Προς το περιεχόμενο

Κόκκινο Λαμπάκι


Vasilis_Pg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Vasilis_Pg,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

33 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Τώρα για να καταλάβω έκανες το furmark to prime και όλα στο OCCT και δεν κόλλησε; αν ναι τρέξε τότε τα προληπτικά βήματα. 

Που έτσι και αλλιώς ειναι καλό να κάνεις 

 

Ναι τα έκανα σχεδόν όλα στο OCCT μένει μόνο το power που τρέχει αυτή τη στιγμή είναι το power, όταν τελειώσει θα κάνω και τα προληπτικά βήματα

 

16 λεπτά πριν, panatha1369 είπε

Τα παιχνιδια που σου εκαναν το προβλημα ειναι γνησια η απο το θειο??

Τα 3/4 δεν είναι από τον θείο γούγλο αλλά από έναν άλλο από θείο που είναι λίγο πιο ψαγμένος 😂. Τα 3 από τα τέσσερα τα κατέβασα από Tor γιατί μόνο εκεί μπόρεσα να βρω το pirate bay και να κατεβάσω κάποια παιχνίδια που τα έχω λιώσει και είναι δοκιμασμένα. Άλλα εννοέιται πως μου το έχω δοκιμάσει και μου το έχει κάνει και σε official παιχνίδια (όπως το D&D Online το οποίο είναι δωρεάν online παιχνίδι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 ώρες πριν, Vasilis_Pg είπε

Νομίζω πως είναι θέμα της κάρτας γραφικών (βασικά έχω τον Ryzen 5 3400g με τα ενσωματωμένα γραφικά, δεν έχω actual κάρτα γραφικών).

Ακριβώς όπως το λες. Δεν έχει κανένα πρόβλημα το pc, απλά τα παιχνίδια που παίζεις θέλουν κάρτα γραφικών γιατί η ενσωματωμένη δεν τα σηκώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stam123 είπε

Ακριβώς όπως το λες. Δεν έχει κανένα πρόβλημα το pc, απλά τα παιχνίδια που παίζεις θέλουν κάρτα γραφικών γιατί η ενσωματωμένη δεν τα σηκώνει.

Βασικά εγώ εννοούσα ότι κάτι παίζει με τους drivers της κάρτας γραφικών, όχι αυτό που εννοείς εσύ. Έτσι και αλλιώς δεν ισχύει γιατί αν ήταν αυτό το πρόβλημα τότε δεν θα μπορούσα να παίξω καν, από τη στιγμή που το παιχνίδι πηγαίνει μια χαρά και τα fps είναι σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο, playable δηλαδή, τότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί να τα σηκώνει η κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stam123 είπε

Ακριβώς όπως το λες. Δεν έχει κανένα πρόβλημα το pc, απλά τα παιχνίδια που παίζεις θέλουν κάρτα γραφικών γιατί η ενσωματωμένη δεν τα σηκώνει.

Δεν πρέπει να κολλάει το σύστημα αν η κάρτα γραφικών ειναι αδύναμη απλά τα FPS θα ειναι χάλια στην χειρότερη των περιπτώσεων (λόγω igpu driver bug ή του game engine του παιχνιδιού) να μην τρέξει καν το παιχνίδι . Εκτός αν υπάρχει γνωστό θέμα (που θα πατσαριστεί) με συγκεκριμένο παιχνίδι. ) 

 

24 λεπτά πριν, Vasilis_Pg είπε

Τα 3/4 δεν είναι από τον θείο γούγλο αλλά από έναν άλλο από θείο που είναι λίγο πιο ψαγμένος 😂. Τα 3 από τα τέσσερα τα κατέβασα από Tor γιατί μόνο εκεί μπόρεσα να βρω το pirate bay και να κατεβάσω κάποια παιχνίδια που τα έχω λιώσει και είναι δοκιμασμένα. Άλλα εννοέιται πως μου το έχω δοκιμάσει και μου το έχει κάνει και σε official παιχνίδια (όπως το D&D Online το οποίο είναι δωρεάν online παιχνίδι)

Καλά ετοιμάσου να δεις πολλά κόκκινα τότε στα virus/malware test :P 

Μπορεί εν μέρει να ειναι και αυτό το θέμα γιατί τα πειρατικά πέρα ότι μπορεί να έχουν πρόβλημα στο εκτελέσιμο αρχείο ειναι και παλιότερες εκδόσεις του παιχνιδιού (δεν εννοώ  πχ Fifa 2020 αντί για fifa 2021 απλά κάθε παιχνίδι έχει και μια "εσωτερική έκδοση" που δεν έχει σχέση με τον τίτλο και όπως άλλα προγράμματα ή τα windows γίνεται Update στον κώδικα του για να βελτιωθεί η συμβατότητα ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Δεν πρέπει να κολλάει το σύστημα αν η κάρτα γραφικών ειναι αδύναμη απλά τα FPS θα ειναι χάλια στην χειρότερη των περιπτώσεων (λόγω igpu driver bug ή του game engine του παιχνιδιού) να μην τρέξει καν το παιχνίδι . Εκτός αν υπάρχει γνωστό θέμα (που θα πατσαριστεί) με συγκεκριμένο παιχνίδι. ) 

 

Καλά ετοιμάσου να δεις πολλά κόκκινα τότε στα virus/malware test :P 

Μπορεί εν μέρει να ειναι και αυτό το θέμα γιατί τα πειρατικά πέρα ότι μπορεί να έχουν πρόβλημα στο εκτελέσιμο αρχείο ειναι και παλιότερες εκδόσεις του παιχνιδιού (δεν εννοώ  πχ Fifa 2020 αντί για fifa 2021 απλά κάθε παιχνίδι έχει και μια "εσωτερική έκδοση" που δεν έχει σχέση με τον τίτλο και όπως άλλα προγράμματα ή τα windows γίνεται Update στον κώδικα του για να βελτιωθεί η συμβατότητα ) 

Ναι άλλα το έχω δοκιμάσει και σε official παιχνίδια, όχι μόνο κρακαρισμένα, και πάλι μου το κάνει. γι'αυτό και αποφάσισα να ρωτήσω εδώ αλλιώς θα το είχα μυριστεί και εγώ.  Btw τώρα κάνω το ESET Online Scanner που μου είπες

Επεξ/σία από Vasilis_Pg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vasilis_Pg είπε

Ναι άλλα το έχω δοκιμάσει και σε official παιχνίδια, όχι μόνο κρακαρισμένα, και πάλι μου το κάνει. γι'αυτό και αποφάσισα να ρωτήσω εδώ αλλιώς θα το είχα μυριστεί και εγώ

ναι αλλά παίζει να έχουν αλλάξει κάτι τα πειρατικά (το crack/patch που πέρασες ) τεσπα θα δούμε 

Στα προληπτικά βήματα, στο βήμα που σου λέω να κατεβάσεις του τελευταίους driver για τα γραφικά κατέβασε και τρέξε αυτό επίσης https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Vasilis_Pg είπε

Βασικά εγώ εννοούσα ότι κάτι παίζει με τους drivers της κάρτας γραφικών, όχι αυτό που εννοείς εσύ. Έτσι και αλλιώς δεν ισχύει γιατί αν ήταν αυτό το πρόβλημα τότε δεν θα μπορούσα να παίξω καν, από τη στιγμή που το παιχνίδι πηγαίνει μια χαρά και τα fps είναι σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο, playable δηλαδή, τότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί να τα σηκώνει η κάρτα

Αν και δύσκολο αυτό να συμβεί στα ενσωματωμένα γραφικά (δεν μου χει τύχει ποτέ)... δοκίμασε, τότε να σβήσεις τους παλιούς drivers και να τους ξανά εγκαταστήσεις. Επίσης, για να εξαντλήσεις τα πιθανά προβλήματα κατέβασε και τρέξε κι αυτό https://www.techpowerup.com/memtest64/ (αν δεν το έχεις κάνει ήδη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vasilis_Pg είπε

Κάλα, θα το κάνω και θα δείξει

βάλε να κάνει extract σε έναν φάκελο που ξέρεις την διαδρομή, πηγαίνεις σε αυτόν τον φάκελο και θα δεις πολλά αρχεία εσύ τρέχεις αυτό που λέει DXSETUP.exe θα κοιτάξει και θα ενημερώσει όλα τα dll σχετικά με το dirextX σε περίπτωση που κάτι άλλαξε κάποιο crack 

Τέλος μόλις τελειώσεις με όλα αυτά δοκίμασε μερικές μερες να τεστάρεις την σταθερότητα μόνο παίζοντας αυθεντικά παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_Pepper είπε

βάλε να κάνει extract σε έναν φάκελο που ξέρεις την διαδρομή, πηγαίνεις σε αυτόν τον φάκελο και θα δεις πολλά αρχεία εσύ τρέχεις αυτό που λέει DXSETUP.exe θα κοιτάξει και θα ενημερώσει όλα τα dll σχετικά με το dirextX σε περίπτωση που κάτι άλλαξε κάποιο crack 

Τέλος μόλις τελειώσεις με όλα αυτά δοκίμασε μερικές μερες να τεστάρεις την σταθερότητα μόνο παίζοντας αυθεντικά παιχνίδια. 

οκ έγινε

5 λεπτά πριν, Stam123 είπε

Αν και δύσκολο αυτό να συμβεί στα ενσωματωμένα γραφικά (δεν μου χει τύχει ποτέ)... δοκίμασε, τότε να σβήσεις τους παλιούς drivers και να τους ξανά εγκαταστήσεις. Επίσης, για να εξαντλήσεις τα πιθανά προβλήματα κατέβασε και τρέξε κι αυτό https://www.techpowerup.com/memtest64/ (αν δεν το έχεις κάνει ήδη).

Αυτό το τεστ το έχω κάνει ήδη και δεν μου έδειξε κάτι λάθος, θα δοκιμάσω αργότερα να επανεγκαταστήσω καινούργιους driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τα παιχνιδια απο τον θειο φταινε...Μαλλον πας για φορματ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

13 λεπτά πριν, gustom2008 είπε

Τα παιχνιδια απο τον θειο φταινε...Μαλλον πας για φορματ.

Πάντως πριν το σημείο που να χρειάζεται φορμάτ, θα προσπαθήσω ως λύση το TronScript

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...