Προς το περιεχόμενο

Αυτά είναι τα πρώτα παιχνίδια που έρχονται στο ανανεωμένο PlayStation Plus


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, ikorolis είπε

είδαν την πίτα

είδαν τα κέρδη

έτσι είπαν να γίνουν συνδρομητικές υπηρεσίες

όποτε εσύ ο Gamer

αν θες να παίξεις ένα παιχνίδι στην κονσόλα σου δεν έχει σημασία ποια

θα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή πρώτα στην εταιρεία της κονσόλας σου και μετά στους άλλους αν δεν σε καλύπτουν οι τίτλοι παιχνιδιών και θες περισσότερα

μπράβο στις εταιρείες για την σκέψη τους Multiplayer - Online Gaming = Paid Service

μπράβο και στους gamers.

Ζήτω το gaming.

Ζήτω η λευτεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

14 ώρες πριν, ikorolis είπε

είδαν την πίτα

είδαν τα κέρδη

έτσι είπαν να γίνουν συνδρομητικές υπηρεσίες

όποτε εσύ ο Gamer

αν θες να παίξεις ένα παιχνίδι στην κονσόλα σου δεν έχει σημασία ποια

θα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή πρώτα στην εταιρεία της κονσόλας σου και μετά στους άλλους αν δεν σε καλύπτουν οι τίτλοι παιχνιδιών και θες περισσότερα

μπράβο στις εταιρείες για την σκέψη τους Multiplayer - Online Gaming = Paid Service

μπράβο και στους gamers.

Δε σε πιάνω φίλε.

Ξέρεις πολλούς να προτιμούν να δίνουν 50€ για ένα παιχνίδι παρά 12€ το μήνα για ένα game pass; (που έχω εγώ).

Αυτό το που πληρώνεις αλλά δεν έχεις στην ιδιοκτησία σου τα παιχνίδια πάλι δεν το καταλαβαίνω. Ούτε στον κινηματογράφο αγοράζεις την ταινία ούτε στο γήπεδο τον αγώνα. Και για να έρθω και στο θέμα μας, όταν βάζαμε 20άρικο και παίζαμε Snow  δεν αγοράζαμε το παιχνίδι ούτε τότε. 

Αν μαζέψουμε τις συνδρομές που έχουμε στον μήνα βγαίνουν πολλά, αλλά επιλογές είναι αυτές, ο καθένας κρίνει και πληρώνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Atropos28 είπε

Δε σε πιάνω φίλε.

Ξέρεις πολλούς να προτιμούν να δίνουν 50€ για ένα παιχνίδι παρά 12€ το μήνα για ένα game pass; (που έχω εγώ).

Αυτό το που πληρώνεις αλλά δεν έχεις στην ιδιοκτησία σου τα παιχνίδια πάλι δεν το καταλαβαίνω. Ούτε στον κινηματογράφο αγοράζεις την ταινία ούτε στο γήπεδο τον αγώνα. Και για να έρθω και στο θέμα μας, όταν βάζαμε 20άρικο και παίζαμε Snow  δεν αγοράζαμε το παιχνίδι ούτε τότε. 

Αν μαζέψουμε τις συνδρομές που έχουμε στον μήνα βγαίνουν πολλά, αλλά επιλογές είναι αυτές, ο καθένας κρίνει και πληρώνει.

Θα πάρω σαν παράδειγμα... εμένα... Αλλά σαν και εμένα θα υπάρχουν αρκετοί, δε νομίζω να είμαι μοναδικός σε όλο το gaming σύμπαν (far from it).

Η κατάσταση είναι η πάνω - κάτω η εξής: Αντικειμενικά, περισσότερα από 7-8 triple-A παιχνίδια το χρόνο δύσκολα να παίξω, λόγω χρόνου. Άσε που έχω στο backlist παιχνίδια προηγουμένων ετών που ήθελα αλλά δεν πρόλαβα να παίξω (ή να ανοίξω καν από το πλαστικό). Όλοι οι μεγάλοι τίτλοι πέφτουν σε τιμή πολύ γρήγορα. Αν δεν θέλεις να παίξεις κάθε τίτλο όταν κυκλοφορήσει βρίσκεις πολύ καλές τιμές (για να μην μιλήσουμε για μεταχειρισμένα). 

Επομένως για π.χ. 7-8 τίτλους το χρόνο δίνω περίπου 200 ευρώ (~25-30 ευρώ μέσο όρο το κάθε παιχνίδι), ενώ με το game pass θα έδινα ~150 το χρόνο. Μου μένουν όμως τα παιχνίδια, τα οποία αν θέλω μπορώ να πουλήσω/ανταλλάξω, να δανείσω σε φίλο ή σε τελική ανάλυση να κρατήσω για να τα βλέπω στο ράφι (αφού τα πλήρωσα στο κάτω κάτω).

Τα φυσικά παιχνίδια επίσης έχουν ένα μεγάλο πλεονέκτημα: Δεν "εξαφανίζονται" μαγικά από το store... Έχω digital αγορασμένα παιχνίδια για PS3 τα οποία έγιναν καπνός, είτε γιατι έληξαν οι συμφωνίες των εταιρειών είτε γιατί δεν είχαν οικονομικό ενδιαφέρον. Επίσης, κάποια στιγμή όλα τα digital stores για τις περασμένες γενιές κονσολών θα κλείσουν. Το WiiU/3DS eshop θα κλείσει του χρόνου, το PS3 θα ακολουθήσει σύντομα. 

Το αν ή πόσο συμφέρουν οι "all you can play" game-pass συνδρομές τελικά εξαρτάται από το πόσο θα παίξεις. Οι ώρες του 24ώρου είναι συγκεκριμένες σε τελική ανάλυση, επομένως ο καθένας κρίνει και αποφασίζει με βάση το πρόγραμμά του. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΚΕΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΛΟ ONLINE ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ...

ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΚΕΤΑ,ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 40,ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ  ΗΔΗ ΠΑΙΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ GAMES ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ,ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΙΣΤΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ..!!

Επεξ/σία από deukaleionas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, deukaleionas said:

ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΚΕΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΛΟ ONLINE ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ...

ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΚΕΤΑ,ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 40,ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ  ΗΔΗ ΠΑΙΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ GAMES ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ,ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΙΣΤΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ..!!

online στην ελλαδα ειναι ακομα 5 χρονια μακρια. Ολες οι υπηρεσίες εχουν τρομερο lag.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mp44christos είπε

online στην ελλαδα ειναι ακομα 5 χρονια μακρια. Ολες οι υπηρεσίες εχουν τρομερο lag.

ΙΣΧΥΕΙ...παρολο που εχουν αλλαξει ολοι σε 100αρες συνδεσεις,οι γραμμες ειναι ακομη παλιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, deukaleionas said:

ΙΣΧΥΕΙ...παρολο που εχουν αλλαξει ολοι σε 100αρες συνδεσεις,οι γραμμες ειναι ακομη παλιες...

παρολο...

Μονο αν βαλουν σερβερ στην ελλαδα η σε χωρα δίπλα μας.

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γκρίνια είσαστε μερικοί , αυτό τουλάχιστον διακρίνω στα σχόλια και απορώ.

όποιος θέλει αγοράζει , όποιος δεν θέλει δεν αγοράζει , με το ζόρι δεν υπάρχει κάτι.

Τόσα χρόνια πληρώνουμε Ps Plus με την μόνη διαφορά ότι τώρα θα υπάρχουν πακέτα συνδρομής με καλύτερα προνόμια.

Είστε οι ίδιοι που γκρινιάζετε για τα δωρεάν του μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, tuning123 said:

Πολύ γκρίνια είσαστε μερικοί , αυτό τουλάχιστον διακρίνω στα σχόλια και απορώ.

όποιος θέλει αγοράζει , όποιος δεν θέλει δεν αγοράζει , με το ζόρι δεν υπάρχει κάτι.

Τόσα χρόνια πληρώνουμε Ps Plus με την μόνη διαφορά ότι τώρα θα υπάρχουν πακέτα συνδρομής με καλύτερα προνόμια.

Είστε οι ίδιοι που γκρινιάζετε για τα δωρεάν του μήνα.

Κλασικο φανμποι της σονυ. Εβγαλε οτι ποιο μπερδεμενο συστημα και πρεπει δηλ να μην πουμε τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, Atropos28 είπε

Δε σε πιάνω φίλε.

Ξέρεις πολλούς να προτιμούν να δίνουν 50€ για ένα παιχνίδι παρά 12€ το μήνα για ένα game pass; (που έχω εγώ).

Αυτό το που πληρώνεις αλλά δεν έχεις στην ιδιοκτησία σου τα παιχνίδια πάλι δεν το καταλαβαίνω. Ούτε στον κινηματογράφο αγοράζεις την ταινία ούτε στο γήπεδο τον αγώνα. Και για να έρθω και στο θέμα μας, όταν βάζαμε 20άρικο και παίζαμε Snow  δεν αγοράζαμε το παιχνίδι ούτε τότε. 

Αν μαζέψουμε τις συνδρομές που έχουμε στον μήνα βγαίνουν πολλά, αλλά επιλογές είναι αυτές, ο καθένας κρίνει και πληρώνει.

Εγώ θα πω κάτι τελευταίο (Ναι πληρώνω και εγώ συνδρομή στον υπολογιστή/κονσόλα για πάρα πολλά πράγματα)

Με πιάνεις απλά κάνεις ότι δεν με καταλαβαίνεις...

Τα πράγματα είναι απλά

Προς αυτό το μοντέλο που περιγράφω οδηγούνται τα πράγματα...

Πληρώνεις συνδρομή για να παίξεις παιχνίδια αλλά δεν είναι δικά σου - δεν σου ανήκουν

όπως συμβαίνει και στις ταινίες/σειρές άλλωστε πληρώνεις συνδρομή αλλά δεν είναι δικά σου - δεν σου ανήκουν

Η εταιρεία όποτε θέλει τα βγάζει.

Ο υπολογιστής για αυτό μου αρέσει γιατί το αγοράζω το παιχνίδι - είναι δικό μου - μου ανήκει δεν με ενδιαφέρει τι κάνει η εταιρεία

Αν θέλω να κάνω το ίδιο στην (οποιαδήποτε) κονσόλα θα πρέπει να αγοράσω το παιχνίδι για να είναι δικό μου - για να μου ανήκει και να μην με ενδιαφέρει τι κάνει η εταιρεία.

1 ώρα πριν, deukaleionas είπε

ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΚΕΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΛΟ ONLINE ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ...

ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΚΕΤΑ,ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 40,ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ  ΗΔΗ ΠΑΙΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ GAMES ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ,ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΙΣΤΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ..!!

το μόνο που θα πω είναι σε παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία (caps lock) στην γλώσσα του διαδικτύου είναι σαν να φωνάζεις.

2 ώρες πριν, n3a είπε

Θα πάρω σαν παράδειγμα... εμένα... Αλλά σαν και εμένα θα υπάρχουν αρκετοί, δε νομίζω να είμαι μοναδικός σε όλο το gaming σύμπαν (far from it).

Η κατάσταση είναι η πάνω - κάτω η εξής: Αντικειμενικά, περισσότερα από 7-8 triple-A παιχνίδια το χρόνο δύσκολα να παίξω, λόγω χρόνου. Άσε που έχω στο backlist παιχνίδια προηγουμένων ετών που ήθελα αλλά δεν πρόλαβα να παίξω (ή να ανοίξω καν από το πλαστικό). Όλοι οι μεγάλοι τίτλοι πέφτουν σε τιμή πολύ γρήγορα. Αν δεν θέλεις να παίξεις κάθε τίτλο όταν κυκλοφορήσει βρίσκεις πολύ καλές τιμές (για να μην μιλήσουμε για μεταχειρισμένα). 

Επομένως για π.χ. 7-8 τίτλους το χρόνο δίνω περίπου 200 ευρώ (~25-30 ευρώ μέσο όρο το κάθε παιχνίδι), ενώ με το game pass θα έδινα ~150 το χρόνο. Μου μένουν όμως τα παιχνίδια, τα οποία αν θέλω μπορώ να πουλήσω/ανταλλάξω, να δανείσω σε φίλο ή σε τελική ανάλυση να κρατήσω για να τα βλέπω στο ράφι (αφού τα πλήρωσα στο κάτω κάτω).

Τα φυσικά παιχνίδια επίσης έχουν ένα μεγάλο πλεονέκτημα: Δεν "εξαφανίζονται" μαγικά από το store... Έχω digital αγορασμένα παιχνίδια για PS3 τα οποία έγιναν καπνός, είτε γιατι έληξαν οι συμφωνίες των εταιρειών είτε γιατί δεν είχαν οικονομικό ενδιαφέρον. Επίσης, κάποια στιγμή όλα τα digital stores για τις περασμένες γενιές κονσολών θα κλείσουν. Το WiiU/3DS eshop θα κλείσει του χρόνου, το PS3 θα ακολουθήσει σύντομα. 

Το αν ή πόσο συμφέρουν οι "all you can play" game-pass συνδρομές τελικά εξαρτάται από το πόσο θα παίξεις. Οι ώρες του 24ώρου είναι συγκεκριμένες σε τελική ανάλυση, επομένως ο καθένας κρίνει και αποφασίζει με βάση το πρόγραμμά του. 

Ακριβώς αυτό

Οι επιλογές που έχει ο καθένας είναι αυτές

Αυτός ξέρει τα οικονομικά του καλύτερα από τον οποιοδήποτε - Αυτός αποφασίζει τι θα κάνει.

Έτσι λειτουργώ και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Εγώ θα πω κάτι τελευταίο (Ναι πληρώνω και εγώ συνδρομή στον υπολογιστή/κονσόλα για πάρα πολλά πράγματα)

Με πιάνεις απλά κάνεις ότι δεν με καταλαβαίνεις...

Τα πράγματα είναι απλά

Προς αυτό το μοντέλο που περιγράφω οδηγούνται τα πράγματα...

Πληρώνεις συνδρομή για να παίξεις παιχνίδια αλλά δεν είναι δικά σου - δεν σου ανήκουν

όπως συμβαίνει και στις ταινίες/σειρές άλλωστε πληρώνεις συνδρομή αλλά δεν είναι δικά σου - δεν σου ανήκουν

Η εταιρεία όποτε θέλει τα βγάζει.

Ο υπολογιστής για αυτό μου αρέσει γιατί το αγοράζω το παιχνίδι - είναι δικό μου - μου ανήκει δεν με ενδιαφέρει τι κάνει η εταιρεία

Αν θέλω να κάνω το ίδιο στην (οποιαδήποτε) κονσόλα θα πρέπει να αγοράσω το παιχνίδι για να είναι δικό μου - για να μου ανήκει και να μην με ενδιαφέρει τι κάνει η εταιρεία.

το μόνο που θα πω είναι σε παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία (caps lock) στην γλώσσα του διαδικτύου είναι σαν να φωνάζεις.

Σορρυ..λογω ταχυτητας στην δουλεια μου,οπου εκει γραφω με κεφαλαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, mp44christos είπε

Κλασικο φανμποι της σονυ. Εβγαλε οτι ποιο μπερδεμενο συστημα και πρεπει δηλ να μην πουμε τπτ.

Όχι και ότι πιο μπερδεμένο.

Να πείτε , να μην γκρινιάζετε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tuning123 είπε

Όχι και ότι πιο μπερδεμένο.

Να πείτε , να μην γκρινιάζετε.

 

ασε φιλε πολυ μπερδεμα να πουμε. τι ειναι αυτα τα ξεφτιλικια θελουνε να μας μπερδεψουνε να παρουνε τα λεφτα οι παλιοαλητες.
λοιπονανες εχουμε και λεμε :
1) τιερ 1 ειναι το ιδιο με οτι πλερωναμε σημερα οποιος ειχε ps+. 
2) τιερ 2 εχει οτι και το psplus συν καποια παιχνιδια 200-300 ποσα ειπανε που θα μπαινοβγαινουν αλλα στα προτυπα του ps collection.
3) τιερ 3 ολα τα παραπανω + κατι παλιατζουρες να πουμε του 1984 παιχνιδακια του ps3 kai ps2 kai psx που θα τα κανεις μερικα streaming και αλλα οχι οπως στο PsNow.

Οριστε να πουμε μπορεις να μην μπερδευτεις; Εγω που θελω να πουμε να παιξω αυτα του 1984 αλλα χωρις να εχω τα δωρεαν 200-300 του collection πως θα το κανω; αλητες. Αμα θελω να κανω ΜΟΝΟ streaming χωρις τα υπολοιπα μπορω; ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑΣ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ ΣΟΝΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα υποτιμάς και τα λες παλιατζουρες παιχνιδάκια και από κάτω λες ότι θες να τα παίξεις?? Αποφάσισε.

1 ώρα πριν, mp44christos είπε

Κλασικο φανμποι της σονυ. Εβγαλε οτι ποιο μπερδεμενο συστημα και πρεπει δηλ να μην πουμε τπτ.

Που μπερδεύτηκες?? Στο πώς θα αλλάξεις πακέτο??

Επεξ/σία από adamv123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...