Προς το περιεχόμενο

Στην κατηγορία των gaming laptop μπαίνει η Corsair με το Voyage των 16 ιντσών


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
2 minutes ago, KnightRider said:

Yποτίθεται ότι απευθύνεται σε hardcore gamers και πως το λάπτοπ αυτό είναι θηρίο για έτος 2022.

Εδώ δεν φτάνει η 3090Ti τα νούμερα που λες, παίζει ούτε η 4090Ti, desktop versions, τι περιμένεις? 

Αυτά τα hz είναι για multiplayer games που του νοιάζουν τα fps κι όχι η ποιότητα των γραφικών.

Σε αυτά θα ρίχνουν τα settings για να εκμεταλλεύονται τα 240hz και σε άλλες συνθήκες θα βάζουν limit fps σε χαμηλότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω γιατι βαζουν μεγαλες αναλυσεις σε μικρα λαπτοπ....
αφου το 1080p ειναι καλο για 22-24" monitor γιατι να μην ειναι τελειο για 13-17" οθονες λαπτοπ....
τσαμπα ζοριζεις το μηχανημα σε μεγαλυτερες αναλυσεις που δεν τις αξιοποιει η οθονη και αμα εισαι on the go γ@μ@ς και την μπαταρια του πιο γρηγορα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ThundeR_21 είπε

Φίλε μου, οι εταιρείες δεν τιμολογούν τα προιόντα τους με γνώμονα τους γελοίους μισθούς της Ελλαδίτσας μας. Έξω απ τα σύνορα μας ο μέσος μισθός είναι 2500-4500 δολλάρια/ευρώ 

Δεν ξέρω άμα έχεις έρθει μια βόλτα έξω από τα σύνορα που λες αλλά άμα κάποιος παίρνει 4000 που λες τα 2000 πάνε σε ενοίκιο, 300 πάνε σε σούπερ μάρκετ, 200 πάνε σε βενζίνες και άντε να μείνει ένα ~1500 χωρίς να έχω βάλει άλλα τόσα. Όταν υπάρχει gf 76 της msi με 3070 στα 1300 ή ακόμα και σταθερός με 3070 ~1400 δεν νομίζω λογικός άνθρωπος να πάει παραπέρα. Είπαμε έχουν λεφτά δεν είναι χαζοί.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, forgotten είπε

δεν ζω ελλαδα αλλα δεν βλεπω και εξω την τρελλα να ριχνουν τοσα σε λαπτοπ ,να υπενθυμισω οτι αν το κοστος ζωης ειναι  ψηλο ισως τα 4000 δολλαρια να ειναι ικανοποιητικα για να ζει κανεις...

καθολου ,ειναι στα επιπεδα 3080 σε αρκετα παιχνιδια...

ναι φιλε μ δεν ειναι ενα λαπτοπ νορμαλ να το αγορασεις για νορμαλ χρηση. ειναι gaming λαπτοπ . δεν καταλαβαινω τι εννοεις δεν εχουν την τρελα να ριχνουν τοσα λεφτα; οποιος θελει αυτα τα specs αυτα τα λεφτα θα δωσει και σε αλλες εταιριες. οποιος θελει κατι πιο νορμαλ θα δωσει λιγοτερα. τι λογικη ειναι αυτη πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω. και αμαξι να παρεις μπορεις να παρεις και με 5κ και με 10κ και με 40κ ο καθενας αυτο που χρειαζεται και αυτο που μπορει.

22 λεπτά πριν, MastorasToyo είπε

Δεν ξέρω άμα έχεις έρθει μια βόλτα έξω από τα σύνορα που λες αλλά άμα κάποιος παίρνει 4000 που λες τα 2000 πάνε σε ενοίκιο, 300 πάνε σε σούπερ μάρκετ, 200 πάνε σε βενζίνες και άντε να μείνει ένα ~1500 χωρίς να έχω βάλει άλλα τόσα. Όταν υπάρχει gf 76 της msi με 3070 στα 1300 ή ακόμα και σταθερός με 3070 ~1400 δεν νομίζω λογικός άνθρωπος να πάει παραπέρα. Είπαμε έχουν λεφτά δεν είναι χαζοί.

240 hz το ένα 144 το αλλο, UHD οθονη το ενα FUD το αλλο, ddr5 το ένα ddr4 το αλλο. οποτέ ναι να λεμε για τιμές αλλά να συγκρίνουμε ίδια specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kata_tixi είπε

ναι φιλε μ δεν ειναι ενα λαπτοπ νορμαλ να το αγορασεις για νορμαλ χρηση. ειναι gaming λαπτοπ . δεν καταλαβαινω τι εννοεις δεν εχουν την τρελα να ριχνουν τοσα λεφτα; οποιος θελει αυτα τα specs αυτα τα λεφτα θα δωσει και σε αλλες εταιριες. οποιος θελει κατι πιο νορμαλ θα δωσει λιγοτερα. τι λογικη ειναι αυτη πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω. και αμαξι να παρεις μπορεις να παρεις και με 5κ και με 10κ και με 40κ ο καθενας αυτο που χρειαζεται και αυτο που μπορει.

240 hz το ένα 144 το αλλο, UHD οθονη το ενα FUD το αλλο, ddr5 το ένα ddr4 το αλλο. οποτέ ναι να λεμε για τιμές αλλά να συγκρίνουμε ίδια specs

Πάνω από 60fps πάει το ένα πάνω από 60fps πάει και το άλλο δεν μου λένε κάτι τα spec. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, MastorasToyo said:

Πάνω από 60fps πάει το ένα πάνω από 60fps πάει και το άλλο δεν μου λένε κάτι τα spec. 

Το ότι εσένα δεν σου λένε κάτι βέβαια δεν σημαίνει ότι είναι και όλα ίδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υπέροχο λάπτοπ με καλά σπεκς , δε γράφουν βέβαια φωτεινότητα οθόνης που είναι πολύ σημαντικό και συνήθως εκεί έχουν θέματα τα περισσότερα gaming laptops , επίσης νομίζω τα 5 κιλά είναι μάλλον ορθογραφικό λάθος . 

Όσον αφορά τις ιντσες έχουμε 16 ιντσες με αναλογία 16:10 ,κοινώς σαν εμπειρία χρήσης είναι καλύτερο από 17αρι με 16:9 .Τα 240 Hz προσωπικά τα θεωρώ άχρηστα αλλά εξαρτάται τι θέλει ο καθένας.

Όσον αφορά την τιμή 2600 θεωρούνται πολλά και στο εξωτερικό , πλέον η μικρή και μεσαία τάξη τον έχει πιει παντού στο λεγόμενο δυτικό κόσμο . Νομίζω μπορείς να βρεις λάπτοπ με το ίδιο σεταπ  CPU/GPU 700-800 ευρώ κάτω ( Asus αν θυμάμαι καλά ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2022 στις 1:13 ΠΜ, MastorasToyo είπε

Πάνω από 60fps πάει το ένα πάνω από 60fps πάει και το άλλο δεν μου λένε κάτι τα spec. 

σου λένε ή δεν σου λένε εσένα δεν είναι τα ίδια . το 144 με το 240 δεν είναι το ίδιο, το 1920x1080 με το 2560χ1440 δεν είναι το ιδιο. το ddr5 με το ddr4 δεν ειναι το ιδιο. οπότε συγκρίνεις τιμές από ανόμοια πράγματα . είναι σαν λες ότι ένα μερσεντές με ένα fiat δεν έχουν διαφορά και ότι είναι τα ίδια απλά το μερσεντές ακριβότερο. θα ηταν πιο σωστό να συγκρίνεις μερσεντές με bmw. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kata_tixi είπε

σου λένε ή δεν σου λένε εσένα δεν είναι τα ίδια . το 144 με το 240 δεν είναι το ίδιο, το 1920x1080 με το 2560χ1440 δεν είναι το ιδιο. το ddr5 με το ddr4 δεν ειναι το ιδιο. οπότε συγκρίνεις τιμές από ανόμοια πράγματα . είναι σαν λες ότι ένα μερσεντές με ένα fiat δεν έχουν διαφορά και ότι είναι τα ίδια απλά το μερσεντές ακριβότερο. θα ηταν πιο σωστό να συγκρίνεις μερσεντές με bmw. 

Καταρχάς δεν συγκρίνω λάπτοπ, αυτό που είπα είναι ότι με λιγότερα λεφτά βρίσκεις παρόμοια χαρακτηριστικά και έδωσα και ένα τίμιο παράδειγμα μια γενιά πίσω. Στην τελική λάπτοπ αγοράζεις τα 2k και 4k σε 15-16 οθόνη τι θα τα κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, MastorasToyo είπε

Καταρχάς δεν συγκρίνω λάπτοπ, αυτό που είπα είναι ότι με λιγότερα λεφτά βρίσκεις παρόμοια χαρακτηριστικά και έδωσα και ένα τίμιο παράδειγμα μια γενιά πίσω. Στην τελική λάπτοπ αγοράζεις τα 2k και 4k σε 15-16 οθόνη τι θα τα κάνεις;

ρε συ μην το πας εκει. μπορει να ειναι και αχρηστα. εγω σου λεω οτι δεν ειναι τα ιδια. ειναι παρομοια τα χαρακτηριστικα δεν ειανι τα ιδια. ουτε σου ειπα εγω να πας να το παρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...