Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Παίδες τώρα που τελείωσε η σεζόν πείτε μου τι στυλ είναι το promised neverland? Θα το δω σίγουρα απλά να ρωτήσω είναι τόσο καλό όσο το βαθμολογούν η συμβαίνει απλά επειδή είναι φρέσκαδουρα (όπως έχει γίνει παράδοση στο ανιμελιστ) 

Το στυλ του ειναι ακριβως αυτο που βλεπεις να περιγραφει στην συνοψη.Οσο για τις βαθμολογιες του ειναι αλλο ενα απο τα εκατονταδες παραδειγματα του MaL που ειναι overrated ενα anime.

Εχει ορισμενα καλα σημεια και το ολο concept του ειναι ωραιο(και θα εχει και συνεχεια καποια στιγμη),αλλα σε καμια περιπτωση δεν ισχυει η τελικη του βαθμολογια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Παίδες τώρα που τελείωσε η σεζόν πείτε μου τι στυλ είναι το promised neverland? Θα το δω σίγουρα απλά να ρωτήσω είναι τόσο καλό όσο το βαθμολογούν η συμβαίνει απλά επειδή είναι φρέσκαδουρα (όπως έχει γίνει παράδοση στο ανιμελιστ) 

αξιζει με τα χιλια επειδη εχει αγωνια,τρομο και δραση (πιο πολυ στο τελος).Αυτο που εκανε πολυ κοσμο να κολλησει ειναι η αγωνια για το τι θα γινει και το μυστηριο ππου δινει καθε επεισοδιο.Δυστυχως βεβαια εφτασα στο τελευταιο chapter του manga και τωρα δεν εχω τι να κανω γιατι περιμενω να βγαινει καθε εβδομαδα.Οι περισσοτεροι αυτο εκαναν γιατι σε αφηνει σε αγωνια το τελευταιο επεισοδιο των κινουμενων σχεδιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, jerry banana είπε

αξιζει με τα χιλια επειδη εχει αγωνια,τρομο και δραση (πιο πολυ στο τελος).Αυτο που εκανε πολυ κοσμο να κολλησει ειναι η αγωνια για το τι θα γινει και το μυστηριο ππου δινει καθε επεισοδιο.Δυστυχως βεβαια εφτασα στο τελευταιο chapter του manga και τωρα δεν εχω τι να κανω γιατι περιμενω να βγαινει καθε εβδομαδα.Οι περισσοτεροι αυτο εκαναν γιατι σε αφηνει σε αγωνια το τελευταιο επεισοδιο των κινουμενων σχεδιων.

Υποτιθεται οτι η αγωνια πρεπει να κραταει και καθολου οχι μια που και καλα εχεις την αγωνια τι θα γινει μετα και ξαφνικα το ενα plot twist πισω απο το αλλο.

Και ασε που αυτο το πραγμα του τυπου ''σκεφτομαι 3 βηματα μπροστα''απο ενα σημειο και μετα κουρασε αρκετα.

Το Manga που εχει προχωρησει αρκετα και ειναι και πιο αναλυτικο,σιγουρα θα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα αλλα στο Anime ειχε αρκετα θεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Υποτιθεται οτι η αγωνια πρεπει να κραταει και καθολου οχι μια που και καλα εχεις την αγωνια τι θα γινει μετα και ξαφνικα το ενα plot twist πισω απο το αλλο.

Και ασε που αυτο το πραγμα του τυπου ''σκεφτομαι 3 βηματα μπροστα''απο ενα σημειο και μετα κουρασε αρκετα.

Το Manga που εχει προχωρησει αρκετα και ειναι και πιο αναλυτικο,σιγουρα θα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα αλλα στο Anime ειχε αρκετα θεματα.

καλά ναι εννοείτα αυτό το manga πολύ ανώτερο.Επίσης σε κάποια σημεία αργότερα η νοημοσυνη τους για μικρα παιδια,είναι λίγο τραβηγμένη όσο δεν πάει.Ναι καταλαβαινω οτι διαβαζουν βιβλια κλπ αλλά το τραβάει ο mangaka.Ουτοσιαλως το ειπες και ο ιδιος οτι βλεπουν τοσα βηματα μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jerry banana είπε

καλά ναι εννοείτα αυτό το manga πολύ ανώτερο.Επίσης σε κάποια σημεία αργότερα η νοημοσυνη τους για μικρα παιδια,είναι λίγο τραβηγμένη όσο δεν πάει.Ναι καταλαβαινω οτι διαβαζουν βιβλια κλπ αλλά το τραβάει ο mangaka.Ουτοσιαλως το ειπες και ο ιδιος οτι βλεπουν τοσα βηματα μπροστα.

Ναι εγω τα ειπα αυτα αλλα ο συμφορουμιτης συγκεκριμενα για το Anime ρωτουσε πιο πισω αυτο ειναι το θεμα,ενω εσυ του λες για το manga...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ναι εγω τα ειπα αυτα αλλα ο συμφορουμιτης συγκεκριμενα για το Anime ρωτουσε πιο πισω αυτο ειναι το θεμα,ενω εσυ του λες για το manga...

ενταξει εμενα το anime μου αρεσε σαν συνολο φιλε,απλως συμφωνησα με μια παρατηρηση σου.Εγω το προτεινω στο φιλο το anime απλως εαν δεν θελει να περιμενει να παει στο manga.

8 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Παίδες τώρα που τελείωσε η σεζόν πείτε μου τι στυλ είναι το promised neverland? Θα το δω σίγουρα απλά να ρωτήσω είναι τόσο καλό όσο το βαθμολογούν η συμβαίνει απλά επειδή είναι φρέσκαδουρα (όπως έχει γίνει παράδοση στο ανιμελιστ) 

πηγαινε δες το αξιζει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Edel είπε

Χαιρετίσματα από Τόκυο! 

IMG-149755a9e627cf20d87fcd055234c46e-V.jpg

ελα ρε φίλε για πόσο καιρό πήγες?Επίσης μπορείς έστω προσωπικού μηνύματος επειδή θα με ενδιέφερε στο μέλλον να ταξιδέψω εκεί πόσο σου κόστισε-κοστίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

Μόλις γυρίσω θα κάνω ένα αναλυτικό ποστ. Χτες ήρθα και γυρίζω 3 Μαΐου. Ακόμα δεν πήγα akihabara γιατί θα μου τελειώσουν τα χρήματα. 

Εγινε καλά να περάσεις.

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Οπως ειναι και το σωστο/λογικο.Που να ξερει ο αλλος ποσο του κοστιζε ολο αυτο οταν δεν εχει γυρισει ακομα πισω? :P

Στο περιπου ρε φιλε και εσυ καρφιτσα δεν αφηνεις να πεσει ζωη να 'χεις.

1 ώρα πριν, Edel είπε

Μόλις γυρίσω θα κάνω ένα αναλυτικό ποστ. Χτες ήρθα και γυρίζω 3 Μαΐου. Ακόμα δεν πήγα akihabara γιατί θα μου τελειώσουν τα χρήματα. 

Επισης με τα αγγλικα πως τα πανε?Βγάζεις ακρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jerry banana είπε

Στο περιπου ρε φιλε και εσυ καρφιτσα δεν αφηνεις να πεσει ζωη να 'χεις.

Μα με ολο το συμπαθειο αλλα ηταν λιγο οτι να ναι το σχολιο αυτο.

Τον ρωτας ποσο του κοστιζει ενα ταξιδι που δεν εχει ακομα τελειωσει? :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα με ολο το συμπαθειο αλλα ηταν λιγο οτι να ναι το σχολιο αυτο.

Τον ρωτας ποσο του κοστιζει ενα ταξιδι που δεν εχει ακομα τελειωσει? :P

Που να το καταλαβω ρε ψηλε,εγω εαν πηγα Τοκυο,γυρισα και ανεβασα φωτογραφια με τη λεζαντα χαιρετισματα θα το καταλαβαινες?Επισης το σχολιο δεν ηταν οτι να ειναι ,απλως οντως δεν αφηνεις καρφιτσα να πεσει.Τωρα εαν καταλαβες οτι ειναι οντως στο Τοκυο τωρα που μιλαμε τι να σου πω.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Που να το καταλαβω ρε ψηλε,εγω εαν πηγα Τοκυο,γυρισα και ανεβασα φωτογραφια με τη λεζαντα χαιρετισματα θα το καταλαβαινες?

Επισης το σχολιο δεν ηταν οτι να ειναι ,απλως οντως δεν αφηνεις καρφιτσα να πεσει.

Τωρα εαν καταλαβες οτι ειναι οντως στο Τοκυο τωρα που μιλαμε τι να σου πω.

Ισως γιατι αν οντως ειχε παει και ειχε γυρισει,θα ανεβαζε παραπανω φωτογραφιες ή θα εγραφε 2-3 κουβεντες παραπανω για το τι ειδε,τι ξεχωρισε ή τι σουβενιρ αγορασε?Λεω εγω τωρα ο ''κακος''που δεν αφηνω ουτε καρφιτσα....

Ασε που το ειχε αναφερει και παλιοτερα οτι θα παει φετος τον Απριλιο Ιαπωνια στο παρον θεμα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ισως γιατι αν οντως ειχε παει και ειχε γυρισει,θα ανεβαζε παραπανω φωτογραφιες ή θα εγραφε 2-3 κουβεντες παραπανω για το τι ειδε,τι ξεχωρισε ή τι σουβενιρ αγορασε?Λεω εγω τωρα ο ''κακος''που δεν αφηνω ουτε καρφιτσα....

Ασε που το ειχε αναφερει και παλιοτερα οτι θα παει φετος τον Απριλιο Ιαπωνια στο παρον θεμα....

Δεν εχω κοιταξει τα παλιοτερα φιλε μονο τη σελιδα αυτη και τις 2 προηγουμενες (νομιζω) απο τοτε που μπηκα στο νημα.Γιαυτο δεν το επιασα φαινεται οπως το επιασες εσυ οτι ειναι ηδη εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...