Προς το περιεχόμενο

Αυτά είναι τα πρώτα παιχνίδια που έρχονται στο ανανεωμένο PlayStation Plus


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Sony δημοσιοποίησε τα πρώτα παιχνίδια που θα είναι διαθέσιμα με τις συνδρομητικά πακέτα PlayStation Plus Extra και Premium.

Όπως ήδη γνωρίζουμε από τον προηγούμενο μήνα, η ανανεωμένη υπηρεσία θα κάνει την εμφάνισή της στη χώρα μας στις 22 Ιουνίου, και για πρώτη φορά θα διαθέτει παιχνίδια μέσω game streaming.

Σε ότι αφορά τους τίτλους από τα PlayStation Studios, βλέπουμε το Demon's Souls (PS5) και το Ghost of Tsushima Director's Cut (PS4/PS5), ενώ μαζί τους βλέπουμε και τίτλους από άλλα στούντιο όπως τα Assassin's Creed Valhalla (PS4/PS5) και NBA 2K22 (PS4/PS5). Τα παιχνίδια αυτά θα είναι διαθέσιμα «κοντά στο λανσάρισμα της υπηρεσίας», αρχής γενομένης από τις 24 Μαίου.

Εκτός από τα παιχνίδια που ανήκουν στο «πάνω ράφι», οι συνδρομητές του PlayStation Plus Premium πακέτο θα έχουν πρόσβαση και σε κλασσικά παιχνίδια τα οποία θα διαθέτουν καλύτερα frame rates αλλά και μεγαλύτερη ανάλυση σε σχέση με την αρχική τους έκδοση. Όπως μας ενημερώνει η Sony, οι τίτλοι αυτοί περιλαμβάνουν τα Ape Escape, Hot Shots Golf, Tekken 2 και Worms Armageddon. Θα συνοδεύονται με τις remastered εκδόσεις των Dark Cloud, Rogue Galaxy και Borderlands The Handsome Collection. Τα PlayStation Plus Premium μέλη θα έχουν πρόσβαση και σε παιχνίδια του PlayStation 3 όπως τα Infamous, Hot Shots και τη σειρά Ratchet & Clank.

Επιπλέον, η Ubisoft ανακοίνωσε ότι η δική της υπηρεσία παιχνιδιών, το Ubisoft+, θα κυκλοφορήσει στο PlayStation Plus από την πρώτη μέρα του λανσαρίσματος, στις 24 Μαίου. Εκτός από το Assassin's Creed Valhalla, οι κάτοχοι του PS5 θα έχουν πρόσβαση στα The Division, For Honor, Child of Light, Far Cry 3 Blood Dragon, Watch Dogs, Werewolves Within και άλλα πολλά παιχνίδια. Το Ubisoft+ θα είναι διαθέσιμο μόνο στα συνδρομητικά πακέτα PlayStation Plus Extra και Premium αλλά όχι στο Essential το οποίο είναι και η φθηνότερη πρόταση.

Όπως γνωρίζαμε, η Sony θα επτρέπει και πάλι στα Premium μέλη αλλά και στους Deluxe χρήστες (σε συγκεκριμένες χώρες) να κατεβάσουν demo 2 ωρών του παιχνιδιού που τους ενδιαφέρει, πριν αποφασίσουν να προχωρήσουν σε αγορά. Τα πρώτα παιχνίδια που θα υποστηρίζουν τη σχετική λειτουργία είναι τα Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Horizon Forbidden West, Cyberpunk 2077 και Tiny Tina's Wonderland. 

Παραμένει πάντα και για όλα τα συνδρομητικά πακέτα η μηνιαία διάθεση δωρεάν παιχνιδιών όπως ισχύει μέχρι σήμερα ενώ η λίστα των παιχνιδιών θα ανανεώνεται στο PlayStation Plus Essential πακέτο την πρώτη Τρίτη κάθε μήνα και στα μέσα του μήνα για τις άλλες συνδρομές.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

εμεις που εχουν την κλασσικη συνδρομη καλο θα ειναι να μας δωσει καποιο πακετο σε μειωμενη τιμη να ανεβουμε συνδρομη

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που έχουν ήδη συνδρομή PS plus ξέρουμε σε ποια κατηγορία θα ανοίκουμε όταν εφαρμοστούν οι νέες συνδρομές? Επίσης γίνεται να κάνουμε upgrade την ήδη υπάρχουσα συνδρομή μας με λιγότερα λεφτά σε ανώτερη κατηγορία? Εννοώ μη πληρώσουμε full price ενώ ήδη έχουμε συνδρομή κατώτερης κατηγορίας... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έχω game pass και απλό Psn plus. Sony διεκδίκησε με να ανέβω πακέτο, δεν είμαι fan boy καμίας εταιρίας, έχω όλη την καλή διάθεση, χρόνο δεν έχω να σας πληρώνω όλους χωρίς να σας χρησιμοποιώ 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

είδαν την πίτα

είδαν τα κέρδη

έτσι είπαν να γίνουν συνδρομητικές υπηρεσίες

όποτε εσύ ο Gamer

αν θες να παίξεις ένα παιχνίδι στην κονσόλα σου δεν έχει σημασία ποια

θα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή πρώτα στην εταιρεία της κονσόλας σου και μετά στους άλλους αν δεν σε καλύπτουν οι τίτλοι παιχνιδιών και θες περισσότερα

μπράβο στις εταιρείες για την σκέψη τους Multiplayer - Online Gaming = Paid Service

μπράβο και στους gamers.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, KyloRen είπε

Αυτοί που έχουν ήδη συνδρομή PS plus ξέρουμε σε ποια κατηγορία θα ανοίκουμε όταν εφαρμοστούν οι νέες συνδρομές? Επίσης γίνεται να κάνουμε upgrade την ήδη υπάρχουσα συνδρομή μας με λιγότερα λεφτά σε ανώτερη κατηγορία? Εννοώ μη πληρώσουμε full price ενώ ήδη έχουμε συνδρομή κατώτερης κατηγορίας... 

το πιο φθηνο - βασικο πακετο ειναι το ps plus που πληρωνουμε ηδη. Αν μπορεσουμε να αναβαθμισουμε το πακετο με καποιο κοστος δεν το ξερω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάει πάρα πολύ ωραία! Μετά από ένα χρόνο GamePass, θα πάω σε PS Plus ξανά μόνο για τα Valhalla & RDR2. Κι ότι έστελνα μηνύματα στο fb να τα αγοράσω 25€ το καθένα, τώρα με τη συνδρομή θα μαι κομπλέ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μονο εγω εχω μπερδευτεί με τα tiers?

Την MS συναγωνίζεσαι sony οχι την nintendo...

Κατα τα αλλα εμεις στο Πισι κατουρήσαμε στο πηγάδι!

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mp44christos είπε

Μονο εγω εχω μπερδευτεί με τα tiers?

Την MS συναγωνίζεσαι sony οχι την nintendo...

Κατα τα αλλα εμεις στο Πισι κατουρήσαμε στο πηγάδι!

Το game pass ισχύει και στα windows. Δεν είναι ίδιοι όλοι οι τίτλοι. Νμζ το στο Xbox έχει πιο πολλά.

παντως είναι με την ίδια συνδρομή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμιά περίπτωση δεν φτάνει το  game pass της Microsoft αλλά θέλω να πιστεύω ότι στο κοντινό μέλλον με πολλά classics παιχνίδια θα ανέβει.

Προς το παρών για εμένα είναι μια καλή προσπάθεια αλλά δεν είναι εντυπωσιακό.

Η πλειοψηφία πιστεύω για αρχή θα κάνει focus στο μεσαίο από τα τρία level. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alexzzz είπε

Τώρα έχω game pass και απλό Psn plus. Sony διεκδίκησε με να ανέβω πακέτο, δεν είμαι fan boy καμίας εταιρίας, έχω όλη την καλή διάθεση, χρόνο δεν έχω να σας πληρώνω όλους χωρίς να σας χρησιμοποιώ 

Day one παιχνίδι από Sony δεν θα δεις οπως γίνεται στην Microsoft και στο Game pass ,  ειδικά μετά την επίσημη τοποθέτηση της Sony  που γελούν και οι πέτρες για ποιο λόγο δεν θα  βγάζουν τα παιχνίδια τους .. Άκουσον άκουσον ”Γιατί χαλάει η ποιότητα του παιχνιδιού” επίσημη απάντηση εταιρία που είναι για γέλια και για κλάματα … όποτε θα παραμείνεις με το απλό σημερινό αντίστοιχο Psn plus.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Aias είπε

εμεις που εχουν την κλασσικη συνδρομη καλο θα ειναι να μας δωσει καποιο πακετο σε μειωμενη τιμη να ανεβουμε συνδρομη

Θα μπορέσεις να κάνεις αναβάθμιση σε άλλο tier δίνοντας τη διαφορά, δε θα χρειαστεί δηλαδή ν' αγοράσεις το tier που θες σε κανονική τιμή.

 

10 ώρες πριν, ikorolis είπε

είδαν την πίτα

είδαν τα κέρδη

έτσι είπαν να γίνουν συνδρομητικές υπηρεσίες

όποτε εσύ ο Gamer

αν θες να παίξεις ένα παιχνίδι στην κονσόλα σου δεν έχει σημασία ποια

θα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή πρώτα στην εταιρεία της κονσόλας σου και μετά στους άλλους αν δεν σε καλύπτουν οι τίτλοι παιχνιδιών και θες περισσότερα

μπράβο στις εταιρείες για την σκέψη τους Multiplayer - Online Gaming = Paid Service

μπράβο και στους gamers.

Συμφωνώ γενικότερα, και πριν χρόνια με πείραζε και εμένα πολύ. Τώρα όμως, και αυτό αφορά εμένα προσωπικά, θέλω κάποια παιχνίδια να τα πάρω κουτί για να τα έχω στη συλλογή (2-3), αλλά να παίξω 4-5 που δεν ήθελα να τα αγοράσω απαραίτητα (θα τα δανειζόμουν ίσως από κάποιον γείτονα, φίλο). Με αυτόν τον τρόπο το μεσαίο επίπεδο μου έλυσε αυτό το θέμα γιατί στην τιμή των 2 παιχνιδιών θα μπορώ να παίξω και αυτά που ήθελα ν' αγοράσω(κάτι που θα κάνω όταν πέσει η τιμή), αλλά και αυτά που δεν θα αγόραζα απαραίτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mp44christos είπε

Μονο εγω εχω μπερδευτεί με τα tiers?

Την MS συναγωνίζεσαι sony οχι την nintendo...

Κατα τα αλλα εμεις στο Πισι κατουρήσαμε στο πηγάδι!

Η Sony ποτέ δεν είχε στα σχέδια της να επεκτείνει το PS Plus στο PC 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...