Προς το περιεχόμενο

Προσφορα γνωριμιας Disney+ 12 μήνες στην τιμή των 8 μηνων - 71,50 € [TEΛΟΣ]


venuets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, cyberguy είπε

εγω οπως παντα περιμενω να φτιαξεις κανα οδηγο για καμια γείτονα χώρα ή προς τίποτα λατινική αμερική :D Αγαπάμε Σώτο

Εγω γιατι δεν βλεπω το αρχικο του post το εσβησε η με εχει κανει block?

2 ώρες πριν, feelihipo είπε

Έχοντας Netflix, Disney+, HBOMAX, Paramount+, Hulu, AppleTV και Funimation, μπορώ να πω ότι καταρχάς:

 

Η τεχνική ποιότητα στο DisneyPlus τα ξεκάνει όλα (με μοναδική εξαίρεση AppleTV) με μεγάλη ευκολία, τα bitrates του είναι πολλά περισσότερα και η βιβλιοθήκη 4K του είναι μεγαλύτερη από όλα τα άλλα με εξαίρεση το Netflix, που έχει όμως χαμηλά bitrates σε σχέση με D+.

 

Όσον αφορά τον κατάλογο, το Disney+ στην Ευρώπη επειδή έρχεται με Star που είναι ουσιαστικά το Hulu+ όλο το περιεχόμενο που δεν είναι "παιδικό" αξίζει με το παραπάνω, έχει συνεχώς καινούριες κυκλοφορίες σε 4K DV/DA ενώ πχ το HBOMAX όταν έχει καινούριες κυκλοφορίες είναι σχεδόν πάντα 1080p.

Έχει τεράστια βιβλιοθήκη, ανώτερη από αυτή του Αμερικανικού Disney+ με μεγάλη διαφορά και προσωπικά βρίσκω ότι το χρησιμοποιώ πάρα πολύ συχνά μόνο και μόνο επειδή προσφέρει τόσο μεγάλη 4K βιβλιοθήκη που έχω δει ταινίες και σειρές που δεν θα είχα δει ποτέ αλλιώς. Επίσης σειρές που το Hulu τις έχει 1080p το Disney+ τις έχει σε 4K με HDR ή Dolby Vision/Atmos. Το χρησιμοποιώ σχεδόν συνέχεια μαζί με το HBOMAX περισσότερα από τα άλλα. 

Το προτείνω με χίλια επειδή λατρεύω τις animated της Disney αλλά και για άλλους αξίζει.

Είναι 4K με 4 οθόνες, χωρίς να χρεώνει παραπάνω για την χρήση αυτών, σε αντίθεση με Netflix. Παρέα με άλλα 4 άτομα βγάνει κάπου στα 2€/μήνα 🤷‍♂️

Σε παραλληλο universe ζεις εσυ η σε αλλη χωρα της Ευρωπης και εχεις Disney? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε τέσσερις συσκευές εννοούμε τέσσερις χρήστες; επίσης αν μου κάνει την συνδρομή κάποιος στο εξωτερικό θα μπορώ να βλέπω εγώ Ελλάδα; θα είναι μεταγλωττισμενα ή οι υπότιτλοι θα είναι στα ελληνικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Dr4In είπε

Εγω γιατι δεν βλεπω το αρχικο του post το εσβησε η με εχει κανει block?

Σε παραλληλο universe ζεις εσυ η σε αλλη χωρα της Ευρωπης και εχεις Disney? :P

Το Disney+ παίζει από την αρχή με account από Γερμανία, τα άλλα χρειάζονται VPN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το μόνο που με χαλάει το Disney+ έως τώρα είναι δύο βασικά πράγματα. 

1) Το UI το θεωρώ κακό απλά. Δεν είναι καθόλου τακτοποίημενο, δεν μπορείς να επιλέξεις π.χ στα νέα Εμφάνιση από το πρόσφατο και άλλα τέτοια βασικά κριτήρια για εμένα όπως πχ έχει το Netflix. 

2) Το περιεχόμενο αλλάζει ραγδαία από χώρα σε χώρα.

3) ΑΚΌΜΑ δεν έχει συχνές κυκλοφορίες όπως το NETFLIX. 

Ξέρω τα 8 στα 10 του NF είναι μάπα. Όμως κακά τα ψέματα το περιεχόμενο του NF δεν το φτάνει καμία υπηρεσία έως σήμερα. 

Ειδικά τα ευρωπαϊκά έργα / σειρές είναι το δυνατό του σημείο. 

Οποίος έχει απορία με τα χαράς να βοηθήσω. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Ξέρω τα 8 στα 10 του NF είναι μάπα. Όμως κακά τα ψέματα το περιεχόμενο του NF δεν το φτάνει καμία υπηρεσία έως σήμερα. 

Ειδικά τα ευρωπαϊκά έργα / σειρές είναι το δυνατό του σημείο. 

Αν ο μέσος χρόνος που έχεις να διαθέσεις για θέαση είναι 30-40 ώρες το μήνα, είναι πράγματι αδύνατον να μη βρεις κάτι αξιοπρεπές να δεις στο Netflix 

Εάν βλέπεις 4-5 ώρες την ημέρα τηλεόραση, όντως παίζει να το εξαντλήσεις και να παραπονιέσαι ότι δεν έχει κάτι της προκοπής…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν κάνοντας άλλη όλη συνδρομή μπορεί να βλέπει και κάποιος άλλος στην Αγγλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Αν ο μέσος χρόνος που έχεις να διαθέσεις για θέαση είναι 30-40 ώρες το μήνα, είναι πράγματι αδύνατον να μη βρεις κάτι αξιοπρεπές να δεις στο Netflix 

Εάν βλέπεις 4-5 ώρες την ημέρα τηλεόραση, όντως παίζει να το εξαντλήσεις και να παραπονιέσαι ότι δεν έχει κάτι της προκοπής…

Εγώ βλέπω 30-40 ώρες το μήνα και δεν βρίσκω κάτι αξιοπρεπές να δω με Netflix/Prime/Cosmote/Vodafone HBO, ευτυχώς υπάρχει ο θείος...

Για να δούμε τι θα λέει το Disney ελπίζω να υπάρχει τίποτα μεταγλωττισμένο για το μικρό, αν πρώτα αξιωθούν να στείλουν κάποιο email...

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tollisth είπε

Μια από τα ιδια σε sony δεν την βρισκω ίσως επειδή δεν εχει κυκλοφορήσει ακόμη 

Σε SONY μοντέλο 2021 με Android TV είναι διαθέσιμο το app μετά το τελευταίο update του Φεβρουαριου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Angeldust είπε

Σε SONY μοντέλο 2021 με Android TV είναι διαθέσιμο το app μετά το τελευταίο update του Φεβρουαριου.

Edit

Την βρήκα ήταν εγκαταστημένη και απενεργοποιημένη,την βλέπω κανονικά τώρα αλλά στην αναζήτηση συνεχίζει να μην την βγάζει και δεν ανοίγει ίσως όταν γίνει η έναρξη  

Επεξ/σία από tollisth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atrias είπε

Παιδικά μεταγλωττισμένα στα Ελληνικά έχει;

όχι υπότιτλους αλλά ελληνικό audio!

@ThanosR92 Αν μπορείς να απαντήσεις σε αυτό θα βοηθήσεις πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...