Προς το περιεχόμενο

Youtube | Δεν ανεβαίνει κανένα βίντεο


Tsints

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, Δημήτρης εδώ από TechItSerious.
Από χθες έχουμε πρόβλημα με το upload των βίντεο στο Youtube. Δεν ανεβαίνει κανένα βίντεο. Δεν δημιουργεί link για το βίντεο που γίνεται upload, δεν ξεκινάει η επεξεργασία ποτέ και δεν σε αφήνει να κάνεις αποθήκευση εκεί που το βάζεις public/private κλπ. Στο creator studio δεν εμφανίζεται καθόλου το βίντεο που ανεβαίνει. Αν έχεις ενεργοποιήσει και τα έσοδα, τότε κολλάει η διαδικασία και εκεί (δες παράδειγμα).

Δοκίμασα άλλους browsers, άλλες συνδέσεις (σε 3 διαφορετικά σπίτια πήγα), άλλα βίντεο, άλλα κανάλια, δεν ανεβαίνει τίποτα.
Ο μόνος τρόπος που δούλεψε ήταν όταν συνδέθηκα στο PC με hotspot από δεδομένα κινητού και το έβαλα να ανέβει έτσι. Συνέχισα μετά το upload κανονικά με router και δούλεψε, ανέβηκε το βίντεο.

Τι μπορεί να φταίει; Κάτι με το δίκτυο της περιοχής; με χαμένα πακέτα; Ειλικρινά έχω φάει το κεφάλι μου από το πρωί και λύση δεν έχω βρει. Από ότι είδα αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα και άλλοι.
Έχετε να προτείνετε κάτι; Ευχαριστώ

received_722874948896122.webp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 11/5/2022 στις 8:34 ΜΜ, Tsints είπε

Ειλικρινά έχω φάει το κεφάλι μου από το πρωί και λύση δεν έχω βρει. Από ότι είδα αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα και άλλοι.

Bλέπω καινούρια σχεδίαση και γραμματοσειρές, οπότε μάλλον λόγω αναβάθμισης και αλλαγών ήταν το πρόβλημα, όπως συμβαίνει πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ Παρασκευή οκ. Απο χθες τίποτε. Συνάδελφος  μου είπε έχει θέμα απο Πέμπτη βράδυ.

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Εγώ πάντως ανέβασα πριν 2 μέρες κανονικά. Με chrome

Κι εγώ.

Μήπως όσοι δεν μπορείτε να ανεβάσετε έχει πρόβλημα με copyrights το βίντεο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  Μα κάνοντας hotspot από το κινητό ανεβάζω κανονικά. Μόνο η σταθερή σύνδεση έχει θέμα. Επίσης ακόμη και θέμα με δικαιώματα να ήταν,  θα το έλεγε αφού ανέβαινε το βίντεο και θα σε ρώταγε για τι ενέργεια θες να κάνεις, πχ αλλαγή ήχου, σίγαση,είτε περικοπή, είτε αμφισβήτηση . Δοκιμάζοντας να ανεβάσω από το κινητό μέσω του wifi της σταθερής σύνδεσης ένα οποιοδήποτε βίντεο, πάλι δεν ανεβαίνει ποτέ. Στην εφαρμογή του yt κολλάει στο επεξεργασία. 

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο προβλημα απο Δευτερα 9/5 και μετα. δοκιμασα αλλους λογαριασμους, αλλα wifi, αλλη μορφη βιντεο και δεν εγινε τιποτα. θα δοκιμασω αυτο με το hotspot κι ο θεος βοηθος.
περιοχη Λαμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. Δοκιμασα τα παντα. Εκκαθαριση cookies, διαφορετικους browsers, reset στο router. Τιποτα. Και το βιντεο μου ειναι μολις 310 ΜΒ. Τελειωνει το upload αλλα η επεξεργασια δεν ξεκιναει ποτε. Δοκιμασα να ανεβασω παλι ενα βιντεο που ειχα ανεβασει παλιοτερα στο καναλι μου χωρις να εχω προβλημα, και μ αυτο τα ιδια. Τους εστειλα feedback. Aν και δεν ξερω αν σου απαντανε ποτε.

Περιοχη Θεσσαλονικη

Επεξ/σία από vasothessaloniki24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι ακριβώς. Και εγώ μίλησα και με τον πάροχο ίντερνετ απευθείας (έχω εταιρεία που δραστηριοποιείται εδώ στην Κοζάνη αντί για κάποια απο τις γνωστές μεγάλες) αλλά λύση προς το παρόν δεν υπάρχει.. Παρά μόνο να ξεκινάς το upload με hotspot κινητού ώστε να δημιουργήσει το λινκ και μετά ανεβαίνει κανονικά με την σταθερή σύνδεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είπαμε ότι κάτι αναβαθμίζουν. Τι το παλεύετε και τσαντίζεστε χωρίς λόγο? Δεν είναι ζήτημα ζωής ή θανάτου αν δεν ανεβάσετε τα βίντεο σας σήμερα. 

Σε όλο τον κόσμο υπάρχει θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν εργάζεσαι πχ σε site και πρέπει να ανεβάζεις βίντεο προκειμένου να είσαι ontime (απο την στιγμή που άλλα ανταγωνιστικά sites δεν έχουν θέμα για τον χ,ψ λόγο γιατι αν ειχαν ολοι ναι θα ηταν αλλιως και δεν ειναι ολοι μεγαλοκαναλάρχες για να έχουν glomex κτλ) ε οσο να`ναι δεν γίνεται να μην ανεβάσεις σήμερα τα βιντεο ειδικά όταν κάποιοι έχουν θέμα εδώ και μια εβδομάδα περίπου.. Ευτυχώς λοιπόν γιαυτή την μερίδα ανθρώπων δουλεύει έστω το mobile data και πλέον δεν ειναι απλησίαστα τα πολλά δεδομένα για να κάνεις την δουλειά σου σε έκτακτες περιπτώσεις

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bbbb είπε

Οταν εργάζεσαι πχ σε site και πρέπει να ανεβάζεις βίντεο προκειμένου να είσαι ontime (απο την στιγμή που άλλα ανταγωνιστικά sites δεν έχουν θέμα για τον χ,ψ λόγο γιατι αν ειχαν ολοι ναι θα ηταν αλλιως και δεν ειναι ολοι μεγαλοκαναλάρχες για να έχουν glomex κτλ) ε οσο να`ναι δεν γίνεται να μην ανεβάσεις σήμερα τα βιντεο ειδικά όταν κάποιοι έχουν θέμα εδώ και μια εβδομάδα περίπου.. Ευτυχώς λοιπόν γιαυτή την μερίδα ανθρώπων δουλεύει έστω το mobile data και πλέον δεν ειναι απλησίαστα τα πολλά δεδομένα για να κάνεις την δουλειά σου σε έκτακτες περιπτώσεις

Πρέπει κι εσύ να καταλάβεις ότι κάποια στιγμή θα κάνει κάποια αναβάθμιση το yt όπως έχει ξανακάνει, όπως θα κάνει και ξανά στο μέλλον. Οπότε για λίγο καιρό θα ξεβολευτούμε. Αν δεν έκανε ποτέ θα ανεβάζαμε ακόμα βίντεο σε 240p. Βάζω και κάποιες εικόνες του παλιού και του νέου.

Παλιό

yt1.jpg.02fd0fa6543697bd9aee7f46713d3aba.jpg

 

Νέο με την περιγραφή κλειστή

yt3.jpg.3bf6c56fbbad22f4092de823355d93bb.jpg

 

Νέο με την περιγραφή ανοιχτή 

yt2.jpg.ceedd7b5a5d84e38917677d259b82fcb.jpg

 

Επεξ/σία από Nabuko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...