Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια! motorola g50 5g: πώς να το σετάρω;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

  Αγαπητό insomnia, αγόρασα πρόσφατα το εν λόγω κινητό για τον πατέρα μου. Και θέλω να σας πω την εμπειρία που είχα με αυτό καθώς προσπάθησα να το ρυθμίσω. Ενώ είμαι newb και σε smartphones και σε pcs και σε τεχνολογία γενικά.

  Ξεκινάω λοιπόν:

 α)Δεν έκανα log in στο google play λόγω απουσίας email του πατέρα μπορώ να χρησιμοποιώ το δικό μου ταυτόχρονα σε 2 συσκευές;,

 β)Έχει δύσκολο τρόπο κλεισίματος του ξυπνητηριού και είναι απαράδεκτο το ότι δεν απενεργοποιείται από μόνο του αυτόματα μετά την πάροδο ενός χρονικού διαστήματος.,

 γ)Το wifi και το bluetooth είναι πάντα αναμμένα και ακόμη και αν τα κλείσεις μέσα σε λίγα sec ξανανοίγουν. Αυτό ξέρω ότι συμβαίνει επειδή επέλεξα να γίνονται auto updates λογισμικού μέσω wifi αλλά θέλω να το απενεργοποιήσω. Γιατί όπως είπα ανάβει και το bluetooth μαζί και "τρώει" μπαταρία την οποία ο πατέρας μου την χρησιμοποιεί μόνο για μηνύματα και κλήσεις.,

 δ)Θα ήθελα να μου πείτε αν γίνεται με κάποιο τρόπο (νόμιμο, δωρεάν πνευματικών δικαιωμάτων) να προστεθούν και άλλοι ήχοι κλήσης γιατί αυτοί που υπάρχουν δεν του αρέσουν και δεν θέλει να βάλει ούτε τραγούδι.,

 ε) Τέλος, αν έχετε να προτείνετε κάποιο ή κάποια apps που θα απλοποιούσαν και θα ομαδοποιούσαν /άλλαζαν ελαφρώς την εμφάνιση στην οροσειρά εικονιδίων του android. Δεν ψάχνω για άλλο λειτουργικό και είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές από αυτό το κινητό.

  Απλά ήθελα να αναφέρω τις δυσκολίες που συνάντησα και να σας ευχαριστήσω για τον χρόνο σας και την βοήθεια σας. Είτε τελικά αποφασίσετε να απαντήσετε είτε όχι. 

Καλό σας βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a ναι μπορείς να βάλεις το δικό σου email  αλλά δεν το συνιστώ γιατι θα βλέπει ο ένας τις επαφές του άλλου,αν το έχετε ρυθμίσει έτσι.

β ψάξε τις ρυθμίσεις που έχει,κάπου θα λέει πότε να ξαναχτυπήσει.Επίσης τι δύσκολο έχει για να το κλείσει;

γ αυτό δεν το έχω συναντήσει ποτέ,αλλά και πάλι τι μπαταρία νομίζεις ότι θα τρώει;Μην νομίζεις ότι χωρίς αυτά θα του κρατάει τίποτα μέρες.

δ ψάξε για zedge για ήχους κλήσεις

ε βάλε nova launcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...