Προς το περιεχόμενο

Mediamarkt - "ΔΩΡΟ ο ΦΠΑ" στις TV ανω των 400€


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές συμβουλές. Πριν λίγο καιρό έψαχνα τηλεόραση. Πέραν των τεχνικών χαρακτηριστικών που εν μέρη τα βλέπεις από το internet, υπάρχουν λεπτομέρειες που δεν τις βλέπεις. 

Πχ όσοι έχουν παιδιά, θα εκτιμήσουν τις σκληρές οθόνες που έχουν πολλές lg, σε αντίθεση με τις samsung. Μια σκληρή οθόνη μπορεί να κάνει μια τηλεόραση να ζήσει σε σχέση με μια άλλη που θα έχει μαλακή οθόνη και θα πάει για πέταμα με το πρώτο παιχνίδι που θα φάει. Φυσικά αυτά μπορείς να τα δεις μόνο αν από κοντά ζουληξεις οθόνες. 

Ένα άλλο που βλέπεις μόνο από κοντά, είναι το πλαίσιο που έχουν και το είδος υλικού της πλάτης. Αν είναι πλαστικό, ενδεχομένως να τρίζει συνέχεια με τη ζέστη / κρύο 

Πχ η lg up78006 έχει μικρό διακριτικό πλαίσιο και ωραία σχεδίαση. Παράλληλα έχει και σκληρή οθόνη. 

Η lg up75006 έχει παχύ άσχημο πλαίσιο. 

Η nano756 έχει ωραίο πλαίσιο αλλά μαλακή οθόνη. 

Γενικά πριν επιλέγετε, καλό είναι αν γίνεται να τις βλέπετε από κοντά πρώτα και φυσικά να διαβάζετε κριτικές 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Thresh είπε

54.6" Samsung QE55Q80A - Specifications (displayspecifications.com) 

54.6" Samsung QN55Q80A - Specifications (displayspecifications.com)

Αν δεν κάνω λάθος το 1ο είναι Ευρώπη και το 2ο ΗΠΑ. Όπως βλέπεις και τα 2 με IPS.

Σε ευχαριστω δεν το ηξερα απλα ειδα αρκετα σχολια χρηστων που την εχουν και ελεγαν οτι ειναι va panel λογω των πολυ καλων μαυρων που εχει η συγκεκριμενη και το απεκλειαν οτι εχει ips πανελ για να εχει τοσο καλο μαυρο.

Παντως και το πλαισιο εχει την ιδια προσφορα δλδ χωρις φπα αλλα με τα περισσοτερα δημοφιλεστερα μοντελα εξαντλημενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω μια παλιά τηλεόραση και έρχεται σιγά-σιγα η στιγμή που πρέπει να την αλλάξω. Αξίζει να αγοράσω κάτι με αυτή την προσφορά ή θα πέσουν περισσότερο κάποια άλλη στιγμή (πχ μέσα στο καλοκαίρι, Black Friday κτλ); 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Σε ευχαριστω δεν το ηξερα απλα ειδα αρκετα σχολια χρηστων που την εχουν και ελεγαν οτι ειναι va panel λογω των πολυ καλων μαυρων που εχει η συγκεκριμενη και το απεκλειαν οτι εχει ips πανελ για να εχει τοσο καλο μαυρο.

Ακριβώς για αυτό δεν ασχολούμαι με το δίλημμα VA/IPS

Είναι τόσο "θεωρητικές" οι ιδιότητες που ούτε οι χρήστες (που ενδιαφέρονται) δεν καταλαβαίνουν τη διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iManosX13 είπε

Καλησπέρα. Έχω μια παλιά τηλεόραση και έρχεται σιγά-σιγα η στιγμή που πρέπει να την αλλάξω. Αξίζει να αγοράσω κάτι με αυτή την προσφορά ή θα πέσουν περισσότερο κάποια άλλη στιγμή (πχ μέσα στο καλοκαίρι, Black Friday κτλ); 

Ανάλογα τα λεφτά που διαθέτεις και το μοντέλο που επιλέξεις. Πχ σαν το μοντέλο του πρώτου ποστ πιο χαμηλά δεν έχω δει παρόμοιο μοντέλο με παρόμοια χαρακτηριστικά. 

Είναι ανάλογα τι θες κ τι διαθέτεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Ανάλογα τα λεφτά που διαθέτεις και το μοντέλο που επιλέξεις. Πχ σαν το μοντέλο του πρώτου ποστ πιο χαμηλά δεν έχω δει παρόμοιο μοντέλο με παρόμοια χαρακτηριστικά. 

Είναι ανάλογα τι θες κ τι διαθέτεις

Μία 43άρα θέλω για να βλέπω αγώνες και να παίζω και κανένα game. Δεν με ενδιαφέρει να είναι smart γιατί έχω ήδη Chromecast με Google Tv. Budget +-400 ευρώ.

Edit: Θέλω να έχει και HDMI 2.1

Επεξ/σία από iManosX13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο σε μένα φένεται απάτη όλη η φάση?? Παρακολουθώ την sony xr-75x90j. Τώρα βγαίνει στα 1450 (με την προσφορά). Πριν ένα μήνα είχε κάπου στα 1599.. Ναι μεν λίγο φθηνότερα αλλά καμία σχέση με αυτό που παρουσιάζουν 

Επεξ/σία από eri77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eri77 είπε

Μόνο σε μένα φένεται απάτη όλη η φάση?? Παρακολουθώ την sony xr-75x90j. Τώρα βγαίνει στα 1450 (με την προσφορά). Πριν ένα μήνα είχε κάπου στα 1599.. Ναι μεν λίγο φθηνότερα αλλά καμία σχέση με αυτό που παρουσιάζουν 

Το εχουμε ξαναπει. Αλλο μια προσφορα, και αλλο μια εκπτωση. ΤΩΡΑ ειναι προσφορα απο το MM. Πριν εναν μηνα ηταν περιοδος εκπτωσεων (εβδομαδα ηλεκτρονικου εμποριου) και ισχυαν αλλα ποσοστα εκπτωσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το εχουμε ξαναπει. Αλλο μια προσφορα, και αλλο μια εκπτωση. ΤΩΡΑ ειναι προσφορα απο το MM. Πριν εναν μηνα ηταν περιοδος εκπτωσεων (εβδομαδα ηλεκτρονικου εμποριου) και ισχυαν αλλα ποσοστα εκπτωσεων.

Καταλαβενω τι λές αλλά ήταν σταθερά σε αυτή την τιμή.. Αυτό πού μού κάνει εντύπωση ότι η τιμή έχει αλλάξει και στο sonycenter.. Είχαν ίδια τιμή (1599)..τωρα στο sonycenter το έχουν 1799

Επεξ/σία από eri77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, eri77 είπε

Καταλαβενω τι λές αλλά ήταν σταθερά σε αυτή την τιμή.. Αυτό πού μού κάνει εντύπωση ότι η τιμή έχει αλλάξει και στο sonycenter.. Είχαν ίδια τιμή (1599)..τωρα στο sonycenter το έχουν 1799

Η αρχικη τιμη παντως ειναι αρκετα πιο πανω, οποτε σε καθε εκπτωση και προσφορα το καταστημα βαζει οτι θελει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Η αρχικη τιμη παντως ειναι αρκετα πιο πανω, οποτε σε καθε εκπτωση και προσφορα το καταστημα βαζει οτι θελει

Ακριβως αυτό.. Μην το πουλάνε όμως σαν να κάνουν δώρο το ΦΠΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, expert30 είπε

μια ματιά στις κριτικές του skroutz για το media markt είναι αρκετή για μένα,αυτά και καλή τύχη σε όποιον αγοράσει

 οι ιστορίες τρόμου με το συγκεκριμένο σαπιομάγαζο ΑΠΕΙΡΕΣ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, iManosX13 είπε

Μία 43άρα θέλω για να βλέπω αγώνες και να παίζω και κανένα game. Δεν με ενδιαφέρει να είναι smart γιατί έχω ήδη Chromecast με Google Tv. Budget +-400 ευρώ.

Edit: Θέλω να έχει και HDMI 2.1

Ε το 2022 με hdmi 2.1, προφανώς και δεν γίνεται να μην ειναι smart.

Επίσης, για να ξέρεις, η 43 άρα είναι μικρή πλέον, ακόμα και για δωμάτιο. Για μικρό σαλόνι ειδικά, την 65άρα και μικρή τη λες.  Πλέον οι 43άρες είναι τα βασικά μοντέλα που καμία εταιρία δεν ασχολείται να βγάλει ποιοτικά μοντέλα, όπως στις 55+ ίντσες.

9 ώρες πριν, eri77 είπε

Μόνο σε μένα φένεται απάτη όλη η φάση?? Παρακολουθώ την sony xr-75x90j. Τώρα βγαίνει στα 1450 (με την προσφορά). Πριν ένα μήνα είχε κάπου στα 1599.. Ναι μεν λίγο φθηνότερα αλλά καμία σχέση με αυτό που παρουσιάζουν 

Σε μερικά μοντέλα, όντως ειναι απίθανες οι τιμές. Για παράδειγμα στην οθόνη που έβαλα στο πρώτο post. Δεν σημαίνει όμως ότι για όλα τα μοντέλα, είναι και τρομερές οι τιμές. Σε κάποιες απλά ειναι στις τιμές της αγοράς. 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, sphinxgr said:

Πλέον οι 43άρες είναι τα βασικά μοντέλα που καμία εταιρία δεν ασχολείται να βγάλει ποιοτικά μοντέλα, όπως στις 55+ ίντσες.

Βγαίνει 43αρα OLED φέτος από την LG, C2 series.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...