Προς το περιεχόμενο

Διακοπή ήχου μετά από εγκατάσταση drivers στα windows 10


giorgos1966

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας. Βρε παιδιά έκανα μιά πατάτα.... μάλλον και τώρα δεν έχω καθόλου ήχο στο pc. Kατέβασα ένα προγραμμα που και καλά βρισκει οδηγούς κτλ και από τότε διακόπηκε ο ηχος μου από τα ηχεία. Κάτι προφανως έγινε με drivers; Κάποια βοήθεια διότι δεν είμαι ειδήμον σε αυτά που να ψάξω. Στην αντιμετώπιση προβλημάτων ήχου βγάζει οτι η συσκευή ηχου εχει αποσυνδεθεί.

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του κατασκευαστή της μητρικής, θα βρεις για την δική σου τους drivers.

Στην διαχείριση συσκευών θα ξηλώσεις τον ήχο.

restart

κάνεις εγκατάσταση αυτόν που κατέβασες.

 

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο του να βάλεις πρόγραμμα για να ψάξεις για drivers. Ο κατασκευαστής της μητρικής πάντοτε σου δίνει οσα χρειάζονται και μάλιστα βγάζει και ενημερωμένες εκδόσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Xristaras12 είπε

Στο site του κατασκευαστή της μητρικής, θα βρεις για την δική σου τους drivers.

Στην διαχείριση συσκευών θα ξηλώσεις τον ήχο.

restart

κάνεις εγκατάσταση αυτόν που κατέβασες.

 

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο του να βάλεις πρόγραμμα για να ψάξεις για drivers. Ο κατασκευαστής της μητρικής πάντοτε σου δίνει οσα χρειάζονται και μάλιστα βγάζει και ενημερωμένες εκδόσεις.

Ελα ντε βρε Χρήστο. Τι θέλω και τα πειράζω; Κάτι άλλο εψαχνα και έπεσα στους drivers.....Εκεί που λες << διαχείριση συσκευών θα ξηλώσεις τον ήχο> τι ακριβώς θα κάνω; πως θα τα διαγράψω.Ενταξει μετα θα βαλω της μητρικής μου ( B450 TOMAHAWK MAX II (MS-7C02) (AM4) θα ψαξω να τους βρω.

20 λεπτά πριν, giorgos1966 είπε

Ελα ντε βρε Χρήστο. Τι θέλω και τα πειράζω; Κάτι άλλο εψαχνα και έπεσα στους drivers.....Εκεί που λες << διαχείριση συσκευών θα ξηλώσεις τον ήχο> τι ακριβώς θα κάνω; πως θα τα διαγράψω.Ενταξει μετα θα βαλω της μητρικής μου ( B450 TOMAHAWK MAX II (MS-7C02) (AM4) θα ψαξω να τους βρω.

Αυτός εδώ είναι; https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK-MAX-II/support#driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgos1966 είπε

Ελα ντε βρε Χρήστο. Τι θέλω και τα πειράζω; Κάτι άλλο εψαχνα και έπεσα στους drivers.....Εκεί που λες << διαχείριση συσκευών θα ξηλώσεις τον ήχο> τι ακριβώς θα κάνω; πως θα τα διαγράψω.Ενταξει μετα θα βαλω της μητρικής μου ( B450 TOMAHAWK MAX II (MS-7C02) (AM4) θα ψαξω να τους βρω.

Αυτός εδώ είναι; https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK-MAX-II/support#driver

Πίνακας ελέγχου > Διαχείριση συσκευών, θα βρεις την κάρτα ήχου και δεξί κλικ πάνω της και απεγκατάσταση.

Στη συνέχεια μέσα από την επίσημη σελίδα του κατασκευαστή κατεβάζεις τους σωστούς drivers για την έκδοση λογισμικού που έχεις.

Μφχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kormos είπε

Πίνακας ελέγχου > Διαχείριση συσκευών, θα βρεις την κάρτα ήχου και δεξί κλικ πάνω της και απεγκατάσταση.

Στη συνέχεια μέσα από την επίσημη σελίδα του κατασκευαστή κατεβάζεις τους σωστούς drivers για την έκδοση λογισμικού που έχεις.

Μφχ

Εντάξει επανήλθε ο ήχος. Αει στο καλό παω και σκαλίζω χωρίς λόγο...Ευχαριστώ παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, giorgos1966 είπε

Εντάξει επανήλθε ο ήχος. Αει στο καλό παω και σκαλίζω χωρίς λόγο...Ευχαριστώ παιδιά.

:) :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...