Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κινητού


k30taas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά έχω αυτή την στιγμή το oneplus 8 και σκέφτομαι ανάμεσα σε δύο κινητά στο xiaomi 12x και στο samsung s21 fe, ποιο είναι καλύτερο κατά την γνώμη σας; και τι άλλο θα προτείνατε έως 500€; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θα σου έλεγα το Samsung.

Τα Xiaomi έχουν και παιδικές ασθένειες.

Άσε που το λειτουργικό του θα πρέπει να το σετάρης στα μέτρα σου.

Και μην ξεχνάμε τις διαφημίσεις και ότι άλλο προκύψει στην πορεία.

Επίσης μια άλλη επιλογή που έχεις είναι να δεις αυτό εδώ που έχει λειτουργικό σαν το OnePlus https://mr-mobile.gr/shop/realme-gt-2-5g-12-256gb-paper-white-eu/?ref=bestprice.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, k30taas είπε

Γειά σας παιδιά έχω αυτή την στιγμή το oneplus 8 και σκέφτομαι ανάμεσα σε δύο κινητά στο xiaomi 12x και στο samsung s21 fe, ποιο είναι καλύτερο κατά την γνώμη σας; και τι άλλο θα προτείνατε έως 500€; 

Γιατί να το αλλάξεις το 1+ 8 με συσκευές που δεν έχουν μεγάλη διαφορά; Νομίζω είναι αρκετά αξιόλογο το 8 εκτός αν το έχεις καιρό και έχει αποδυναμωθεί η μπαταρία ή θες αρκετά καλύτερες κάμερες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nik1239 είπε

Γιατί να το αλλάξεις το 1+ 8 με συσκευές που δεν έχουν μεγάλη διαφορά; Νομίζω είναι αρκετά αξιόλογο το 8 εκτός αν το έχεις καιρό και έχει αποδυναμωθεί η μπαταρία ή θες αρκετά καλύτερες κάμερες 

Μία χαρά είναι η μπαταρία, απλώς έτσι για αλλαγή και για καλύτερη κάμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k30taas είπε

Μία χαρά είναι η μπαταρία, απλώς έτσι για αλλαγή και για καλύτερη κάμερα 

Αφού σε τρώει αλλαγή εγώ θα πήγαινα σε s21 fe ή s22 ή iPhone 13 για να δεις ουσιαστικές διαφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Αφού σε τρώει αλλαγή εγώ θα πήγαινα σε s21 fe ή s22 ή iPhone 13 για να δεις ουσιαστικές διαφορές

Το xiaomi 12x φαίνεται πάντως αντάξιο αν το κοιτάξεις με τα Samsung 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, k30taas είπε

Το xiaomi 12x φαίνεται πάντως αντάξιο αν το κοιτάξεις με τα Samsung 

Εγώ σε xiaomi με τέτοιο λειτουργικό δεν θα πήγαινα , Samsung μακράν το καλύτερο λειτουργικό για εμένα και xiaomi το χειρότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το s21 fe μέχρι στιγμής αναλογικά είναι από τις καλύτερες συσκευές μέχρι στιγμής και αν πέσει η τιμή θα είναι το καλύτερο vfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, k30taas είπε

Το xiaomi 12x βλέπω δεν το προτιμάει κάνεις.... Εντύπωση μου κάνει γιατί είναι αρκετά καλό 

Πολλά Xiaomi είναι τουμπανα σε hardware. Το λογισμικό τους δεν προτιμάμε. Αν φτιάξουν λογισμικό σοβαρό να δουλεύουν τα πάντα ρολόι όπως γίνεται με άλλες εταιρίες πρώτα σε πωλήσεις με διαφορά θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k30taas είπε

Το xiaomi 12x βλέπω δεν το προτιμάει κάνεις.... Εντύπωση μου κάνει γιατί είναι αρκετά καλό 

Να σου πω την αλήθεια το 8/256 12x το είχα και εγώ στο μάτι διότι έχει τρομερό hardware και στα 500€ δεν έχει ανταγωνισμό 

ΑΛΛΑ , το λογισμικό της xiaomi είναι αθλιο και απαράδεκτο για εμένα + ότι δεν μου αρέσει καθόλου το πώς φαίνεται + ότι είναι ακόμα στο android 11. Όπως είπε και ο φίλος πάνω , αν φτιάξουν το λειτουργικο πάρα πολύ τότε ναι θα το κοιτουσα. 

Τώρα στην θέση σου θα πήγαινα σε s21fe πολύ καλό συνολικά ιδικά αν βρεις και την 8/256 έκδοση του δεν θα ξαναχρειαστεις κινητό για μια πενταετία εκτός αν χαλάσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Να σου πω την αλήθεια το 8/256 12x το είχα και εγώ στο μάτι διότι έχει τρομερό hardware και στα 500€ δεν έχει ανταγωνισμό 

 

Ε μην λέμε ότι θέλουμε.

Στα 500€ υπάρχουν.

Καλή ώρα https://the-masters.gr/index.php?route=product/product&product_id=7247&ref=bestprice.gr&__bpgid=MXBgclBxSmtpYTQsMmVQbTchdnVWR1Q=

Ή και αυτό(400€) https://greentechno.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=3095&ref=bestprice.gr

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Α οκ δεν τα είχα δει αυτά. Ναι το ανταγωνίζονται το xiaomi αλλά έχουν ελαφρώς κατώτερη οθόνη και είναι μεγαλύτερα από το 12x που το μέγεθος του είναι ιδανικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα παιδιά το λειτουργικό του xiaomi μου αρέσει δεν έχω θέμα. Το θέμα μου είναι ποιο είναι το καλύτερο σε κάμερα φώτο - βίντεο από όλα αυτά. Γιατί έχω κοιτάξει ένα σωρό βίντεο με συγκριτικά αλλά άκρη δεν βγάζω. Επίσης το το s21 το περσινό αξίζει 550€ που το δίνει κάποιος; 

Επεξ/σία από k30taas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...