε για τις καταθλιπτικές του τάσεις. Το ξεκίνησα επειδή είδα ότι η δεύτερη σεζόν έχει βαθμολογία στο θεό αλλά τρέμω να την πιάσω μετά τη πρώτη. Βασανίστηκα.

Το Boku no Hero, είχε μια αξιοπρεπέστατη τρίτη σεζόν. Μόνο και μόνο που δεν υπάρχει υποψία filler αυτό και μόνο του είναι win win για τη σειρά. Οκ, να δεχτώ ότι ίσως να έκανε σε κάποια επεισόδιο κοιλιά, αλλά εβδομαδιαίο Shonen δε μπορεί να πηγαίνει τραίνο συνέχεια, τη στιγμή μάλιστα που δεν είναι μια ξεκάθαρη περιπέτεια, αλλά δείχνει μαθητές ακαδημίας στη προσπάθεια τους να γίνουν ήρωες. Θα έχει και κάποια βαρετά σημεία. Εγώ παρ όλα αυτά το απόλαυσα και δηλώνω καραφαν του.

Για το νέο Jojo, τι να πω. Πρώτο επεισόδιο, μου φάνηκε σα να τελείωσε μέσα σε 5 λεπτά, σ αφήνει και με τέλος να τρέχουν τα σάλια, θα περάσουμε Σάββατα υψηλής ονείρωξης.

Το σχέδιο είναι διαφορετικό και με ξένισε λίγο αλλά ποιος νοιάζεται. μιλάμε για το νέο Jojo. Ακόμα και με πλαστελίνη να ήταν θα ήταν πιο αντρικό από εμάς. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Μόνο και μόνο που υπάρχει μέσα ο Jotaro ξανά και αναφέρθηκε πάλι ο Dio η σειρά προβλέπεται επική. Ας έχει και έναν μετροσέξουαλ 15χρονο πρωταγωνιστή :P

Για το 3gatsu η αλήθεια είναι ότι έχει πολύ βαρύ δράμα, αρκετά καταθλιπτικό. Σε θέμα χαρακτήρων και πρωταγωνιστή δεν είχα κάποιο θέμα.

Η 2η σεζόν όχι μόνο με βάση τις βαθμολογίες αλλά κυρίως από σχόλια είναι σαφώς ανώτερη(και εγώ βέβαια την θεωρώ καλύτερη),δεν έχει το πολύ βαρύ δράμα που έχει η 1η σεζόν, υπάρχει ανάπτυξη κάποιων υπολοίπων χαρακτήρων αλλά και του κεντρικού και βέβαια προχωράει και ένα κομμάτι σε ότι αφορά το shogi.

Είχα γράψει κάποια πράγματα όταν το είχα δει αλλά μάλλον μόνο εγώ το έβλεπα :P . Το anine έχει καταπληκτικό σχέδιο και σκηνοθεσία και κυρίως φοβερά καλογραμμένους διαλόγους που σε σημεία νόμιζα ότι διάβαζα κάτι σαν ποίηση. Οι χαρακτήρες μου είναι αρκετά συμπαθείς (ή τουλάχιστον οι περισσότεροι) και όσο για τον αργό ρυθμό νομίζω ταιριάζει γάντι σε τέτοιου είδους anime.

Τώρα εφόσον είδες με το ζόρι την πρώτη σεζόν δεν θα σου έλεγα να πας παραπέρα, προσωπικά θα το dropαρα και πιο νωρίς αν ήταν να βασανιστω όπως αναφέρεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδε κανεις Goblin Slayer? Το ειδα σημερα, αλλα περιμενα να δω και αλλα ειδα xD

Τρομερο εισαγωγικο επεισοδιο παρ ολα αυτα, αν και περιμενα ψιλο-harem.

Και μολις ειδα ψιλο-προκαλεσε εναν πανικο στo /r/anime

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Λογικα θα το ξεκινησω και εγω,απλα περιμενω να βγει και το Tokyo Ghoul οπου να ναι.

Και γτ περιμενεις το TG για να ξεκινησεις αυτο?

Παντως τοση γαματοσυνη σε ενα επεισοδιο πως την χωρεσανε. Τρομερες σκηνες, ομορφο soundtrack, και τα υπολοιπα δε μπορω να τα αναφερω γτ θα ριξω σποιλερ

Δες το asap 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Μολις ειδα και το Zombie land saga, καλουτσικο θα το συνεχισω σιγουρα. Αυτη η σεζον εχει πολυ πραμα 😎

 καλα ηταν οτι νανε αλλα και εγώ το είδα ...

ωραίο το goblin μόλις το είδα... διαβαζω οτι το μανγκα ειναι ποιο άγριο και με βαζει σε τρυπάκι να διαβασω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nickarmy είπε

 καλα ηταν οτι νανε αλλα και εγώ το είδα ...

ωραίο το goblin μόλις το είδα... διαβαζω οτι το μανγκα ειναι ποιο άγριο και με βαζει σε τρυπάκι να διαβασω 

Οτι να ναι, αλλα καλο οτι να ναι 😂

Για το goblin διαβασα οτι ειναι πιστο adaptation, για τις ιδιαιτερες σκηνες ειδικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, najinblue3 said:

Ειδε κανεις Goblin Slayer? Το ειδα σημερα, αλλα περιμενα να δω και αλλα ειδα xD

Τρομερο εισαγωγικο επεισοδιο παρ ολα αυτα, αν και περιμενα ψιλο-harem.

Και μολις ειδα ψιλο-προκαλεσε εναν πανικο στo /r/anime

Καλή αρχή, πολύ hype στο internet γενικά. Δεν έχω διαβάσει το manga άρα δε μπορώ να κρίνω.

Σα να παρακολουθούσα DnD σε anime διασκευή ενός lvl 1 party με σάπιο DM :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Οτι να ναι, αλλα καλο οτι να ναι 😂

Για το goblin διαβασα οτι ειναι πιστο adaptation, για τις ιδιαιτερες σκηνες ειδικοτερα.

εν τέλη (μόλις τελείωσα το πρώτο chapter) εντάξει ίδιο ήταν εκτός προφανώς απο το λίγο γυμνό που είχε... θα συνεχίσω μόνο με anime 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Goblin Slayer το γνωριζω απτο manga οταν ειχε πρωτοβγει(απο light novel ειναι κανονικα) και ναι το ειδα και ηταν απτα anime που περιμενα για αυτη την σεζον.Ισχυει ομως και οτι το manga ειναι λιγο πιο brutal αλλα και το anime εκανε μια πολυ τιμια μεταφορα.Θελω να δω μεχρι που θα φτασουν μιας και μονο 12 επεισοδια θα εχει και σε τι ρυθμο θα αναπτυχθει.Παντως πολυ δυνατο το 1ο επεισοδιο οπως θα επρεπε αλλωστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, W0zzAp είπε

Το Goblin Slayer το γνωριζω απτο manga οταν ειχε πρωτοβγει(απο light novel ειναι κανονικα) και ναι το ειδα και ηταν απτα anime που περιμενα για αυτη την σεζον.Ισχυει ομως και οτι το manga ειναι λιγο πιο brutal αλλα και το anime εκανε μια πολυ τιμια μεταφορα.Θελω να δω μεχρι που θα φτασουν μιας και μονο 12 επεισοδια θα εχει και σε τι ρυθμο θα αναπτυχθει.Παντως πολυ δυνατο το 1ο επεισοδιο οπως θα επρεπε αλλωστε.

Ποσο πιο brutal ειναι το manga, στο ιδιο chapter?  Παντως μαλλον παει για anime της season 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...