Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού 200-300€ !


teoqq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

Για άλλη μια φορά θα χρειαστώ την βοήθεια σας και πιο συγκεκριμένα για την αγορά ενός κινητού για τη γυναίκα μου. 

Το κινητό της έπεσε από τα χέρια με αποτέλεσμα να σπάσει η οθόνη και όπως καταλαβαίνετε έχουμε πέσει σε μεγάλο... πένθος! Η συσκευή την οποία έχει λατρέψει είναι η Huawei Nova 5t. Το κινητό το είχα πάρει τοτε γύρω στα 250-270€ και πραγματικά εξέπληξε και εμένα. Η κάμερα του απίστευτη, το ίδιο και η μπαταρία του. Ότι και να την πω μου λέει θέλω το ίδιο ή παρόμοιο. Έχει κολλήσει καθώς πιστεύει ότι όλα τα Huawei έχουν την ίδια κάμερα αλλά φοβάται τα google apps, την απουσία τους δηλαδή.

 

Οπότε θέλουμε κινητό, παρόμοιο με το Nova 5t, δηλαδή καλή κάμερα, μπαταρία ικανοποιητική. Χρήση είναι φωτογραφίες, σερφαρισμα, instagram, messenger,viber κτλπ. Παιχνίδια ούτε καν. Αγορά από Ελλάδα γιατί καιγόμαστε και πόσο μέχρι 250-300€ τα δίνω.

 

Από σχετικά θέματα, βλέπω realme gt master αν το λέω καλά, samsung 52s ότι αναφέρονται αρκετά. Δεν θέλω να την πάω σε xiaomi γιατί θα έχω πονοκέφαλο. Το nova 9 λέει ? Από λίγο διάβασμα βλέπω ότι είναι εύκολο να περαστούν google apps.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πάρεις το Huawei Nova 9 πάλι με απίστευτα καλή κάμερα. Το Samsung A52s πολύ καλή συσκευή με επίσης πολύ καλή κάμερα. Δες και το Realme GT Neo 2.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, CaptainChris είπε

Μπορείς να πάρεις το Huawei Nova 9 πάλι με απίστευτα καλή κάμερα. Το Samsung A52s πολύ καλή συσκευή με επίσης πολύ καλή κάμερα. Δες και το Realme GT Neo 2.

είναι τόσο εύκολο να περάσω τα google apps? θα έχω κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία των apps τύπου messenger/viber/insta κτλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενδιαφερει η camera πας στο realme 9 pro plus ,εχει κι γρηγορη φορτιση.Η camera του απεχτη σε αυτη τη κατηγορια τιμης :

Δες στην ενοτητα Επιδόσεις κάμερας κινητών και συγκρίσεις

σελιδα 160

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα 

Κάτοχος του nova 5t και εγώ ( άψογο το κινητό ), το οποίο άλλαξα πριν ένα μήνα με το OnePlus Nord 2 και είμαι ευχαριστημένος έως τώρα . 

Να γράψω ότι η κάμερα του είναι αισθητά καλύτερη από το Nova 5t λόγω του ois. 

Ίδια κάμερα με το realme 9 pro plus αλλά καλύτερο επεξεργαστή το OnePlus και γενικά καλύτερη συσκευή 

Η τιμή του βέβαια είναι γύρω στα 320 αλλά πίστεψε με αξίζει . 

Καλό βράδυ 

Επεξ/σία από polhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, teoqq είπε

Καλησπέρα σας!

Για άλλη μια φορά θα χρειαστώ την βοήθεια σας και πιο συγκεκριμένα για την αγορά ενός κινητού για τη γυναίκα μου. 

Το κινητό της έπεσε από τα χέρια με αποτέλεσμα να σπάσει η οθόνη και όπως καταλαβαίνετε έχουμε πέσει σε μεγάλο... πένθος! Η συσκευή την οποία έχει λατρέψει είναι η Huawei Nova 5t. Το κινητό το είχα πάρει τοτε γύρω στα 250-270€ και πραγματικά εξέπληξε και εμένα. Η κάμερα του απίστευτη, το ίδιο και η μπαταρία του. Ότι και να την πω μου λέει θέλω το ίδιο ή παρόμοιο. Έχει κολλήσει καθώς πιστεύει ότι όλα τα Huawei έχουν την ίδια κάμερα αλλά φοβάται τα google apps, την απουσία τους δηλαδή.

 

Οπότε θέλουμε κινητό, παρόμοιο με το Nova 5t, δηλαδή καλή κάμερα, μπαταρία ικανοποιητική. Χρήση είναι φωτογραφίες, σερφαρισμα, instagram, messenger,viber κτλπ. Παιχνίδια ούτε καν. Αγορά από Ελλάδα γιατί καιγόμαστε και πόσο μέχρι 250-300€ τα δίνω.

 

Από σχετικά θέματα, βλέπω realme gt master αν το λέω καλά, samsung 52s ότι αναφέρονται αρκετά. Δεν θέλω να την πάω σε xiaomi γιατί θα έχω πονοκέφαλο. Το nova 9 λέει ? Από λίγο διάβασμα βλέπω ότι είναι εύκολο να περαστούν google apps.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Κάτω από 300€ δύο κινητά είναι καλά σε κάμερα.

Samsung Galaxy A52S και Realme 9 pro+

Σύγκριση φωτογραφιών και των δύο μπορείς να κοιτάξεις από εδώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω νεο θέμα.

Αναμεσα στο Huawei nova 9, realme gt neo 2 ποιο θα διαλέγατε; Ιδιαίτερες απαιτήσεις απο τα κινητα δεν εχω απλα να μην κολλαει και σε δυο χρόνια πρεπει να αλλαξω πάλι.

Το realme 9 pro+ σε αυτα τα λεφτα ειναι 6 gb ram, δεν ξερω κατα ποσο θα εθναι αρκετη στο μέλλον αυτή η ram.

Για την Huawei που δεν εχει Google services το ξερω αλλα δεν παιζω παιχνιδια και δεν εχω καποια εφαρμογή που να είναι τοσο σπανια .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Για να μην ανοίγω νεο θέμα.

Αναμεσα στο Huawei nova 9, realme gt neo 2 ποιο θα διαλέγατε; Ιδιαίτερες απαιτήσεις απο τα κινητα δεν εχω απλα να μην κολλαει και σε δυο χρόνια πρεπει να αλλαξω πάλι.

Το realme 9 pro+ σε αυτα τα λεφτα ειναι 6 gb ram, δεν ξερω κατα ποσο θα εθναι αρκετη στο μέλλον αυτή η ram.

Για την Huawei που δεν εχει Google services το ξερω αλλα δεν παιζω παιχνιδια και δεν εχω καποια εφαρμογή που να είναι τοσο σπανια .

 

Ναι αξίζει.

Εάν όμως το θες για φωτογραφίες το Realme 9 pro+ είναι το ιδανικό μαζί με το Samsung A52S (αντίπαλος του 9 Pro+)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GATE123 είπε

Ναι αξίζει.

Εάν όμως το θες για φωτογραφίες το Realme 9 pro+ είναι το ιδανικό μαζί με το Samsung A52S (αντίπαλος του 9 Pro+)

Για 6gb ram αναφέρεσαι σωστα;  Κινητο αλλαζω καθε 3-4 χρονια. Τωρα εχω το redmi note 5 με 4ram αλλα το χει ριξει ο μικρος κατω, ραγισε το γυαλι και δεν ανταποκρίνεται το πληκτρολόγιο σωστα.

Για το Huawei οχι ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτία μου, σε Nova 9 με βλέπω να καταλήγω και εγώ.

Βασικά είμαι πιο κοντά σε A52s ή Nova 9.

Σχετικά με τα Realme λέω να κάνω την πρώτη μου αγορά σε αυτά για εμένα και να μην μπλέξω τη γυναίκα χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Για 6gb ram αναφέρεσαι σωστα;  Κινητο αλλαζω καθε 3-4 χρονια. Τωρα εχω το redmi note 5 με 4ram αλλα το χει ριξει ο μικρος κατω, ραγισε το γυαλι και δεν ανταποκρίνεται το πληκτρολόγιο σωστα.

Για το Huawei οχι ε;

https://www.bestprice.gr/item/2156958721/samsung-galaxy-a52s-5g-8gb-256gb-dual.html

https://www.bestprice.gr/item/2157163647/realme-gt-neo-2-5g-8gb-128gb.html

https://www.bestprice.gr/item/2156966411/realme-gt-master-edition-5g-256gb.html

οι τρεις καλυτερες επιλογες σου στα χρηματα αυτα 

δες αναλυτικα τι εχει και δεν εχει το καθενα και αποφασισε 

στα γρηγορα τo samsung εχει θυρα για καρτα sd , πολυ καλο λειτουργικο , one ui , πιο αδυναμο επεξεργαστη απο το gt neo 2 που δεν νομιζω να σου φανει αργος μετα απο 2-3 χρονια.

το gt neo 2 εχει πολυ δυνατο επεξεργαστη ισως και το καλυτερο που κυκλοφορει σε android κινητα αυτη την στιγμη (δεν εχει θεματα υπερθερμανης , και γρηγορης καταναλωσης μπαταριας οπως οι 888 και 8 gen 1) , δεν παιρνει sd card , εχει μεγαλη μπαταρια 5000 σε σχεση με 4500 του a52s και 4300 του gt master. 

το gt master εχει ενα αρνητικο αυτο της μικρης μπαταριας , ιδιος επεξεργαστης με του samsung , χειροτερη καμερα απο τα αλλα δυο .

εχουν και αλλες μικρο διαφορες που θα σου προτεινα να κοιταξεις gsmarena το καθε κινητο να δεις και κανα review (in2mobile στο yt)

 

55 λεπτά πριν, MariaLog είπε

και τα redmi note 10 , 11μια χαρα ειναι

οχι δεν αξιζουν , βρισκεις καλυτερα κινητα στα λεφτα τους σε realme 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MariaLog είπε

ναι αλλα τα realme βλεπω ειναι και πιο ακριβα

https://www.bestprice.gr/item/2157076748/realme-8i-4gb-64gb-dual.html

https://www.bestprice.gr/item/2157449570/xiaomi-redmi-note-11-64gb.html

στα ιδια λεφτα ειναι καλυτερο το realme και με πολυ καλυτερο και ελαφροτερο λειτουργικο 

παρε αλλη μια συγκριση 

https://www.bestprice.gr/item/2157280990/xiaomi-redmi-note-11-pro-6gb-128gb.html

https://www.bestprice.gr/item/2157312949/realme-9-pro-6gb-128gb.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το realme 9 pro+ εχει nfc; 

Ειναι σε διλλημα αυτο ή το Α52s, το Α53s απλά σου δινει ενα κινητο χωρις τα περαιτέρω που δεν θελω να ξεφυγω. 

Εχετε να προτείνετε καποιο καταστημα που να χει επίσημη εγγυηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...