Προς το περιεχόμενο

προβλημα με nova


Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 16/05/2022 at 14:45, georgerapp said:

Το εχω κανει . Όλα εκτός , μονο router , laptop με καλώδιο . 23 mps . 

Παλαιότερα σε τηλεφωνο μαζί τους . 

Όντως έχετε χαμηλο στο router  , στο σπιτι έρχεται 50 .

Τους λεω στείλτε να το δω . 

Μου ρίξανε άκυρο.

 

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους σας , για αυτό έγραψα εδω , ήξερα οτι θα βοηθουσατε . 

 

Θελω να τους κανω να έρθουν γιατι είμαι σίγουρος οτι δεν πανε 50 στο σπίτι . 

Εκεί νομίζω με κοροϊδεύουν . 

Ολα τα αλλα τα κατάλαβα κ τα κατανόησα κ τα δέχομαι . 

η φωναζεις ηλεκτρολογο να δει ποσο συγχρονιζεις εξω και ποσο μεσα αν πιανουν τα χερια του ή φωναζεις τεχνικο παροχου να το δει αυτος. για μενα καλυτερα ο παροχος πρωτα διοτι ο ηλεκτρολογος ειναι ικανος να βαλει τηλεφωνο πανω και να δει οτι εχει σημα και να σου πει εισαι ενταξει. δεν το εχουν με vdsl και με παραλληλα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ηρθε ηλεκυρολογος εν τελη , το σπιτι αναμενομενα ειναι σωστο , αναμενομενα καθοτι ειχε φτιαχτει εκ νεου το κομματι του ρευματος κ δικτυου το 2016 .

βγηκαμε εξω στο φιναλε , πηγαμε router κ ρευμα κ φυσικα η ταχυτητα ειναι στα 20mps . 

οπως ειπαν τα παιδια ειναι απο αστικο κεντρο , το καταλαβαινω το δεχομαι .

κ οπως ειπα κ εγω ειναι λαμογια κ ψευτες .

εαν μου ειχαν πει .....κυριε μου ....ναι ...εχετε τοση ταχυτητα καθοτι η περιοχη σας ..αυτο κ αυτο .

εγω σαν γιωργος επειδη δυστυχως ειμαι πολυ απλος κ γεματος κατανοηση ανθρωπος θα ειχα πει . μαλιστα σε ευχαριστω πολυ .

αλλα μου ειπαν ερχονται 50 στην πορτα ....τα βλεπουμε ...το σπιτι εχει θεμα ...φερτε ηλεκτρολογο .

επειδη σαν γιωργος περα απο αυτα συνδυάζω τρελα νευρα κ ειμαι κ επιθετικος , παντα αφου βεβαιωθώ για το δικιο μου .

θα τους παρω θα τους γλεντησω εαν καταφερω κ ερθει κ φυσικη παρουσια ανθρωπος τους εδω θα περασει ενα ασχημο απογευμα αφου του εξηγησω οτι θα πληρωσει αμαρτιες του τεχνικου στην εξυπηρετηση τους . 

για αυτο κ ενω γνωριζα οτι ειμαι κομπλε εφερα ηλεκτρολογο κ τον πληρωσα , για να εξαργυρωσω μεσο αυτου που θα ερθει κ σε αυτον που θα μιλησω . 

ειπαμε παντα σιγουρευω το δικιο κ κατοπιν ξερω πολυ καλα τι πρεπει να κανω κ μεχρι που να φθασω . 

 

την αληθεια την εμαθα απο εδω τελικα , απο εσας , για αλλη μια φορα τα φορουμ ειναι ο συμμαχος για το καθε τι που θελουμε . 

edit . μιλησα με wind απο περιεργεια για νεα γραμμη , εχουμε 50 .

50 της λεω ; ναι 50 fiber .....κλασσικα !!!!

αλλα αυτη την φορα ηξερα . της εξηγησα . 

θα εχετε απο 20 μεχρι 30 τωρα που βλεπω , ναι δεν ειναι voip ........

μαλιστα , μααααααλιστα !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από georgerapp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, georgerapp said:

ηρθε ηλεκυρολογος εν τελη , το σπιτι αναμενομενα ειναι σωστο , αναμενομενα καθοτι ειχε φτιαχτει εκ νεου το κομματι του ρευματος κ δικτυου το 2016 .

βγηκαμε εξω στο φιναλε , πηγαμε router κ ρευμα κ φυσικα η ταχυτητα ειναι στα 20mps . 

οπως ειπαν τα παιδια ειναι απο αστικο κεντρο , το καταλαβαινω το δεχομαι .

κ οπως ειπα κ εγω ειναι λαμογια κ ψευτες .

εαν μου ειχαν πει .....κυριε μου ....ναι ...εχετε τοση ταχυτητα καθοτι η περιοχη σας ..αυτο κ αυτο .

εγω σαν γιωργος επειδη δυστυχως ειμαι πολυ απλος κ γεματος κατανοηση ανθρωπος θα ειχα πει . μαλιστα σε ευχαριστω πολυ .

αλλα μου ειπαν ερχονται 50 στην πορτα ....τα βλεπουμε ...το σπιτι εχει θεμα ...φερτε ηλεκτρολογο .

επειδη σαν γιωργος περα απο αυτα συνδυάζω τρελα νευρα κ ειμαι κ επιθετικος , παντα αφου βεβαιωθώ για το δικιο μου .

θα τους παρω θα τους γλεντησω εαν καταφερω κ ερθει κ φυσικη παρουσια ανθρωπος τους εδω θα περασει ενα ασχημο απογευμα αφου του εξηγησω οτι θα πληρωσει αμαρτιες του τεχνικου στην εξυπηρετηση τους . 

για αυτο κ ενω γνωριζα οτι ειμαι κομπλε εφερα ηλεκτρολογο κ τον πληρωσα , για να εξαργυρωσω μεσο αυτου που θα ερθει κ σε αυτον που θα μιλησω . 

ειπαμε παντα σιγουρευω το δικιο κ κατοπιν ξερω πολυ καλα τι πρεπει να κανω κ μεχρι που να φθασω . 

 

την αληθεια την εμαθα απο εδω τελικα , απο εσας , για αλλη μια φορα τα φορουμ ειναι ο συμμαχος για το καθε τι που θελουμε . 

edit . μιλησα με wind απο περιεργεια για νεα γραμμη , εχουμε 50 .

50 της λεω ; ναι 50 fiber .....κλασσικα !!!!

αλλα αυτη την φορα ηξερα . της εξηγησα . 

θα εχετε απο 20 μεχρι 30 τωρα που βλεπω , ναι δεν ειναι voip ........

μαλιστα , μααααααλιστα !!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχεις κολλησει με το voip εσυ.εχω 100αρα vdsl απο kv και δεν εχω voip. και ο οτε δινει voip σε ολους απο οπου και αν παιρνουν.β. εφοσον δεν εχεις την ταχυτητα που πρεπει και εφοσον δεν σου κανει μπορει να βγει τεχνικη αδυναμια.

κατα τα αλλα το θεμα κλεινει  για αυτο το λογο ->

επειδη σαν γιωργος περα απο αυτα συνδυάζω τρελα νευρα κ ειμαι κ επιθετικος , παντα αφου βεβαιωθώ για το δικιο μου .

θα τους παρω θα τους γλεντησω εαν καταφερω κ ερθει κ φυσικη παρουσια ανθρωπος τους εδω θα περασει ενα ασχημο απογευμα αφου του εξηγησω οτι θα πληρωσει αμαρτιες του τεχνικου στην εξυπηρετηση τους . 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...