Προς το περιεχόμενο

ZTE H1600 (Cosmote)


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις μου δωσανε και εμενα το ΖΤΕ Η1600 και θελω να κανω port forwarding την 32400 για το PLEX και δεν βρισκω ακρη με τιποτα. Μιλησα και με εναν απο Cosmote , και αυτος δεν καταφερε να το κανει. Ξερει κανεις τπτ;;;

EDIT. Ακυρο , το βρηκα.

Επεξ/σία από Emmeric
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3C014F4F-9918-414D-AAFF-42D6E9BE883D.jpeg.cc920184a21755b58778d1488902865b.jpeg
 

Χρησιμοποιώ το 2.4GHz/5GHz και Ethernet. 

Στο 2.4, έχω: 
Sonoff sensors για μπαλκονόπορτες (2), και τι πόρτα του σπιτιού. 
Sonoff adaptor στ πίνακα για να ανάψω το θερμοσίφωνο
HP printer
6 LED adaptors για να αναβοσβήνουν LED ταινιες γύρω το σπίτι (που δουλεύουν με το Magic Home εφαρμογή)
iMac (και στο 5GHz τον έχω σύνδεση)

Στο 5 έχω το iPad και iPhone 

Από το router, έχω τραβήξει καλώδιο εθερνετ 5 μέτρα περίπου, στ έπιπλο τηλεόρασης. Εκεί έχω ένα switch D-Link, που μοιράζει εθερνετ στ τηλεόραση, Cosmote TV, Apple TV, και PS5. 

Με όλα αναμένουν, το 2.4GHz πιάνει γύρω στα 40/10. Στο 5GHz, πιάνει γύρα στα 95/10. Με εθερνετ, πιάνω 95/10. Δεν τα έχω όλα αναμένουν συνέχεια. Περισσότερες φορές, θα έχω τον Apple TV, PS5, και τηλεόραση αναμένω με εθερνετ, και τα mobile devices sto 5GHz. 

Το τελευταίο 2 μήνες, χάνω σήμα. Αν ήμουν στο 5GHz με το iPhone, μου πέταξε από το Wi-Fi στο iPad. Αν συνδέθηκα πάλι στο iPad, μου πέταξε στο iPhone. Πήρα το Cosmote, και μου έδωσε το καινούριο ΖΤΕ router. Τώρα, δεν μου πετάει από το ρουτερ, αλλά χάνει σήμα. Είναι σαν να έχω χαμηλό σύνδεση με το home network. Αργή σελίδες να ανοίξουν, χάνω παιχνίδια στα mobile devices επειδή χάνει το σήμα, και δεν προλαβαίνει να συνδέθη μέσα στο χρόνο του. Μπήκα στο network diagnostics στο iMac, έκανα τεστ, και άλλαξα κανάλια στ σελίδα του ρουτερ. 

Άλλαξα Όνομα του Wi-Fi network, και το έχω κρύψει το όνομα. Αλλά ακόμα έχω προβλήματα. Έχω φτιάξει και δεύτερο 5GHz network, να συνδέσω τα mobile devices μόνο, και έχω ταχύτητες 90/10, αλλά πέφτω το 90 μερικές φορές μέχρι 80. Χωρίς να έχω κάτι αλλά ανοιχτό. Μου είπε ο τεχνικός από το Cosmote, ότι μπορεί να φταει το switch που πάει και μοιράζει εθερνετ στ τηλεόραση, ΠΣ5, και και, αλλά δεν είχα πρόβλημα πριν. Μήπως καταλαβαίνει κάτι κάποιος? 

Δύσκολο να τραβήξω άλλο καλώδιο εθερνετ γιατί τον έχω με κανάλι, και κατεβαίνει κάτω το τοίχο, μετά δεξιά στο διπλανό τοίχο, και και. Αλλά αν είναι, να αλλάξω καλώδια εθερνετ. Να βάλω πιο καινουριο, και ίσως να τραβήξω δυο στο έπιπλο. 

Σκέφτομαι να τραβήξω δυο εθερνετ, μια κατευθείαν στο Πλει5, μια στο switch, με πιο καινούριο καλώδιο. Να φτιάξω ένα κρυφό 2.4 network μονο για τα sensors και LED, και άλλο είναι 2.4 και 5GHz για τα υπόλοιπα. Αλλά δεν ξέρω αν είναι περιττή δουλειά και χρήματα. 

Και να ξέρετε, μένω σε σπίτι 55 τετραγωνικά, το ρουτερ είναι στο σαλόνι, και το σήμα δεν περναει τοίχος. Ανοιχτό μέρος είναι. 1BA8B32B-8540-489A-B2B8-B4DFB812E811.jpeg.fae5ab80579b9435dba801d930aebfd1.jpeg

 

Χθες, έβγαλα το switch, και σταμάτησα τα Sonoff door sensors. Δούλευε κανονικά 97/10, και μετά έχασα σήμα. Μόλις άναψα το ΠΣ5 μου, έχασα σήμα 50%. Και μακριά φορα, έπεσε στα 700kbs! Κάνω speed test τώρα, και φτάνει 90, μετά πέφτει στα 25, και ανεβαίνει σιγά σιγά, μέχρι της 60. Αργότερα, μπορεί να πάει πάλι στα 97. Είναι δυο βμοδαδες έτσι τώρα, με 100 φορές τηλ στο 13788. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!

Και τώρα που σας γράφω, δεν έχω ταχύτητα καθόλου. 
 

15B83FCB-6181-4861-956E-B1A7B5091C61.png.fa30f19974d6192bd5d9d57bf130104f.png

 

Και ούτε 1mbs στο iPad speed test. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, pb1300 είπε

3C014F4F-9918-414D-AAFF-42D6E9BE883D.jpeg.cc920184a21755b58778d1488902865b.jpeg
 

Χρησιμοποιώ το 2.4GHz/5GHz και Ethernet. 

Στο 2.4, έχω: 
Sonoff sensors για μπαλκονόπορτες (2), και τι πόρτα του σπιτιού. 
Sonoff adaptor στ πίνακα για να ανάψω το θερμοσίφωνο
HP printer
6 LED adaptors για να αναβοσβήνουν LED ταινιες γύρω το σπίτι (που δουλεύουν με το Magic Home εφαρμογή)
iMac (και στο 5GHz τον έχω σύνδεση)

Στο 5 έχω το iPad και iPhone 

Από το router, έχω τραβήξει καλώδιο εθερνετ 5 μέτρα περίπου, στ έπιπλο τηλεόρασης. Εκεί έχω ένα switch D-Link, που μοιράζει εθερνετ στ τηλεόραση, Cosmote TV, Apple TV, και PS5. 

Με όλα αναμένουν, το 2.4GHz πιάνει γύρω στα 40/10. Στο 5GHz, πιάνει γύρα στα 95/10. Με εθερνετ, πιάνω 95/10. Δεν τα έχω όλα αναμένουν συνέχεια. Περισσότερες φορές, θα έχω τον Apple TV, PS5, και τηλεόραση αναμένω με εθερνετ, και τα mobile devices sto 5GHz. 

Το τελευταίο 2 μήνες, χάνω σήμα. Αν ήμουν στο 5GHz με το iPhone, μου πέταξε από το Wi-Fi στο iPad. Αν συνδέθηκα πάλι στο iPad, μου πέταξε στο iPhone. Πήρα το Cosmote, και μου έδωσε το καινούριο ΖΤΕ router. Τώρα, δεν μου πετάει από το ρουτερ, αλλά χάνει σήμα. Είναι σαν να έχω χαμηλό σύνδεση με το home network. Αργή σελίδες να ανοίξουν, χάνω παιχνίδια στα mobile devices επειδή χάνει το σήμα, και δεν προλαβαίνει να συνδέθη μέσα στο χρόνο του. Μπήκα στο network diagnostics στο iMac, έκανα τεστ, και άλλαξα κανάλια στ σελίδα του ρουτερ. 

Άλλαξα Όνομα του Wi-Fi network, και το έχω κρύψει το όνομα. Αλλά ακόμα έχω προβλήματα. Έχω φτιάξει και δεύτερο 5GHz network, να συνδέσω τα mobile devices μόνο, και έχω ταχύτητες 90/10, αλλά πέφτω το 90 μερικές φορές μέχρι 80. Χωρίς να έχω κάτι αλλά ανοιχτό. Μου είπε ο τεχνικός από το Cosmote, ότι μπορεί να φταει το switch που πάει και μοιράζει εθερνετ στ τηλεόραση, ΠΣ5, και και, αλλά δεν είχα πρόβλημα πριν. Μήπως καταλαβαίνει κάτι κάποιος? 

Δύσκολο να τραβήξω άλλο καλώδιο εθερνετ γιατί τον έχω με κανάλι, και κατεβαίνει κάτω το τοίχο, μετά δεξιά στο διπλανό τοίχο, και και. Αλλά αν είναι, να αλλάξω καλώδια εθερνετ. Να βάλω πιο καινουριο, και ίσως να τραβήξω δυο στο έπιπλο. 

Σκέφτομαι να τραβήξω δυο εθερνετ, μια κατευθείαν στο Πλει5, μια στο switch, με πιο καινούριο καλώδιο. Να φτιάξω ένα κρυφό 2.4 network μονο για τα sensors και LED, και άλλο είναι 2.4 και 5GHz για τα υπόλοιπα. Αλλά δεν ξέρω αν είναι περιττή δουλειά και χρήματα. 

Και να ξέρετε, μένω σε σπίτι 55 τετραγωνικά, το ρουτερ είναι στο σαλόνι, και το σήμα δεν περναει τοίχος. Ανοιχτό μέρος είναι. 1BA8B32B-8540-489A-B2B8-B4DFB812E811.jpeg.fae5ab80579b9435dba801d930aebfd1.jpeg

 

Χθες, έβγαλα το switch, και σταμάτησα τα Sonoff door sensors. Δούλευε κανονικά 97/10, και μετά έχασα σήμα. Μόλις άναψα το ΠΣ5 μου, έχασα σήμα 50%. Και μακριά φορα, έπεσε στα 700kbs! Κάνω speed test τώρα, και φτάνει 90, μετά πέφτει στα 25, και ανεβαίνει σιγά σιγά, μέχρι της 60. Αργότερα, μπορεί να πάει πάλι στα 97. Είναι δυο βμοδαδες έτσι τώρα, με 100 φορές τηλ στο 13788. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!

Και τώρα που σας γράφω, δεν έχω ταχύτητα καθόλου. 
 

15B83FCB-6181-4861-956E-B1A7B5091C61.png.fa30f19974d6192bd5d9d57bf130104f.png

 

Και ούτε 1mbs στο iPad speed test. 

Αδερφέ πάρε tp link deco αν θες τόσες συσκευές ασύρματα. Έχω κι εγώ γύρω στις 25. Αλλά ούτε μια πάνω στου ρούτερ. Ο λόγος απλός, δεν είναι για πολλά πολλά. Θα δώσεις 80€ αλλά θα είναι από τα καλά. Μην περιμένεις πολλά από wifi παρόχου. 

Btw μου έκανε ο ΟΤΕ τη δωρεάν αναβάθμιση (από 100 στα 200). 

Το noise margin σε εμένα είναι 7db και γενικά πάνω από 175 δε πάει από ταχύτητα, αλλά το attainable είναι στα 220. Μάλλον θα μείνω ως έχω μέχρι να δω αν θα αλλάξω κάτι εσωτερικά! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Αδερφέ πάρε tp link deco αν θες τόσες συσκευές ασύρματα. Έχω κι εγώ γύρω στις 25. Αλλά ούτε μια πάνω στου ρούτερ. Ο λόγος απλός, δεν είναι για πολλά πολλά. Θα δώσεις 80€ αλλά θα είναι από τα καλά. Μην περιμένεις πολλά από wifi παρόχου. 

Btw μου έκανε ο ΟΤΕ τη δωρεάν αναβάθμιση (από 100 στα 200). 

Το noise margin σε εμένα είναι 7db και γενικά πάνω από 175 δε πάει από ταχύτητα, αλλά το attainable είναι στα 220. Μάλλον θα μείνω ως έχω μέχρι να δω αν θα αλλάξω κάτι εσωτερικά! 


Δηλαδή να κλείσω το Wi-Fi από το ZTE, και να πάρω σαν το TP Link που λες. 
Μπορώ να αφήσω ένα 2.4 κανάλι ανοιχτό, μόνο για τα δυο κλιματιστικά μου? Επειδή είχα προβλήματα να τα συνδέσω με Wi-Fi. Δηλαδή, θα έχω 2.4 ανοιχτό μόνο για τα κλιματιστικά , και μετά τα υπόλοιπα στο TP Link. 

Επεξ/σία από pb1300
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι για το H1600 σε vdsl 50. Σήμερα ήρθε , τοποθετήθηκε , με εργοστασιακές ρυθμίσεις σε version  V7.0.3_OTE.3.T4p2A  και δουλεύει ρολόι . Κλειδώνει σταθερά στα 44mbps down , δεν έχει τις συνεχείς διακυμάνσεις 36-43mbps του (5 χρονών) entry 2i , ενώ ανέβηκε το attainable down πρωτη φορά στα 63mbps down . To actual rate down ανεβηκε ελάχιστα στα >48mbps σταθερά. Από errors τίποτα το επικίνδυνο. Γενικά σταθεροποιήθηκε η σύνδεση προς στιγμήν , αν και τα 50-51mbps που έβλεπα το 2021 απο το entry 2i δεν θα τα ξαναδώ ίσως λόγω άλλων προβλημάτων στην καλωδίωση (?). Επίσης το snr - noise margin παραμένει σταθερά χαμηλό στα 9-10db , αλλά δεν ξέρω τι παίζει με αυτό..

Η κάλυψη του wifi του μου έκανε εντύπωση (στα 2.4ghz) . Δίνει σχεδόν την πλήρη ταχύτητα στα πρώτα 70 τετραγωνικά του ίδιου ορόφου με παχουλούς τοίχους και στα πιο απόμακρα δωμάτια μετά από δυο και τρεις τοιχους δίνει άνετα 35-40 mbps .Επίσης, στον ακριβώς από κάτω όροφο , δίνει 35-43 mbps στα πιο κοντινά 50 τετραγωνικά και στα πιο απόμακρα δωμάτια δίνει απο 12-25 ενώ χάνει στο δωμάτιο που βρίσκεται στο αντίθετο άκρο του σπιτιού ... σχεδόν καλύπτει δυόροφο 200τετραγωνικα με παχείς τοίχους ...πρώτη φορά το βλέπω αυτό απο isp router...

Από UI σχεδόν ολόιδιο με αυτό του entry 2i - αναμενόμενο. 

Πάνω του συνδεμένες λίγες συσκευές πρός στιγμήν - ενα desktop με lan και 3 μεσω  wifi - καμία αποσύνδεση μέχρι τώρα. 

Αντε να δουμε πως θα πάει στο μέλλον....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, pb1300 είπε


Δηλαδή να κλείσω το Wi-Fi από το ZTE, και να πάρω σαν το TP Link που λες. 
Μπορώ να αφήσω ένα 2.4 κανάλι ανοιχτό, μόνο για τα δυο κλιματιστικά μου? Επειδή είχα προβλήματα να τα συνδέσω με Wi-Fi. Δηλαδή, θα έχω 2.4 ανοιχτό μόνο για τα κλιματιστικά , και μετά τα υπόλοιπα στο TP Link. 

Έχω ανοιχτό το WiFi του ΖΤΕ και έχω σετάρει τα Tp Link DECO σαν ξεχωριστό δίκτυο (αντί για Access Points). Κάποιους μπορεί να τους μπερδεύει αυτό, αλλά έτσι ξέρω σίγουρα ότι μπορούν να δουλέψουν τα WiFi ταυτόχρονα. Λογικά με 2 συσκευές θα είσαι κομπλέ. Πχ σε εμάς επειδή έχουμε "πλάτη"  2 υπολογιστές, της κοπέλας μου είναι στην άλλη άκρη και συνδέεται με WiFi στο ΖΤΕ (χωρίς κανένα πρόβλημα και ελάχιστη απώλεια - στο ίδιο δωμάτιο όμως). 

Τα DECO θα σου δώσουν ευρύ WiFi σε όλο το σπίτι (αν και ίσως λίγο Overkill για 55τμ σπίτι - είμαι σε 95τμ σπίτι) και είναι "mesh wifi". Συνδέεται στο καλύτερο αυτόματα. Είναι επένδυση και για την περίπτωση αλλαγής σπιτιού. Μην μπλέξεις με WiFi extenders, με τις πολλές συσκευές έχουν επίσης θέμα (2 διαφορετικά δοκίμασα, τα ίδια προβλήματα πάντα).

Σε περίπτωση που έχεις απορίες, σίγουρα έχει βίντεο που εξηγούν πως δουλεύουν τα TP Link Deco M4 (αυτά έχω εγώ, κάνουν την δουλειά άψογα και δεν αποσυνδέθηκαν παρά μόνο όταν είχα διακοπές στο ίντερνετ και όταν αυτό επανέρχεται, επανασυνδέονται μόνα τους τσακ μπαμ- είναι σταθερά σα βράχος! )

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 hours ago, Dantε said:

Γινεται στο Η1600 να περασω καπως το cloudflare dns για να μη χρειαζεται να το εχω περασμενο σε καθε συσκευη?

Local network -> LAN -> DHCP Server

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν δουλευουν οι custom dns,του εχουν πετσοκοψει τις λειτουργιες του τα σαινια της cosmote ,καλυτερα οποιος εχει θεματα να μεινει στο speedport plus η να επενδυσει σε ενα avm 7530.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Μόλις παρέλαβα το router.

Μπορώ να συνδέσω σ' αυτό ~5 κάμερες ασφαλείας και να τις ελέγχω απομακρυσμένα;

Χρειάζεται στατική IP;

Αν ναι, μπορώ να την ορίσω μέσω router ή πρέπει να αναβαθμίσω το πακέτο;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε αναβάθμιση δωρεάν από Cosmote από 100 στα 200mb/s εδώ και 5 ημέρες. Είμαι με το Speedport Plus και δεν κλειδώνει κάπου συγκεκριμένα και ο λόγος φαντάζομαι είναι πως δεν το σηκώνει η συγκεκριμένη καμπίνα ακόμα την 200αρα. Με 100mb/s ήμουν κομπλέ (μόνιμα στα 112mb/s με μία μόνο αποσύνδεση μετά από 8 μήνες). Ασχέτος εάν είναι καινούργια η καμπίνα και την έχω στα 120μέτρα - έχω αυξομειώσεις. Φτάνει τα 216mb/s (όπως τώρα που σας γράφω, που το δίκτυο είναι χαλαρό) και μπορεί να κατέβει σε μισή ώρα στα 160mb/s αλλά χωρίς καμιά αποσύνδεση και να ξανα-ανέβει πάλι στο max μέσα σε 20 λεπτά. Τo upload είναι μόνιμα στα 22mb/s (πάνω από το max). Μίλησα με 2 φίλους τεχνικούς της Cosmote και που απάντησαν και οι δύο πως φταίει ότι ανάφερα παραπάνω και καλύτερα είναι να πάρω το ZTE γιατί είναι πιο σταθερό. Το παρέλαβα σήμερα από κατάστημα αλλά μετά από όλα όσα διάβασα, ομολογώ να πω, πως έχω απογοητευτεί. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. Αν σε 10 ημέρες δεν παίζει καλά θα το ξανα-επιστρέψω και θα πάρω το smart στο οποίο δίνουν και mesh repeater που είναι φοβερό. Το έχω εγκαταστήσει στο σπίτι της αδελφής μου και έχει κάλυψη WiFi ένα οικοδομικό τετράγωνο. 

Όσοι έχουν θέματα με το WiFi καλό είναι να αγοράσουν ένα WiFi Router, όπως εγώ,  που έχω το Xiaomi Mi Wifi Router 4A και έχω βρεί την υγειά μου.  

* Δεν έχω οπτική ίνα αλλά η καλωδίωση της πολυκατοικίας είναι ολοκαίνουργη.

Ερώτηση: Υπάρχει κάποιο link που να υπάρχει το τελευταίο firmware του ZTE;

FireShot Capture 014 - Speedport Plus Configuration Program - 192.168.1.1.png

Επεξ/σία από cyx09
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, cyx09 είπε

Έγινε αναβάθμιση δωρεάν από Cosmote από 100 στα 200mb/s εδώ και 5 ημέρες. Είμαι με το Speedport Plus και δεν κλειδώνει κάπου συγκεκριμένα και ο λόγος φαντάζομαι είναι πως δεν το σηκώνει η συγκεκριμένη καμπίνα ακόμα την 200αρα. Με 100mb/s ήμουν κομπλέ (μόνιμα στα 112mb/s με μία μόνο αποσύνδεση μετά από 8 μήνες). Ασχέτος εάν είναι καινούργια η καμπίνα και την έχω στα 120μέτρα - έχω αυξομειώσεις. Φτάνει τα 216mb/s (όπως τώρα που σας γράφω, που το δίκτυο είναι χαλαρό) και μπορεί να κατέβει σε μισή ώρα στα 160mb/s αλλά χωρίς καμιά αποσύνδεση και να ξανα-ανέβει πάλι στο max μέσα σε 20 λεπτά. Τo upload είναι μόνιμα στα 22mb/s (πάνω από το max). Μίλησα με 2 φίλους τεχνικούς της Cosmote και που απάντησαν και οι δύο πως φταίει ότι ανάφερα παραπάνω και καλύτερα είναι να πάρω το ZTE γιατί είναι πιο σταθερό. Το παρέλαβα σήμερα από κατάστημα αλλά μετά από όλα όσα διάβασα, ομολογώ να πω, πως έχω απογοητευτεί. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. Αν σε 10 ημέρες δεν παίζει καλά θα το ξανα-επιστρέψω και θα πάρω το smart στο οποίο δίνουν και mesh repeater που είναι φοβερό. Το έχω εγκαταστήσει στο σπίτι της αδελφής μου και έχει κάλυψη WiFi ένα οικοδομικό τετράγωνο. 

Όσοι έχουν θέματα με το WiFi καλό είναι να αγοράσουν ένα WiFi Router, όπως εγώ,  που έχω το Xiaomi Mi Wifi Router 4A και έχω βρεί την υγειά μου.  

* Δεν έχω οπτική ίνα αλλά η καλωδίωση της πολυκατοικίας είναι ολοκαίνουργη.

Ερώτηση: Υπάρχει κάποιο link που να υπάρχει το τελευταίο firmware του ZTE;

FireShot Capture 014 - Speedport Plus Configuration Program - 192.168.1.1.png

φίλε κλείσε το SRA στο speedport plus αν σε ενοχλεί η αυξομείωση στην ταχύτητα,το κάνει για να μην υπάρχει αποσύνδεση στην γραμμή όταν υπάρχει αυξημένος θόρυβος,το Smart που σκέφτεσαι είναι χειρότερο από plus.

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, ntoulas7 said:

Καλησπέρα.

Μόλις παρέλαβα το router.

Μπορώ να συνδέσω σ' αυτό ~5 κάμερες ασφαλείας και να τις ελέγχω απομακρυσμένα;

Χρειάζεται στατική IP;

Αν ναι, μπορώ να την ορίσω μέσω router ή πρέπει να αναβαθμίσω το πακέτο;

Ευχαριστώ.

δεν χρειαζεσαι static ip.

a.παιζεις με dyndns.

β.να μην σε εχουν πισω απο cgnat.

γ.αν σε εχουν ζητας να σε βγαλουν γιατι εχεις καμερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...