Προς το περιεχόμενο

Starlink Διαθέσιμο Ελλάδα από σήμερα 22-4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμένουμε εντυπώσεις!

Είχα ρίξει κι εγώ προπαραγγελία αλλα τελικά την ακύρωσα πριν λίγους μήνες επειδή επένδυσα σε καλό 4g εξοπλισμό + απεριόριστα δεδομένα κινητής

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα για 5G modem και τα καλά είναι 600-900€ 

Αυτό που δίνουν COSMOTE είναι 300€ και σάπιο με μπαταρία...

Εδώ που είμαι στα χαρτιά έχει 5G speed test 120/10  αλλά για 2 μέρες που έβαλα για τεστ είχα 20-50 ΜΑΧ και ping για να κλαις 

+ ότι έβραζες αυγό και δεν έχει μπει το καλοκαίρι ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πήρα το chateau lte12 το έβαλα και σε καλή θέση εξωτερικά και εκεί που παλιά έπιανα 1-12mbps τώρα είμαι στα 70-100mbps.

Επειδή όσο να 'ναι το mobile βγαίνει πολύ φθηνότερο ψάξου κι εσύ αν θες μήπως σε άλλο σημείο έχεις καλύτερη κάλυψη.

Το πιάτο έχεις χώρο που να βλέπει ουρανό δίχως εμπόδια για να το βάλεις; Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή του starlink στο κινητό και χρησιμοποιώντας την κάμερα θα σου πει αν το σημείο που θες να το στήσεις είναι καλό

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

 

Το πιάτο έχεις χώρο που να βλέπει ουρανό δίχως εμπόδια για να το βάλεις; Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή του starlink στο κινητό και χρησιμοποιώντας την κάμερα θα σου πει αν το σημείο που θες να το στήσεις είναι καλό

Ναι είναι 100% καθαρός ουρανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPDATE:

Έφτασε αλλά κόλλησε τελώνιο γιατί δεν ξέρουν τι είναι και ζητάνε χαρτιά από την SPACEX...
Τα κακά να είσαι από τους πρώτους :P 

  Όταν ξεμπερδέψω θα σας ενημερώσω :D

BTW: επειδή ρωτήσαν 2-3ς τελώνιο είναι FREE πληρώνει η SpaceX αλλά τα κλασικά δεν τα γλυτώνεις ( ήθελαν τιμολόγια στο email κλπ.) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια χαζή ερώτηση? 12462 είναι Χαιδάρι, Αττικής που καλύπτετε υποτίθετε ΚΑΙ απο την ενέργεια sfbb.gr 

Ποιός ο λόγος που προχωρήσατε με τόσο ακριβή λύση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nkarama είπε

Να κάνω μια χαζή ερώτηση? 12462 είναι Χαιδάρι, Αττικής που καλύπτετε υποτίθετε ΚΑΙ απο την ενέργεια sfbb.gr 

 

Μηπως δεν πιανει την οδο του γιατί και εμένα έχει τον Τ.Κ. μου αλλα μολις βάλω οδό και αριθμό μου λέει δεν είναι διαθέσιμο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, basilis5 είπε

ποσο σου κοστιζει ολη αυτη η ιστορια; εξοπλισμος & συνδρομη;

549€ + 85€ courier με ΦΠΑ (τώρα είναι 654.00 € ο εξοπλισμός [1500€ πραγματικό κόστος] ) 

99€ το μήνα είναι η συνδρομή  χωρίς προγράμματα - σταματάς όποτε θες εσύ 

 

 

3 ώρες πριν, nkarama είπε

Να κάνω μια χαζή ερώτηση? 12462 είναι Χαιδάρι, Αττικής που καλύπτετε υποτίθετε ΚΑΙ απο την ενέργεια sfbb.gr 

Ποιός ο λόγος που προχωρήσατε με τόσο ακριβή λύση?

 

fiber at home Χαϊδάρι είναι απάτη  μόνο σε 4-5 στενά γύρω από τον Γερμανό δινουν που είναι το κέντρο. Εδώ και πολλά χρονιά... δεν έχουν βάλει ούτε ένα δρόμο έξτρα.

Εγώ που είμαι Σκαραμαγκά ούτε VDSL καμπίνα δεν έχουμε 9-20mb down / 1 upload αν είσαι τυχερός 

Επεξ/σία από BadIronTree
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, BadIronTree είπε

549€ + 85€ courier με ΦΠΑ (τώρα είναι 654.00 € ο εξοπλισμός [1500€ πραγματικό κόστος] ) 

99€ το μήνα είναι η συνδρομή  χωρίς προγράμματα - σταματάς όποτε θες εσύ 

 

 

fiber at home Χαϊδάρι είναι απάτη  μόνο σε 4-5 στενά γύρω από τον Γερμανό δινουν που είναι το κέντρο. Εδώ και πολλά χρονιά... δεν έχουν βάλει ούτε ένα δρόμο έξτρα.

Εγώ που είμαι Σκαραμαγκά ούτε VDSL καμπίνα δεν έχουμε 9-20mb down / 1 upload αν είσαι τυχερός 

Μήπως θα συνέφερε να μετακομίσεις?  😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, nkarama είπε

Μήπως θα συνέφερε να μετακομίσεις?  😁

Με τα δημοτικά του Χαϊδαρίου λες και είμαστε Εκάλη, μπορεί και να συμφέρει xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...