Προς το περιεχόμενο

Dell Alienware AW2720HFA IPS Gaming Monitor 27" FHD 1920x1080 240Hz με χρόνο απόκρισης 1ms GTG ή LG 27GN750-B IPS HDR Gaming Monitor 27" FHD 1920x1080 240Hz με χρόνο απόκρισης 1ms GTG


giannhs13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι σε διλλημα για το ποια οθονη απο τις 2 να επιλεξω   

https://www.skroutz.gr/s/22545242/LG-27GN750-B-IPS-HDR-Gaming-Monitor-27-FHD-1920x1080-240Hz-με-χρόνο-απόκρισης-1ms-GTG.html

https://www.skroutz.gr/s/26046481/Dell-Alienware-AW2720HFA-IPS-Gaming-Monitor-27-FHD-1920x1080-240Hz-με-χρόνο-απόκρισης-1ms-GTG.html

μεταξυ αυτων τον 2 ειμαι η lg εχει hdr ενω η dell δεν εχει η αναλυση που θελω να παιζω ειναι στα 1920 *1080  θα κουμπωσει πανω σε μια rtx 3060 ποια να επιλεξω απο τις 2?? το hdr που εχει η lg αν την επιλεξω θα δω τρελη διαφορα αν την επιλεξω ? απλα η μια ειναι dell και πιστευω ειναι κορυφη στις οθονες αλλα με το hdr με προβληματιζει αν δω τρελη διαφορα αξιζει να κανω υπερβαση στην τιμη ??? ..αν μπορειτε να με βοηθησετε ευχαριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στειλε μου μια προταση ...τα 240 hz στο gaming δεν παιζει ρολο αλλα η αναλυση ? δλδ μια οθονη 144 hz αλλα 2κ ειναι καλυτερη απο μια οθονη με 240 Hz αλλα στα 1080 ? αν μπορεις να με διαφωτισεις στο τι ειναι καλυτερο ευχαριστω εκ των προτερων και για τον χρονο σου  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αναλυση 2κ ειναι καλυτερη απο την full hd βλεπεις πιο πολυ λεπτομερεια στην οθονη (μιλαμε παντα για ιδιο μεγεθος μονιτορς ),τωρα οσον αναφορα τα hz το δικο μου ματι απο 144 και πανω δεν καταλαβαινω διαφορα και πιστευω οτι δεν χρειαζεσαι και παραπανω γιατι μετα θα θελεις τερατακι καρτα γραφικων για να παιξεις σε περισσοτερα hz. 

Επεξ/σία από keravnos21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε ευχαριστω για τον χρονο σου ...θα μαζεψω λεφτα και μετα θα αγορασω οθονη βρηκα μια εβαλα στο ματι αυτη εδω      

https://www.skroutz.gr/s/25725643/Dell-S2721DGFA-IPS-HDR-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-165Hz-με-χρόνο-απόκρισης-1ms-GTG.html?from=index_recently_viewed

Dell S2721DGFA IPS HDR Gaming Monitor 27" QHD 2560x1440 165Hz με χρόνο απόκρισης 1ms GTG     

αξιζει λες ?? ευχαριστω εκ των προτερων θα περιμενω να μαζεψω λεφτα και θα την αγορασω αν εινια καλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, giannhs13 είπε

εγινε ευχαριστω για τον χρονο σου ...θα μαζεψω λεφτα και μετα θα αγορασω οθονη βρηκα μια εβαλα στο ματι αυτη εδω      

https://www.skroutz.gr/s/25725643/Dell-S2721DGFA-IPS-HDR-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-165Hz-με-χρόνο-απόκρισης-1ms-GTG.html?from=index_recently_viewed

Dell S2721DGFA IPS HDR Gaming Monitor 27" QHD 2560x1440 165Hz με χρόνο απόκρισης 1ms GTG     

αξιζει λες ?? ευχαριστω εκ των προτερων θα περιμενω να μαζεψω λεφτα και θα την αγορασω αν εινια καλη 

Καλησπέρα , πολύ καλή η οθόνη αυτή , το μόνο θέμα σου είναι αν τα παιχνίδια που θες να παίξεις θα τα παίζει σε αυτή την ανάλυση και με αρκετά hz η κάρτα γραφικών σου. Επειδή την έχω και σε βαριά παιχνίδια τύπου warzone δεν βλέπω 165 ΠΟΤΕ με την 3070...
edit: Ισως η επιλογή μιας full hd 144hz να ήταν πιο ιδανική για την 3060. Βέβαια η διαφορά στην ανάλυση εμένα μου φαίνεται τεράστια πλέον. Από σένα εξαρτάται τι θα διαλέξεις...

Επεξ/σία από SpEcTer
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SpEcTer είπε

Καλησπέρα , πολύ καλή η οθόνη αυτή , το μόνο θέμα σου είναι αν τα παιχνίδια που θες να παίξεις θα τα παίζει σε αυτή την ανάλυση και με αρκετά hz η κάρτα γραφικών σου. Επειδή την έχω και σε βαριά παιχνίδια τύπου warzone δεν βλέπω 165 ΠΟΤΕ με την 3070...
edit: Ισως η επιλογή μιας full hd 144hz να ήταν πιο ιδανική για την 3060. Βέβαια η διαφορά στην ανάλυση εμένα μου φαίνεται τεράστια πλέον. Από σένα εξαρτάται τι θα διαλέξεις...

Επειδή τυχαίνω να έχω 3070 (msi gaming x trio) και warzone, ναι βλέπω 165 hz σε 2κ. Εντάξει όχι συνέχεια, αλλά κρατάει αρκετά. Όσο για την οθόνη Dell 2721dgfa επειδή είχα 2 έχω να πω πως είναι χάλια από ποιότητα εικόνας (ειδικά την νύχτα είναι μια απογοήτευση) και έχω αλλάξει 10 παρόμοιες οθόνες για να έχω άποψη.

Βέβαια όλα είναι υποκειμενικά, απλώς καταθέτω την άποψη μου καθώς τα έχω δοκιμάσει.....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...