Προς το περιεχόμενο

Αγορα tablet μεχρι περιπου 160 ευρω


Ashaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.

Ενας φιλος θελει να αγορασει ενα tablet το οποιο θα εχει κυρια χρηση για το παιδι του (θα παιξει και το kiddoware app, εκτος αν εχετε κανενα αλλο να προτεινετε καλυτερο που να λειτουργει και δωρεαν) αλλα και browsing & emails για τους γονεις.


1) Το ποσό που διαθέτουμε: εως 160

 

2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Kiddoware (ή αλλο αντιστοιχο αν εχει να προτεινει κανεις), youtube kids, παιχνιδια για παιδια, browsing, emails κυριως. Σπανια ισως και κανα netflix αν και αυτο σιγουρα δεν ειναι στα απαιτουμενα.

 

3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε: 10αρι περιπου HD 

 

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.): οχι

 

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; οχι

 

6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G; αν εχει ευπροσδεκτο

 

7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ; αδιαφορο

 

😎 Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα;ναι

 

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot; android

 

10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία; δυσκολο στην τιμη που ψαχνω

 

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Ελλαδα

 

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); αδιαφορο

 

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο; καινουριο
 
Ψαχνοντας στο σκρουτζ βρηκα τα παρακατω :
Το ξερω οτι τα huawei δεν εχουν gplay αλλα τα περισσοτερα που θελουν υπαρχουν και στο huawei store μαλλον και αν δεν κανω λαθος υπαρχει τροπος και να μπει το gplay.
Ο λογος που το εβαλα τελευταιο ειναι γιατι ειναι μοντελο του 18 σε αντιθεση με τα αλλα 2 που ειναι του 21 & του 20.
Επισης ξερω οτι το lenovo εχει 4GB εναντι 3 του TCL αλλα εχει αισθητα μικροτερη μπαταρια  και δεν ξερω και κατα ποσο τα lenovo εχουν τα παλια προβληματα με τα bloatware.
Βεβαια ουτε για τα TCL εχω την παραμικρη ιδεα.
Αν υπαρχει καποιο αλλο feel free to suggest.
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ashaman είπε

Παιδες, δεν υπαρχει αποψη για καμια απο τις ερωτήσεις? 

Πεταμενα λεφτα!!!! θελεις τουλαχιστον μια 300αρα για κατι που θα αντεξει 1 με 2 χρονια!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, costas1973 είπε

Πεταμενα λεφτα!!!! θελεις τουλαχιστον μια 300αρα για κατι που θα αντεξει 1 με 2 χρονια!!!!!

Αν μπορουσε να δωσει 300 ευρω θα το ειχα αναφερει. Προφανως δεν μπορει . Τεσπα ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Wheysted είπε

Εχω δει στις αγγελιες παλαιοτερα με τα voucher σφραγισμενο Samsung A7 (με εγγυηση) σε αυτα τα χρηματα δεν χανεις κατι να βαλεις αγγελια ζητησης

Αν ηταν για μενα ηδη θα κοιτουσα αγγελιες και μαλλον θα ειχα ηδη παρει μεταχειρισμενο .

Θελει καινουριο απο καταστημα και σχετικα αμεσα (εντος των επομενων 10 ημερων δλδ) γι'αυτο και ρωταω αν εχει παιξει κανεις με αυτα τα 3 tablet.

Ευχαριστω για την προταση, θα ριξω παλι μια ματια μηπως και εχει ανεβει κανενα καινουριο ακομα σε εγγυηση προσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, triplex1 είπε

Καλησπερα φιλε μου.

Το εχω δει αλλα πιστευω με 2 GB μνημης μαλλον θα δυσκολευεται απο λιγο εως πολυ. Το θεωρεις καλυτερο απο το Lenovo που εχω παραθεσει παραπανω με τα 4Gb κι αν ναι μπορεις να μου πεις γιατι?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ashaman είπε

Καλησπερα φιλε μου.

Το εχω δει αλλα πιστευω με 2 GB μνημης μαλλον θα δυσκολευεται απο λιγο εως πολυ. Το θεωρεις καλυτερο απο το Lenovo που εχω παραθεσει παραπανω με τα 4Gb κι αν ναι μπορεις να μου πεις γιατι?

Ευχαριστω

στο εβαλα λογω χρηματων και προσφορας , δεν ειδα το lenovo που εβαλες και ουτε χρειαζεται να το δω , σιγουρα καποιο με περισσοτερη μνημη ειναι δυνατοτερο , σαν ποιοτητα κατασκευης θεωρω οτι τα lenovo  υστερουν και κατι τελευταιο , εχω ενα Asus M173X hd το οποιο εχει 2gb ram και εδω και μια 10ετια εχει βγαλει τα λεφτα του πολλες φορες και ακομα λειτουργει αψογα , αυτο το λεω απο την αποψη του τι θα κανει το συγκεκριμενο ταμπλετ  αλλα απο την αλλη μη τα θες ολα με τοσο περιορισμενο μπατζετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, triplex1 είπε

στο εβαλα λογω χρηματων και προσφορας , δεν ειδα το lenovo που εβαλες και ουτε χρειαζεται να το δω , σιγουρα καποιο με περισσοτερη μνημη ειναι δυνατοτερο , σαν ποιοτητα κατασκευης θεωρω οτι τα lenovo  υστερουν και κατι τελευταιο , εχω ενα Asus M173X hd το οποιο εχει 2gb ram και εδω και μια 10ετια εχει βγαλει τα λεφτα του πολλες φορες και ακομα λειτουργει αψογα , αυτο το λεω απο την αποψη του τι θα κανει το συγκεκριμενο ταμπλετ  αλλα απο την αλλη μη τα θες ολα με τοσο περιορισμενο μπατζετ

Οκ ευχαριστω, το εχω υποψιν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες. 

Εχουμε ανανεωση στα δεδομενα. Ανεβασε το κοστος αγορας στα 280 ευρα μεγιστο (για να βγει στα 300 μαζι με θηκη και τζαμι) .

Εχω δει αυτα: 

https://www.skroutz.gr/s/33519347/Samsung-Galaxy-Tab-A8-10-5-με-WiFi-και-Μνήμη-128GB-Dark-Grey.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/34805775/Teclast-T40-Pro-10-4-Tablet-με-WiFi-4G-και-Μνήμη-128GB-Grey.html#specs

https://www.skroutz.gr/s/33318737/Realme-Pad-10-4-Tablet-με-WiFi-και-Μνήμη-128GB-Real-Gray.html#reviews

Ολα στα 128 GB Rom με 4-8-6 GB RAM αντιστοιχα. Να δω και καποιο αλλο? Αν οχι απο αυτα ποιο θα λεγατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες υπαρχει καμια ιδεα ειτε για τα 3 τελευταια που ρωτησα ειτε για κανενα αλλο μεχρι τα 280? (οπως ειπα εχουν βαλει οριο τα 300 στο συνολο μαζι με θηκη και τζαμι προστασιας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις πρόβλημα με τα Google Services τότε το καλύτερο είναι αυτό

https://www.skroutz.gr/s/24193353/Huawei-MatePad-10-4-Tablet-με-WiFi-και-Μνήμη-64GB-Midnight-Grey.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...