Προς το περιεχόμενο

Αποτελεσματικότερο / Οικονομικότερο gadget για παρακολούθηση μεγάλου ανθρώπου με τάση Αλτσχάιμερ.


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο πατέρας. Δεν είναι στα καλύτερα του.

 

Επιμένει η μάνα πως έχει ξεκινήσει και της κάνει περίεργα, να επιμένει για πράγματα αδιανόητα, και θεωρεί πως είναι πολύ ικανός να χαθεί πια, καθώς κυκλοφορεί αβέρτα κουβέρτα..

 

Άκουγα παλιότερα για gps τα οποία θέλανε και SIM και μηνιάτικο.. Εν έτη 2022, δεν έχουμε κάτι λογικότερο; ΈΣΤΩ με το κινητό του, καθώς το έχει μόνιμα μαζί του. Αλλά όχι τη δύσκολη στιγμή να μας κρεμάσει... αυτό με ανησυχεί.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ μου λυπάμαι πού στο λέω αλλά θα χρειαστείς βοήθεια και περισσότερο η μητέρα σου ( απο προσωπική εμπειρία) .

Συζήτησε πρώτα με ειδικό που μάλλον θα το έχεις κάνει ήδη  και στήριξε την μητέρα σου γιατί αυτή χρειάζεται περισσότερο.

τώρα για το παραπάνω που ρωτάς δεν ξέρω να σου απαντήσω αν και μετά απο λίγο καιρό ούτε αυτό θα έχει νόημα γιατί ο πατέρα σου δεν θα παίρνει ούτε το κινητό μαζί του .Εύχομαι απο καρδιάς τα καλύτερα . Το καλύτερο φάρμακο ...... ΑΓΑΠΗ   ΚΑΙ  ΟΧΙ  ΕΝΤΑΣΕΙΣ     (Δύσκολο πολλές φορές ) .

Και πάλι στήριξε την μητέρα σου (τα εχω περάσει......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αξιόπιστο λέτε;

Πρέπει δηλαδή απλά να έχει DATA. Δεν είναι κακό..

 

..απλά απ' ότι καταλαβαίνω πρέπει να του εγκαταστήσω το δικό μου GOOGLE acc; Το "FindMyDevice" βρίσκει μοναχά το δικό μου αυτή τη στιγμή. Λέτε να μπορώ να το συνδέσω με το GOOGLE που έχω κάνει στον πατέρα μου απλά για τη λειτουργεία του τηλεφώνου; 

 

Δε βλέπω επιλογή.. είναι πολύ minimal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι βλέπω έχει και η Samsung αντίστοιχο Smart Tag. https://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-smart-tag-ei-t5300bb-black-p-TEL.077474

Ίσως η καλύτερη επιλογή να είναι smart watch με gps (γιατί θα το έχει πάντα μαζί του) αλλά αυτά βγαίνουν ακριβά, και θέλουν και φόρτιση. Από την άλλη αν δεχτεί να έχει πάντα μαζί του το tag, είστε καλυμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2022 στις 1:23 ΜΜ, JiovanniGeorgeo είπε

No Apple στο σπίτι των προγόνων μου.. :(

Καλησπέρα φίλε μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα, αν και σε πολύ μεγάλη ηλικία περνάμε δύσκολα με τη γιαγιά. Τι να πεις η μάστιγα της εποχής μας...

Τέλος πάντων, εντός του θέματος, τσέκαρε την εφαρμογή Find My Kids την έχει συνάδελφος για τα παιδιά του και κάνει παπάδες, μέχρι και live ακούει τι γίνεται όποτε θέλει. Φυσικά την έχει πληρώσει και θέλει και data, αλλά πιστεύω ότι μπορείς να λύσεις και τα δύο. Αλλιώς μετά πας σε tags που σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, χωρίς βέβαια μέγιστη αξιοπιστία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2022 στις 5:51 ΜΜ, huh112h είπε

Απ'οτι βλέπω έχει και η Samsung αντίστοιχο Smart Tag. https://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-smart-tag-ei-t5300bb-black-p-TEL.077474

Ίσως η καλύτερη επιλογή να είναι smart watch με gps (γιατί θα το έχει πάντα μαζί του) αλλά αυτά βγαίνουν ακριβά, και θέλουν και φόρτιση. Από την άλλη αν δεχτεί να έχει πάντα μαζί του το tag, είστε καλυμένοι.

Το SMARTAG αυτό λένε είναι συμβατό με τα SAMSUNG. Και έτσι να μην ήταν όμως, δεδομένου του bluetooth σίγουρα δε μπορούμε να βασιστούμε σε αυτό.

 

 

Τώρα όσον αφορά το GPS Watch, άντε και του το παίρνω. Πως το παρακολουθώ μετά δηλαδή;

Είναι ψώνιο ο πατέρας μου, αν του πάρω 2ο χέρι ένα MiWatch με ~60€ δε θα το βγάλει ποτέ από το χέρι του. Αλλά να κάνουμε δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...