Προς το περιεχόμενο

Wireless Wifi Adapter


SirTasos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

αγόρασα πρόσφατα desktop και για να συνδεθώ στο ιντερνετ χρησιμοποιώ το TP LINK TL-WN823N. Δυστυχώς ο υπολογιστής μου είναι 3 μέτρα απο το ρούτερ, αλλά είναι τέτοια η διαμόρφωση του χώρου που δεν μπορώ να τραβήξω καλώδιο.

Με αυτό το στικάκι όμως ενώ έχω 100άρα γραμμή στην καλύτερη πάω στα 50 mbps. Επίσης έχω και πολύ συχνές αποσυνδέσεις.

Ποιο αντίστοιχο προϊόν θα μου προτείνατε για να αντιμετωπίσω αυτά τα προβλήματα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, SirTasos said:

Καλησπέρα,

αγόρασα πρόσφατα desktop και για να συνδεθώ στο ιντερνετ χρησιμοποιώ το TP LINK TL-WN823N. Δυστυχώς ο υπολογιστής μου είναι 3 μέτρα απο το ρούτερ, αλλά είναι τέτοια η διαμόρφωση του χώρου που δεν μπορώ να τραβήξω καλώδιο.

Με αυτό το στικάκι όμως ενώ έχω 100άρα γραμμή στην καλύτερη πάω στα 50 mbps. Επίσης έχω και πολύ συχνές αποσυνδέσεις.

Ποιο αντίστοιχο προϊόν θα μου προτείνατε για να αντιμετωπίσω αυτά τα προβλήματα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

θες dual band router αμα δεν εχεις και dual band usb wifi stick. το δικο σου wifi stick ειναι 802.11n single band(2.4ghz) και οχι 802.11ac dual badn(2.4 και το βασικο 5 ghz)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...