Προς το περιεχόμενο

Αγορά macbook


Dpan.9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω macbook. Θέλω έναν υπολογιστή πυο να μου κρατήσει κάποια χρόνια, να είναι αξιόπιστος  και χωρίς χαζά θέματα. για λόγους δουλειάς θα έχω ανοιχτές αρκετές καρτέλες σε φυλλομετρητη΄,  αρχεία word και αρχεία pdf. Επίσης θα το χρησιμοποιώ κλασικά για λίγο σερφάρισμα και για καμιά ταινία.. ποιο θα μου προτείνατε να πάρω και ποιά έκδοση; Ευτχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πας με κλειστα ματια , το παιρνεις και δεν ξανακοιτας πισω.

Εγω αν ειχα αυτο θα επαιρνα.

 

 

 

 

macbook.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dpan.9 είπε

Σκέφτομαι να αγοράσω macbook. Θέλω έναν υπολογιστή πυο να μου κρατήσει κάποια χρόνια, να είναι αξιόπιστος  και χωρίς χαζά θέματα. για λόγους δουλειάς θα έχω ανοιχτές αρκετές καρτέλες σε φυλλομετρητη΄,  αρχεία word και αρχεία pdf. Επίσης θα το χρησιμοποιώ κλασικά για λίγο σερφάρισμα και για καμιά ταινία.. ποιο θα μου προτείνατε να πάρω και ποιά έκδοση; Ευτχαριστώ!

Για τη χρήση που θες και με την προϋπόθεση ότι αναφέρεσαι σε νέο, μπορείς να πας στην παρακάτω έκδοση.

https://www.istorm.gr/13-inch-macbook-pro-apple-m1-chip-256gb-space-gray-2.html

 

Πάντα αν υπάρχει διαθέσιμο μπάτζετ υπάρχουν και καλύτερα...

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dpan.9 είπε

Σκέφτομαι να αγοράσω macbook. Θέλω έναν υπολογιστή πυο να μου κρατήσει κάποια χρόνια, να είναι αξιόπιστος  και χωρίς χαζά θέματα. για λόγους δουλειάς θα έχω ανοιχτές αρκετές καρτέλες σε φυλλομετρητη΄,  αρχεία word και αρχεία pdf. Επίσης θα το χρησιμοποιώ κλασικά για λίγο σερφάρισμα και για καμιά ταινία.. ποιο θα μου προτείνατε να πάρω και ποιά έκδοση; Ευτχαριστώ!

Από αυτά που αναφέρεις, το 16" mbp που γράφει ο @Bullrich το θεωρώ overkill. Από την άλλη βέβαια, αν δεν υπάρχει οικονομικό ζήτημα, θα το πρότεινα και εγώ. 

Στείλε ένα budget να δούμε που κυμαίνεσαι. Για M1 Air/Pro σε κόβω γενικά καθώς η χρήση που θα κάνεις φαίνεται να είναι αρκετά light. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Γενικότερα το μπατζετ που θα διαθεσω θέλω να είναι αντίστοιχο των αναγκών μου. Δεν θαλω δηλαδή να πάρω ότι καλύτερο γιατί δεν υπάρχει λόγος. Με ενδιαφέρει ένα μηχάνημα που να μπορώ να κάνω τις δουλειές  που έγραψα απροβληματιστα  για όσο το δυνατόν περισσότερα χρόνια. Με αυτό ως δεδομένο τι θα μου προτείνατε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Dpan.9 είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Γενικότερα το μπατζετ που θα διαθεσω θέλω να είναι αντίστοιχο των αναγκών μου. Δεν θαλω δηλαδή να πάρω ότι καλύτερο γιατί δεν υπάρχει λόγος. Με ενδιαφέρει ένα μηχάνημα που να μπορώ να κάνω τις δουλειές  που έγραψα απροβληματιστα  για όσο το δυνατόν περισσότερα χρόνια. Με αυτό ως δεδομένο τι θα μου προτείνατε; 

Κοίτα για τη χρήση που αναφέρεις, θα πρότεινα ξεκάθαρα το Air M1. Ωστόσο, επειδή γράφεις ότι θες να σου μείνει χρόνια, θα πρότεινα να δεις και το 14" M1 Pro με 16 ram. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Κοίτα για τη χρήση που αναφέρεις, θα πρότεινα ξεκάθαρα το Air M1. Ωστόσο, επειδή γράφεις ότι θες να σου μείνει χρόνια, θα πρότεινα να δεις και το 14" M1 Pro με 16 ram. 

 Δεν υπάρχει λόγος για τη δουλειά που το θέλει. Το M1 pro πάει στα 2500Ε. Συμφωνώ στο Air M1 αλλά με 16Gb RAM. Νομίζω είναι η βέλτιστη αγορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά. Και εγώ προς το air 16g ram κλινω.. 

Μόλις τώρα, basilis5 είπε

ποσες ιντσες οθονη θες;

Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, στο σπίτι κουμπωνω  σε οθόνη, εκτός με ενδιαφέρει να είναι κάτι μικρό και portable. Και με 13 ίντσες μια χαρά είμαι δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να κανει με τα χρηματα που θες να δωσεις. Αν εισαι κατω απο 2000-2500 ξεχνας το 16"

ανω στα 1500-2000 ισως εβρισκες κανενα ξεχασμενο intel 15.4/16

 

air 13 / 16 μια χαρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2022 στις 1:47 ΠΜ, basilis5 είπε

Εχει να κανει με τα χρηματα που θες να δωσεις. Αν εισαι κατω απο 2000-2500 ξεχνας το 16"

ανω στα 1500-2000 ισως εβρισκες κανενα ξεχασμενο intel 15.4/16

 

air 13 / 16 μια χαρα

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάει σε intel. 

Σχετικά με τα χρήματα, έχει αναφερθεί παραπάνω. Τον ενδιαφέρει να είναι άνετος με τη δουλειά που θα κάνει, αλλά παράλληλα να μην πάρει κτήνος μηχάνημα χωρίς λόγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάει σε intel. 

Σχετικά με τα χρήματα, έχει αναφερθεί παραπάνω. Τον ενδιαφέρει να είναι άνετος με τη δουλειά που θα κάνει, αλλά παράλληλα να μην πάρει κτήνος μηχάνημα χωρίς λόγο. 

Ναι φιλε μου, αλλα εφοσον δεν γνωριζει και ρωταει, μπορει να θεωρει δεδομενο οτι παιζουν προσιτες λυσεις και στις 15+ ιντσες. 
επισης οπως λες καινεσυ, για αυτα που θελει μια χαρα ειναι και τα intel

αν βρει προσφορα why not. Αν γνωριζει ολες τις παραμετρους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Άρα Καταλήγω ότι για την δουλειά που το θέλω ένα macbook air 16 g είναι οκ ετσι;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...