Προς το περιεχόμενο

DJI Mini 3


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά στην παρέα. Είμαι σε φάση που διερευνώ την αγορά του DJI Mini 2, και βλέπω ότι υπάρχουν φήμες για επερχόμενη κυκλοφορία του 3.

https://dronedj.com/2022/04/02/dji-mini-3-photos-video-leaked/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πιθανές εκδόσεις και τιμές.

  • DJI Mini 3 Standard = 475 ευρώ
  • DJI Mini 3 Fly More Combo = 720 ευρώ
  • DJI Mini 3 + DJI RC = 1008 ευρώ
  • DJI Mini 3 Pro Standard = 619 ευρώ
  • DJI Mini 3 Pro Fly More Combo = 864 ευρώ
  • DJI Mini 3 Pro + DJI RC = 1152 ευρώ


https://www.pttl.gr/dji-mini-3-leaked-images/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

όταν παρεις το 3 θα βγει το 4

για μένα καλύτερα ένα μεταχειρισμενο Mavic h phantom γιατι τα 250 γραμ ειναι λιγα ....και μετα οι τιμες ειναι απαραδεκτες για το συγκεκριμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kostasbm είπε

όταν παρεις το 3 θα βγει το 4

για μένα καλύτερα ένα μεταχειρισμενο Mavic h phantom γιατι τα 250 γραμ ειναι λιγα ....και μετα οι τιμες ειναι απαραδεκτες για το συγκεκριμενο

Δεν συμφωνώ έτσι κι αλλιώς με τη λογική της αναμονής σε όλα τα προϊόντα, απλά όταν είμαστε στο οριακό χρονικό μεταίχμιο του να βγει ένα επόμενο μοντέλο, ίσως και να είναι υπερεκτιμημένη η τιμή του κάθε προηγούμενου. Αρα, θα είχε νόημα να αγοραστεί το προηγούμενο σε μια σημαντική έκπτωση ή να πάει κανείς στο καινούριο. Αυτό σαν γενικός τρόπος σκέψης.

Σχετικά με τα μεταχειρισμένα, δεν ξέρω (σαν αρχάριος χωρίς να κατέχω προϊόν) αν υπάρχει κάποιος ενδεδειγμένος τρόπος να ελέγξει κανείς την αξιοπιστία ενός μεταχειρισμένου drone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Δεν συμφωνώ έτσι κι αλλιώς με τη λογική της αναμονής σε όλα τα προϊόντα, απλά όταν είμαστε στο οριακό χρονικό μεταίχμιο του να βγει ένα επόμενο μοντέλο, ίσως και να είναι υπερεκτιμημένη η τιμή του κάθε προηγούμενου. Αρα, θα είχε νόημα να αγοραστεί το προηγούμενο σε μια σημαντική έκπτωση ή να πάει κανείς στο καινούριο. Αυτό σαν γενικός τρόπος σκέψης.

Σχετικά με τα μεταχειρισμένα, δεν ξέρω (σαν αρχάριος χωρίς να κατέχω προϊόν) αν υπάρχει κάποιος ενδεδειγμένος τρόπος να ελέγξει κανείς την αξιοπιστία ενός μεταχειρισμένου drone.

σαν αρχάριος θα βρεις κάποιον που πετάει συχνά να πας μαζί του να σου δείξει και να σου πει η στην εταιρεία για έλεγχο(DJI) οι οποιοι δε θα πουν ψεματα

μη σε ξεγελάνε οι αυτοματισμοί ότι θα σε σώσουν παντα από τυχόν λάθη που μπορεί να κανείς σαν αρχάριος...μπορώ να σου πω στη περιοχή μου    σπασμενα και χαμενα drone κυριως dji  ουκ ολιγα .....στο Μπουρτζι εχουν χαθει στο νερο τουλαχιστον καμμια 20αρια.....γιαυτο και ειπα οτι κοιτας για μετ/νο χωρις να βιαζεσαι..πιστεψε με γιατι εχω δει πολλους να κλαινε τα χρηματα τους ....θυμαμε οτι οταν βγηκε το φ450 της djii εγινε αναρπαστο (εγω το εχω ακομα και αν το δεις θα νομισεις οτι ειναι καινουργιο) το οποιο ηταν το τελειο για αρχαριους γιατι δεν εσπαζε ευκολα και ειχε και 2 δικλειδες ασφαλειας,επιστροφη στην εκκινηση και προσγειωση εκει που ειναι οταν εμενε απο μπαταρια...τα νεα της μοντελα ειναι πρακτικα και μικρα με πολλα καλουδια αλλα   ευθραστα και ακριβα....γιαυτο προσοχη  ..κοιτα καποιον επαγγελματια φωτογραφο οι οποιοι εχουν διπλα drone και πολλες φορες αχρησιμοποιητα κυριως φαντομ προ 4 και Mavic pro......

παρακολούθησε και τα φορούν συζήτησης...μαθαίνεις πολλά από κει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostasbm είπε

σαν αρχάριος θα βρεις κάποιον που πετάει συχνά να πας μαζί του να σου δείξει και να σου πει η στην εταιρεία για έλεγχο(DJI) οι οποιοι δε θα πουν ψεματα

μη σε ξεγελάνε οι αυτοματισμοί ότι θα σε σώσουν παντα από τυχόν λάθη που μπορεί να κανείς σαν αρχάριος...μπορώ να σου πω στη περιοχή μου    σπασμενα και χαμενα drone κυριως dji  ουκ ολιγα .....στο Μπουρτζι εχουν χαθει στο νερο τουλαχιστον καμμια 20αρια.....γιαυτο και ειπα οτι κοιτας για μετ/νο χωρις να βιαζεσαι..πιστεψε με γιατι εχω δει πολλους να κλαινε τα χρηματα τους ....θυμαμε οτι οταν βγηκε το φ450 της djii εγινε αναρπαστο (εγω το εχω ακομα και αν το δεις θα νομισεις οτι ειναι καινουργιο) το οποιο ηταν το τελειο για αρχαριους γιατι δεν εσπαζε ευκολα και ειχε και 2 δικλειδες ασφαλειας,επιστροφη στην εκκινηση και προσγειωση εκει που ειναι οταν εμενε απο μπαταρια...τα νεα της μοντελα ειναι πρακτικα και μικρα με πολλα καλουδια αλλα   ευθραστα και ακριβα....γιαυτο προσοχη  ..κοιτα καποιον επαγγελματια φωτογραφο οι οποιοι εχουν διπλα drone και πολλες φορες αχρησιμοποιητα κυριως φαντομ προ 4 και Mavic pro......

παρακολούθησε και τα φορούν συζήτησης...μαθαίνεις πολλά από κει

Αυτή νιώθω είναι μια καλή συμβουλή. Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2022 στις 8:17 ΠΜ, kostasbm είπε

όταν παρεις το 3 θα βγει το 4

για μένα καλύτερα ένα μεταχειρισμενο Mavic h phantom γιατι τα 250 γραμ ειναι λιγα ....και μετα οι τιμες ειναι απαραδεκτες για το συγκεκριμενο

 

Δεν ξερω γιατι σου φαινονται λιγα τα 250gr μιας και δεν ξερω τι χρηση κανεις αλλά εγώ σαν αρχαριος επειδη προτιμαω να πεταω με καλες συνθηκες δεν με εχει δυσκολεψει καπου το οτι ειναι ελαφρυ. Επισης λογω του βαρους σε γλυτωνει απο διαφορα θεματα με νομοθεσια οπως επισης ειναι και βολικο να το παρεις σε ταξιδι μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, GeorgeGK είπε

 

Δεν ξερω γιατι σου φαινονται λιγα τα 250gr μιας και δεν ξερω τι χρηση κανεις αλλά εγώ σαν αρχαριος επειδη προτιμαω να πεταω με καλες συνθηκες δεν με εχει δυσκολεψει καπου το οτι ειναι ελαφρυ. Επισης λογω του βαρους σε γλυτωνει απο διαφορα θεματα με νομοθεσια οπως επισης ειναι και βολικο να το παρεις σε ταξιδι μαζι σου.

 αν επιλέγεις τις καιρικές συνθήκες για να πετάξεις  όλα ΟΚ

η νομοθεσία σε καλύπτει ως προς τη πτήση .... αν κανείς κάποια ζημιά σε άλλον η κτυπησεις κάποιον δε σε καλύπτει   

εννοείται ότι γνώμες ανταλλάσουμε βάσει των εμπειριών μας....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasbm είπε

 αν επιλέγεις τις καιρικές συνθήκες για να πετάξεις  όλα ΟΚ

η νομοθεσία σε καλύπτει ως προς τη πτήση .... αν κανείς κάποια ζημιά σε άλλον η κτυπησεις κάποιον δε σε καλύπτει   

εννοείται ότι γνώμες ανταλλάσουμε βάσει των εμπειριών μας....... 

Eννοειται οτι γνωμες ανταλλασουμε γι αυτο το λογο ρώτησα μηπως υπηρχε καποιος αλλος λογος περα των καιρικων συνθηκων.

Εισαι σιγουρος οτι σε καλυπτει ως προς την πτηση? Γιατι οσο το ειχα ψαξει νομιζω δεν σε καλυπτε. Ασχετο οτι ειναι σχεδον απιθανο να σε ελεγξει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GeorgeGK είπε

Eννοειται οτι γνωμες ανταλλασουμε γι αυτο το λογο ρώτησα μηπως υπηρχε καποιος αλλος λογος περα των καιρικων συνθηκων.

Εισαι σιγουρος οτι σε καλυπτει ως προς την πτηση? Γιατι οσο το ειχα ψαξει νομιζω δεν σε καλυπτε. Ασχετο οτι ειναι σχεδον απιθανο να σε ελεγξει καποιος.

γιαυτο τα έκαναν 250 γρ για να μην υπόκεινται στη διαδικασία της αδειοδοτησης

τα υπόλοιπα είναι τι κανείς εσύ ώστε να μην ενοχλείς η δημοσιεύεις υλικό χωρίς την άδεια αυτών που φαίνονται γιατί εκεί είναι το πρόβλημα με τις φωτό βίντεο και μετά είναι η ασφάλεια....

όσο πετάς με ασφάλεια και προσεχείς  που πετάς πιστεύω δεν έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2022 στις 7:54 ΜΜ, GeorgeGK είπε

 

Δεν ξερω γιατι σου φαινονται λιγα τα 250gr μιας και δεν ξερω τι χρηση κανεις αλλά εγώ σαν αρχαριος επειδη προτιμαω να πεταω με καλες συνθηκες δεν με εχει δυσκολεψει καπου το οτι ειναι ελαφρυ. Επισης λογω του βαρους σε γλυτωνει απο διαφορα θεματα με νομοθεσια οπως επισης ειναι και βολικο να το παρεις σε ταξιδι μαζι σου.

Κάτοχος DJI Mini 2 εδώ, και εγώ προσπαθώ να πετάω σε καλές μέρες κυρίως, το οποίο με περιόριζε πολύ, ειδικά τους χειμερινούς μήνες. Επίσης εξαρτάται πολύ που πας και πετάς, μέσα/κοντά σε πόλεις δεν έχει θέμα. Είχα πάει να πετάξω κοντά σε ένα υδροηλεκτρικό φράγμα, και οι άνεμοι ήταν αδιανόητοι εκεί, ακόμα και σε καλή μέρα, το σήκωσα και στα 30 μέτρα γκρίνιαζε για δυνατούς ανέμους. Μια άλλη φορά έτρεχα από πίσω του γιατί ξαφνικά έπεσαν δυνατές ριπές ανέμου, και δε μπορούσε να γυρίσει ούτε σε sport mode. Σίγουρα καλά τα <250γρ για νομοθεσίες κλπ, αλλά αντίστοιχα είναι και αρκετά περιοριστικά ανάλογα τον καιρό. 

Και για να επαναφέρω τη κουβέντα, δυνατό το mini 3 pro, αλλά όταν πας στη πλήρη έκδοση με fly more combo, πλησιάζεις πολύ και το air 2s που είναι αρκετά καλύτερο στα χαρακτηριστικά. Οπότε καταλαβαίνω ότι το Mini 3 pro απευθύνεται πολύ σε κοινό που πετάει σε περιοχές με περιορισμό βάρους drone... Αλλιώς γενικά δεν αξίζει σε αυτά τα λεφτά το συγκεκριμένο, πας σε Air 2S που τραβάει και 5.4k ανάλυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...