Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Kimetsu no Yaiba μου άρεσε και μένα και έπιασα το manga μέχρι το πιο πρόσφατο chapter. Στο anime μου αρέσει ιδιαίτερα αυτό το ζωγραφιστό στυλ για τα breath techniques που μου φέρνει σε Ōkami. ^_^

 

Δυστυχώς (?) στο manga φαίνεται ότι από ένα σημείο και μετά, άρχισε το endgame (no pun intended) κάπως απότομα και τώρα έχουμε ένα boss rush...

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορώ με xbox one και το crunchyroll app να βλέπω κανονικά αυτό το κανάλι στη τηλεόραση? παίζει από μόνο του animes με συγκεκριμένο πρόγραμμα ή μόνο εγώ διαλέγω πιο να δω? Δεν έχω βρει τίποτα άλλο που να βοηθάει αλλά μιας και έχω xbox αυτό δείχνει καλή περίπτωση.

Είδα και για ένα animestrike και animax αλλά δε ξέρω αν γίνεται να τα πιάσεις Ελλάδα.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Μπορώ με xbox one και το crunchyroll app να βλέπω κανονικά αυτό το κανάλι στη τηλεόραση? παίζει από μόνο του animes με συγκεκριμένο πρόγραμμα ή μόνο εγώ διαλέγω πιο να δω? Δεν έχω βρει τίποτα άλλο που να βοηθάει αλλά μιας και έχω xbox αυτό δείχνει καλή περίπτωση.

Είδα και για ένα animestrike και animax αλλά δε ξέρω αν γίνεται να τα πιάσεις Ελλάδα.

Ναι βλεπω στο ps4 καποιες φορες οταν κανω δουλεια στο laptop και δεν επιτρεπει παραλληλη δραστηριοτητα. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχει μεγαλη γκαμα και αναγκαστικα βλεπεις με crunchyroll unblocker απο browser.  Δοκιμασε το ομως δεν χανεις κατι το βασικο πακετο ειναι free

Τι εννοεις αν παιζει απο μονο του? Σου βγαζει τη λιστα με τα διαθεσιμα anime της season η παλιοτερα και διαλεγεις τι θελεις να δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
 
 
 
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Τι εννοεις αν παιζει απο μονο του? Σου βγαζει τη λιστα με τα διαθεσιμα anime της season η παλιοτερα και διαλεγεις τι θελεις να δεις

Νόμιζα ότι είχε πρόγραμμα κανονικά σαν κανάλι της τηλεόρασης. Καλά οκ και αυτό καλό μου ακούγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Νόμιζα ότι είχε πρόγραμμα κανονικά σαν κανάλι της τηλεόρασης. Καλά οκ και αυτό καλό μου ακούγεται.

Το βασικό πακέτο είναι δωρεάν αλλά θα ου αλλάξει τα φώτα στις διαφημίσεις. Για εμένα εάν σου περισσεύουν χρήματα και έχεις vpn βάλε crunchy roll αλλιώς  δοκίμασε άλλες υπηρεσίες εάν θέλεις να είσαι νόμιμος φυσικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Επική μάχη

Εγω παλι το βρηκα ψιλοαδιαφορο.Ενω εχει ωραιο animation και μεγαλη διαρκεια η μαχη αυτο που βλεπουμε ειναι ενας katakuri τερμα op να δερνει τον luffy αγρια σχεδον ολη την ωρα και αυτος να σηκωνεται συνεχεια μεχρι να κερδισει στο τελος γιατι ετσι.Νομιζω ο oda ηθελε να δειξει μια μαχη σαν αυτη με τον lucci( και εκει ειχε φαει αρκετο ξυλο ο luffy αλλα ηταν πιο ισοροποιημενα τα πραγματα) που προσωπικα  την θεωρω την καλυτερη σε ολο το manga.

Παμε για αλλα τωρα, το manga αυτη την στιγμη εχει ενα μεγαλο ενδιαφερον.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ότι η μάχη με lucci είναι από τις πιο ισορροπημένες που έχουμε δει γενικά σε shonen. Ήταν τίγκα φύζικαλ μιας και είχαμε paramecia vs zoan.  Όταν εμπλέκεται logia έχουμε overpower πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τα filler να τελειωσουν,ακομα δεν υπαρχει πλανο στον οριζοντα ποτε θα πλησιασει(εστω το manga)το τελευταιο Ark.

Ηδη το εχουν τραβηξει οσο δεν παει μιας και τους εχουν τελειωσει οι ιδεες οσον αφορα τις δυναμεις Devil user και βλεπουμε κυριολεκτικα οτι να ναι.

Θυμαμαι οτι η σειρα αυτη ξεκινησε με τους Devil fruit users να ειναι κατι το σπανιο στον κοσμο,και τωρα φτασαμε να βλεπουμε περισσοτερους devil fruit users απο τους κανονικους ανθρωπους.

Παλιοτερα μαλιστα τονιζαν και το γιατι αρκετοι δεν τα ηθελαν τα φρουτα.Γιατι σαν πειρατες που στην ουσια ειναι συνεχεια μεσα στην θαλασσα,δεν θα μπορουν να κολυμπανε.

Τωρα πια το One Piece πιο πολυ φερνει σε DragonBall,παρα σε original One Piece.

Για να μην σχολιασω για το Haki(will power)....

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αραγε για ποσο καιρο θα συνεχισουν το αρμεγμα στο One Piece?

Δυστυχως θα το τραβηξουν οσο δεν παει.Μιλαμε για το πιο καλοπουλημενο manga ολων των εποχων με 457m πωλησεις αυτη την στιγμη.Εδω ο superman βγαινει απτην δεκαετια του 40 και εχει 600m αντυτυπα και το one piece μεσα σε 22 χρονια εχει φτασει σε αυτο το νουμερο.Οταν μιλαμε για φραγκα θα το αρμεξουν οσο μπορουν μιας και πολυ δυσκολα για το shounen jump θα βγει τετοια επιτυχια ξανα.

Για το anime ουτε κουβεντα το εχω παρατησει εδω και πολυ καιρο γιατι ο ρυθμος ηταν απλα εμετικος.

Επεξ/σία από W0zzAp
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι έχει ξεσκιστεί και στα break, δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που είχε βγει πάνω από 4-5 βδομάδες σερί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Θυμαμαι οτι η σειρα αυτη ξεκινησε με τους Devil fruit users να ειναι κατι το σπανιο στον κοσμο,και τωρα φτασαμε να βλεπουμε περισσοτερους devil fruit users απο τους κανονικους ανθρωπους.

Super Saiyan φάση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...