Προς το περιεχόμενο

Περίεργη συμπεριφορά router μετα απο διπλασιασμό ταχύτητας


Lakou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς ειδικές γνώσεις παρατήρησα οτι μετα απο την αυτόματη και δωρεάν αναβάθμιση τις γραμμής μου απο 24αρα σε 50αρα, το ιντερνετ μου αν και μετρημενο με speedtest ηταν πρωτα οριακα στο 24 και τωρα απο 46 και πανω, βλεπω οτι η περιήγηση ειναι αργή χρειάζεται καποια δευτερόλεπτα τις περισσότερες φορές να φορτωση σελιδα το οποιο φαινόμενο παρατηρείται και στην περιήγηση απο κινητά. περιττω να πω οτι πριν την αναβάθμιση ολα πήγαιναν πολύ καλα οπως και πολυ ομαλα. εχει παρατηρήση καποιος κατι παρόμοιο και μήπως υπάρχει κατι που μπορώ να κάνω, να πω επισης οτι ειμαι με το κλασσικο speedport entry 2i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 11/05/2022 at 21:22, Lakou said:

Χωρίς ειδικές γνώσεις παρατήρησα οτι μετα απο την αυτόματη και δωρεάν αναβάθμιση τις γραμμής μου απο 24αρα σε 50αρα, το ιντερνετ μου αν και μετρημενο με speedtest ηταν πρωτα οριακα στο 24 και τωρα απο 46 και πανω, βλεπω οτι η περιήγηση ειναι αργή χρειάζεται καποια δευτερόλεπτα τις περισσότερες φορές να φορτωση σελιδα το οποιο φαινόμενο παρατηρείται και στην περιήγηση απο κινητά. περιττω να πω οτι πριν την αναβάθμιση ολα πήγαιναν πολύ καλα οπως και πολυ ομαλα. εχει παρατηρήση καποιος κατι παρόμοιο και μήπως υπάρχει κατι που μπορώ να κάνω, να πω επισης οτι ειμαι με το κλασσικο speedport entry 2i

δεν εχει καν 5 g αυτο.δεν ειναι dual band.η ζητα αλλο απο cosmote ή παρε ενα fritzbox 7530,7530ax

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...