Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #1


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, MaXmaD είπε

Σ ευχαριστω για το δωδεκαρι μεσιε! ❤️

1 ώρα πριν, Mrs. Hyde είπε

Ήταν παχουλό το φακελάκι. Δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς. 

Ματμαζέλ, παρακαλώ. 🧡

Αφιερομένο εξαιρετικά:  :D     Art Sullivan - Petite demoiselle  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, mic2mic είπε

Καλό θα ήταν οι νέοι παίκτες να είναι προετοιμασμένοι για την πιθανότητα να είναι στις τελευταίες θέσεις, όσο κι αν πιστεύουν ότι το τραγούδι τους είναι το απόλυτο αριστούργημα (οι παλιοί έχουν πάθει και έχουν μάθει). Επίσης να μην παίρνουν προσωπικά τα πιθανώς απαξιωτικά σχόλια για τα τραγούδια τους - είναι κι αυτό μέρος της διασκέδασης. Μόνο ο διαχειριστής μπορεί να δει από πριν ποιός παίκτης έβαλε το κάθε τραγούδι (και προσωπικά όταν παίζω προτιμώ να βλέπω τα αποτελέσματα μαζί με όλους τους υπόλοιπους). Επίσης καλό θα ήταν να μην δείχνουμε ξεκάθαρα στο thread του παιχνιδιού ποιά τραγούδια μας άρεσαν και ποιά όχι κατά τη διάρκεια της βαθμολόγησης. Γι’αυτό υπάρχουν τα σχόλια και πιθανώς συζήτηση μετά την δημοσίευση των αποτελεσμάτων. Τα υπονοούμενα είναι καλοδεχούμενα, αλλά ας μη χαλάμε την έκπληξη της ανάρτησης των αποτελεσμάτων.

 

Τα γράφεις πολύ σωστά κατά την προσωπική μου γνώμη. Θεωρώ ότι αυτή σου η παράγραφος είναι σημαντικότατη διότι καλή η πλάκα και τα αστεία και τα πειράγματα αλλά πρέπει να υπάρχει κάποιο όριο. Εάν γράψει κάποιος ένα τελείως απαξιωτικό σχόλιο δε θίγει τον δημιουργό του τραγουδιού αλλά τη μουσική αισθητική του συμπαίκτη του. Οπότε γίνεται προσωπικό το θέμα. 

΄Εχοντας γράψει τα παραπάνω, και έχοντας παρακολουθήσει τα thread για το διαγωνισμό, δε νομίζω ότι θα υπάρξει τέτοιο ζήτημα. 

Επειδή το μηδενικό πονάει το φιλοσόφησα το θέμα. Οπότε και τελευταία να βγω, θα ξέρω ότι οι άλλοι δεν έχουν υψηλή μουσική αισθητική. Σωστή?😂😂

 

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JennyP είπε

Επειδή το μηδενικό πονάει το φιλοσόφησα το θέμα. Οπότε και τελευταία να βγω, θα ξέρω ότι οι άλλοι δεν έχουν υψηλή μουσική αισθητική. Σωστή?

 

Αυτό ακριβώς πιστεύω και γω....Μα γιατί νομίζεις τονίζω συνεχώς την ΠΡΩΤΗ μου θέση από το τέλος...

☺☺☺☺☺☺☺☺☺

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Αυτό ακριβώς πιστεύω και γω....Μα γιατί νομίζεις τονίζω συνεχώς την ΠΡΩΤΗ μου θέση από το τέλος...

☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Όλα κι όλα. Δε θα μου πάρεις εσύ την  πρώτη τελευταία θέση! Θα τσακωθούμε.😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JennyP είπε

Όλα κι όλα. Δε θα μου πάρεις εσύ την  πρώτη τελευταία θέση! Θα τσακωθούμε.😂

Ελα θα τη μοιραστούμε!!!!χαχαχαχα

Στο μεταξύ από ολα τα κομμάτια λάτρεψα στην κυριολεξία ένα (εκτός από το δικό μου 🥰🥰🥰🥰)

Είμαι περίεργη ποιος/ποια το βαλε.Έχω κάποιες μαντεψιές.Αλλά ανυπομονώ να δω για το συγκεκριμένο..

Γενικά 4- 5 τα ξεχώρισα..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, triplex1 είπε

προσπαθω γιατι εχει καμια ωρα που δεν ανοιγει το λινκ μου στο λαπτοπ , ανοιγει με edge , στον σταθερο δουλευει , ψαχνω να βρω αν φταιει κατι με τον mozilla ...............ανοιξαμε αλλη δουλεια τωρα

Η σελίδα έχει δοκιμαστεί με 7-8 browsers, και σε κινητά. Σε κάθε περίπτωση, είμαστε οι μόνοι που προσφέρουμε πλήρη εγγύηση επιστροφής χρημάτων - no questions asked.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, triplex1 είπε

ειστε πολυ μικροι ακομη οι περισσοτεροι , λιγοι ξεχωριζουν δεν θ'αποκαλυψω ποιοι ειναι ...............παρε μια αφιερωση

 

Θα μπορούσα να σου γράψω πάρα πολλά, αλλά ας μην το πάμε τόσο σοβαρά. 

Αγαπημένο το τραγούδι. Ευχαριστώ. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, JennyP είπε

Επειδή το μηδενικό πονάει το φιλοσόφησα το θέμα. Οπότε και τελευταία να βγω, θα ξέρω ότι οι άλλοι δεν έχουν υψηλή μουσική αισθητική. Σωστή?😂😂

Έτσι ακριβώς είναι. Όπως λέει και ο νόμος του Sturgeon, το 90% από οτιδήποτε είναι σκουπίδια. Και το ίδιο ισχύει και για το γούστο των συμπαικτών μας 🤣

Χωρίς πλάκα, υπάρχουν ολόκληρα είδη μουσικής (latin, κλασική, jazz κτλ - και όλα τα υποείδη τους) στα οποία κάποιοι παίκτες δεν θα δώσουν ποτέ καλό βαθμό. Αυτό σημαίνει κάτι για το γούστο αυτού που τα στέλνει ή για το γούστο αυτού που τα βαθμολογεί;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Χωρίς πλάκα, υπάρχουν ολόκληρα είδη μουσικής (latin, κλασική, jazz κτλ - και όλα τα υποείδη τους) στα οποία κάποιοι παίκτες δεν θα δώσουν ποτέ καλό βαθμό. Αυτό σημαίνει κάτι για το γούστο αυτού που τα στέλνει ή για το γούστο αυτού που τα βαθμολογεί;

To γούστο είναι υποκειμενικό. Σε αυτό πιστεύω ότι συμφωνούμε. Άρα δεν υπάρχει απολύτο ωραίο ή απόλυτο άσχημο, καλό ή κακό. Υπάρχει το μου αρέσει ή δε μου αρέσει. Ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία μου ή δεν ταιριάζει.  Γι΄ αυτό λόγο αποδοκίμασα τα εντελώς απαξιωτικά σχόλια παραπάνω. 

Σχετικά με τη θαθμολογία τώρα, υπάρχουν πολλοί λόγοι που μπορούν να την επηρρεάσουν άσχετα με το είδος της μουσικης. Για παράδειγμα η ώρα που θα ακούσει κάποιος τα τραγούδια. Μπορεί να τα ακούσει αργά βράδυ και να του κάνει κλικ ένα κομμάτι που ακούγοντάς του κάποια άλλη στιγμή να μην του άρεσε. Η ψυχολογία του τη στιγμή που τα ακούει. Ακόμη και υποψία ότι μπορεί να το έχει στείλει κάποιος συμπαίκτης που συμπαθεί ιδιαίτερα, ή και το αντίθετο. Ακόμη και το γεγονός ότι μπορεί να μπαίνουν τραγούδια που είναι "best sellers" μόνο και μόνο για σίγουρους βαθμούς.

Μπορεί κάποιος να στείλει ένα τραγούδι που δεν ανταποκρίνεται στο γούστο του. Να το ανεβάσει για πλάκα να δει πως θα παει. Ή να στείλει ένα τραγούδι που είναι επιλογή κάποιου άλλου π.χ φίλου, συζύγου κλπ.  'Η να είναι κουρασμένος/η και να βάλει κάποιο από μία λίστα του χωρίς να το πολυσκεφτεί.

Επομένως δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση στην ερώτησή σου σχετικα με το γούστο και τη βαθμολογία. 

Το βαρύναμε όμως. Ααααα δε μου αρέσουν αυτά!  Θα περάσουμε ωραία και θα κάνουμε πλάκα.😁

 

 

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JennyP είπε

Επειδή το μηδενικό πονάει το φιλοσόφησα το θέμα. Οπότε και τελευταία να βγω, θα ξέρω ότι οι άλλοι δεν έχουν υψηλή μουσική αισθητική. Σωστή?😂

51 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Αυτό ακριβώς πιστεύω και γω....Μα γιατί νομίζεις τονίζω συνεχώς την ΠΡΩΤΗ μου θέση από το τέλος...

☺☺☺☺☺☺☺☺☺

48 λεπτά πριν, JennyP είπε

Όλα κι όλα. Δε θα μου πάρεις εσύ την  πρώτη τελευταία θέση! Θα τσακωθούμε.😂

43 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Ελα θα τη μοιραστούμε!!!!χαχαχαχα 

Στο μεταξύ από ολα τα κομμάτια λάτρεψα στην κυριολεξία ένα (εκτός από το δικό μου 🥰🥰🥰🥰)

Είμαι περίεργη ποιος/ποια το βαλε.Έχω κάποιες μαντεψιές.Αλλά ανυπομονώ να δω για το συγκεκριμένο..

Γενικά 4- 5 τα ξεχώρισα..

Εεεεεεεππ!  Είμαι και 'γω εδώ θα σας αφήσω νομίζετε;;; 

Μάλιστα είχα γράψει στο προηγούμενο θρέντ, 6/5/22  σελ. 5    

Δεν έχετε δει ακόμα τίποτα  B)   Για αρχή, πάμε ένα διαγωνισμό για τον αισχρότερο του πρώτου γύρου; :rolleyes: 

και η Mrs. Hyde   είχε απαντήσει   Μεγάλο κι ενδιαφέρον challenge 😎   

Οπότε αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον η κατάταξη όχι μόνο για τις πρώτες θέσεις αλλά και για το τέλος :D

Να θυμίσω ότι όσο και αν ο νέος είναι ωραίος, πάντα ο παλιός θα'ναι αλλιώς B)

 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο μουσικό χωριό.

Απευθύνομαι σε νέους και παλιούς παίκτες, αλλά κυρίως στους νέους. Είμαι σ΄ αυτόν το μουσικό διαγωνισμό από το 1ο παιχνίδι κι έχω "ζυμωθεί" αρκετά με την όλη ιδέα του πράματος, όπως και όλοι οι παλιοί. Το πρώτο παιχνίδι ήταν μαγεία γιατί ανακαλύπταμε πράματα σιγά - σιγά. Άλλα θετικά, άλλα αρνητικά:

-ένα από τα πρώτα ήταν το γεγονός ότι ακριβώς επειδή όπως έχει ήδη ειπωθεί, έχει απ΄ όλα ο μπαξές, είναι λογικό να αρέσουμε σε κάποιον και σε άλλον όχι. Έτσι λοιπόν αν δείτε μηδενικό στο τραγούδι σας μην απογοητευθείτε. Επίσης στο 1ο παιχνίδι είμασταν ακριβώς 12 άτομα οι συμμετέχοντες που για μένα είναι και ο ιδανικότερος αριθμός παικτών. Υπήρχε μόνο ένα μηδενικό. Τώρα είμαστε υποχρεωμένοι να βάλουμε 12 μηδενικά. Δηλαδή θα φτάσουμε σίγουρα και στο σημείο να βάλουμε 0 και σε κομμάτια που μάς αρέσουν.

-άλλο  που ανακαλύψαμε ήταν ότι δεν μπορούμε να βάζουμε τα αριστουργήματα της παγκόσμιας μουσικής κληρονομιάς ελαφρά τη καρδία. Δηλαδή: στο 1ο παιχνίδι μπήκαν τεράστια ονόματα και κομμάτια που έχουν γράψει τεράστια ιστορία (Pink Floyd, Beatles, Χατζιδάκις και δε συμμαζεύεται...) Στην αρχή ψηφίζονταν πολύ καλά. Στην πορεία όμως καταλάβαμε ότι δεν μπορούσε να συνεχιστεί αυτό κι ότι εδώ δεν είμαστε για να ακούσουμε για μια ακόμη φορά ένα χιλιοακουσμένο κομμάτι, αλλά κάτι καινούριο ή τουλάχιστον όχι τόσο μα τόσο γνωστό. Άσε που στο μυαλό πολλών παικτών έπαιζε ότι αυτός που βάζει τόσο γνωστό κομμάτι είναι σαν να εκμαιεύει τις ψήφους μας, όπως πολύ καλά έχει αναφέρει κι ο μοδεράτοράς μας σε κάποιο ποστ. Έτσι από κάποιους έπαιρνε κατευθείαν μηδέν όσο μεγάλο αριστούργημα κι αν ήταν. Από άλλους παίκτες βέβαια ψηφιζόταν πολύ καλά. Ακόμη  υπάρχουν παίκτες από τους παλιούς που δεν έχουν πρόβλημα να δώσουν καλό βαθμό σε τέτοιο κομμάτι. Το ρίσκο είναι πάντα δικό μας. Λέω δικό μας γιατί κι εγώ παρόλο που δε θέλω ν΄ ακούω τέτοια "τεράστια" κομμάτια έχει τύχει να βάλω, γνωρίζοντας πάντα το ρίσκο. Πιστέψτε με όμως ότι είναι εξαιρετικό να ανακαλύπτεις όχι μόνο καλλιτέχνες που δε γνώριζες, αλλά ακόμη και είδη μουσικής για τα οποία δεν είχες ιδέα. Σ΄ αυτά τα δέκα παιχνίδια που έχουμε παίξει, όλοι έχουμε πάρει πράματα από τους άλλους κι αυτό είναι το καταπληκτικό.

-στο 1ο παιχνίδι γράφαμε όλοι σχόλια και ήταν το κάτι άλλο. Στην αρχή κάποιοι σκαλώνανε όταν διάβαζαν αρνητικό σχόλιο, αλλά στη συνέχεια ακόμη κι αυτοί κατάλαβαν ότι αυτό κάνει πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι γιατί έπεφτε πολύ γέλιο. Μάλιστα σε κάποια παιχνίδια είχαμε βάλει και έπαθλο "το χρυσό φτυάρι", το οποίο βέβαια και κέρδισε ο αθεόφοβος μοδεράτοράς μας δύο φορές αν θυμάμαι καλά. Το κακό σχόλιο δεν πάει σ΄ αυτόν που έχει βάλει το κομμάτι, ούτε ακόμα και στον καλλιτέχνη, αλλά στο συγκεκριμένο κομμάτι. Άσε που πολλές φορές υπερβάλλουμε στα σχόλια απλά και μόνο για να προκαλέσουμε γέλιο. Μην σκαλώνετε με τέτοια λοιπόν!  Έτσι όλοι θα περάσουμε καλύτερα.

Ανακαλύψαμε πολλά ακόμα, αλλά ας αφήσουμε και κάποια να τα ανακαλύψετε μόνοι σας κι επίσης δε σκοπεύω να γράψω και ολόκληρο βιβλίο, διότι έχω να πω και μερικά ακόμη. Επίσης είμαι εδώ να ανακαλύψω και με σας καινούρια πράματα.

Παρατήρησα ότι κάποιοι έχουν ήδη ψηφίσει. Τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν μετά από 7 ημέρες. Μη βιαζόσαστε λοιπόν. Ακούγοντάς τα όλη την εβδομάδα θα δείτε ότι κομμάτια που δεν σάς είπαν κάτι, μετά από κάποιες ακροάσεις θα τα γουστάρετε πολύ. Μέχρι και την 1η θέση μπορεί να αλλάξετε. Δώστε λοιπόν λίγο χρόνο στα κομμάτια. Ίσως και να αξίζει. Ενδεικτικά να πω ότι στα προηγούμενα παιχνίδια περνούσαν 2-3 μέρες μέχρι να δούμε κάποιο nick name να γίνεται μπλε. Σε δύσκολους γύρους όπου δηλαδή έχει πολύ ωραία κομμάτια, αναγκάζεσαι να τα ανεβοκατεβάζεις όλη την ώρα. Τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ και γι αυτό μου κολλήσανε και το "φερελπικό ασανσέρ".

Υ.Γ.) Ελπίζω να γνωρίσω καινούριες μουσικές οδούς μέσα από εσάς.

Καλή μας αρχή.

 

 

Επεξ/σία από Ferelpis
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, JennyP είπε

To γούστο είναι υποκειμενικό. Σε αυτό πιστεύω ότι συμφωνούμε. Άρα δεν υπάρχει απολύτο ωραίο ή απόλυτο άσχημο, καλό ή κακό. Υπάρχει το μου αρέσει ή δε μου αρέσει. Ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία μου ή δεν ταιριάζει.  Γι΄ αυτό λόγο αποδοκίμασα τα εντελώς απαξιωτικά σχόλια παραπάνω. 

Σχετικά με τη θαθμολογία τώρα, υπάρχουν πολλοί λόγοι που μπορούν να την επηρρεάσουν άσχετα με το είδος της μουσικης. Για παράδειγμα η ώρα που θα ακούσει κάποιος τα τραγούδια. Μπορεί να τα ακούσει αργά βράδυ και να του κάνει κλικ ένα κομμάτι που ακούγοντάς του κάποια άλλη στιγμή να μην του άρεσε. Η ψυχολογία του τη στιγμή που τα ακούει. Ακόμη και υποψία ότι μπορεί να το έχει στείλει κάποιος συμπαίκτης που συμπαθεί ιδιαίτερα, ή και το αντίθετο. Ακόμη και το γεγονός ότι μπορεί να μπαίνουν τραγούδια που είναι "best sellers" μόνο και μόνο για σίγουρους βαθμούς.

Μπορεί κάποιος να στείλει ένα τραγούδι που δεν ανταποκρίνεται στο γούστο του. Να το ανεβάσει για πλάκα να δει πως θα παει. Ή να στείλει ένα τραγούδι που είναι επιλογή κάποιου άλλου π.χ φίλου, συζύγου κλπ.  'Η να είναι κουρασμένος/η και να βάλει κάποιο από μία λίστα του χωρίς να το πολυσκεφτεί.

Επομένως δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση στην ερώτησή σου σχετικα με το γούστο και τη βαθμολογία. 

Το βαρύναμε όμως. Ααααα δε μου αρέσουν αυτά!  Θα περάσουμε ωραία και θα κάνουμε πλάκα.😁

Ναι, υποκειμενικό είναι το γούστο. Αλλά με αυτό το "υποκειμενικό" μπορεί να οδηγηθούμε στο πουθενά. Δηλαδή κάποιος να θεωρεί καλύτερη μουσική τον δίχρονο γιό του που κοπανάει τεντζερέδες από πχ την 9η του Μπετόβεν. Υποκειμενικό βέβαια. Αλλά δεν μπορεί να γίνει καμμία συζήτηση πάνω σε τέτοιες βάσεις.

Οπότε, αφού δεν μπορεί να γίνει συζήτηση, για μένα το παιχνίδι είναι (ή μάλλον ήταν) πρόκληση: Να μπορέσω να πάρω όσο το δυνατόν καλύτερους βαθμούς από τους ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ παίκτες που παίζουν κάθε φορά, βάζοντας άγνωστα τραγούδια και περίεργα μουσικά είδη στα οποία δεν θα ήταν συνηθισμένοι. Αυτό μπορεί να αποδειχτεί πολύ δύσκολο, επειδή πολλοί παίκτες σπανίως θα βάλουν καλό βαθμό σε ένα είδος μουσικής με το οποίο δεν είναι εξοικειωμένοι. Ή, ένας άλλος στόχος, είναι να μην σε ενδιαφέρει η συνολική βαθμολογία αλλά να πάρεις τουλάχιστον ένα 12άρι από κάθε παίκτη στη διάρκεια όλου του παιχνιδιού, πάντα βάζοντας κομμάτια που σου αρέσουν πολύ.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να παίξει κανείς.

Επεξ/σία από mic2mic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Ναι, υποκειμενικό είναι το γούστο. Αλλά με αυτό το "υποκειμενικό" μπορεί να οδηγηθούμε στο πουθενά. Δηλαδή κάποιος να θεωρεί καλύτερη μουσική τον δίχρονο γιό του που κοπανάει τεντζερέδες από πχ την 9η του Μπετόβεν. Υποκειμενικό βέβαια. Αλλά δεν μπορεί να γίνει καμμία συζήτηση πάνω σε τέτοιες βάσεις.

Οπότε, αφού δεν μπορεί να γίνει συζήτηση, για μένα το παιχνίδι είναι (ή μάλλον ήταν) πρόκληση: Να μπορέσω να πάρω όσο το δυνατόν καλύτερους βαθμούς από τους ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ παίκτες που παίζουν κάθε φορά, βάζοντας άγνωστα τραγούδια και περίεργα μουσικά είδη στα οποία δεν θα ήταν συνηθισμένη. Αυτό μπορεί να αποδειχτεί πολύ δύσκολο, επειδή πολλοί παίκτες σπανίως θα βάλουν καλό βαθμό σε ένα είδος μουσικής με το οποίο δεν είναι εξοικειωμένοι. Ή, ένας άλλος στόχος, είναι να μην σε ενδιαφέρει η συνολική βαθμολογία αλλά να πάρεις τουλάχιστον ένα 12άρι από κάθε παίκτη στη διάρκεια όλου του παιχνιδιού, πάντα βάζοντας κομμάτια που σου αρέσουν πολύ.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να παίξει κανείς.

Είστε υπερβολικός φίλτατε. Το υποκειμενικό γούστο δεν έφτανε μέχρι εκεί. ☺️ 

Θα συμφωνήσω όμως μαζί σου σχετικά με το γεγονός ότι κάθε παίκτης έχει το δικό του τρόπο, λόγο που παίζει  και τη δική του προσδοκία για το αποτέλεσμα που επιθυμεί να πετύχει.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...