Προς το περιεχόμενο

Internet σε άλλη χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να μου πει ποια Ελληνική εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να επιλέξω βάσει κόστους για αγορά καρτοτηλεφώνου (και ποιο πακέτο) την παρούσα χρονική περίοδο για επικείμενο ταξίδι (10 ημερών) στην Ιταλία. Με ενδιαφέρει το internet (data) και σχεδόν καθόλου ο χρόνος ομιλίας, επιθυμητό να μπορούν να με πάρουν τηλ. από Ελλάδα. Η αγορά sim στην Ιταλία και η ενεργοποίησή της εκεί λογικά δεν είναι εφικτή λόγω ηλικίας (κάτω των 18).  Έχω f2go wind τώρα αλλά δεν βλέπω να με καλύπτει. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, peter_p είπε

Καλημέρα, θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να μου πει ποια Ελληνική εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να επιλέξω βάσει κόστους για αγορά καρτοτηλεφώνου (και ποιο πακέτο) την παρούσα χρονική περίοδο για επικείμενο ταξίδι (10 ημερών) στην Ιταλία. Με ενδιαφέρει το internet (data) και σχεδόν καθόλου ο χρόνος ομιλίας, επιθυμητό να μπορούν να με πάρουν τηλ. από Ελλάδα. Η αγορά sim στην Ιταλία και η ενεργοποίησή της εκεί λογικά δεν είναι εφικτή λόγω ηλικίας (κάτω των 18).  Έχω f2go wind τώρα αλλά δεν βλέπω να με καλύπτει. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Γιατί δεν κοιτάς τι πακέτο roaming θα σε καλύπτει σε αυτό το νούμερο που έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 22/05/2022 at 10:08, peter_p said:

Καλημέρα, θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να μου πει ποια Ελληνική εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να επιλέξω βάσει κόστους για αγορά καρτοτηλεφώνου (και ποιο πακέτο) την παρούσα χρονική περίοδο για επικείμενο ταξίδι (10 ημερών) στην Ιταλία. Με ενδιαφέρει το internet (data) και σχεδόν καθόλου ο χρόνος ομιλίας, επιθυμητό να μπορούν να με πάρουν τηλ. από Ελλάδα. Η αγορά sim στην Ιταλία και η ενεργοποίησή της εκεί λογικά δεν είναι εφικτή λόγω ηλικίας (κάτω των 18).  Έχω f2go wind τώρα αλλά δεν βλέπω να με καλύπτει. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

βαζεις πακετο  data για εξωτερικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, poulinos είπε

βαζεις πακετο  data για εξωτερικο

γιατί να βάλει data για εξωτερικό; ιταλία πάει, τα data που εχει για ελλαδα θα κανουν και για την ιταλία εκτός απο αυτα που παρεχονται δωρεαν (ετσι εχω διαβασει σε καποια ψιλά γραμματα αλλά εγώ δεν το εχω πετυχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

γιατί να βάλει data για εξωτερικό; ιταλία πάει, τα data που εχει για ελλαδα θα κανουν και για την ιταλία εκτός απο αυτα που παρεχονται δωρεαν (ετσι εχω διαβασει σε καποια ψιλά γραμματα αλλά εγώ δεν το εχω πετυχει)

Se whats up ισχύει ότι δεν κάνουν όλα τα πακέτα.Εγω εχω το προνομιακό που δίνει 1500 λεπτά ομιλίας και 1,5GB με 8,5€ αλλά τα δεδομένα δεν λειτουργούν στο εξωτερικό.Το γράφει και στους όρους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ksessalonikios said:

γιατί να βάλει data για εξωτερικό; ιταλία πάει, τα data που εχει για ελλαδα θα κανουν και για την ιταλία εκτός απο αυτα που παρεχονται δωρεαν (ετσι εχω διαβασει σε καποια ψιλά γραμματα αλλά εγώ δεν το εχω πετυχει)

ακριβως οπως το ειπες.πολλα πακετα που ειναι δωρεαν απο ανανεωσεις κτλ δεν παιζουν εξωτερικο.οποτε πρεπει να πληρωσει για καποιο που να παιζει και roaming. πχ σε q κατι count down offers και  mbyte απο ανανεωση δεν επαιζαν εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με αφορμή αυτό το ποστ άνοιξα να δω τα προγράμματα roaming (όχι για ΕΕ). Σε μια ζώνη έδινε 15mb προς 150€ και τα 5mb προς 60€, σε μια αλλη φτηνοτερη ζωνη 100μβ -> 45€ ...κι όλα αυτά για μια ημερα 🥵

Επεξ/σία από ksessalonikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, ksessalonikios said:

με αφορμή αυτό το ποστ άνοιξα να δω τα προγράμματα roaming (όχι για ΕΕ). Σε μια ζώνη έδινε 15mb προς 150€ και τα 5mb προς 60€, σε μια αλλη φτηνοτερη ζωνη 100μβ -> 45€ ...κι όλα αυτά για μια ημερα 🥵

εχω παει τουρκια ρωσσια αφρικη.με το που φτασεις αγοραζεις sim καρτα.

με q

 

Screenshot_20220605-132758_myQ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, corleone3 είπε

whats up δεν μου επιανε ουτε κυπρο ουτε πραγα που πηγα.τιποτα.ουτε data ουτε ομιλια..

Είχες ενεργό στην συσκευή σου το roaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

να ανοιγετε το roaming>στην χειροτερη δοκιμαζετε να αλλαξετε manual τον παροχο. μου εχει τυχει και αλλαξα παροχο και ειχα.

On 09/06/2022 at 17:32, kostasbm said:

Κυπρο Ιταλια κανονικα ομιλια

data οχι

 

On 09/06/2022 at 16:37, corleone3 said:

whats up δεν μου επιανε ουτε κυπρο ουτε πραγα που πηγα.τιποτα.ουτε data ουτε ομιλια..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/6/2022 στις 1:28 ΜΜ, poulinos είπε

εχω παει τουρκια ρωσσια αφρικη.με το που φτασεις αγοραζεις sim καρτα.

με q

 

Screenshot_20220605-132758_myQ.jpg

Ε, δεν είμαστε καλά...

Τι τιμές είναι αυτές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Gatoskylo8 said:

Ε, δεν είμαστε καλά...

Τι τιμές είναι αυτές!

σε ελευθερη μεταφραση σου λενε αγορασε sim.και συμβολαιο να εχεις οι τιμες ειναι παλι εκτος πραγματικοτητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...