Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, Edel είπε

Εδώ δε με πείθεις.

Το Goblin Slayer ήταν εκπληκτικό για πρώτο επεισόδιο. Μπρουτάλ γκορ τρασιά. Απίστευτο! Παρόλο που ήταν ένα τραγικά εισαγωγικό προβλεπόμενο επεισόδιο το τέλος του ήταν κάπως αναπάντεχο. Πολύ μου άρεσε. 

Ρε ειναι αλλη φαση σε λεω, δες το και κρινε μονος σου XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Edel said:

Εδώ δε με πείθεις.

Το Goblin Slayer ήταν εκπληκτικό για πρώτο επεισόδιο. Μπρουτάλ γκορ τρασιά. Απίστευτο! Παρόλο που ήταν ένα τραγικά εισαγωγικό προβλεπόμενο επεισόδιο το τέλος του ήταν κάπως αναπάντεχο. Πολύ μου άρεσε.  

Spoiler

*Dice roll*

Κερασάκι στη τούρτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες το goblin εχει κανει τρελη επιτυχια το μανγκα/δεν εχει καμια σχεση με underrated ανιμε διαμαντακια ισα ισα ειναι το φαβορι της σεζον/ελπιζω το ανιμε να σταθει επαξια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

Εδώ δε με πείθεις.

Το Goblin Slayer ήταν εκπληκτικό για πρώτο επεισόδιο. Μπρουτάλ γκορ τρασιά. Απίστευτο! Παρόλο που ήταν ένα τραγικά εισαγωγικό προβλεπόμενο επεισόδιο το τέλος του ήταν κάπως αναπάντεχο. Πολύ μου άρεσε. 

Το τραγικα προβλεπομενο που κολαει, δε μπορω να καταλαβω, oτι σκοτωσε τα μωρα στο τελος ηταν πολυ προβλεπομενο. Μαλλον εδω μεσα μονο ειδικοι γραφουν. Πραγματικα εδω μεσα δε μπορουμε να πουμε τιποτα, η να προτεινουμε καινουργια anime, επειδη ειναι κωμωδιες. Πεταγονται κατι τετοια τραγικα posts και μου ανεβαινει η πιεση. Αυτα απο μενα 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε ρε μάστορα τι εκνευρίζεσαι.

 

κοπελίτσα νουμπ βρίσκεις άλλους νουμπς, κάνουν πάρτυ να πάνε σε αποστολή πάνω των δυνάμεών τους, και η κοπέλα στο guild τους προεδιδοποιεί να μη πάνε. Ε αμέσως καταλαβαίνεις ότι όλοι θα βρεθούν σφαγμένοι σε δευτερόλεπτα. ότι δηλαδή σοκαρίστηκες από την εξέλιξη αυτή. Και σκάει μετά ο μπρουτάλ πρωταγωνιστής και καταλαβαίνεις στο δευτερόλεπτο τι θα γίνει και μετά. Ε να με συμπαθάς, αλλά πιο γραφική εξέλιξη δε θα μπορούσε να υπάρχει. Παρ όλα αυτά η εκτέλεση ήταν πολύ καλή. 

 

γιατί δηλαδή σου ανέβηκε η πίεση? υπερβολικό σε βρίσκω. 

 

Η ανέφερα πουθενά ότι δε μου άρεσε? Εκπληκτικό έγραψα.

 

Και το τέλος του, ήταν εντελώς ξένο ως προς τη generic μορή όλου του πρώτου 20λεπτου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

 Μαλλον εδω μεσα μονο ειδικοι γραφουν. 

Πραγματικα εδω μεσα δε μπορουμε να πουμε τιποτα, η να προτεινουμε καινουργια anime, επειδη ειναι κωμωδιες. 

 

Αυτο παλι απο που προκυπτει? 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ, έφτασα στο πιο πρόσφατο manga chapter και έχει πλάκα γενικά,  αλλά κάτι που διάβαζα από αλλού ότι "πώπω dark", κλπ, είναι γιατί το Lost Children Arc του Berserk δεν έγινε ποτέ animated.

Ναι, το λέμε και το ξαναλέμε, αλλά άλλο να βλέπουμε goblin kids να πεθαίνουν μιας και τέρατα και άλλο αυτά με τον Guts εκεί. ;)

Έχει γενικά πολλά κωμικά σημεία + harem tendencies το GS και το σχέδιο (design) γενικά είναι αυτό το cute (που δεν με χαλάει σε π.χ. Konosuba), αλλά μου αρέσουν τα σχέδια (plans) του GS και πώς κάθε φορά χρησιμοποιεί την κατάσταση (και τους άλλους) για να κερδίσει. Για κάποιον που πάλευε μόνο ενάντια σε gobos όλη την ζωή του, είναι φοβερός planner. Έστω και αν δεν γνωρίζει κανένα άλλο σχεδόν τέρας που μπορεί να ξέρουν όλοι, αλλά αυτός "I think that's not a goblin". :D

Πάντως έτσι όπως το είδα και μάλλον για να κλείσει η πρώτη σαιζόν (δεν έχω δει, 12 επεισόδια θα το πάνε; ), κολλάει πολύ να τελειώσει η σαιζόν με

 

την μάχη της φάρμας. Ώστε η 2η σαιζόν να έχει το "πάρτυ" που κάνει μετά.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Πάντως έτσι όπως το είδα και μάλλον για να κλείσει η πρώτη σαιζόν (δεν έχω δει, 12 επεισόδια θα το πάνε; ), κολλάει πολύ να τελειώσει η σαιζόν με

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

την μάχη της φάρμας. Ώστε η 2η σαιζόν να έχει το "πάρτυ" που κάνει μετά.

Ναι 12 επεισοδια εχουν ανακοινωθει και δεν θα μου κανει καμια εντυπωση αν το anime ξεπερασει το manga.To πρωτο επ εκανε μεταφορα τα πρωτα 2 chapter και πιθανολογω οτι σε καποιο σημειο θα το τρεξουν οπως γινεται συχνα σε τοσα λιγα επεισοδια ειδικα που εχουν βαση ενα light novel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τελείωσα πρόσφατα το tower of God (εννοώ μέχρι το τελευταίο chapter) και έχω να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχω διαβάσει ποτέ μου. 

Υπάρχει κάτι ανάλογο? Επικό με τεράστιο βάθος στο lore και χαρακτήρες σοβαρούς κτλ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2018 στις 6:56 ΜΜ, najinblue3 είπε

Ειδε κανεις Goblin Slayer? Το ειδα σημερα, αλλα περιμενα να δω και αλλα ειδα xD

Τρομερο εισαγωγικο επεισοδιο παρ ολα αυτα, αν και περιμενα ψιλο-harem.

Και μολις ειδα ψιλο-προκαλεσε εναν πανικο στo /r/anime

διαβαζω οτι περα απο το brutality, εχει και μπολικo rape μεσα.

mmm...SOLD!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τελιωσε χθες η τριτη σεζον του AoT που την εσπασαν σε 2 κομματια,το επομενο μερος τον Απριλιο.Επισης υπαρχει μεσα στο ending μια σκηνη,οποτε μην το skipαρετε.

Για την καινουργια σεζον θα προτεινα και το Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai ,μπορει να φαινεται η εικονα και το στορυ οτι ναναι,αλλα εχει πιο ενδιαφερον αποτι δειχνει εχοντας και ωραιο κεντρικο χαρακτηρα που αν και ειναι μαθητης δεν ειναι η κλασικη περιπτωση που βλεπουμε συχνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, W0zzAp είπε

Τελικα τελιωσε χθες η τριτη σεζον του AoT που την εσπασαν σε 2 κομματια,το επομενο μερος τον Απριλιο.Επισης υπαρχει μεσα στο ending μια σκηνη,οποτε μην το skipαρετε.

Για την καινουργια σεζον θα προτεινα και το Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai ,μπορει να φαινεται η εικονα και το στορυ οτι ναναι,αλλα εχει πιο ενδιαφερον αποτι δειχνει εχοντας και ωραιο κεντρικο χαρακτηρα που αν και ειναι μαθητης δεν ειναι η κλασικη περιπτωση που βλεπουμε συχνα.

έχει φοβερό ending γιατι κάποιος να κανει skip ντροπή χαχ, λογικά η σκηνή που δείχνει στο τέλος είναι μετά απο μια μεγάλη μαχη που έχει προηγηθεί (έχω διαβάσιε μανγκα αλλα όχι ως αυτήν που έδειξε ...) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...