Προς το περιεχόμενο

Street Fighter 6 [PC] 👊


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Μόλις τώρα, ikaruga24 είπε

Παιδιά μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν υπάρχουν φίλτρα στα online; Έχεις δυνατότητα να αποκλείσεις χρήστες modern controls; 

Δεν θυμάμαι να υπήρχε τέτοια επιλογή στην open beta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, john2gr είπε

Η μονη λακαμια που μπορει να γινει με το Denuvo ειναι να κανει check σε παρα πολυ συχνα διαστηματα και να εμφανισει stutters. Αυτο ειχε γινει και στο Τεκεν 7. Επειδη μιλαμε για την Capcom ομως, στα τελευταια της παιχνιδια το Denuvo implementation ηταν μια χαρα, οποτε δεν παιζει να τα σκατωσουν στο SF6.

Και το Injustice 2 είχε παρόμοιο θέμα θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Δεν θυμάμαι να υπήρχε τέτοια επιλογή στην open beta.

Fuck, δυο πράγματα θέλω να έχει. 

1. Jukebox να είναι διαθέσιμο για online και να έχει επιλογές για soundtrack από προηγούμενα παιχνίδια (ειδικά SF4 & 5) 

2. Φίλτρο για να παίζεις μόνο με classic control scheme. 

Αν έχει αυτά είμαι διατεθειμένος να συγχωρήσω την κακή αισθητική και να μείνω στο στρατόπαιδο street fighter. Αν όχι τότε πιθανώς Tekken 8 να με ξαναδεί μετά από πολλά χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
46 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Jukebox να είναι διαθέσιμο για online και να έχει επιλογές για soundtrack από προηγούμενα παιχνίδια (ειδικά SF4 & 5)

World Tour και training έχουν jukebox, αλλά δεν ξέρω ποια themes. Για online, όχι. Ίσως αργότερα; Δεν ξέρουμε.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

World Tour και training έχουν jukebox, αλλά δεν ξέρω ποια themes. Για online, όχι. Ίσως αργότερα; Δεν ξέρουμε.
 

Αχα, τότε τρώει άκυρο από εμένα. Ισως στο μέλλον που λες και εσύ. Εμ κακή αισθητική εμ κακός ήχος δεν το αντέχω και χωρίς δυνατότητα φιλτραρίσματος από τους casual controls πάει πολύ για εμένα. 

Tekken 8 λοιπόν για εμένα. Τουλάχιστον είναι tekken και δεν έχει κάτι που δεν θα περίμενες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Street Fighter 6 [PC] 👊
Στις 1/6/2023 στις 12:08 ΠΜ, ikaruga24 είπε

Αχα, τότε τρώει άκυρο από εμένα. Ισως στο μέλλον που λες και εσύ. Εμ κακή αισθητική εμ κακός ήχος δεν το αντέχω και χωρίς δυνατότητα φιλτραρίσματος από τους casual controls πάει πολύ για εμένα. 

Tekken 8 λοιπόν για εμένα. Τουλάχιστον είναι tekken και δεν έχει κάτι που δεν θα περίμενες. 

Και εγώ θα περιμένω για έκπτωση των 20 ευρώ και αγοράζω μόνο το βασικό πακέτο. Ιδίως με το 5 το παραξηλωσανε. 

Με τέτοιες πρακτικές πώλησης και τόσο λίγους αρχικούς χαρακτήρες , είναι το πιο ακριβό παιχνίδι ξύλου με διαφορά, χωρίς να'ναι και το καλύτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα λίγο και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. 

Για μένα μόνο ότι έχει cross platform υποστήριξη είναι πολύ μεγάλο συν καθώς το online είναι το ζητούμενο και να μην περιμένεις δέκα ώρες μέχρι να σου βγάλει ματσάρισμα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

Το δοκίμασα λίγο και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. 

Για μένα μόνο ότι έχει cross platform υποστήριξη είναι πολύ μεγάλο συν καθώς το online είναι το ζητούμενο και να μην περιμένεις δέκα ώρες μέχρι να σου βγάλει ματσάρισμα  

Για πες τι γίνεται με το online. Τι επιλογές φίλτρων έχουνε βάλει και τι γίνεται με τις επιλογές μουσικής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, petran79 είπε

Και εγώ θα περιμένω για έκπτωση των 20 ευρώ και αγοράζω μόνο το βασικό πακέτο. Ιδίως με το 5 το παραξηλωσανε. 

Με τέτοιες πρακτικές πώλησης και τόσο λίγους αρχικούς χαρακτήρες , είναι το πιο ακριβό παιχνίδι ξύλου με διαφορά, χωρίς να'ναι και το καλύτερο 

Σε σχέση με το 5 που ήταν character story, survival και versus μόνο όταν βγήκε, το 6 έχει πολύ περισσότερα πράγματα.
Και 18 παίχτες δεν είναι τόσο λίγοι, ειδικά όταν έχουν όλες τις κινήσεις τους μέσα και δεν πρέπει να κάνεις επιλογή όπως σε SF3,4,5.

Γενικά αν δεις από features, έχει σχεδόν ό,τι θέλει κάποιος παίχτης. Έχουμε βάλει και reviews, μπορείς να τα δεις. Αν κοιτάς μόνο για νούμερο χαρακτήρων για να θεωρήσεις καλό ένα παιχνίδι, πάω πάσο.

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

Για μένα μόνο ότι έχει cross platform υποστήριξη είναι πολύ μεγάλο συν καθώς το online είναι το ζητούμενο και να μην περιμένεις δέκα ώρες μέχρι να σου βγάλει ματσάρισμα  

Και το 5 είχε crossplay από το ξεκίνημά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, petran79 είπε

Και εγώ θα περιμένω για έκπτωση των 20 ευρώ και αγοράζω μόνο το βασικό πακέτο. Ιδίως με το 5 το παραξηλωσανε. 

Με τέτοιες πρακτικές πώλησης και τόσο λίγους αρχικούς χαρακτήρες , είναι το πιο ακριβό παιχνίδι ξύλου με διαφορά, χωρίς να'ναι και το καλύτερο 

Σε κλειδαδικα έχει 40€ το βασικό.

Είναι υπερπλήρες και έχει τεράστιο βάθος, άνετα κρατάει όλη την χρονιά, έτσι όπως το έχουν προσέξει, και το presentation ιδιαίτερα. 

 

Επίσης συμφωνώ με Ghost. 

 

Το world tour, έχει αρκετές ενδιαφέρον και έχει πολλές ώρες grind για να φτάσεις στο 100% borin με τους Masters. 

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Γενικά αν δεις από features, έχει σχεδόν ό,τι θέλει κάποιος παίχτης. Έχουμε βάλει και reviews, μπορείς να τα δεις. Αν κοιτάς μόνο για νούμερο χαρακτήρων για να θεωρήσεις καλό ένα παιχνίδι, πάω πάσο.

Δεν είναι τόσο αυτό όσο ότι βγάζουν τους δημοφιλείς παλιούς χαρακτήρες για να βάλουν τους νέους, ξέροντας πως τους παλιούς θα τους προσθέσουν αργότερα με DLC. Πχ ήδη λείπουν οι πασίγνωστοι Sagat, M.Bison, Vega, Balrog, Αkuma.

Αφού είναι που είναι έτοιμοι εδώ και τόσα χρόνια , βάλτε τους από την αρχή και προσθέστε τους νεους μόνο. Οι άλλες εταιρίες δεν το κάνουν αυτό σε τέτοιο βαθμό και διατηρούν τουλάχιστον το βασικό κορμό των χαρακτήρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 λεπτά πριν, petran79 είπε

Δεν είναι τόσο αυτό όσο ότι βγάζουν τους δημοφιλείς παλιούς χαρακτήρες για να βάλουν τους νέους, ξέροντας πως τους παλιούς θα τους προσθέσουν αργότερα με DLC. Πχ ήδη λείπουν οι πασίγνωστοι Sagat, M.Bison, Vega, Balrog, Αkuma.

Κυριολεκτικά έβαλαν όλους τους World Warriors (πλην των bosses) εξαρχής, κάτι που σε άλλα games αρκετοί από αυτούς ήταν DLC. Επίσης Cammy και Juri που είναι πολύ popular γενικά. Πιο βασικός κορμός, δεν παίζει.

Ναι, θα βάζουν και νέους, γιατί είμαστε πια στην νέα γενιά Street Fighters. Πιο πολύ βρίσκω 'σωστό' να γκρινιάζουν οι fans του 3, που χρονολογικά στο timeline είναι το αμέσως προηγούμενο και δεν έχουμε κάποιον/α από εκείνους τους νέους.

Akuma θα μπει την επόμενη άνοιξη. Ο M. Bison είναι dead μετά το 5, αν θα ξαναγυρίσει...θα δείξει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...