Προς το περιεχόμενο

Κόκκινο Λαμπάκι


Vasilis_Pg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Vasilis_Pg,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, tuning123 είπε


DIsplay port εννοείς ;

τι διαφορά έχει με το hdmi ; 

ακριβως τα ιδια εκανε του κουμπαρου μεχρι που βαλαμε display port  κ σταματησε τα περιεργα.δοκιμασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 λεπτά πριν, soundou είπε

ακριβως τα ιδια εκανε του κουμπαρου μεχρι που βαλαμε display port  κ σταματησε τα περιεργα.δοκιμασε

display port μόνο για output? μόνο για input? ή και για τα δύο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Vasilis_Pg είπε

display port μόνο για output? μόνο για input? ή και για τα δύο?

εμεις βαλαμε κ in k out γτ τετοιο βρηκαμε.βρες καπου δανεικο κ τεσταρε.

Μόλις τώρα, soundou είπε

εμεις βαλαμε κ in k out γτ τετοιο βρηκαμε.βρες καπου δανεικο κ τεσταρε.οπως και αν βρεις απο ps5 τεσταρε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

ναι αλλά παίζει να έχουν αλλάξει κάτι τα πειρατικά (το crack/patch που πέρασες ) τεσπα θα δούμε 

Στα προληπτικά βήματα, στο βήμα που σου λέω να κατεβάσεις του τελευταίους driver για τα γραφικά κατέβασε και τρέξε αυτό επίσης https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

Έχω τελειώσει όλα τα βήματα που μου είπες και έκανα όλα τα τεστ. Τώρα απλά θα το δοκιμάσω για να δω αν θα μου το ξανακάνει

1 λεπτό πριν, soundou είπε

εμεις βαλαμε κ in k out γτ τετοιο βρηκαμε.βρες καπου δανεικο κ τεσταρε.

 

δεν έχω τέτοιο αυτή την στιγμή οπότε θα πάρω ένα καινούργιο και θα το δοκιμάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο λαμπάκι άναβε και στου αδερφού μου το pc συνοδευόμενο με κάτι περίεργους ήχους αν θυμάμαι καλά(κάτι μπιπ-μπιπ). Τότε που το έψαξα στο google υπήρχαν πολλές απόψεις στα αίτια, από ram μέχρι hdd. Τελικά το πρόβλημα ήταν το ο συνδυασμός του psu με το ups(δεν θυμάμαι ακριβώς τι έφταιγε). Αν έχεις ups βγάλτο και δοκίμασε χωρίς αυτό. Ίσως να είναι και το psu. Γενικά θα σου πρότεινα να το πας σε συνοικιακό μαγαζάκι πάνω από 20-30 δεν νομίζω να σου πάρει και θα δοκιμάσει όλα τα πιθανά αίτια, σίγουρα πιο οικονομικό απο το να αλλάζεις σταδιακά πρώτα hdd μετά ram μετά mobo μετά psu και να εύχεσαι σε κάθε αγορά να βρέθηκε η λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τι παιχνίδια προσπαθείς να παίξεις? Αν είναι κανένα lol θα το σηκώσουν τα ενσωματωμένα με χαμηλά γραφικά αν είναι κάποιο άλλο με μεγαλύτερες απαιτήσεις δεν νομίζω.Για εμένα κοίτα θερμοκρασίες, σκληρούς μην τυχόν και τους έχεις τιγκαρισμενους και το airflow του κουτιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Vasilis_Pg είπε

Το pc μου:

CPU: Ryzen 5 3400g

RAM: G.SKILL Trident z 16GBx2

Motherboard: Gigabyte B450 Aorus Elite V2 ATX

Τροφοδοτικό: Corsair TX-M Series TX650M (2021) 650W Semi Modular 80 Plus Gold

SSD: Patriot Burst SSD 240GB 2.5'' SATA III

Όσον αφορά το πόση ώρα περνάει μέχρι να μου το κάνει αυτό, δεν το κάνει μετά από ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Υπήρξαν φορές που με το που έμπαινα στο παιχνίδι με πετούσε και αντίστοιχα υπήρξαν στιγμές που κράτησε μέχρι και 2 ώρες. Να προσθέσω πως αυτό με το κόκκινο λαμπάκι το βλέπω πρώτη φορά και μου φάνηκε παράξενο γιατί αναβοσβήνει συνέχεια από τότε που άνοιξε για πρώτη φορά ο υπολογιστής και ήταν κάτι που δεν είχα ξαναδεί, να αναβοσβήνει συνέχεια δηλαδή και νόμιζα ότι κάτι πήγαινε λάθος, γι'αυτό και το έθεσα έτσι. Τέλος πάντων θα δοκιμάσω αυτά που μου είπες 

Οι μνήμες σου είναι πόσα stick, πόσα rank και πόσα mhz; Αν είναι πχ. 2 stick doublerank (από ότι καταλαβαίνω) ο imc του cpu σου υποστηρίζει μέχρι 2667 mhz ram. Αν εσύ έχεις καρφωμένες τις μνήμες πιο πάνω στο bios, ακόμα και αν οι μνήμες το υποστηρίζουν, πολύ πιθανό να μην τις σηκώνει το cpu και να έχεις αστάθεια, ειδικά με μεγαλύτερες θερμοκρασίες. Αφού έχουν αποκλειστεί τα περισσότερα άλλα σενάρια, άνετα θα στοιχημάτιζα σε αυτό. Ναι, στο διαδίκτυο βλέπεις ένα σωρό περιπτώσεις που τους παίρνει να το ξεχειλώσουν, αλλά είναι πολλοί οι παράγοντες και δεν είναι όλα τα τσιπάκια ίδια. Προσπάθησε να κουμπώσεις στο bios το 2667 (ή πιο κάτω, ανάλογα) στις μνήμες και δες πως θα πάει μετά...

Επεξ/σία από Occultist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ημερών υπολογιστής είναι ακόμα στην εγγύηση.

ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ.

Αγκαλιά και στο μαγαζί για διάγνωση και επισκευή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, πέρασε λίγος καιρός αλλά βρήκα το πρόβλημα και το έλυσα. Τελικά ήταν αυτό που φοβόμουν, αλλά το είχα παραβλέψει, από την αρχή.

  Τον υπολογιστή τον έφτιαξα μόνος μου και πήρα ένα ένα τα κομμάτια οπότε δεν μπορώ να τον πάω ολόκληρο και <<αγκαλιά και στο μαγαζί>> όπως μου είπαν κάποιοι. Το μόνο που δεν άλλαξα και κράτησα από το προηγούμενο σύστημά μου ήταν η ψήκτρα, το κουτί και 2 hdd. Το πρόβλημα ήταν η ψήκτρα, δεν ήταν για AM4 μιας που έχω τον Ryzen 5 3400g και την βάλαμε πάνω με πατέντα γι'αυτό και όταν έπαιζα παιχνίδια ανέβαζε θερμοκρασίες μέχρι και 95-96C° ακόμα και 100C° για 2-3 δευτερόλεπτα.

  Επιπλέον, σιγουρεύτηκα ότι αυτό ήταν το πρόβλημα όταν το MSI Afterburner δεν αναγνώριζε καν την ψήκτρα. Οπότε υπήρχαν στιγμές που οι βαθμοί πήγαιναν πάνω από 100 και γι'αυτό μου το έκανε αυτό ο υπολογιστής. Τέλος πάντων πήρα καινούργια ψήκτρα και πλέον στο gaming --Elden Ring, Assassin's Creed IV Black flag, Fallout 4 (Moddαρισμένο) και DDO-- δεν ξεπερνάει τους 60C° και δεν μου έχει ξανακλείσει.

  Btw ευχαριστώ σε όσους ενδιαφέρθηκαν να με βοηθήσουν.

Επεξ/σία από Vasilis_Pg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...