Προς το περιεχόμενο

Πιο από τα δύο tablet ?


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι μεταξύ δύο tablets του Xiaomi pad 5 και του Huawei Matepad 11

Το πρόβλημα μου είναι αν αξίζει η διαφορά του 860 με τον 865 σε όλα τα άλλα νομίζω είναι τα ίδια .

Επεξ/σία από Exodia The Forbidden One
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω πόση διαφορά έχει ο 860 με τον 865, φαντάζομαι όχι μεγάλη, αλλά στη θέση σου θα κοιτούσα ποια απ τις 2 εταιρείες έχει καλύτερο track record σε υποστήριξη software, αν είναι να το πάρεις και να μείνει για πάντα με την ίδια έκδοση android και χωρίς security updates δεν είναι καλό deal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, angmar είπε

Δε ξέρω πόση διαφορά έχει ο 860 με τον 865, φαντάζομαι όχι μεγάλη, αλλά στη θέση σου θα κοιτούσα ποια απ τις 2 εταιρείες έχει καλύτερο track record σε υποστήριξη software, αν είναι να το πάρεις και να μείνει για πάντα με την ίδια έκδοση android και χωρίς security updates δεν είναι καλό deal.

φανταζομαι οτι η xiaomi σε αυτο εχει το πρωτο χερι αλλα να σου πω την αληθεια εχω κινητο με android 9 και δεν εχω καποιο προβλημα εωσ τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το huawei νομιζω δεν εχει google services οποτε ……..

Για το mi pad θα σου προτεινα να διαβασεις reviews και επισης δεν εχω μεινει ικανοποιημενος στο παρελθον με την υποστηριξη ενος xiaomi  κινητου μου

Εγω θα σου προτεινα να παρεις το apple ipad 2021,που κοστιζει τα ιδια χρηματα περιπου, που θα εχει σιγουρα αναβαθμισεις για πολλα χρονια και ειναι και apple. Επισης, εγω που εχω κινητο android επελεξα για ταμπλετ το ipad. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2022 στις 5:38 ΜΜ, akismei είπε

Το huawei νομιζω δεν εχει google services οποτε ……..

Για το mi pad θα σου προτεινα να διαβασεις reviews και επισης δεν εχω μεινει ικανοποιημενος στο παρελθον με την υποστηριξη ενος xiaomi  κινητου μου

Εγω θα σου προτεινα να παρεις το apple ipad 2021,που κοστιζει τα ιδια χρηματα περιπου, που θα εχει σιγουρα αναβαθμισεις για πολλα χρονια και ειναι και apple. Επισης, εγω που εχω κινητο android επελεξα για ταμπλετ το ipad. 

 ναι δεν εχει αλλα εχει καλυτερο επεξεργαστη , περισσοτερο αποθηκευτικο χωρο και και παιρνει επεκταση με καρτα.Απο την αλλη το ξιαομι εχει GS και εχει καλυτερη οθονη.

μωρε το σκεφτηκα αλλα σαν hardware ειναι πολυ πισω σε σχεση με τα αλλα δυο ειδικα στην οθονη που ειναι 60 hertz ενω στρα 2 android 120 και HDR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τα tablet είναι παρόμοια.
Πήγαινε να τα δεις απο κοντά.
Δες αν αντέχεις χωρίς google services και  τρίτα app stores.
(εγω παρόλες τις πατέντες δεν...Επίσης τα huawei πλέον είναι κλειδωμένα οπότε δεν υπάρχει προοπτική για root και custom rom.)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...