Προς το περιεχόμενο

Οι δοκιμές του Netflix για την καταπολέμηση της κοινής χρήσης λογαριασμών, παρουσιάζουν σημαντικά προβλήματα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

  

41 minutes ago, ooaris said:

Αναφέρεται στο όταν τρέχουν από 2 συσκευές και άνω μαζί. Αν εσυ γυρίζεις τον κόσμο και ανοίγεις μια συσκευή, δεν τους νοιάζει. 

Αν ανοίξουν 2+ συσκευές από διαφορετικές, κατά προσέγγιση, τοποθεσίες θα υπάρχει κάποιου είδους alert. 

Πιθανολογώ πως δεν θα μπορούν να εντοπίσουν κοντινό account sharing στην γειτονιά ας πούμε. 

Ναι αλλά δίνουν πρόσβαση στο Netflix με κινητό,  αν το ανοίξει κάποιος με άλλο μέλος της οικογένειας να είναι στο σπίτι τι γίνεται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Ducatista είπε

Ρε παιδιά διακρίνω μια υπερβολική σε αυτά που λέτε..   εγώ είμαι πλήρως ικανοποιημένος για τα χρήματα που θέλει το Netflix στο μεγαλο πακέτο το δίνω και δε 3 άτομα τζαμπα πραγματικά και μόνος μου είναι αξιοπρεπές ποσο για να βλέπεις ταινία με 2 κλικ σε αυτή την ποιότητα.. δηλαδη τι θέλετε 3 ευρώ τον μήνα? Η να μπαίνουν καίμε βδομάδα 5 μπλοκμπαστερ και 2 υπερ- σειρές? Προφανώς αν βλεπεις κάθε μέρα 2 ταινίες και 1 σειρά θα λες οτι δεν αξίζει το νετφλιξ μετά από 2 μήνες... εδω το YouTube για να βλέπουμε χωρίς διαφημίσεις θέλει 7 ευρώ τον μήνα! Έλεος!! 9 νομίζω πληρώνω!

Ας σταματήσει να μαζεύει ότι σκουπίδι κυκλοφορεί στα στούντιο μπας και εξοικονομήσει λεφτά. Πετάει χρήματα σε εξαιρετικά κακό περιεχόμενο και μετά αναρωτιέται γιατί δεν της βγαίνουν τα νούμερα. Από την άλλη κάποιες καλές σειρές που έχουν είτε αργούν να ανεβάσουν τους νέους κύκλους είτε χάνουν τα δικαιώματα. Ειδικά τα original ούτε 1 στα 10 δεν αξίζουν.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε 

Νετφλιξ από τους καλούς μας γείτονες μοιρασμένο με άλλους 3 αλλά τα 3/4 τα πληρώνω εγώ. Περίπου 4€/μήνα 

Prime video από τους γείτονες. Περίπου 0,50€/μήνα 

Vpn από το θείο 

Σύντομα disney+ από το θείο (τσεκαρισμενο μέσω vpn) 

Iptv από το θείο. 

Hbomax θα το πληρώνω όταν με το καλό έρθει και θα λέω και ευχαριστώ. 

Με 10€/μήνα θα έχω τα πάντα...δεν πολυβλεπω βέβαια τώρα, αλλά όταν θα θέλω κάτι απλά θα έχω άμεση πρόσβαση στα πάντα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει χάσει που έχει χάσει τόσο κόσμο γιατί ειδικά τώρα υπάρχουν και πολλοί ανταγωνιστές κάνει και τέτοιου είδους κινήσεις ώστε να "αναγκάσει" και το κόσμο που είναι ακόμα συνδρομητής της να φύγει.

 

Μιλάω σαν άτομο που έχω εδώ και χρόνια netflix και αν κάνει κάτι τέτοιο θα φύγω κι εγώ όπως και αρκετός κόσμος απ' ότι βλέπω.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotis1988 είπε

Έχουμε και λέμε 

Νετφλιξ από τους καλούς μας γείτονες μοιρασμένο με άλλους 3 αλλά τα 3/4 τα πληρώνω εγώ. Περίπου 4€/μήνα 

Prime video από τους γείτονες. Περίπου 0,50€/μήνα 

Vpn από το θείο 

Σύντομα disney+ από το θείο (τσεκαρισμενο μέσω vpn) 

Iptv από το θείο. 

Hbomax θα το πληρώνω όταν με το καλό έρθει και θα λέω και ευχαριστώ. 

Με 10€/μήνα θα έχω τα πάντα...δεν πολυβλεπω βέβαια τώρα, αλλά όταν θα θέλω κάτι απλά θα έχω άμεση πρόσβαση στα πάντα.

 

Ομονος λογος που εχω νετφλιξ ειναι γιατι βλεπει η μανα μου και ο πατερας μου (και οι δυο σε αλλα σπιτια) και δεν θελω να τους το κοψω.

Τα υπολοιπα ολα απο το θειο, ετσι και αλλιως με το που σκασουν στην εκαστοτε πλατφορμα υπαρχουν και στον θειο, οποτε πιο το νοημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aspirini είπε

2 γυρακια να παρεις απεξω  ,φτανεις τα 8 ευρω.

Μην μιλησω για τους καφεδες  και το ποσους θα πιεις εξω σε ενα μηνα ....

Αλλα τα λεφτα του νετφλιξ ειναι πολλα δικε μου ασε μας κλεβουν λεμε .....

 

Στο μονο που θα συμφωνησω ειναι πως το λαθος του νετφλιξ ειναι η τιμολογιακη πολιτικη στα πακετα με την αναλυση .Αν ειμαι μονος κ θελω μια οθονη δωστην μου FHD στα 9.

οχι ντε και καλα 4 οθονες με FHD  sta 14.

Βέβαια και στα γυρακια μας κλέβουν. Να μην πω και στα καφεδάκια που έχουν ακόμα μεγαλύτερο κέρδος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ducatista είπε

εδω το YouTube για να βλέπουμε χωρίς διαφημίσεις θέλει 7 ευρώ τον μήνα! Έλεος!! 9 νομίζω πληρώνω!

Έλεος!! 179 ARS ή αλλιώς 1,45€ το μεγάλο το πακέτο το καλό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είναι αστα να πανε, με 1€ θα το εβαζε πολύ περισσότερος κόσμος και θα βγαζανε περισσοτερα λευτα άντε 1,99€

Επεξ/σία από dreamerchris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί που εκθειάζουνε το disney plus έιναι και αυτοί που θα το κατηγορούνε στο τέλος όπως το netflix ,προσωπικά η πλατφόρμα του disney + με αφήνει ολίγον αδιάφορο γιατί με μια ματιά που έριξα απο σύνδεση εξωτερικού κάτι καρτούν έχει και όλο marvel ,για καμια οικογένεια που έχει παιδάκια καλό είναι να βλέπουνε μίκυ μάους ,το netflix τα πήγαινε καλά αλλά κάπου σημειώθηκε κορεσμός απο μπούρδες ,κάτι γίνεται λάθος στην διοίκηση και εγκρίνουνε όλο μπούρδες ,μάλλον θα πρέπει να αλλάξει συνεργάτες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...