Προς το περιεχόμενο

SMART TANK 510 PROBLEM


adok13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω παρει εναν smart tank στην εταιρια πυ ειμαι.

Βγαζει συνεχεια error με τις κεφαλες.

καμια φορα μπορει να παρει καμια 30 αρια εκτυπωσεις κανονικα , καμια φορει μπορει να κολαει καθε 5 εκτυπωσεις και να θθελει να βγαλω και να ξανβαλω τη κεφαλη για να ξεκολησει.

Να το παω για service η ειναι γενικα προβλημα με τους smat tank της hp;

εχει καποιος τον ιδιο να μου πει αν του παρουσιαζει το ιδιο προβλημα και ποσο συχνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, highpriest είπε

Επιστροφή στην εγγύηση για αντικατάσταση κεφαλών

πηγα στο πλαισιο και επιδη η αγορα ηταν πριν μια βδομαδα εντος DOA μου τον αντικατεστησαν αμεσως.

τελικα μερικες φορες γιαυτην την εξυπηρετηση απο καποια καταστηματα αξιζει να δεινεις κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όποιον επίσημο αντιπρόσωπο και αν αγόραζες, θα είχες την ίδια αντιμετώπιση για τον ίδιο χρόνο DOA.

Τα πράγματα αλλάζουν σε παράλληλες ανεξάρτητες εισαγωγές στο gray market (αγορά που διαπιστώνεις στην Ελλάδα πως έγινε, αφού κάτσει η στραβή, μιας και κανείς δεν σου λέει πως είναι gray market προϊόν.)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, highpriest είπε

Από όποιον επίσημο αντιπρόσωπο και αν αγόραζες, θα είχες την ίδια αντιμετώπιση για τον ίδιο χρόνο DOA.

Τα πράγματα αλλάζουν σε παράλληλες ανεξάρτητες εισαγωγές στο gray market (αγορά που διαπιστώνεις στην Ελλάδα πως έγινε, αφού κάτσει η στραβή, μιας και κανείς δεν σου λέει πως είναι gray market προϊόν.)

τωρα δεν καταλαβα βεβαια , το προλημα ηταν στις 2 κεφαλεσ που εβαζα και εβγαζα η κατι στον εκτυπωτη μηχανικο;. γιατι μου το εχει βγαλει αυτο το error κανα δυο φορεσ μεσα σε ενα μηνα και στον δικο μου ,  τον ιδιο smarttank που εχω στο σπιτι αλλα δεν του εδωσα σημασια αυτος που αλλαξα το εκανε συνεχεια βεβαια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι τα ιδια και με τον καινουργιο. μετα απο μερικες εκτυπωσεις μου βγαζει error στο catridge to ασπρομαυρο και πρεπει να το βγαλω και να το ξαναβαλω.

μπορω να ζητησω απο τ plaisio να παρω αλλον εκτυπωτη γιατι αποτι βλεπω το συγκεκριμενο μοντελο ειναι προβληματικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλτον απο το πολύπριζο. Μπορεί να σου κάνει όλα αυτά απο μικροβραχυκυκλώματα ή μικροαυξομειώσεις τάσης.

Ή εναλλακτικά βάλε τον πάνω σε UPS.

 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, highpriest είπε

Βγάλτον απο το πολύπριζο. Μπορεί να σου κάνει όλα αυτά απο μικροβραχυκυκλώματα ή μικροαυξομειώσεις τάσης.

Ή εναλλακτικά βάλε τον πάνω σε UPS.

 

Σε UPS; Όσες φορές (όχι πολλές, πήρα γρήγορα το μάθημα) έχω βάλει laser, όχι inkjet σε UPS ή σταθεροποιητή τάσης, το μετάνιωσα οικτρά. Το ρεύμα που τραβάει πριν την πρώτη εκτύπωση γεμίζει 4 τσουβάλια. Από τότε, οι laser ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ σε δική τους ξεχωριστή πρίζα (με 1 "ταυ" βέβαια, γιατί είναι δύο).

Επεξ/σία από georgeole
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, georgeole είπε

Σε UPS; Όσες φορές (όχι πολλές, πήρα γρήγορα το μάθημα) έχω βάλει laser, όχι inkjet σε UPS ή σταθεροποιητή τάσης, το μετάνιωσα οικτρά. Το ρεύμα που τραβάει πριν την πρώτη εκτύπωση γεμίζει 4 τσουβάλια. Από τότε, οι laser ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ σε δική τους ξεχωριστή πρίζα (με 1 "ταυ" βέβαια, γιατί είναι δύο).

Οι inkjet δεν χρειάζεται να ζεστάνουν τον φούρνο, όπως οι laser. Δεν κάνουν peak στην αρχικοποίηση.

Αλλά και για τους laser δεν τρέχει κάτι. Απλά είναι η περίοδος τέτοια που σκεφτόμαστε την κατανάλωση ενέργειας, λόγο ενεργειακής κρίσης.

Μόλις οι τιμές της ενέργειας έρθουν στα ίσα τους, ούτε στους laser θα έχει ιδιαίτερη σημασία. Βασικά ούτε τώρα έχει, αλλά να για το θεωρητικό του πράγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, highpriest είπε

Οι inkjet δεν χρειάζεται να ζεστάνουν τον φούρνο, όπως οι laser. Δεν κάνουν peak στην αρχικοποίηση.

Αλλά και για τους laser δεν τρέχει κάτι. Απλά είναι η περίοδος τέτοια που σκεφτόμαστε την κατανάλωση ενέργειας, λόγο ενεργειακής κρίσης.

Μόλις οι τιμές της ενέργειας έρθουν στα ίσα τους, ούτε στους laser θα έχει ιδιαίτερη σημασία. Βασικά ούτε τώρα έχει, αλλά να για το θεωρητικό του πράγματος.

Μπορεί να είναι κι έτσι, πάντως ως καμμένος από το χυλό που σέβομαι τον εαυτό μου, φυσάω και το γιαούρτι. To peak της αρχικοποίησης δεν το είχε αντέξει ούτε σταθεροποιητής των 2,5KW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, highpriest είπε

Βγάλτον απο το πολύπριζο. Μπορεί να σου κάνει όλα αυτά απο μικροβραχυκυκλώματα ή μικροαυξομειώσεις τάσης.

Ή εναλλακτικά βάλε τον πάνω σε UPS.

 

σημερα εβαλα τον εκτυπωτη πανω σε πριζα κατευθειαν , και ολη μερα δεν μου βγαλε κανενα error. Θα δω πως θα παει. παντως αν ειναι αυτο σευχαριστω παρα πολυ με εσωσες απο μεγαλο κοπο , και επισης θα γινόμουν και ρεζιλι να γυρναω τα μηχανηματα πισω με doa και το προβλημα να ηταν απο τη μερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adok13 είπε

σημερα εβαλα τον εκτυπωτη πανω σε πριζα κατευθειαν , και ολη μερα δεν μου βγαλε κανενα error. Θα δω πως θα παει. παντως αν ειναι αυτο σευχαριστω παρα πολυ με εσωσες απο μεγαλο κοπο , και επισης θα γινόμουν και ρεζιλι να γυρναω τα μηχανηματα πισω με doa και το προβλημα να ηταν απο τη μερια μου.

Δεν κάνει τίποτα φίλε.

Μακάρι να είναι αυτό.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...