Προς το περιεχόμενο

Adsl για έναν μήνα (άμεσα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!

Disclaimer: είμαι εντελώς εκτός αγοράς, δεν την παρακολουθώ καθόλου, δεν έχω ιδέα τι παίζει.

Έχω κάνει αίτηση στον ΟΤΕ για νέα γραμμή. Προέκυψε ανάγκη για χρήση Internet άμεσα (την ερχόμενη Πέμπτη), λόγω βραχυχρόνιας μίσθωσης ενώ από τον ΟΤΕ δεν βλέπω φως για τις ερχομενες 2 εβδομάδες.

Τι θα μπορούσα να βάλω άμεσα για 1 μήνα χωρίς δέσμευση για κάτι μόνιμο; Με ενδιαφέρει μόνο internet (δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα υψηλή ταχύτητα) χωρίς περιορισμό σε χρήση / GB. Προφανώς θα κοστίσει περισσότερο από κάτι μόνιμο, το αντιλαμβάνομαι.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Επεξ/σία από apos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, apos είπε

Καλησπέρα!

Disclaimer: είμαι εντελώς εκτός αγοράς, δεν την παρακολουθώ καθόλου, δεν έχω ιδέα τι παίζει.

Έχω κάνει αίτηση στον ΟΤΕ για νέα γραμμή. Προέκυψε ανάγκη για χρήση Internet άμεσα (την ερχόμενη Πέμπτη), λόγω βραχυχρόνιας μίσθωσης ενώ από τον ΟΤΕ δεν βλέπω φως για τις ερχομενες 2 εβδομάδες.

Τι θα μπορούσα να βάλω άμεσα για 1 μήνα χωρίς δέσμευση για κάτι μόνιμο; Με ενδιαφέρει μόνο internet (δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα υψηλή ταχύτητα) χωρίς περιορισμό σε χρήση / GB. Προφανώς θα κοστίσει περισσότερο από κάτι μόνιμο, το αντιλαμβάνομαι.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Χωρίς περιορισμό δες για CU με ημερήσιο πακέτο απεριόριστα (1.5 ευρώ + φορος)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Κανε το τηλέφωνο σου hotspot

Το σκέφτηκα αλλά δεν είναι αξιόπιστη λύση το hotspot δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να βάλεις WISP πάροχο, τύπου freetoconnect (που δεν έχει δέσμευση αν δεν κάνω λάθος) (ή skytelecom try&buy για έναν μήνα; ίσως), για Αθήνα. Έχει και σε άλλες μεγάλες πόλεις.

 

Πάντως, αν έχεις καλό σήμα, μια χαρά προσωρινή λύση βρίσκω το hotspot που είπαν οι συμφορουμίτες, και πιο φθηνό. 

 

Υπάρχει και η εναλλακτική να ζητήσεις τον κωδικό του WiFi από κάποιο μαγαζί ή και κάποιο γείτονα έστω και επί πληρωμή.

 

Επεξ/σία από Sudowoodo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Δηλαδή για ενα μηνα τι πρόβλημα εχει;

Όπως ανέφερα στην αρχή, η χρήση είναι για ενοικιαζόμενο. Πέρα από το ότι δεν μπορώ να κάνω το με το δικό μου τηλέφωνό μου αλλά με άλλη συσκευή, άλλη sim κτλ, το θέμα μου είναι ότι το hotspot δεν μένει ανοιχτό εσαεί. Κλείνει κάποια στιγμή αν δεν υπάρχει σύνδεση με συσκευή ή απλά μπορεί να κολλήσει (πολύ συχνότερα από ένα modem/router). Δεν μπορείς να λες στον άλλον κάθε τρεις και λίγο, "αν κολλήσει πήγαινε σε εκεί, κάνε αυτό" κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχουν συσκευες που με σιμ δημιουργουν wifi και μενει μονιμα ανοιχτο οποτε μπορεις να πας στο σεναριο μιας τετοιας συσκευης + cu με 1.5€/ημερα απεριοριστα (η καποιο αλλο παρομοιο προβλημα αλλης διαρκειας)

 

Καπου πρεπει να εχω 1-2 μαλιστα αν  σε ενδιαφερει,  τις χρησιμοποιούσα κατα κορον στο παρελθον ιδιως σε ταξιδια

Επεξ/σία από paylidis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...