Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και το δεύτερο επεισόδιο του One Punch Man S2 υστερούσε κάπως σε animation, στο 3ο φαίνεται πως έσωσαν την κατάσταση.

Και εις ανώτερα, J.C. Staff.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παντως δεν εχω καποιο σοβαρο θεμα με το One Punch Man,μια χαρα το απολαμβανω και ετσι.

Τωρα αν το σχεδιο και το CGI ηταν οπως στην περιπτωση του Berserk(κοινως ακρα)εκει ναι να εκανα καποιο παραπονο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω παντως δεν εχω καποιο σοβαρο θεμα με το One Punch Man,μια χαρα το απολαμβανω και ετσι.

Τωρα αν το σχεδιο και το CGI ηταν οπως στην περιπτωση του Berserk(κοινως ακρα)εκει ναι να εκανα καποιο παραπονο.

Οοοο boiii το berserk ήταν απαισιοτατο ειλικρινά. Μου έρχονται  flashbacks άστα να πάνε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καινουργια σεζον εχει καποια ενδιαφεροντα αλλα δε νομιζω να φτασει τη προηγουμενη. Fruits basket εξαιρετικο, βγηκε και το AoT 

για πειτε τι θα δειτε αυτη τη σεζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, najinblue3 είπε

για πειτε τι θα δειτε αυτη τη σεζον

Με έχει πιάσει πάλι το να θέλω να feel good οπότε...
Fruits Basket (ναι, είναι shoujo, αλλά είχα διαβάσει το manga και μου άρεσε). Έχω και καλές αναμνήσεις γιατί ήταν σε καλή περίοδο της ζωής μου που το είχα διαβάσει.
Hittoribochi (υπερβολικό αρκετές φορές, αλλά γενικά heartwarming) και ενώ μου αρέσει και το manga, το σχέδιο στο anime απλά very cute.
Senryuu Shoujo (που δεν είναι shoujo anime/manga :P) που σαν το Hittoribochi παίρνει ένα είδος άγχους επικοινωνίας και το πάει στα άκρα, αλλά...cute. :P
Senko-San (ok, there's a pattern :P), άλλο ένα feel-good, αν και είναι λίγο σε τεντωμένο σχοινί να έχει την loli που είναι 800 χρονών να pamper τον πρωταγωνιστή. :P
Isekai Quartet, από το οποίο ξέρω μόνο το cast του Konosuba, αλλά μπορεί να με ψήσει να δω και τα άλλα.

Και αφήνω τα cute stuff. :P
One Punch Man S2 φυσικά. Δεν χρειάζεται συστάσεις. :P
Dororo συνέχεια. Nα δούμε πού θα πάει.

Kαι διάφορα σε backlog που έχω αφήσει αν προλάβω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα μαζεμενα 6-7 απο το shield hero που ειχα αφησει λογω ελλειψης χρονου, παραμενει εξαιρετικο 

Το black clover εχει παρει φωτια μετα το 60, μακαρι να συνεχισει ετσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ειδα μαζεμενα 6-7 απο το shield hero που ειχα αφησει λογω ελλειψης χρονου, παραμενει εξαιρετικο 

Το black clover εχει παρει φωτια μετα το 60, μακαρι να συνεχισει ετσι

Εγω αφησα το boruto στο 76 lκαι εχει γεμισει filler η ζωη μου.Αξιζει να τα δω ή να τα προσπερασω?Γιατι απο το 1ο επεισοδιο τα εβλεπα ολα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Εγω αφησα το boruto στο 76 lκαι εχει γεμισει filler η ζωη μου.Αξιζει να τα δω ή να τα προσπερασω?Γιατι απο το 1ο επεισοδιο τα εβλεπα ολα.

για ποιο μιλας, το boruto η black clover / shield hero? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 28/04/2019 at 22:05, najinblue3 said:

για πειτε τι θα δειτε αυτη τη σεζον

Λιτά με Kimetsu no Yaiba και One Punch Man.
Leftovers Shield hero/Dororo and JoJo.

Θα εισπράξω την απόλυτη ηδονή βλέπωντας την Malty να τρώει χώμα.
 

15 minutes ago, jerry banana said:

Εγω αφησα το boruto στο 76 lκαι εχει γεμισει filler η ζωη μου.Αξιζει να τα δω ή να τα προσπερασω?Γιατι απο το 1ο επεισοδιο τα εβλεπα ολα.

Βασικά κακώς το ξεκίνησες. Μετριότατο anime, χτισμένο πάνω στη κληρονομιά ενός μεγαθήριου με ξεκάθαρο σκοπό το "άρμεγμα" των fans. 

Το λέω αυτό σαν Naruto fan. Eίναι από τα αγαπημένα μου manga και τελείωσε με την ταινία The Last για εμένα. Για τα fillers, ο νωόν νοείτω.

Επεξ/σία από Torasu
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Dororo νομιζω επεσε αισθητα, κατι με χαλαει αλλα δε ξερω τι ακριβως

Για το Boruto δυστηχως εχεις δικιο, αν και το ξεκινησα με τις καλυτερες προθεσεις με κουρασε παρα πολυ, και δε μπορω να παρακολουθω 2 anime που θα τραβηξουν πολυ λογικα, οποτε διαλεξα το BC. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, najinblue3 said:

Το Dororo νομιζω επεσε αισθητα, κατι με χαλαει αλλα δε ξερω τι ακριβως

To animation την περασμένη βδομάδα ήταν λες και τo επιμελήθηκε intern από σχολή της κακιάς ώρας.


Τραγικό.

Και η "πλοκή" (όποια είχε τέλος πάντων) έχει πέσει, δε γίνεται τίποτα. Μετριότατο pacing.

 

Όσο δυνατά ξεκίνησε άλλο τόσο "ξεφούσκωσε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

για ποιο μιλας, το boruto η black clover / shield hero? 

boruto

22 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Το Dororo νομιζω επεσε αισθητα, κατι με χαλαει αλλα δε ξερω τι ακριβως

Για το Boruto δυστηχως εχεις δικιο, αν και το ξεκινησα με τις καλυτερες προθεσεις με κουρασε παρα πολυ, και δε μπορω να παρακολουθω 2 anime που θα τραβηξουν πολυ λογικα, οποτε διαλεξα το BC. 

σωστη λογικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδια πλοκη παραμενει στο να παρει δηλαδη πισω τα οποια κομματια του σωματος του σφαζοντας τους αντιστοιχους δαιμονες και λογικα στο τελος θα παιξει μαχη μεταξυ αυτου και του αδελφου του αν καταλαβαινω πως το πανε.

Οσο για το σχεδιο ναι σε αρκετα σημεια χτυπαει ασχημα.

Για μενα το προβλημα εξ αρχης οπως ειχα πει πιο παλια ειναι στην ιδια την Dororo που ενω την ηθελα να βοηθαει τον κεντρικο στο σφαξιμο των δαιμονων μεχρι να παρει τα οργανα του πισω,αυτο εγινε μονο σε λιγα επεισοδια και στην ουσια την εχουν μονο για να μιλαει με τους διαφορους χωρικους. Ψιλο κομπαρσος φαση ενω την ηθελα πολυ πιο δραστηρια και με πιο εντονη προσωπικοτητα.

Στις 28/4/2019 στις 10:05 ΜΜ, najinblue3 είπε

για πειτε τι θα δειτε αυτη τη σεζον

Αν και πρεπει να το ειχα αναφερει πιο πισω αν δεν θυμαμαι λαθος,

Attack on Titan(πρεπει να ειναι απολαυση αυτη η season για οσους απο μας δεν εχουμε διαβασει το manga)

Kimetsu no Yaiba(τιποτα το ιδιαιτερο σαν anime αλλα εχει Ufotable απο πισω που ειναι εγγυηση στο σχεδιο και στο animation)

One Punch Man 

Stray Dogs 

και απο προηγουμενα το Dororo,Shield Hero,Fairy Tail και οταν τελειωσει μαζεμενο το JoJo

 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θαυμάζω την υπομονη σου να περιμένεις να τελειώσει το jojo!! 😁

Σεζόν όνειρο είναι, το πιο σοβαρό jojo που έχω δει μέχρι στιγμής. Δεν αυτοσαρκαζεται καθόλου, πράγμα που γινόταν στις προηγούμενες περιπέτειες σε κάποιο βαθμό! 

 

Το kimetsu no yaiba, όσο φοβερό και τρομερό animation έχει άλλο τόσο αδιάφορο μου φαίνεται μέχρι στιγμής. 

 

Για boruto θα συμφωνήσω με τους αποπανω. Αρπαχτή και άρμεγμα του ελέους 

Επεξ/σία από Edel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Boruto διαβάζω μόνο το manga που βγάζει νέο κεφάλαιο του Αγίου Κάποτε. Έχω συνηθίσει κάπως το σχέδιο που στην αρχή δεν έφερνε καθόλο σε Kishimoto αλλά όχι, δεν μπορώ να βλέπω τον Naruto να δυσκολεύεται να κερδίσει ενάντια σε C-lister αντίπαλο, μετά τα όσα έκανε στο τέλος του Shippuden.

Μόνο λόγω περιέργειας το διαβάζω.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...