Προς το περιεχόμενο

Επέκταση μνήμης σε λάπτοπ


fotaras76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρεται. Σήμερα παρέλαβα αυτό το λάπτοπ με κουπόνι ψηφιακής μέριμνας.

  https://www.germanos.gr/product/laptops-peripherals/laptops/laptops-15-169-inches/hp-255-g8-15.6-fhd/amd-athlon-gold-3150u/4gb/128gb-ssd/windows-10-pro-laptop/?productId=20402989&fname=&fvalue=&gclid=CjwKCAjwyryUBhBSEiwAGN5OCO7hOqs2mNrbPZv_EiKET4ddB7HxhaSapWZoR0AKlX2pf1Hc5u3zTxoC72UQAvD_BwE

Εννοείται πως δεν έχω σκοπό να το αφήσω με 4gb ram οπότε ψάχνω μία ακόμα μνήμη (4 ή καλύτερα 8 gb) που θα πρέπει να λειτουργήσει σε dual channel με την υπάρχουσα που παραθέτω στην φωτογραφία. Έχετε να προτείνετε κάποια ;

Πουλάνε στο σκρουτζ μια ίδια αλλά με τα μεταφορικά στοιχίζει 25 ευρώ για μόλις 4 gb επιπλέον. Η cpu δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί μνήμες με συχνότητα πάνω από 2400 ΜΗz. Αν υπάρχει συμβατή 8άρα με λίγα παραπάνω εννοείται πως θα την προτιμήσω. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

 

 

samsung.jpg

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί  να μην χρονίζει στα 3200 αλλά έχει χαμηλότερα cl από μια που τερματίζει στα 2400 ασε που είναι λιγότερο συμβατή από μια όμοια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fotaras76 είπε

Χαίρεται. Σήμερα παρέλαβα αυτό το λάπτοπ με κουπόνι ψηφιακής μέριμνας.

  https://www.germanos.gr/product/laptops-peripherals/laptops/laptops-15-169-inches/hp-255-g8-15.6-fhd/amd-athlon-gold-3150u/4gb/128gb-ssd/windows-10-pro-laptop/?productId=20402989&fname=&fvalue=&gclid=CjwKCAjwyryUBhBSEiwAGN5OCO7hOqs2mNrbPZv_EiKET4ddB7HxhaSapWZoR0AKlX2pf1Hc5u3zTxoC72UQAvD_BwE

Εννοείται πως δεν έχω σκοπό να το αφήσω με 4gb ram οπότε ψάχνω μία ακόμα μνήμη (4 ή καλύτερα 8 gb) που θα πρέπει να λειτουργήσει σε dual channel με την υπάρχουσα που παραθέτω στην φωτογραφία. Έχετε να προτείνετε κάποια ;

Πουλάνε στο σκρουτζ μια ίδια αλλά με τα μεταφορικά στοιχίζει 25 ευρώ για μόλις 4 gb επιπλέον. Η cpu δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί μνήμες με συχνότητα πάνω από 2400 ΜΗz. Αν υπάρχει συμβατή 8άρα με λίγα παραπάνω εννοείται πως θα την προτιμήσω. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

 

 

samsung.jpg

Στο προηγούμενο ποστ που είχαμε την κουβέντα για το συγκεκριμένο σου είχα στείλει το Menual.

Εκεί δεν λέει το μοντέλο τις μνήμης?

 

4 ώρες πριν, fotaras76 είπε

Χαίρεται. Σήμερα παρέλαβα αυτό το λάπτοπ με κουπόνι ψηφιακής μέριμνας.

  https://www.germanos.gr/product/laptops-peripherals/laptops/laptops-15-169-inches/hp-255-g8-15.6-fhd/amd-athlon-gold-3150u/4gb/128gb-ssd/windows-10-pro-laptop/?productId=20402989&fname=&fvalue=&gclid=CjwKCAjwyryUBhBSEiwAGN5OCO7hOqs2mNrbPZv_EiKET4ddB7HxhaSapWZoR0AKlX2pf1Hc5u3zTxoC72UQAvD_BwE

Εννοείται πως δεν έχω σκοπό να το αφήσω με 4gb ram οπότε ψάχνω μία ακόμα μνήμη (4 ή καλύτερα 8 gb) που θα πρέπει να λειτουργήσει σε dual channel με την υπάρχουσα που παραθέτω στην φωτογραφία. Έχετε να προτείνετε κάποια ;

Πουλάνε στο σκρουτζ μια ίδια αλλά με τα μεταφορικά στοιχίζει 25 ευρώ για μόλις 4 gb επιπλέον. Η cpu δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί μνήμες με συχνότητα πάνω από 2400 ΜΗz. Αν υπάρχει συμβατή 8άρα με λίγα παραπάνω εννοείται πως θα την προτιμήσω. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

 

 

samsung.jpg

https://www.skroutz.gr/s/24227230/Crucial-8GB-DDR4-RAM-με-Συχνότητα-3200MHz-για-Laptop-CT8G4SFRA32A.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Στο προηγούμενο ποστ που είχαμε την κουβέντα για το συγκεκριμένο σου είχα στείλει το Menual.

Εκεί δεν λέει το μοντέλο τις μνήμης?

 

 

1 ώρα πριν, Aris_ είπε

Μπορεί  να μην χρονίζει στα 3200 αλλά έχει χαμηλότερα cl από μια που τερματίζει στα 2400 ασε που είναι λιγότερο συμβατή από μια όμοια 

Τελικά παρήγγειλα μια ίδια από Σκρούτζ για να μην έχω θέματα. Από ο,τι κατάλαβα δεν έχουν όλα τα 255 g8 την ίδια μνήμη αλλά εξαρτάται από την παρτίδα. Σε άλλους έτυχε hynix,σε εμένα Samsung κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

 

Τελικά παρήγγειλα μια ίδια από Σκρούτζ για να μην έχω θέματα. Από ο,τι κατάλαβα δεν έχουν όλα τα 255 g8 την ίδια μνήμη αλλά εξαρτάται από την παρτίδα. Σε άλλους έτυχε hynix,σε εμένα Samsung κτλ.

Δεν ξέρω από πού την βρήκες,αλλα εγώ την 4αρα που έχεις (το ίδιο μοντέλο)την βρήκα 22.55€.

21 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

 

Τελικά παρήγγειλα μια ίδια από Σκρούτζ για να μην έχω θέματα. Από ο,τι κατάλαβα δεν έχουν όλα τα 255 g8 την ίδια μνήμη αλλά εξαρτάται από την παρτίδα. Σε άλλους έτυχε hynix,σε εμένα Samsung κτλ.

Η Crusial που σου έστειλα ήταν πολύ καλή και με cl 22 στα 3200 και 1.2v .

Νομίζω ότι θα έκανες δουλειά.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρόμοιες μνήμες σε παρόμοια χρήματα. Οπότε πήρα την ίδια για να είμαι σίγουρος 100% ότι θα δουλέψουν.

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

 

Τελικά παρήγγειλα μια ίδια από Σκρούτζ για να μην έχω θέματα. Από ο,τι κατάλαβα δεν έχουν όλα τα 255 g8 την ίδια μνήμη αλλά εξαρτάται από την παρτίδα. Σε άλλους έτυχε hynix,σε εμένα Samsung κτλ.

 

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Παρόμοιες μνήμες σε παρόμοια χρήματα. Οπότε πήρα την ίδια για να είμαι σίγουρος 100% ότι θα δουλέψουν.

https://www.starbit.gr/product/79661/mnimi-ram-samsung-so-dimm-4gb-ddr4-3200mhz-m471a5244cb0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Καλή τιμή σχετικά.....

Ανάλογα την περιοχή.

Σε εμένα βγαίνει 28.17€ με μεταφορικά.

28.55€ στο δικό μου link.

Μην ξεχνάς ότι αυτά ανεβαίνουν μέρα με την μέρα.

Την δικιά μου 8αρα πέρσι την πήρα 45€

 

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Καλή τιμή σχετικά.....

Ανάλογα την περιοχή.

Σε εμένα βγαίνει 28.17€ με μεταφορικά.

28.55€ στο δικό μου link.

Μην ξεχνάς ότι αυτά ανεβαίνουν μέρα με την μέρα.

Την δικιά μου 8αρα πέρσι την πήρα 45€

 

Με προπληρωμή

image.png.8646d629979652831ea66ecc8f00e10e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Η 4αρα που έχει ήδη είναι soldered?

Οχι.

Απλά το σύστημα καταναλώνει 4GB .

Έχει και δύο slot.

Μέχρι 16GB είναι καλά (στα χαρτιά λέει 32GB).

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...