Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση καμένου τροφοδοτικού TV - monitor.


yiankap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτύπησε κεραυνός δίπλα στο σπίτι και με άφησε με ζημιές ανάμεσα στις οποίες είναι και το  τροφοδοτικό του TV-Monitor  23" LG M2352D το οποίο χρησιμοποιείται αποκλειστικά ως τηλεόραση.

Το τροφοδοτικό έβγαζε 19V  - 2.53 A,  ενώ στο monitor γράφει ότι η είσοδος πρέπει να είναι 19V - 2.0 A.

Για να μην αγοράζω καινούριο (30 € original) για TV monitor 10ετίας, αν βρω κάποιο άλλο μεταχειρισμένο τροφοδοτικό από LG τηλεόραση/monitor/TV monitor που να βγάζει τουλάχιστον 19V - 2.0 A είμαι καλυμμένος ;

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καλύπτει αν και το ιδανικό θα ήταν λίγο μεγαλύτερο σε A. Επίσης πριν μπριζωσεις τσέκαρε και το polarity του βύσματος για σιγουριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/5/2022 στις 9:50 ΠΜ, yiankap είπε

Το τροφοδοτικό έβγαζε 19V  - 2.53 A,  ενώ στο monitor γράφει ότι η είσοδος πρέπει να είναι 19V - 2.0 A.

μια χαρα ειναι το τρφοδοτικο,απο την κεραία την εφαγε το μονιτορ

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SPY_oo7 Φίλε μου είναι καθαρά θέμα τροφοδοτικού. Έχω δύο ακριβώς ιδια monitor (ένα στη δικιά μου κρεβατοκάμαρα που κάηκε και ένα στο δωμάτιο του γιού μου). Το monitor του γιού δεν έπαθε το παραμικρό, οπότε πήρα το τροφοδοτικό και το έβαλα στην "καμμένη" . Δούλεψε κανονικά και έπιανε τα κανάλια κανονικά. Οπότε για αυτό και λέω ότι είναι το τροφοδοτικό.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε η δεν ξερει να μετρας η δεν το εγραψες σωστα.Γιατι εφοσον το μονιτορ ζηταει 2 αμπερ και το τροφοδοτικο βγαζει 2,5 δεν υπαρχει προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, SPY_oo7 είπε

μια χαρα ειναι το τρφοδοτικο,απο την κεραία την εφαγε το μονιτορ

 

8 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Οποτε η δεν ξερει να μετρας η δεν το εγραψες σωστα.Γιατι εφοσον το μονιτορ ζηταει 2 αμπερ και το τροφοδοτικο βγαζει 2,5 δεν υπαρχει προβλημα

Του λες οτι ειναι μια χαρα το τροφοδοτικο και σου απανταει ο ανθρωπος οτι το δοκιμασε σε αλλη τηλεοραση.

Τι σχεση εχει το αν ξερει να μετραει και το ποσα Α βγαζει?

 

Στις 21/5/2022 στις 9:50 ΠΜ, yiankap είπε

Για να μην αγοράζω καινούριο (30 € original) για TV monitor 10ετίας, αν βρω κάποιο άλλο μεταχειρισμένο τροφοδοτικό από LG τηλεόραση/monitor/TV monitor που να βγάζει τουλάχιστον 19V - 2.0 A είμαι καλυμμένος ;

Ναι εισαι. Πανω απο 2Α να δινει και εισαι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/5/2022 στις 9:50 ΠΜ, yiankap είπε

Το τροφοδοτικό έβγαζε 19V  - 2.53 A,  ενώ στο monitor γράφει ότι η είσοδος πρέπει να είναι 19V - 2.0 A.

 Θελει να πει οτι το νεκρο τροφοδτικο απλα το εγραφε στο ταμπελακι και το διαβασε .Οκ  εγω δεν καταλαβα καλα ..........................

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...