Προς το περιεχόμενο

Δύο λογαριασμοί Viber σε dual SIM Android


donatos77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορούμε να εγκαταστήσουμε δύο λογαριασμούς viber στο ίδιο κινητό; Επειδή θα ταξιδέψω σε χώρα εκτός ευρωπαϊκής Ένωσης και οι κάρτες SIM με δεδομένα είναι πάμφθηνες θα ήθελα να εγκαταστήσω και δεύτερο λογαριασμό viber ώστε να επικοινωνώ από εκεί. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, donatos77 είπε

Μπορούμε να εγκαταστήσουμε δύο λογαριασμούς viber στο ίδιο κινητό; Επειδή θα ταξιδέψω σε χώρα εκτός ευρωπαϊκής Ένωσης και οι κάρτες SIM με δεδομένα είναι πάμφθηνες θα ήθελα να εγκαταστήσω και δεύτερο λογαριασμό viber ώστε να επικοινωνώ από εκεί. Ευχαριστώ!

Μπορείς να επικοινωνείς με το viber που έχεις τώρα χρησιμοποιώντας την σιμ με δεδομένα που θα αγοράσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, donatos77 είπε

Μπορούμε να εγκαταστήσουμε δύο λογαριασμούς viber στο ίδιο κινητό; Επειδή θα ταξιδέψω σε χώρα εκτός ευρωπαϊκής Ένωσης και οι κάρτες SIM με δεδομένα είναι πάμφθηνες θα ήθελα να εγκαταστήσω και δεύτερο λογαριασμό viber ώστε να επικοινωνώ από εκεί. Ευχαριστώ!

Τι σχέση έχει ο λογαριασμός viber με τα δεδομένα;  τα δεδομένα τα παίρνεις από οποία κάρτα θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Τι σχέση έχει ο λογαριασμός viber με τα δεδομένα;  τα δεδομένα τα παίρνεις από οποία κάρτα θες.

Θα έχω παράλληλα και την ελληνική sim και την ξένη. Θα μπορώ να μιλώ από  τον ελληνικό αριθμό viber κ να καταναλώνω mb από την ξενη sim;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, donatos77 είπε

Θα έχω παράλληλα και την ελληνική sim και την ξένη. Θα μπορώ να μιλώ από  τον ελληνικό αριθμό viber κ να καταναλώνω mb από την ξενη sim;;

Εννοείται. Αρκεί να βάλεις στις ρυθμίσεις τα data να ειναι από την ξένη sim.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, donatos77 είπε

Θα έχω παράλληλα και την ελληνική sim και την ξένη. Θα μπορώ να μιλώ από  τον ελληνικό αριθμό viber κ να καταναλώνω mb από την ξενη sim;;

Ουτε καν σιμ δεδομένα δεν θες,μπορείς και με wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Ουτε καν σιμ δεδομένα δεν θες,μπορείς και με wifi.

...και όταν δεν πιάνει wifi θα είμαι χωρίς τηλέφωνο. Με την sim δεδομένων της ξένης χώρας και με 6 ευρώ viber out θα μπορώ να καλω οποιοδήποτε αριθμό με συνολικό κόστος 16 ευρώ για 15 μέρες και να έχω ίντερνετ παντού. 

Επεξ/σία από donatos77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, donatos77 είπε

...και όταν δεν πιάνει wifi θα είμαι χωρίς τηλέφωνο. Με την sim δεδομένων της ξένης χώρας και με 6 ευρώ viber out θα μπορώ να καλω οποιοδήποτε αριθμό με συνολικό κόστος 16 ευρώ για 15 μέρες και να έχω ίντερνετ παντού. 

Στο έγραψα για να καταλάβεις τι ακριβώς χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...