Προς το περιεχόμενο

Mediamarkt - "ΔΩΡΟ ο ΦΠΑ" στις TV ανω των 400€


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα,

εχω κανει παραγγελια την sony XR55X90J .. στα 725 ευρω ... ειναι καλή τιμή για την συγκεκριμένη ?

εχω μια 43 τωρα στο σαλονι που ειναι πανω απο 7 ετων ...

εχω nova και βλεπουμε και netflix δεν εχω παιχνιδομηχανες , οι καναπεδες ειναι παραλληλα με την tv και όχι μπροστα της

 

Επεξ/σία από sotiriadisc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Βγαίνει 43αρα OLED φέτος από την LG, C2 series.

Πριν ένα μήνα στα 1300€+ και χωρίς να κυκλοφορεί στην αγορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, sphinxgr said:

Πριν ένα μήνα στα 1300€+ και χωρίς να κυκλοφορεί στην αγορά!

Δεν είπα ότι είναι φτηνή, αλλά ότι δεν είναι "βασικό μοντέλο". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sotiriadisc είπε

καλημέρα,

εχω κανει παραγγελια την sony XR55X90J .. στα 725 ευρω ... ειναι καλή τιμή για την συγκεκριμένη ?

εχω μια 43 τωρα στο σαλονι που ειναι πανω απο 7 ετων ...

εχω nova και βλεπουμε και netflix δεν εχω παιχνιδομηχανες , οι καναπεδες ειναι παραλληλα με την tv και όχι μπροστα της

 

Μπορώ να σχολιάσω μόνο τήν τηλεόραση.. Πολύ καλή επιλογή. Ίσως η κορυφή σε led. Το πόσο value for money ειναι δεν ξέρω να σού απαντήσω. Προσωπικά βλέπω τήν 75 άρα... Αλλά έχω άλλες ανάγκες.. Αν, και λεω αν σε έπαιρνε, ρίξε μια ματιά στην 65 άρα. Νομίζω δεν είναι μεγάλη η διαφορά χρημάτων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, eri77 είπε

Μπορώ να σχολιάσω μόνο τήν τηεόραση.. Πολύ καλή επιλογή. Ίσως η κορυφή σε led. Το πόσο value for money ειναι δεν ξέρω να σού απαντήσω. Προσωπικά βλέπω τήν 75 άρα... Αλλά έχω άλλες ανάγκες.. Αν, και λεω αν σε έπαιρνε, ρίξε μια ματιά στην 65 άρα. Νομίζω δεν είναι μεγάλη η διαφορά χρημάτων 

 

18 ώρες πριν, sotiriadisc είπε

καλημέρα,

εχω κανει παραγγελια την sony XR55X90J .. στα 725 ευρω ... ειναι καλή τιμή για την συγκεκριμένη ?

εχω μια 43 τωρα στο σαλονι που ειναι πανω απο 7 ετων ...

εχω nova και βλεπουμε και netflix δεν εχω παιχνιδομηχανες , οι καναπεδες ειναι παραλληλα με την tv και όχι μπροστα της

 

Αν σε παίρνει το 65 σε χώρο απόσταση και γκαφρά ,επειδή ακριβώς αυτήν την αναβάθμιση έκανα με το αντίστοιχο περσινό μοντέλο της Sony, είναι φοβερή η διάσταση. Δε λέω, είναι μεγάλη, αλλά πολύ χορταστική. Και φυσικά εξαρτάται τι θες. Αλλά ήμουν ακριβώς στο δίλημμα για το ποιο μέγεθος είναι το σωστό, και δεν το μετάνιωσα ούτε λεπτό. Περί ορέξεως τώρα τα λέγαμε.. Η τηλεόραση αν θέλεις led είναι πολύ καλή, χωρίς τρελές γωνίες θέασης όμως. Αυτό που θα θελα είναι μια oled παρόλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω , ηδη 55' ειναι μεγαλη (αν και θα ηθελα τις 65) ομως εχω 2 καναπεδες αριστερα / δεξια και στην κοντινη αποσταση ειμαι αρκετα κοντα , δεν εχω καναπε φατσα με την τηλεοραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά ανέβηκα στο budget και από την LG NanoCell 926pb 65 πήγα στην Sony OLED 4K UHD XR-65A80J HDR 65.Μας έχει καταστρέψει το insomnia με τις προσφορές 🤣🤣🤣🤣. Περιμένω να παραλαβω. 

Επεξ/σία από TDMPOWER
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, TDMPOWER είπε

Τελικά ανέβηκα στο budget και από την LG NanoCell 926pb 65 πήγα στην Sony OLED 4K UHD XR-65A80J HDR 65.Μας έχει καταστρέψει το insomnia με τις προσφορές 🤣🤣🤣🤣. Περιμένω να παραλαβω. 

Τρομερή επιλογή και στην τιμή που βγαινει ειναι τέλεια. Την παρέλαβα πρόσφατα.

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Shyn είπε

Τρομερή επιλογή και στην τιμή που βγαινει ειναι τέλεια. Την παρέλαβα πρόσφατα.

Εντυπώσεις; το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι θα μπει απέναντι από παράθυρο, μην έχω κάποιο θέμα όπως να γυαλίζει την μέρα ή να μιυ κάνει αντανάκλαση το παράθυρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, TDMPOWER είπε

Εντυπώσεις; το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι θα μπει απέναντι από παράθυρο, μην έχω κάποιο θέμα όπως να γυαλίζει την μέρα ή να μιυ κάνει αντανάκλαση το παράθυρο. 

Θα βάλεις κουρτίνα! Case closed ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, TDMPOWER είπε

Εντυπώσεις; το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι θα μπει απέναντι από παράθυρο, μην έχω κάποιο θέμα όπως να γυαλίζει την μέρα ή να μιυ κάνει αντανάκλαση το παράθυρο. 

Οι αντανακλάσεις δεν ειναι και ότι καλύτερο λόγω  matte coating. Ισως να σε βόλευε και η LG C1 επειδή είναι glossy.

Παρ'ολα αυτά, από συγκριτικά που είδα θεωρώ πως η A80J ειναι λίγο καλύτερη σε θέμα ποιότητας λόγω επεξεργαστή. Επίσης έχει πολύ καλύτερο Upscaling, ήχο και φυσικά το Google TV ειναι εξαιρετικό.

Σε δωμάτιο με χαμηλό ή μέτριο φωτισμό δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με την φωτεινότητα και φαντάζομαι ότι θα ειναι λίγο καλύτερη μετά τις ~ 200 ώρες.  Γενικά σούπερ ευχαριστημένος.

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Shyn είπε

Οι αντανακλάσεις δεν ειναι και ότι καλύτερο λόγω  matte coating. Ισως να σε βόλευε και η LG C1 επειδή είναι glossy.

Παρ'ολα αυτά, από συγκριτικά που είδα θεωρώ πως η A80J ειναι λίγο καλύτερη σε θέμα ποιότητας λόγω επεξεργαστή. Επίσης έχει πολύ καλύτερο Upscaling, ήχο και φυσικά το Google TV ειναι εξαιρετικό.

Σε δωμάτιο με χαμηλό ή μέτριο φωτισμό δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με την φωτεινότητα και φαντάζομαι ότι θα ειναι λίγο καλύτερη μετά τις ~ 200 ώρες.  Γενικά σούπερ ευχαριστημένος.

Ανάποδα τα λες. 

Οι matte έχουν λιγότερες ανακλάσεις και οι glossy περισσότερες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Shyn είπε

image.png.c9c5a029c57e4cfd8285062cb4821652.png

Δεν λεει κάτι διαφορετικό απο αυτό που είπα. 

A80 εχει matte και χειρίζεται τις ανακλάσεις καλύτερα απο τις glossy. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...