Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση για μουσική για καλλιτέχνες για στίχους ...


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/4/2022 στις 8:39 ΜΜ, poulinos είπε

δεν ακουσα τα songs αλλα προσωπικα τετοια τραγουδια δεν μου λενε κατι.

εξαιρεση αυτο

ειναι σαν ταινιες και  σειρες που βαζουν γυμνο και βριζουν για να τραβηξουν θεατες

Σαν άνθρωπος δεν μου αρέσει καθόλου να βρίζω. Αυτό ασφαλώς δεν σημαίνει ότι δεν θυμώνω και δεν διαπληκτίζομαι με κάποιον όταν με προσβάλλει ή με αδικεί. Το κάνω όμως χρησιμοποιώντας περιφραστικό λόγο με το κατάλληλο, αυστηρό ύφος.΄Εχω παρατηρήσει ότι έχει εξαιρετικά αποτελέσματα σε αντίθεση μ΄αυτούς που ξεφτιλίζονται βρίζοντας ο ένας τον άλλο και καταλήγουν καμιά φορά να πιαστούν και στα χέρια με αποτέλεσμα τα πράγματα να γίνουν χειρότερα αφού αυτός που έθιξε βεβαιώνεται ότι είχε δίκιο ενώ ο θιγόμενος αποτυγχάνει να κάνει σαφείς τους λόγους της ενόχλησής του.

Συμπερασματικά δεν μου αρέσει καθόλου η βωμολοχία ούτε στα τραγούδια ούτε στον κινηματογράφο ούτε στο θέατρο ούτε πουθενά αλλού.

Την trap δεν θέλω να την ξέρω. Εξάλλου πιστεύω ότι κάποιος που αγαπάει την μουσική, δεν είναι υποχρεωτικό ν΄αγαπάει όλα τα είδη της. Εμένα πχ που λατρεύω την μουσική, δεν είναι του γουστου μου ούτε η extreme metal με τους παραμορφωμένους ήχους ούτε η extreme experimental με τις συχνότητες που φτάνουν στα όρια της ανθρώπινης ακοής.

Το "Fuck You" όμως των Archive, είναι θεϊκό! Και αυτό που μου αρέσει είναι ο ήρεμος τόνος που χρησιμοποιούν. Λέει τα "τέρατα" και νομίζεις ότι κάνει μια κανονική κουβέντα περί ανέμων και υδάτων. Μια χαρά θα ήταν αν μπορούσα να το ενσωματώσω με τσιπάκι στο σώμα μου και να το βάζω σε ανάλογες περιπτώσεις.🤣

 

Στις 1/5/2022 στις 9:26 ΜΜ, JennyP είπε

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

 

Εκείνο που πιστεύω είναι, ότι τη συγκεκριμένη στιγμή που κάποιος παίρνει μια απόφαση δε μπορεί να γνωρίζει τι θα γίνει στο μέλλον. Οπότε εάν έχει πάρει τη σωστή απόφαση ή όχι θα το δει στο μέλλον. Όταν το μέλλον έρχεται τότε κάνει την αυτοκριτική του και ναι μπορεί να μετιανιώσει γιατί τώρα (όντας στο μέλλον) έχοντας βιώσει τα επακόλουθα της απόφασής του βλέπει ότι δεν έγιναν τα πράγματα όπως πιθανόν να τα περίμενε ή ότι δεν άξιζε να κρατήσει μια συγκεκριμένη στάση. Ίσως και γι' αυτό το λόγο να μην πρέπει να μετανιώνουμε άσχετα το πόσο μπορεί να πονάμε. 

Λέμε ότι πρέπει να ζούμε με τα θέλω μας. Τα θέλω μας όμως π.χ. στην ηλικία των 25 ετών δεν είναι τα ίδια με τα θέλω μας στην ηλικία των 55 ετών. Έχω ένα παράδειγμα ενός κυρίου που έβγαζε πολλά χρήματα από την εργασία του. Πολλά!! Του άρεσε όμως ο τζόγος! Γούσταρε και έπαιζε. Χρήματα είχε, νιάτα είχε. Αρά ζούσε σύμφωνα με τα θέλω του. Σήμερα όμως σε ηλικία 65 ετών κάθε άλλο παρά ευκατάστατο τον λες. Ο κύριος αυτός μετανιώνει σημερα που έζησε με τα θέλω του.  

Τελικά μήπως έχει δίκιο ο ποιητής που λεει " Για ότι έχω κάνει δε μετανιώνω, δε μετανιώνω, είναι η  ζωη μια ΠΛΑΝΗ ? 

Υ.Γ. Εγώ που τα γράφω αυτά έχω μετανιώσει για κάτι.😄

 

Καλά τα λες!

Κανένας μας δεν μπορεί να προβλέψει το μέλλον, ούτε καν εγώ αν και Σίβυλλα. 😄

Σημασία έχει να κάνουμε την παρούσα στιγμή αυτό που κρίνουμε ότι είναι σωστό.

Γι΄αυτό και πιστεύω ότι δεν έχει νόημα να κακίζουμε τον εαυτό μας μετά την πάροδο εύλογου χρόνου γι΄αυτή μας την απόφαση.

Αν μέσα σ΄αυτό το χρονικό διάστημα που πέρασε, οι εμπειρίες της ζωής μας, μας δίδαξαν ότι θα έπρεπε να την διαχειριστούμε κάπως αλλιώς, δεν σημαίνει ότι τότε κάναμε λάθος.

Τότε κρίναμε μ΄αυτά που ξέραμε και πιστεύαμε οπότε καλώς καμωμένο.

Βέβαια διαφωνώ για το θέμα του τζόγου όπως και για όλες τις καταστροφικές καταχρήσεις (αλκοόλ, ναρκωτικά) που φθείρουν τόσο εμάς όσο και τους ανθρώπους του κοντινού περιβάλλοντός μας. Και αυτό επειδή όλη αυτή η κατηγορία λόγω των εκστρατειών ενημέρωσης, είναι κάτι που ξέρουμε ότι μας στερεί την χαρά της ζωής από νωρίς και όχι κάτι που πρέπει να ωριμάσουμε για να το συνειδητοποιήσουμε. 

Αγαπημένος ο Κώστας!

Δικό σου!

Κώστας Τουρνάς..Δεν μετανιώνω

 

 

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
10 ώρες πριν, poulinos είπε

:P once upon a time

εδω είναι το δευτερο που ειχα φτιαξει και μου αρεσε αρκετα.

παλι ως anime to video girl ai και ως τραγουδι

brian mcfadden demons in my heart

Και αυτο σχεδον 15 χρονια πισω

παλι το ιδιο μοτιβο οπως και στο πρωτο.

Ωραίο κι αυτό, αλλά σαν το άλλο... σαν το άλλο... 

Ανέβασέ τα και στο youtube. Αξίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Mrs. Hyde said:

Ωραίο κι αυτό, αλλά σαν το άλλο... σαν το άλλο... 

Ανέβασέ τα και στο youtube. Αξίζουν. 

2 more to go καποια στιγμη που δεν μαρεσουν πολυ. το ειχα σκεφτει αλλα εμεινε στην σκεψη και εκει θα μεινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, poulinos είπε

2 more to go καποια στιγμη που δεν μαρεσουν πολυ. το ειχα σκεφτει αλλα εμεινε στην σκεψη και εκει θα μεινει

Αν βαριέσαι κλπ τα ανεβάζω εγώ (με credits). Αν είναι άλλοι λόγοι, οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Mrs. Hyde said:

Αν βαριέσαι κλπ τα ανεβάζω εγώ (με credits). Αν είναι άλλοι λόγοι, οκ. 

χαρισμα σου και χωρις credits. αλλωστε δημοσια ειναι εδω μεσα οποιος θελει τα παιρνει και τα ανεβαζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβαζω και τα δυο τελευταια.

 

 

On 07/05/2022 at 10:56, Sibyl said:

Σαν άνθρωπος δεν μου αρέσει καθόλου να βρίζω. Αυτό ασφαλώς δεν σημαίνει ότι δεν θυμώνω και δεν διαπληκτίζομαι με κάποιον όταν με προσβάλλει ή με αδικεί. Το κάνω όμως χρησιμοποιώντας περιφραστικό λόγο με το κατάλληλο, αυστηρό ύφος.΄Εχω παρατηρήσει ότι έχει εξαιρετικά αποτελέσματα σε αντίθεση μ΄αυτούς που ξεφτιλίζονται βρίζοντας ο ένας τον άλλο και καταλήγουν καμιά φορά να πιαστούν και στα χέρια με αποτέλεσμα τα πράγματα να γίνουν χειρότερα αφού αυτός που έθιξε βεβαιώνεται ότι είχε δίκιο ενώ ο θιγόμενος αποτυγχάνει να κάνει σαφείς τους λόγους της ενόχλησής του.

Συμπερασματικά δεν μου αρέσει καθόλου η βωμολοχία ούτε στα τραγούδια ούτε στον κινηματογράφο ούτε στο θέατρο ούτε πουθενά αλλού.

Την trap δεν θέλω να την ξέρω. Εξάλλου πιστεύω ότι κάποιος που αγαπάει την μουσική, δεν είναι υποχρεωτικό ν΄αγαπάει όλα τα είδη της. Εμένα πχ που λατρεύω την μουσική, δεν είναι του γουστου μου ούτε η extreme metal με τους παραμορφωμένους ήχους ούτε η extreme experimental με τις συχνότητες που φτάνουν στα όρια της ανθρώπινης ακοής.

Το "Fuck You" όμως των Archive, είναι θεϊκό! Και αυτό που μου αρέσει είναι ο ήρεμος τόνος που χρησιμοποιούν. Λέει τα "τέρατα" και νομίζεις ότι κάνει μια κανονική κουβέντα περί ανέμων και υδάτων. Μια χαρά θα ήταν αν μπορούσα να το ενσωματώσω με τσιπάκι στο σώμα μου και να το βάζω σε ανάλογες περιπτώσεις.🤣

 

για καποια ατομα το να βρισουν νομιζουν οτι καταφεραν κατι.
καλα το να τσακωθουν σαν ουγγανοι ειναι αλλη ιστορια.
οπως λενε αμα νευριασεις και βρισεις χανεις το δικιο σου.
απλα στην καθημερινη ζωη πλεον το βρισιμο και το γυμνο τραβανε πολυ.
ειναι κατι που πιο παλια δεν γινοταν οποτε τωρα τραβαει μεχρι να βρουν κατι αλλο.
καλα η trap προσωπικα για μενα σκουπιδι ηταν σκουπιδι παραμενει.

το fuck you πραγματι ειναι τελειως διαφορετικο.
υπαρχει και αλλο ενα

https://www.youtube.com/watch?v=GbLP8jNdR9k

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η προσωπική μου απόψη για την ακατάσχετη χυδαιολογία σε οποιαδήποτε μορφή τέχνης φανερώνει έλλειψη ταλέντου, αισθητικής και γίνεται μόνο για να προκαλέσει εντυπώσεις. Δέχομαι όμως, στο πλαίσιο της αγανάκτησης και της αιτιολογημένης εξέγερσης, κάποιες κακές λέξεις.😁 Το fuck you των Archive μου αρέσει επίσης. 

Όσον αφορά την υβρεολογία στην καθημερινότητά μας, υπάρχουν φορές που την αποδέχομαι. Μάλιστα τη θεωρώ σωτήρια για ψυχική εκτόνωση,  με την προϋπόθεση ότι δε γίνεται δημόσια και φυσικά όχι για προσωπική επίθεση. Θα συμφωνήσω με τη @Sibyl για το τσιπάκι. Μερικές φορές είναι απαραίτητο.😂

Εκείνο όμως που κυριολεκτικά σιχαίνομαι είναι οι βλασφημίες! Έχω απομακρύνει άτομα από τη ζωή μου γι' αυτό το λόγο. 

Θα συμφωνήσω επίσης και με τον @poulinos ότι έχει γίνει τόσο ρηχή(?) η ζωή που όντως το γυμνό και το trash πουλάνε. Αναρωτιέμαι όμως... αφού πλέον όλα φόρα παρτίδα είναι γιατί πουλάνε ακόμη? Να πεις παλιά που ήταν απαγορευμένα και τα έψαχναν διακαώς να το καταλάβω. Τώρα όμως? Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.😂

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, JennyP said:

Θα συμφωνήσω επίσης και με τον @poulinos ότι έχει γίνει τόσο ρηχή(?) η ζωή που όντως το γυμνό και το trash πουλάνε. Αναρωτιέμαι όμως... αφού πλέον όλα φόρα παρτίδα είναι γιατί πουλάνε ακόμη? Να πεις παλιά που ήταν απαγορευμένα και τα έψαχναν διακαώς να το καταλάβω. Τώρα όμως? Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.😂

ευκολη απαντηση @JennyP αρκει να το δεις απο μια αλλη γωνια.θα βγω εκτος θεματος αλλα θα το πω.

οπως σωστα ειπες παντου υπαρχει γυμνο. internet ,video club ,απειρα xxx films και παει λεγοντας.τοτε γιατι τραβαει ακομα? ας το παμε απο την αλλη πλευρα.

τοσα χρονια τι εκανε οποιος ηθελε να δει γυμνο? κατεβαζε ή νοικιαζε μια ταινια xxx και εβλεπε. ολα στην φορα.ναι αλλα βαρετο μετα απο ενα σημειο.δεν κανει trigger στο μυαλο. οποτε ας το παμε ενα βημα παραπερα για να τους κανουμε trigger παλι.ας το παμε λιγο στο πιο ανωμαλο. και καπως ετσι φτιαχτηκε το fifty shades of grey με σκοπο να μην ειναι απλα γυμνο αλλα να ειναι αυτο που ειναι.αποτελεσμα αντρες και γυναικες να λατρεψουν αυτην την ξεφτικα ταινια .επομενη ταινια μη αναστρεψιμο. οποιος μιλαγε για αυτην την ταινια απλα ελεγε για την ταινια με το βιασμο και οχι κατι αλλο. η ταινια οπως και το fifty shades ηταν μαλλον δυο σκουπιδια αλλα μπηκε το γυμνο μεσα και το ανωμαλο και ολοι πηγαν να την δουν.πλεον το xxx δεν φτανει.πρεπει να συνοδευεται απο κατι αλλο.απο κατι που θα σε κανει να θες να το δεις.οποτε το να πεταξεις λιγο σεξ μεσα σε μια ταινια ειναι το spicy το κατι διαφορετικο. οπως εγινε (δεν το εχω δει ) με το game of thrones.( δεν βλεπω serial) που τα πρωτα επεισοδια ηταν full γυμνο.

καπως ετσι και με το βρισιδι. ηταν κατι New να ακους σε μια ταινια ειδικα ελληνικη ταινια, σειρα να βριζει. αυτοματα σου κανε εντυπωση. αυτο που ηθελαν το πετυχαν. ειναι πολυ απλο να παιξεις με την ψυχολογια του πληθους και να τους πουλησεις κατι που θα θελουν.αυτο ακριβως κανουν.

δες master chef,survivor, big brother. σου πουλανε γυμνο,βρισιδι .κατινια.οτι θελει ο σημερινος κοσμος.και καπως ετσι ολοι τα βλεπουν. οταν ο αλλος δεν εχει ζωη θα κολλησει με αυτα. οπως εχεις καταλαβει πχ master chef κανεις μαλλον δεν το βλεπει για την μαγειρικη αλλα για το κουτσομπολιο. οι μισοι εβλεπαν big brother για τα σεξακια .μετα βγηκε το naked and afraid στο εξωτερικο. και αλλα τοσα που πασαραν το γυμνο με διαφορετικο τροπο και βρηκαν απειρους θεατες που σορρυ για την εκφραση την εκαναν λαστιχο.

δες utube. ενα ντοκιμαντερ θα εχει  πχ 10.000 views> μια σαχλαμαρα video θα εχει 10m views. γιατι ο κοσμος εχει πατωσει και δεν κοιταει να δει για να μαθει αλλα κοιταει να δει την κατινια ,το βρισιδι το γυμνο και καθε βλακεια που υπαρχει για να μην βαλει το μυαλο του να δουλεψει.

αυτα τα λιγα απο εμενα.βγηκα πολυ Off topic.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, poulinos είπε

ευκολη απαντηση @JennyP αρκει να το δεις απο μια αλλη γωνια.θα βγω εκτος θεματος αλλα θα το πω.

οπως σωστα ειπες παντου υπαρχει γυμνο. internet ,video club ,απειρα xxx films και παει λεγοντας.τοτε γιατι τραβαει ακομα? ας το παμε απο την αλλη πλευρα.

τοσα χρονια τι εκανε οποιος ηθελε να δει γυμνο? κατεβαζε ή νοικιαζε μια ταινια xxx και εβλεπε. ολα στην φορα.ναι αλλα βαρετο μετα απο ενα σημειο.δεν κανει trigger στο μυαλο. οποτε ας το παμε ενα βημα παραπερα για να τους κανουμε trigger παλι.ας το παμε λιγο στο πιο ανωμαλο. και καπως ετσι φτιαχτηκε το fifty shades of grey με σκοπο να μην ειναι απλα γυμνο αλλα να ειναι αυτο που ειναι.αποτελεσμα αντρες και γυναικες να λατρεψουν αυτην την ξεφτικα ταινια .επομενη ταινια μη αναστρεψιμο. οποιος μιλαγε για αυτην την ταινια απλα ελεγε για την ταινια με το βιασμο και οχι κατι αλλο. η ταινια οπως και το fifty shades ηταν μαλλον δυο σκουπιδια αλλα μπηκε το γυμνο μεσα και το ανωμαλο και ολοι πηγαν να την δουν.πλεον το xxx δεν φτανει.πρεπει να συνοδευεται απο κατι αλλο.απο κατι που θα σε κανει να θες να το δεις.οποτε το να πεταξεις λιγο σεξ μεσα σε μια ταινια ειναι το spicy το κατι διαφορετικο. οπως εγινε (δεν το εχω δει ) με το game of thrones.( δεν βλεπω serial) που τα πρωτα επεισοδια ηταν full γυμνο.

καπως ετσι και με το βρισιδι. ηταν κατι New να ακους σε μια ταινια ειδικα ελληνικη ταινια, σειρα να βριζει. αυτοματα σου κανε εντυπωση. αυτο που ηθελαν το πετυχαν. ειναι πολυ απλο να παιξεις με την ψυχολογια του πληθους και να τους πουλησεις κατι που θα θελουν.αυτο ακριβως κανουν.

δες master chef,survivor, big brother. σου πουλανε γυμνο,βρισιδι .κατινια.οτι θελει ο σημερινος κοσμος.και καπως ετσι ολοι τα βλεπουν. οταν ο αλλος δεν εχει ζωη θα κολλησει με αυτα. οπως εχεις καταλαβει πχ master chef κανεις μαλλον δεν το βλεπει για την μαγειρικη αλλα για το κουτσομπολιο. οι μισοι εβλεπαν big brother για τα σεξακια .μετα βγηκε το naked and afraid στο εξωτερικο. και αλλα τοσα που πασαραν το γυμνο με διαφορετικο τροπο και βρηκαν απειρους θεατες που σορρυ για την εκφραση την εκαναν λαστιχο.

δες utube. ενα ντοκιμαντερ θα εχει  πχ 10.000 views> μια σαχλαμαρα video θα εχει 10m views. γιατι ο κοσμος εχει πατωσει και δεν κοιταει να δει για να μαθει αλλα κοιταει να δει την κατινια ,το βρισιδι το γυμνο και καθε βλακεια που υπαρχει για να μην βαλει το μυαλο του να δουλεψει.

αυτα τα λιγα απο εμενα.βγηκα πολυ Off topic.

Δεν έχεις βγει off topic. Για κινηματογράφο μίλησες.☺️

Συμφωνώ με όσα γράφεις. Μόνο που πια έχει μετατεθεί το σεξ και η υβρεολογία στο "μπανιστίρι" και στην κατινιά.  Φαίνεται οι καθημερινοί άνθρωποι έχουν πιο ενδιαφέρον από τους "λαμπερούς" ηθοποιούς γιατι ο θεατής μπορει να ταυτιστεί.  Γι' αυτό και έχουν τέτοια απήχηση όλα τα real life σκουπίδια. Συν το γεγονός ότι αποχαυνώνουν τον όχλο και αυτό βολεύει.

 

Επεξ/σία από JennyP
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, JennyP said:

Δεν έχεις βγει off topic. Για κινηματογράφο μίλησες.☺️

Συμφωνώ με όσα γράφεις. Μόνο που πια έχει μετατεθεί το σεξ και η υβρεολογία στο "μπανιστίρι" και στην κατινιά.  Φαίνεται οι καθημερινοί άνθρωποι έχουν πιο ενδιαφέρον από τους "λαμπερούς" ηθοποιούς γιατι ο θεατής μπορει να ταυτιστεί.  Γι' αυτό και έχουν τέτοια απήχηση όλα τα real life σκουπίδια. Συν το γεγονός ότι αποχαυνώνουν τον όχλο και αυτό βολεύει.

@JennyP ναι στις μεγαλες ηλικιες ισχυει οτι η κατινια τραβαει παραπανω απο το σεξ.οταν δεν εχεις ζωη σσχολεισαι με την ζωη των αλλων και πορωνεσαι με τα famous σκουπιδια. θα συμφωνησω με τα υπολοιπα και καπως ετσι γινεσαι αντικοινωνικος .η αποβλακωση του οχλου φαινεται σε απειρα πραγματα δυστυχως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ δεν ξέρω εάν αυτά είναι σημεία των καιρών μας.

Απ' ό,τι θυμάμαι (κοντεύοντας τα 30), πάντοτε υπήρχε το ανάλαφρο, να το θέσω έτσι, που είχε την μεγαλύτερη μερίδα. Μπορεί να μην υπήρχε τότε το Master Chef και δεν ξέρω τι άλλο, αλλά υπήρχαν φουλ πρωινάδικα, μεσημεριανά κλπ. Χαζευτήρια, εν ολίγοις. Όσο για το γυμνό, πάντοτε θα τραβάει. Όλοι, λίγο ή πολύ, έχουμε την ηδονοβλεψία μέσα μας. Τα πράγματα γίνονται ίσως χειρότερα, όταν υπάρχει κοινωνική απομάκρυνση (πχ αντί να υπάρξει δια ζώσης φλερτ, κοιτάνε να βρουν τ@ν άλλ@ στα social), γιατί λειτουργούν ως υποκατάστατα. Κάποιος που είναι χορτάτος, θα στραφεί λιγότερο. Είναι επόμενο. Το ίδιο κι ένας ακαλλιέργητος άνθρωπος, που θα μείνει μόνο στα σκουπίδια και δεν θα ψάξει κάτι ποιοτικό για να διευρύνει τους ορίζοντές του. Κάποιος που δουλεύει τον εαυτό του, θα δώσει περισσότερη βαρύτητα σε κάτι που μπορεί να του προσφέρει κάτι ουσιαστικό και θα τον αναπτύξει. Κατά τ' άλλα, και τα χαζά, ανάλαφρα χρειάζονται για αποφόρτιση - παρότι μπορεί να υπάρχουν κι άλλοι τρόποι. Δεν είμαι αυστηρή και μονοκόμματη, σε αυτές τις περιπτώσεις.  

Καταλήγοντας, δεν ξέρω, δηλαδή, εάν είναι πρωτόγνωρα όλα αυτά. Ίσως να είναι απλά πιο φανερά, γι' αυτό και το νιώθουμε πιο έντονα. Η αναλογία πάντοτε ήταν δυσανάλογη.

//Την trap δεν την θεωρώ καν Τέχνη. Το κακό είναι ότι η πιτσιρικαρία την ακολουθεί, και είναι μια ηλικία που ακόμη διαμορφώνεσαι. Πολύ εύκολα μπορούν να παρασυρθούν ακολουθώντας τα πρότυπα που προβάλλει η trap και να καταλήξουν γρόθοι, όπως λένε και οι φίλοι μας οι Κρητικοί. Καίτοι έχω μια βαθιά πεποίθηση πως, στις περισσότερες φορές, φαίνεσαι από μικρός τι θα γίνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2022 στις 2:08 ΜΜ, poulinos είπε

μια που πιο πριν ειπαμε για ατομα που ζουν στα ακρα θα ποσταρω κατι λιγο διαφορετικο. ειναι ενα video που ειχα δει παλια . εχει 2 τραγουδια μεσα το ενα ειναι masters of the universe _ juno reactor και το αλλο nothing else matters - apocalyptica . το video clip ειναι να ζεις ur life to the fullest. δεν ξερω αν ηταν inspirarion για καποια πραγματα που εκανα αλλα σιγουρα με κανε να καταλαβω γιατι το κανει

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να συνεισφέρω ιδιαίτερα σ΄αυτήν την συζήτηση επειδή δεν είμαι λάτρης των extreme sports (ούτε το τρενάκι του λούνα πάρκ δεν αντέχω 🤣).

Νομίζω ότι καταλαβαίνω τους λόγους που το κάνουν (έξαψη της αδρεναλίνης, πρόκληση για το ξεπέρασμα των ορίων σου, ικανοποίηση όταν καταφέρνεις να φέρεις εις πέρας τον δύσκολο στόχο σου, άσκηση αυτοελέγχου κτλ) όμως εγώ όλα αυτά προτιμώ να τα εισπράττω από καταστάσεις της καθημερινής ζωής και πιστέψτε με όταν προκύπτουν είναι πολύ έντονα.

Aerosmith - Livin' On The Edge

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...