Προς το περιεχόμενο

Μουσηκώ καφαινείω


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από poulinos,

Untitled-1.png.bd9627e911c71a6a5e96ce64a51ec463.png

Το στέκι της παρέας, για χαλαρή συζήτηση,  αστεία,  μετά μουσικής πάντα. Ποστάρουμε τα τραγούδια μας, συζητάμε και περνάμε σούπερ!

Polls  

299 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Γιατί μπαίνετε στο μουσηκώ καφαινείω ; Οι απαντήσεις είναι ανώνυμες για να μην είστε περίεργοι. Multiple choices.

    • Να ακούσω μουσική και να μάθω νέα τραγούδια.
      104
    • Για την παρέα και να μιλήσω με κόσμο.
      56
    • Για να τρολλάρω.
      33
    • Για να γνωρίσω το έτερον ήμισυ , friend with benefits etc.
      29
    • Δεν ξέρω, δεν απαντώ. Τι σε νοιάζει εσένα άλλωστε.
      42
    • Άλλοι λόγοι.
      13
    • Για να περάσω την ώρα μου.
      75
    • Είδα φως και δωρεάν καφέ και μπήκα.
      133
  2. 2. Τι καφέ πίνετε;

    • ESPRESSO
      51
    • FREDDO ESPRESSO
      100
    • CAPPUCINO
      24
    • FREDDO CAPPUCINO
      31
    • ΕΛΛΗΝΙΚΟ
      45
    • FRAPPE
      37
    • NES
      20
    • AMERICANO
      15
    • ΓΑΛΛΙΚΟ
      18
    • ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕ
      29
    • ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
      18
    • ΔΕΝ ΞΕΡΩ/ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
      5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • lovesucks

    1801

  • NovaLacertae

    1524

  • Sibyl

    1343

  • floyd89gr

    1046

3 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Παρε μια Babooshka.

zzASb.jpg.020baad614986613d85902105528c48f.jpg

Αν και στο " τι ακούτε" έχει γίνει μεγάλη συζήτηση για την Kate Bush εγώ ανήκω σ" αυτους(αν υπάρχουν άλλοι μπορεί να μαι η μόνη) που την βρίσκουν αδιάφορη..Δεν ασχολήθηκα ποτέ παραπάνω μαζί της...χαχαχα

Μ"αρέσει όμως πολύ ο Chris Rea..Το παρακάτω κομμάτι με συγκίνησε ένα τσικ παραπάνω όταν διάβασα κάπου(δεν θυμάμαι πού, πάνε χρόνια) πως το γραψε για την αδερφή του(ή την κόρη του🤔🤔🤔🤔 πάει ξεχνάω) όταν είχε την πρώτη της ερωτική απογοήτευση....Πάντα με συγκινεί.🤧🤧🤧😪😪😪

Fool If You Think It"s Over

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
34 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Και γω εδώ!!!

Λοιπόν.....Αυτός που με άφησε με ανοιχτό το στομα στο παιχνίδι ήταν ο @NovaLacertae...πίστευα είχε βάλει το κρητικό...ή το Καλημέρα τι κάνεις..

@Mrs. Hyde σε είχα για το  Struggle for Pleasure

@Agent_Orange σε είχα ή για Pain of Salvation ή για τη χαζομάρα εκείνη Planet Mars νομίζω

@triplex1 σε είχα για την Αγγελοκαμωμένη. .στην αρχή λέω αυτο με τον σκύλο αλλα μετά λέω μπα δεν θα ναι προβλέψιμος με τα σκυλάκια κ ολα...

@JennyP Ήταν η μόνη που μαντεψα σωστά..

Και για μενα νομίζω δεν το περιμένατε...Θα βάζω τραγούδια (όσο αντέξω) εκτός του comfort zone μου ..Που κ γω όταν τα άκουσα δεν πίστευα πως θα μ"αρέσουν...

Εγώ και η @Mrs. Hyde  όπως έγραψε,δεν ζούμε  Αθήνα..Δίπλα είμαστε. Χαχαχα

 

Πάντως  @NovaLacertae, @Mrs. Hyde, @triplex1 σας ευχαριστώ για τα μηδέν...σας τα ανταπέδωσα όπως είδατε...χαχαχαχα

@JennyP, @Agent_Orange σας ευχαριστώ για το 7 και 12 αντίστοιχα....σας τα ανταπέδωαα και σας..

Τουλάχιστον υπήρξε δικαιη "ανταλλαγή " βαθμών...Ό,τι έδωσα πήρα....Κάρμα..😀😀😀

Χαχαχαχα! Έτσι, για να μην έχουμε και υποχρέωση μεταξύ μας. Μηδέν και μηδέν. 🤣

Πράγματι, ήσουν έκπληξη σε αυτό που επέλεξες. Δεν θα σε έβρισκα με τίποτα.

Όσο για μένα, ψοφάω για το Struggle for pleasure, αλλά είχε παίξει στο προηγούμενο, οπότε δεν ήθελα να το βάλω ξανά. Και παρότι είπα να μην δώσω προτεραιότητα στα γνωστά (μου), ενέδωσα και έβαλα το γνωστό των Whitesnake. Το άκουγα και δεν μπόρεσα ν' αντισταθώ. 🧡

Τέλειωσαν και τα reactions :cry:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ξεκινήσαμε, ωραίο τζερτζελέ είχε ο πρώτος γύρος, γενικά ανταλλάξαμε και καλούς βαθμούς αλλά και μηδενιστήκαμε αρκετά... άντε, πάμε παρακάτω!

Και στο επόμενο θα μείνετε άφωνοι-ες :P  (κάποια στιγμή θα πάω και καλύτερα)

Από παιχνίδια πόρτες, πλακωτό, φεύγα, γκιούλ, σκάκι, ντάμα, κολτσίνα, ξερή, δηλωτή, πρέφα, μπουρλότ... και άλλα που μου διαφεύγουν τώρα 

 

Πάνος Μουζουράκης - Αυτή είναι η ζωή (στην υγειά άντε και ασπρο πάτο, γεια χαρά πάμε παρακάτω... μία πάνω και μια κάτω,  τα πιο ωραία είναι παρακάτω

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, NovaLacertae είπε

Καλά ξεκινήσαμε, ωραίο τζερτζελέ είχε ο πρώτος γύρος, γενικά ανταλλάξαμε και καλούς βαθμούς αλλά και μηδενιστήκαμε αρκετά... άντε, πάμε παρακάτω!

Και στο επόμενο θα μείνετε άφωνοι-ες :P  (κάποια στιγμή θα πάω και καλύτερα)

Από παιχνίδια πόρτες, πλακωτό, φεύγα, γκιούλ, σκάκι, ντάμα, κολτσίνα, ξερή, δηλωτή, πρέφα, μπουρλότ... και άλλα που μου διαφεύγουν τώρα 

 

Πάνος Μουζουράκης - Αυτή είναι η ζωή (στην υγειά άντε και ασπρο πάτο, γεια χαρά πάμε παρακάτω... μία πάνω και μια κάτω,  τα πιο ωραία είναι παρακάτω

 

Καλά, εσύ είσαι όνειρο. Είπα σε μια δόση "βρε, λες να είναι ο Nova στον Sin Boy"; Αλλά μετά λέω ότι δεν μπορεί να είσαι εσύ μετά από Κιάμο. Πόσο γυρεύοντας να πηγαίνεις πχια;! χαχαχα  

Περισσότερο χάρηκα τα πειράγματά μας παρά ό,τι άλλο. Όχι ότι δεν ευχαριστήθηκα και τα τραγούδια. Πήρα και κάποια που μ' άρεσαν πολύ και δεν ήξερα. Χε! Τελικά, καλά έκανα και σ' άκουσα και πήρα μέρος. Σε ευχαριστώ για το σπρωξιματάκι. (Τώρα, εάν ήταν εδώ ο mic, θα έλεγε για σπρωξιματάκι σε γκρεμό. γκουχου γκουχου)

Περιμένουμε και σένα, να μας μάθεις γκιουλ, κολτσίνα, πρέφα, μπουρλότ και ό,τι άλλο αγνοούμε, για να κλείσω ωσάν καλή παίκτρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

Καλά ξεκινήσαμε, ωραίο τζερτζελέ είχε ο πρώτος γύρος, γενικά ανταλλάξαμε και καλούς βαθμούς αλλά και μηδενιστήκαμε αρκετά... άντε, πάμε παρακάτω!

Και στο επόμενο θα μείνετε άφωνοι-ες :P  (κάποια στιγμή θα πάω και καλύτερα)

Από παιχνίδια πόρτες, πλακωτό, φεύγα, γκιούλ, σκάκι, ντάμα, κολτσίνα, ξερή, δηλωτή, πρέφα, μπουρλότ... και άλλα που μου διαφεύγουν τώρα 

 

Πάνος Μουζουράκης - Αυτή είναι η ζωή (στην υγειά άντε και ασπρο πάτο, γεια χαρά πάμε παρακάτω... μία πάνω και μια κάτω,  τα πιο ωραία είναι παρακάτω

 

Πόσο μ"αρέσει αυτό το κομμάτι ..τα ωραία είναι παρακάτω..

Όλα καλά και......κάτι μικροπράγματα. 

 

Κολτσίνα, ξερή και δηλωτή ξέρω!!!!!!!!😊😊😊😊😊😊

Να  σ"ευχαριστήσω και γω δημόσια που μ"έπεισες για το μουσικό παιχνίδι...Είναι ευχάριστη νότα αυτή τη περίοδο για μενα..και το καφενείο..🙂🙂🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποια στιγμή θα βάλω και κομμάτια που θα σας αρέσουν, αλλά τότε πάλι δεν θα πιστεύετε ότι τα έβαλα εγώ :lol: :lol:  

Ναι, μπορεί να είναι σπρώξιμο σε γκρεμό αλλά με αλεξίπτωτο και από κάτω να έχει ανθισμένο λιβάδι!

Βεβαίως, να σας εκπαιδέυσω για να διευρύνετε του παικτικούς σας ορίζοντες 

Σκάκι κάποτε έπαιζα πολύ καλά ε; και σε πανελλήνια πρωταθλήματα :rolleyes: 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@triplex1 σε παντρεύομαι, άνετα. 🤣

Tip για ρυζόγαλο: δοκίμασε την επόμενη φορά να βάλεις φλούδα λεμονιού ή πορτοκαλιού. Θα με θυμηθείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mrs. Hyde είπε

@triplex1 σε παντρεύομαι, άνετα. 🤣

Tip για ρυζόγαλο: δοκίμασε την επόμενη φορά να βάλεις φλούδα λεμονιού ή πορτοκαλιού. Θα με θυμηθείς. 

δεν χρειαζεται να με μαθει καποιος πως να το κανω , τα tips για το μαστερσεφ ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, NovaLacertae είπε

Κάποια στιγμή θα βάλω και κομμάτια που θα σας αρέσουν, αλλά τότε πάλι δεν θα πιστεύετε ότι τα έβαλα εγώ :lol: :lol:  

Ναι, μπορεί να είναι σπρόξιμο σε γκρεμό αλλά με αλεξίπτωτο και από κάτω να έχει ανθισμένο λιβάδι!

Βεβαίως, να σας εκπαιδέυσω για να διευρύνετε του παικτικούς σας ορίζοντες 

Σκάκι κάποτε έπαιζα πολύ καλά ε; και σε πανελλήνια πρωταθλήματα :rolleyes: 

Δεν έχω άλλα reaction πάλι. :cry:

Ζηλεύω για το σκάκι. Εγώ δεν είμαι τόσο καλή σαν άλλους, που παίρνουν την παρτίδα σε κινήσεις. Κάνω 800 χρόνια, και χωρίς τακτικές. Έχει το χάζι του, όμως, κι έτσι. (σκονάκι: να μην παίξω ποτές σκάκι με τον Nova)

1 λεπτό πριν, triplex1 είπε

δεν χρειαζεται να με μαθει καποιος πως να το κανω , τα tips για το μαστερσεφ ειναι

Δεν σε μαθαίνω, αλλά σε παροτρύνω να δοκιμάσεις κάτι καινούριο. 🙂😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mrs. Hyde είπε

@triplex1 σε παντρεύομαι, άνετα. 🤣

Tip για ρυζόγαλο: δοκίμασε την επόμενη φορά να βάλεις φλούδα λεμονιού ή πορτοκαλιού. Θα με θυμηθείς. 

Ώπα ωπα

Εγω είμαι η προξενήτρα!!!!!!

Πως το κανες τώρα αυτό????στα ίσα πρόταση.......να μη πάμε μια βόλτα να τον γνωρίσεις να δεις και την προίκα.....να δεις την φάρμα που θα ζήσεις....αααα δεν μ"αρέσουν αυτά...θα μείνω άνεργη....😭😭😭😭

Εγω στο ρυζόγαλο βάζω ξύσμα λεμονιού και μισό κουταλάκι αλάτι(εκτός από ζάχαρη στο τέλος)..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Ώπα ωπα

Εγω είμαι η προξενήτρα!!!!!!

Πως το κανες τώρα αυτό????στα ίσα πρόταση.......να μη πάμε μια βόλτα να τον γνωρίσεις να δεις και την προίκα.....να δεις την φάρμα που θα ζήσεις....αααα δεν μ"αρέσουν αυτά...θα μείνω άνεργη....😭😭😭😭

Εγω στο ρυζόγαλο βάζω ξύσμα λεμονιού και μισό κουταλάκι αλάτι(εκτός από ζάχαρη στο τέλος)..

 

 

Έπινα καφέ και πήγα να πνιγώ. 😅

Μαγειρεύει σαν Σκαρμούτσος, έχει φάρμα... Τι άλλο να μάθω για εκείνον; Ραφτείτε! 

Και με πορτοκάλι είναι μούρλια. Όπου μπει, το άτιμο, κάνει θαύματα.

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mrs. Hyde είπε

Δεν σε μαθαίνω, αλλά σε παροτρύνω να δοκιμάσεις κάτι καινούριο. 🙂😉

Ναι βρε δεν το λεω με κακια , απλα ειμαι της παλιας σχολης , μια κουβεντα θα σε πω επανω στο συγκεκριμενο....... η μανα μου ειναι βλάχα , οποτε ξυσματα , κορνφλαουερ και οτιδηποτε αλλο δεν χωρανε στο ρυζογαλο οταν φτιαχνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, triplex1 είπε

Ναι βρε δεν το λεω με κακια , απλα ειμαι της παλιας σχολης , μια κουβεντα θα σε πω επανω στο συγκεκριμενο....... η μανα μου ειναι βλάχα , οποτε ξυσματα , κορνφλαουερ και οτιδηποτε αλλο δεν χωρανε στο ρυζογαλο οταν φτιαχνεις

Μην επιμένεις, άντρα μου. Θα σ' αρέσει, θα σε ξετρελάνει. Ξέρω που σου λέω. Κι εάν δεν σ' αρέσει και δεν το προτιμάς έτσι μετά, θα κάνω εγώ όλο το μαγείρεμα για έναν μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...