Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για δουλειά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

Ψάχνω για καμία δουλειά, έχω τελειώσει με στρατό κ δεν έχω κάποιο πτυχίο, φοιτητής είμαι. Τι δουλειές θα μπορούσα να κάνω προσωρινά? Σκέφτηκα σεζόν αλλά είναι χαζο. 

Κ αν έχετε τίποτα άκουσα στην Αθήνα, δεκτό! 

 

Θα προτιμούσα να μου πείτε ότι ψάχνω σε λάθος μέρος, παρά ανούσιες ειρωνίες. Δεν θα φανείτε πιο έξυπνοι.

Επεξ/σία από Elantee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε θες να φυγεις σεζον κοιταξε στα μαγαζια εστιασης της περιοχής σου, ρωτησε γνωστους σου κλπ.  Αλλες δουλειες που μπορεις να κανεις ειναι σε τηλεφωνικα κεντρα,  σε εργοστασια στο τμημα συσκευασίας, πωλητής, γενικά για προσωρινα υπάρχουν πολλές λυσεις.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Eργατης Γης ακομα και στην αττικη (Μαραθωνας)

2)Αν δεν εχεις εμπειρια απο εστιαση υπαρχουν θεσεις στις οργανωμενες παραλιες (κοβεις εισητηρια, βοηθητικος κτλ)

3)Εργατης σε εργοστασιο/αποθηκες

Αν εχεις καποια ιδεα απο χειρονακτικη ασκηση (μπογιατζης/οικοδομη/ηλεκτρολογος) ειναι ακομα πιο ευκολα

δες στο σκαιγουοκερ ->μικρες αγγελιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Theo1903 είπε

Αλήθεια η σεζόν γιατι είναι χαζή ? 

Είχα βρει κάποιο 5αστερο, 800 ευρώ 7/7, σπαστό 8ωρο πρωί βράδυ, υπερωρίες που δεν τις πληρώνει "επειδή είμαι νέος", επιδόματα κ δώρα το ίδιο. 

Βοηθός σερβιτόρου σε ξενοδοχείο all inclusive (έτσι τα λέμε εκείνα που φαγητό είναι πληρωμένο μαζί με το δωμάτιο?)

Επεξ/σία από Elantee
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως μεμονωμένο περιστατικό ? Στανταράκι έχει αισχροκέρδια ο κλάδος αλλα φαντάζομαι οτι υπάρχουν και καλύτερα παραδείγματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2022 στις 7:12 ΠΜ, velociraptoras είπε

Αλλες δουλειες που μπορεις να κανεις ειναι σε τηλεφωνικα κεντρα

Επειδή έχω περάσει από το επάγγελμα και εγώ θα πω ότι είναι νορμαλ για προσωρινή (το τονίζω) λύση και για κάποιον που δεν έχει άλλη επιλογή.

Αν πας σε σοβαρή εταιρία θα είσαι αυστηρά 8ωρος/6ωρος , μπουνους, δώρα, άδειες όλα μέχρι την τελευταία δεκάρα και στην ώρα τους κτλ.

Επίσης επειδή κόσμος φεύγει/έρχεται συνέχεια είναι αστεία εύκολο να βρεις δουλειά. Απλά σαν δουλειά είναι κώλος, πελάτες κανίβαλοι, προϊστάμενοι που σε ζαλίζουν για ηλίθια metrics κτλ. Για αυτό τόνισα το προσωρινή λύση μέχρι να βρεις κάτι άλλο.

Υ.Γ Αναφέρομαι καθαρά και μόνο για τμήματα εισερχομένων κλήσεων. Αν είναι για εξερχόμενες χίλιες φορές να πας σεζόν και να δουλεύεις 7/7 και 12ωρος. Καλύτερη ψυχική κατάσταση θα έχεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Elantee είπε

Είχα βρει κάποιο 5αστερο, 800 ευρώ 7/7, σπαστό 8ωρο πρωί βράδυ, υπερωρίες που δεν τις πληρώνει "επειδή είμαι νέος", επιδόματα κ δώρα το ίδιο. 

Βοηθός σερβιτόρου σε ξενοδοχείο all inclusive (έτσι τα λέμε εκείνα που φαγητό είναι πληρωμένο μαζί με το δωμάτιο?)

Αυτου του είδους τα ξενοδοχεία προσφέρουν ολοκληρωμένα πακέτα για διακοπές και εχουν μεσα εκτός από εστιατόριο ενα σωρό υπηρεσίες από μινι μάρκετ μεχρι κομμωτηρια, σπα μπειμπι σιτινγκ κλπ, πισίνα και προσβαση στην παραλία.  συνηθως εκτός του φαγητού τα αλλα τα πληρωνεις εξτρα. Από κει και πέρα δυσκολο να βρεις κατι πολύ καλύτερο, μπορεις να βρεις ομως κατι με τα ιδια χρηματα χωρις να κάνεις υπερωρίες ή να σου τις πληρωνουν. Σημαντικό επίσης η διαμονή και η σίτιση αν τα προσφέρει η επιχείρηση, να τσεκαρεις πρωτα γιατι εχουμε δει πολλά περιεργα.

6 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Επειδή έχω περάσει από το επάγγελμα και εγώ θα πω ότι είναι νορμαλ για προσωρινή (το τονίζω) λύση και για κάποιον που δεν έχει άλλη επιλογή.

Αν πας σε σοβαρή εταιρία θα είσαι αυστηρά 8ωρος/6ωρος , μπουνους, δώρα, άδειες όλα μέχρι την τελευταία δεκάρα και στην ώρα τους κτλ.

Επίσης επειδή κόσμος φεύγει/έρχεται συνέχεια είναι αστεία εύκολο να βρεις δουλειά. Απλά σαν δουλειά είναι κώλος, πελάτες κανίβαλοι, προϊστάμενοι που σε ζαλίζουν για ηλίθια metrics κτλ. Για αυτό τόνισα το προσωρινή λύση μέχρι να βρεις κάτι άλλο.

Υ.Γ Αναφέρομαι καθαρά και μόνο για τμήματα εισερχομένων κλήσεων. Αν είναι για εξερχόμενες χίλιες φορές να πας σεζόν και να δουλεύεις 7/7 και 12ωρος. Καλύτερη ψυχική κατάσταση θα έχεις.

Λεει οτι είναι φοιτητης αρα λογικά για προσωρινα ψαχνει, για τμηματα εξερχόμενων εχεις δικιο καλυτερα σεζον παρά να πρηζεις κοσμο ολη μερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...