Προς το περιεχόμενο

Η F.A.A. κατέληξε στην απόφαση ότι ο YouTuber, Trevor Jacob «έριξε» επίτηδες το αεροπλάνο για να λάβει περισσότερα views


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και στο αρθρο εχει το λινκ για το βιντεο για μεγαλυτερο προβολη του ηλιθιου;
Σωστα;
Ειμαστε μια κοινωνια που επιβραβευει τους φελους και τα σκατα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αεροπλανο που πεταει οπως και τα Ultra lights σε περιπτωση που ο κινητηρας σβησει το πας κανονικα με gliding για προσγειωση.τοσο απλα.ειναι και μεσα στα μαθηματα που κανεις. μακαρι να μην του ξαναδωσουν ποτε το διπλωμα. επισης ειναι τοσο μικρα αεροπλανα που χρειαζονται πολυ μικρο χωρο και μικρη αποσταση για να το σταματησεις ακομα και χωρις την χρηση flaps. οποτε δεν ηθελε και πολυ για να καταλαβουν οτι εκανε βλακεια.   μακαρι να του επιβληθει και προστιμο + φυλακιση μπας και βαλει μυαλο και αυτος και αλλα τοσα ηλιθια ατομα .δεν λεω ζωα γιατι προσβαλω τα ζωα

  • Like 19
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, poulinos είπε

το αεροπλανο που πεταει οπως και τα Ultra lights σε περιπτωση που ο κινητηρας σβησει το πας κανονικα με gliding για προσγειωση.τοσο απλα.ειναι και μεσα στα μαθηματα που κανεις. μακαρι να μην του ξαναδωσουν ποτε το διπλωμα. επισης ειναι τοσο μικρα αεροπλανα που χρειαζονται πολυ μικρο χωρο και μικρη αποσταση για να το σταματησεις ακομα και χωρις την χρηση flaps. οποτε δεν ηθελε και πολυ για να καταλαβουν οτι εκανε βλακεια.   μακαρι να του επιβληθει και προστιμο + φυλακιση μπας και βαλει μυαλο και αυτος και αλλα τοσα ηλιθια ατομα .δεν λεω ζωα γιατι προσβαλω τα ζωα

Φαίνεσαι έμπειρος...

MS Flight Simulator? 

😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panther_512 είπε

Φαίνεσαι έμπειρος...

MS Flight Simulator? 

😛

Εξυπναδες αλλα οτι εγραψε εχει δικιο. Δεν πεταει καποιο μαχητικο που θελει οπωσδηποτε κινητηρα για προσγειωση αλλιως ερχεται πολυ αποτομα, ηταν ενα μικρο Τσεσνα, μια χαρα ερχονται και χωρις κινητηρα κατω.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, safridia είπε

Εξυπναδες αλλα οτι εγραψε εχει δικιο. 

 

To ξέρω, πλάκα έκανα. Φαντάσου να μην έβαζα και φατσουλα. 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panther_512 είπε

To ξέρω, πλάκα έκανα. Φαντάσου να μην έβαζα και φατσουλα. 

Δεν το ηξερες και δεν εκανες πλακα, να ειρωνευτεις ηθελες.
Ειδες φωτογραφιες που σου ανεβασε και εκανες πισω.
Απλο.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, panther_512 said:

Αυτά είναι.... 

οταν πας για προσγειωση ο κινητηρας μπαινει ρελαντι και θα χρειαστει να δωσεις λιγο οταν φτασεις να προσγειωθεις.ειναι τα πραγματα που θα μαθεις τις πρωτες ωρες που θα βαλεις. Δηλαδη για ατομο που πηρες το πτυχιο ppl ή οτι αλλο εχει ειναι δεδομενα αυτα. Σε καποια αλλα αεροπλανα παιζουν και βαλιστικα αλεξιπτωτα

https://www.youtube.com/watch?time_continue=39&v=4a8cntPdRtk&feature=emb_logo

οποτε το φευγω με αλεξιπτωτο οπου βγω εγω οπου βγει το αεροπλανο is not ur first choice. επισης αν σβησει ο κινητηρας οπως ειπαν θα δοκιμασεις να τον ξαναβαλεις μπροστα και εχεις αρκετο χρονο σε ενα νορμαλ υψομετρο για να το κανεις.δεν ειναι βαριδι για να πεσει καθετα.gliding κανει και χανει υψος αργα.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, safridia είπε

Δεν το ηξερες και δεν εκανες πλακα, να ειρωνευτεις ηθελες.
Ειδες φωτογραφιες που σου ανεβασε και εκανες πισω.
Απλο.

 

Ναί, βλέπεις από το 2006 που είμαι στο φόρουμ, αυτό είναι το χόμπι μου.

Ειδικά με νέα μέλη όπως ο poulinos. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα βρε ηρεμια.ουτε εγω εχω πολλες ωρες με Ultralight. Αυτο στην φωτο ειναι ultralight .αλλα ναι μερικα πραγματα οπως το να κανεις προσγειωση κτλ ειναι στις πρωτες 10-15 ωρες πτησης.ακομα και στα πιο μεγαλα αεροπλανα κανεις glide. δηλαδη αν σβησουν οι κινητηρες τι θα κανεις? πχ σε αυτα που ειναι turboprop( ελικες) αν για καποιο λογο σβησουν οι κινητηρες αλλαζει το βημα της προπελας με σκοπο να μην φερνει τοση αντισταση στον αερα ωστε να καταφερει να κανει glide το αεροπλανο και να χανει υψομετρο με μικροτερο ρυθμο. δεν εχω δει το video του βλακα για να μην δωσω κλικ αλλα το να σβησει κινητηρας και σε μισο λεπτο να εχεις βγει για να πηδηξεις με αλεξιπτωτο δεν το κανεις. και τα μισα αεροπλανα απο αυτα προσγειωνονται και σε χωματοδρομο.αν κανεις και σωστη χρηση τον flaps σταματαει σε χρονο μηδεν.πας για προσγειωση με σχετικα λιγα χιλιομετρα.δεν ειναι airbus.

ps σε cessna caravan που εριχνε αλεξιπτωτιστες η οδηγια ηταν οτι αν γινει βλακεια απο τα 300 μετρα και πανω ολοι οι αλεξιπτωτιστες φευγουν με τα μπουνια εξω για να μειωθει το βαρος ωστε να καταφερει  ο πιλοτος να κανει τα μεγιστα.δεν ελεγε οτι μαζι με τους αλεξιπτωτιστες πηδαει και ο πιλοτος με αλεξιπτωτο :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...