Προς το περιεχόμενο

Αγορα Ηχομπαρασ


PREDATOR21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....Εχω την τηλεοραση Samsung QLED 4K UHD QE43Q60A που υποστηριζει Dolby Digital Plus και παρω ηχομπαρα με Dolby Atmos & DTS θα μπορεσω να παρω ηχο ATMOS & DTS απο την μπαρα η ο ηχοσ θα ειναι αυτοσ που υποστηριζει η τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους. 

Εχω αυτη την ηχομπαρα https://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/home-theater/sound-bars/samsung-hw-k450-soundbar-w-wireless-subwoofer-hw-k450-za/     και σκεφτομαι να αναβαθμισω σε μια vfm που να υποστηριζει dolby atmos μιας και πριν λιγο καιρο αγορασα την LG C1. 

Αν καποιος εχει προτασεις θα με βοηθησει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, james9tito είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Εχω αυτη την ηχομπαρα https://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/home-theater/sound-bars/samsung-hw-k450-soundbar-w-wireless-subwoofer-hw-k450-za/     και σκεφτομαι να αναβαθμισω σε μια vfm που να υποστηριζει dolby atmos μιας και πριν λιγο καιρο αγορασα την LG C1. 

Αν καποιος εχει προτασεις θα με βοηθησει 

Για αρχη πες τι budget εχεις.

κατα δευτερον, να ξερεις οτι το "dolby atmos" απο μονο του, δεν ειναι κάτι μαγικο. Αν δεν υπαρχουν τα πισω ηχεια (που ανεβαζουν πολυ το κοστος) παιζει να μην καταλαβεις καν διαφορα από την ηχομπαρα που εχεις τώρα. Τα  upfiring ηχεια που εχουν οι περισσοτερες ηχομπαρες dolby atmos, σπανια τα καταλαβαινεις και ΑΝ τα καταλαβεις κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kallair είπε

Για αρχη πες τι budget εχεις.

κατα δευτερον, να ξερεις οτι το "dolby atmos" απο μονο του, δεν ειναι κάτι μαγικο. Αν δεν υπαρχουν τα πισω ηχεια (που ανεβαζουν πολυ το κοστος) παιζει να μην καταλαβεις καν διαφορα από την ηχομπαρα που εχεις τώρα. Τα  upfiring ηχεια που εχουν οι περισσοτερες ηχομπαρες dolby atmos, σπανια τα καταλαβαινεις και ΑΝ τα καταλαβεις κιολας.

Μαξ 400€ θα ελεγα. Επισης να πω οτι ο χωρος μου ειναι σαλονι με τραπεζαρια μαζι οποτε δεν ειναι δωματιο που ο ηχος καπως μενει εκει και δεν διαχεεται. Δεν ειναι οτι δεν με ικανοποιει αυτη που εχω αλλα ελεγα να ακουσω και atmos μιας και βλεπω πολυ ταινιες-σειρες-gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, james9tito είπε

Μαξ 400€ θα ελεγα. Επισης να πω οτι ο χωρος μου ειναι σαλονι με τραπεζαρια μαζι οποτε δεν ειναι δωματιο που ο ηχος καπως μενει εκει και δεν διαχεεται. Δεν ειναι οτι δεν με ικανοποιει αυτη που εχω αλλα ελεγα να ακουσω και atmos μιας και βλεπω πολυ ταινιες-σειρες-gaming

Αν δεν παιξει λυση με πισω ηχεια, δεν θα δεις ουσιαστική διαφορα σε σχεση με την υπαρχουσα. κάποτε επαιρνες την lg sn7y + τα πισω ηχεια(SPK8 τα βρισκεις καπου 100-150€), σε αυτό το budget που εισαι. τωρα δεν ξερω ποιες λυσεις υπαρχουν σε αυτό το ευρος τιμης.

edit. κοιταω για τι λυσεις υπαρχουν και βλεπω οτι τα πισω ηχεια εχουν παει στον θεο η τιμή τους..

Επεξ/σία από kallair
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...