Προς το περιεχόμενο

Νέα λειτουργία: Achievements


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το screenshot δεν βγάζει τα ίδια για όλους, υπάρχουν αρκετοί νέοι με άλλα ποσοστά. Το screenshot το έβαλα για αυτό που λέει "τουλάχιστον 1 πόντο", για να δείξω ότι με κάποιον τρόπο μετράει πόντους. 

 

Ναι έχεις δίκαιο εκφράστηκα λάθος εννοούσα ότι μετά απο ένα μικρό rank και πάνω (νομίζω 7) είσαι στο 1% 

Βρήκα και έναν άλλο ο @Vassilis_24 πολύ παλαιότερος σου, περισσότερο rep περισσότερα achievements  έχεις όμως 1Κ παραπάνω μηνύματα. 

Και είστε ίδιο rank 

Απο εδώ προκύπτει ότι βαρύνουσα σημασία παίζουν τα μηνύματα και όχι τόσο η ηλικία ή τα achievemtns 

Αλλά αν ισχύει αυτό τότε γιατί ο (και οκ mod δεν κάνω αλλα tag τελευταίο ειναι :P @Basilhs23___ που έχει λιγότερα μηνύματα και rep 0 αξιολογήσεις έχει μεγαλύτερο rank και απο εσένα και απο εμένα και απο τον Vassilis_24 ; 

Απλά ή ξεκινήσαμε όλοι με βάση 1 stat όταν έγινε η αναβάθμιση και μετά αλλάξαμε χειροκίνητα ή δεν ξέρω.. δεν υπάρχει κάποιος ξεκάθαρος δείκτης... 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Και πχ μεταξύ μας (ενώ εγώ και εσύ)  έχεις 2 rank παραπάνω  παρόμοια ηλικία (λογαριασμού) 11 δακρύσεις παρόμοιες αξιολογήσεις αγγελιών αλλά 2Κ παραπάνω μηνύματα και rep. 

1. Σου ρίχνει 3k/2k και στα 2. 

22 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Δεν φαίνεται να υπάρχει ξεκάθαρη συνοχή και το screenshot αυτό το βγάζει για όλους πραγματικά (1% που λέει) 

2. Μια χαρά ξεκάθαρη συνοχή έχει, αν μας επιβεβαιώσει κάποιος αυτά που αναφέρει ο hal στην αρχή του thread. 
3. Κάνεις λάθος, δεν έχετε τα ίδια stats. Θεωρώ ότι εμφανίζονται σωστά. 

14 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Αν είναι λοιπόν αυτός ο γνώμονας τότε γιατί εγώ έχω ίδιο rank με τον attanaze ; 

4. Σε χτυπάει ως παλιός user :cool:

7 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Ναι έχεις δίκαιο εκφράστηκα λάθος εννοούσα ότι μετά απο ένα μικρό rank και πάνω (νομίζω 7) είσαι στο 1% 

Από 11/15 είσαι στο 1% αν δεν κάνω λάθος. 

8 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Αλλά αν ισχύει αυτό τότε γιατί ο (και οκ mod δεν κάνω αλλα tag τελευταίο ειναι :P @Basilhs23___ που έχει λιγότερα μηνύματα και rep 0 αξιολογήσεις έχει μεγαλύτερο rank και απο εσένα και απο εμένα και απο τον Vassilis_24 ; 

Απλά ή ξεκινήσαμε όλοι με βάση 1 stat όταν έγινε η αναβάθμιση και μετά αλλάξαμε χειροκίνητα ή δεν ξέρω.. δεν υπάρχει κάποιος ξεκάθαρος δείκτης... 

Ξαναλέω, είμαι σίγουρος ότι ισχύουν αυτά που γράφει ο @Hal9000
Ο συγκεκριμένος που έχεις ταγκάρει, μπορεί να είναι active 24/7 και άλλα πράγματα που σίγουρα δεν γνωρίζουμε. Όπως γράφει ο hal, παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο που θα τα μάθουμε μελλοντικά. 

Ένα badge είναι, μην φαίρνουμε τον πανικό. Θα ξυπνήσουν το πρωί και θα τους πέσουν τα μαλλιά με αυτά που θα δούνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

1. Σου ρίχνει 3k/2k και στα 2. 

40 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Εναι τι μου το λες αφου το αναφέρω μάλιστα στο κομμάτι που κάνεις quote και έδειξα ένα παράδειγμα (με τονbasilhs23 ) που του ρίχνει ακόμη περισσότερα και έχει περισσότερες αξιολογήσεις αλλά ο basilhs23  του ρείχνει 1 rank 


Αν είναι να παίρνουμε 1 άτομo με 1 άτομο ναι πάντα θα υπάρχει 1 διαφορά. 

Το θέμα είναι ότι αν συγκρίνουμε πολλά άτομα μεταξύ τους τι γίνεται.

 

14 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

4. Σε χτυπάει ως παλιός user :cool:

Και πάλι όπως είπα παραπάνω 1 άτομο vs 1 άλλο άτομο πάντα θα υπάρχει τουλάχιστον μια διαφορά. 

Αν ισχύει ότι με χτυπάει σαν παλιός user τότε γιατ ο Vassilis_24  είναι 1) παλιότερος 2) περισσότερα μηνύματα 3) περισσότερα rep 4)περισσότερες αξιολογήσεις 5) ίδιο αριθμό achievments 

Είναι 1 rank κάτω απο τον basilhs23__

Δεν βγαίνει άκρη άστο να πάει :P 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάνετε έτσι ορισμένοι για κατατάξεις/διακρίσεις; Χάνετε κάποιο επίδομα;

Υ.Γ.

Μελλοντικός grand master

images?q=tbn:ANd9GcRGt7SJ6X9yWdkKCXI_dCb

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

δεν σας βλέπω καν γατάκια 😎

 

 

Πραγματικα αδερφε μου,την εχεις μεγαλύτερη!!(την καταταξη) 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάνετε έτσι ορισμένοι για κατατάξεις/διακρίσεις; Χάνετε κάποιο επίδομα;

Υ.Γ.

Μελλοντικός grand master

images?q=tbn:ANd9GcRGt7SJ6X9yWdkKCXI_dCb

 

Εγώ είμαι ο μοναδικός στο topic που το ανέφερα οπότε πιστεύω πάει σε εμένα :P 

δεν "κάνω έτσι"  απλά πιστεύω ειναι φυσιολογικό να θέλω να καταλάβω ποια η λογική των κατατάξεων

Θέλω να πω δεν υπάρχει νόημα να υπάρχει η κατάταξη αν δεν ειναι σαφέστατο το τι σημαίνει (πχ ο πιο παλιός ή ο πιο βοηθητικός ή ο πιο παλιός + πιο βοηθητικός κτλ) 

Παντού (και εκτός φόρουμ) όπου υπάρχει κατάταξη υπάρχει για να προσδιορίζει κάτι. 

Πχ τώρα βρήκα άλλον έναν ο nabuko 0 αξιολογήσεις λιγότερα μηνύματα και απο τον Sabotaznic  και 100 παραπάνω απο εμένα λιγότερο rep απο τον sabotaznic και λίγο μεγαλύτερο απο εμένα  ίδια achievments με εμένα και τον Sabotaznic 


πιο νέος λογαριασμός και απο εμένα και απο τον Sabotaznic 

Είναι 1 rank πάνω απο τον Sabotaznic και 3 απο εμένα ¯\_(ツ)_/¯ 

Και επαναλαμβάνω δεν ειναι τίποτα εναντίον του ας γίνει και crazy insomniac μακάρι και με το καλό και ας πέσω εγώ στο 1 rank  δεν με νοιάζει 

Αλλά θα ήθελα πραγματικά να μάθω την λογική και πιστεύω ειναι αυτοσκοπός του rank να ειναι άμεσα κατανοητή η λογική 

ή ο xekato που μόλις σχολίασε λιγο πιο πάνω, περισσότερα μηνύματα rep achievments και πιο παλιός απο τον attanaze και ειναι μικρότερο rank  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Εγώ είμαι ο μοναδικός στο topic που το ανέφερα οπότε πιστεύω πάει σε εμένα :P 

δεν "κάνω έτσι"  απλά πιστεύω ειναι φυσιολογικό να θέλω να καταλάβω ποια η λογική των κατατάξεων

Θέλω να πω δεν υπάρχει νόημα να υπάρχει η κατάταξη αν δεν ειναι σαφέστατο το τι σημαίνει (πχ ο πιο παλιός ή ο πιο βοηθητικός ή ο πιο παλιός + πιο βοηθητικός κτλ) 

Παντού (και εκτός φόρουμ) όπου υπάρχει κατάταξη υπάρχει για να προσδιορίζει κάτι. 

Πχ τώρα βρήκα άλλον έναν ο nabuko 0 αξιολογήσεις λιγότερα μηνύματα και απο τον Sabotaznic  και 100 παραπάνω απο εμένα λιγότερο rep απο τον sabotaznic και λίγο μεγαλύτερο απο εμένα  ίδια achievments με εμένα και τον Sabotaznic 


πιο νέος λογαριασμός και απο εμένα και απο τον Sabotaznic 

Είναι 1 rank πάνω απο τον Sabotaznic και 3 απο εμένα ¯\_(ツ)_/¯ 

Και επαναλαμβάνω δεν ειναι τίποτα εναντίον του ας γίνει και crazy insomniac μακάρι και με το καλό και ας πέσω εγώ στο 1 rank  δεν με νοιάζει 

Αλλά θα ήθελα πραγματικά να μάθω την λογική και πιστεύω ειναι αυτοσκοπός του rank να ειναι άμεσα κατανοητή η λογική 

Πολυ σωστη τοποθετηση.Ειναι αξιο απορίας προτιστως!Εχω την εντυπωση πως η συμμετοχη στο "μπλα-μπλα" κάτι δινει.

Επεξ/σία από giodoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να υπενθυμίσω οτι τα posts στην Ψυχαγωγία δεν μέτραγαν στον post counter μέχρι πριν λίγες μέρες, αλλά μέτρησαν στα achievements. Άρα το ότι προς το παρόν ο post counter δείχνει λιγότερα, δεν σημαίνει ότι πράγματι έχει λιγότερα κάποιος χρήστης.

Επίσης δεν νομίζω ότι δίνουν όλα τα badges τους ίδιους πόντους που χρειάζονται για να ανέβει rank κάποιος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπάμε και στηρίζουμε insomnia και σίγουρα οι πρώτες βελτιώσεις είναι εμφανέστατες εδώ και καιρό και αναμένουμε τις επόμενες!

Σαφως η desktop εκδοχή πολύ καλύτερη σε χρήση συγκριτικά με τη mobile αλλά και πάλι αξιοπρεπέστατη!

(ενα επίμονο bug έχω παρατηρήσει μετά το γενικό update στο interface: στο mobile προσπαθώντας να πατήσω το κουμπί για επομενη σελίδα στην ενότητα αγγελιών με πετάει ξανά ψηλά στην ίδια σελίδα - στην ουσία δε μ’ αφήνει να σκρολαρω στο τέλος της σελίδας, αλλά ίσως το κάνει σε μένα μόνο (?) )

Keep on την όλη προσπάθεια, διότι ζούμε σε μια εποχή που οι περισσότεροι εγκαταλείπουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...