Προς το περιεχόμενο

Επισκευασμενο iPad mini 2 ή αλλο


breezer_72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω αν προβληματιζομαι ασκοπα, γι αυτο ρωταω γνωμες.

Εχω ενα iPad Mini 2  (2015) που λειτουργουσε καλα οσον αφορα την καθημερινη χρηση (κανενα παιγχνιδακι για τα παιδια, youtube, καμια ιστοσελιδα). Μου επεσε και επαθε ζημια οθωνη LCD (εχει γραμμες). Η επισκευη θα παει στα 130-150 ευρω μου ειπαν.

Αξιζει η επισκευη για ενα tablet 7ετιας, εστω κι αν ειναι iPad, και λειτουργουσε καλα μεχρι χθες? Η ισως ειναι καλυτερα να παρω ενα καινουργιο tablet Android με αυτα τα χρηματα (τα οποια δεν ειναι πολλα για καινουργιο tablet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, breezer_72 είπε

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω αν προβληματιζομαι ασκοπα, γι αυτο ρωταω γνωμες.

Εχω ενα iPad Mini 2  (2015) που λειτουργουσε καλα οσον αφορα την καθημερινη χρηση (κανενα παιγχνιδακι για τα παιδια, youtube, καμια ιστοσελιδα). Μου επεσε και επαθε ζημια οθωνη LCD (εχει γραμμες). Η επισκευη θα παει στα 130-150 ευρω μου ειπαν.

Αξιζει η επισκευη για ενα tablet 7ετιας, εστω κι αν ειναι iPad, και λειτουργουσε καλα μεχρι χθες? Η ισως ειναι καλυτερα να παρω ενα καινουργιο tablet Android με αυτα τα χρηματα (τα οποια δεν ειναι πολλα για καινουργιο tablet)

Δεν αξιζει η επισκευη, λογο αναβαθμισεων θα ειναι πολυ αργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επισκευή δεν αξίζει σίγουρα. Το να πάς σε android μερια σε τάμπλετ είναι κάπως ρίσκο γιατί τα ipad είναι η κορυφή σε ταμπλέτες. Ψάξε τίποτα σε μεταχειρισμένο απο ebay: https://www.ebay.de/itm/294813393484?epid=242954287&hash=item44a43f624c:g:RD4AAOSwPSliCm~N

 

Ξέρω οτι θα πέσουν τα κλασσικά σχόλια: τι να κάνει μηχάνημα 7ετίας κλπ αλλά ΑΝ και μονο ΑΝ θες ipad δες μτχ ebay για φθηνά!

Αν μπορείς πάρε το 4 ή κάποιο νεότερο μοντέλο. 

Σκέψου και το ενδεχόμενο να αλλάξεις μόνος σου οθόνη διότι στο 2 είναι σχετικά εύκολο αν έχεις όρεξη και μεράκι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, breezer_72 είπε

Καλησπερα παιδια, δεν ξερω αν προβληματιζομαι ασκοπα, γι αυτο ρωταω γνωμες.

Εχω ενα iPad Mini 2  (2015) που λειτουργουσε καλα οσον αφορα την καθημερινη χρηση (κανενα παιγχνιδακι για τα παιδια, youtube, καμια ιστοσελιδα). Μου επεσε και επαθε ζημια οθωνη LCD (εχει γραμμες). Η επισκευη θα παει στα 130-150 ευρω μου ειπαν.

Αξιζει η επισκευη για ενα tablet 7ετιας, εστω κι αν ειναι iPad, και λειτουργουσε καλα μεχρι χθες? Η ισως ειναι καλυτερα να παρω ενα καινουργιο tablet Android με αυτα τα χρηματα (τα οποια δεν ειναι πολλα για καινουργιο tablet)

Μην περιμένεις δίνοντας αυτά τα λεφτά για Android tablet να δουλέψει όπως το iPad για 7+ χρόνια, καλά.

Ακόμη και με γραμμές στην οθόνη μπορεί να δουλέψει με ανταπτορα σε εξωτερική οθόνη . Αν το επισκευάσεις μπορείς να το πουλήσεις και να πάρεις πίσω τα λεφτά της επισκευής. Αν πάρεις ένα Android tablet σε αυτά τα λεφτά και πας να το πουλήσεις θα πάρεις τα…..

Επισης ρωτα και άλλου για επισκευή . Γραμμές στην οθόνη δεν σημαίνει απαραίτητα σπασμένη οθόνη . Μπορεί να ξεκόλλησε η καλωδιωταινια της οθόνης ή κάτι σχετικό και να θελει καλύτερη σύνδεση. Ίσως γίνεται και με λιγότερα.

Επεξ/σία από atheatos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους από πάνω, μη σκεφτείς καν για android σ αυτό το budget. Βρες το καλύτερο μεταχειρισμένο ipad που μπορείς να πάρεις με τα χρήματα που θα διέθετες για την επισκευή, που λογικά θα είναι λίγο πιο σύγχρονο απ το δικό σου και είσαι μια χαρά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...