Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕRNET ΜΕΣΩ ΣΥΣΚΕΥΩΝ POWERLINE


MAXSANTROS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα πχ εκανε αποσυνδεση οταν ανοιξα τον ηλεκτρικο διαδρομο!!!!!!..Ετσι οπως τα λες ειναι και οσο μεγαλυτερη ταχυτητα συνδεσης εχεις,τοσα περισσοτερα προβληματα δημιουργουνται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/6/2022 στις 5:01 ΜΜ, nik0laus είπε

 Για να παιζουν σωστα τα powerline το βασικοτερο λογο τον εχει η ηλεκτρικη εγκατασταση του σπιτιου.

Αμα ειναι σωστη παιζουν,  αν οχι κλάφτα Χαραλαμπε....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ....ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΜΩΣ ΕΝΩ ΓΙΑ 6 -7 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ ΑΨΟΓΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ 50ΑΡΑ ΜΕ ΡΟΥΤΕΡ ΤΗΣ VODAFONE ΣΥΝΔΕΣΗ VOIP......ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΠΟΔΙΔΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΡΟΥΤΕΡ ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ!ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΛΑΒΕΙ ΥΠΟΨΗ ΜΑΣ.......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανε ένα κόπο και σεταρε ένα network name από το tplink plc utility, μπορεί και να βοηθήσει.

 

https://images-eu.ssl-images-amazon.com/images/I/A1gGjUqu1pL.pdf

pg21

Επεξ/σία από alxnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MAXSANTROS είπε

ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ....ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΜΩΣ ΕΝΩ ΓΙΑ 6 -7 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ ΑΨΟΓΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ 50ΑΡΑ ΜΕ ΡΟΥΤΕΡ ΤΗΣ VODAFONE ΣΥΝΔΕΣΗ VOIP......ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΠΟΔΙΔΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΡΟΥΤΕΡ ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ!ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΛΑΒΕΙ ΥΠΟΨΗ ΜΑΣ.......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ...... 

Αφου οπως λες κατευθειαν απο το ρουτερ δεν εχεις προβλημα δοκιμασε το εξης ... Παρε το παλιο adsl router που εχεις και ρυθμισε το σαν access point , κατοπιν δωσε απο αυτό γραμμη στα powerlines και δες τη συμπεριφορα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, αγόρασα χθές ένα ζευγάρι plc tp link PA7017P. Τα έβαλα στην πρίζα, συνδέθηκε στο ίντερνετ αλλά η ταχύτητα ήταν πολύ αργή, και πριν λίγο μου έβγαλε μήνυμα ΜΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟ ΔΙΚΤΥΟ, και απο τότε δεν συνδέεται. Καμιά ιδέα τι να κάνω? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2022 στις 11:13 ΜΜ, nik0laus είπε

 

Σε 50vdsl vodafone τα τελευταια δυο χρονια με το H300 router που μου εδωσαν δεν παρατηρησα το παραμικρο προβλημα στα 6 powerline που εχω .... να παιξω τζοκερ ?

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ Η300?ΤΟΥΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ,ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ (ΖΤΕ-Η267Α)...ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Παιδιά επανέρχομαι μετά από καιρό...Tο πρόβλημα της δικτύωσης της οικίας μου μέσω power line (tp-link) δεν λύθηκε αφού τις περισσότερες φορές δεν δίνει καλωδιακό internet στα μπριζάκια power line. Πιο συγκεκριμένα μου δίνει δίκτυο αλλά δεν μου δίνει internet ... Όταν συνδέω το pc μου γράφει ότι προσπαθεί να αναγνωρίσει το δίκτυο....Άλλες φορές πάλι έχω κανονικά internet...Αυτό συνέβει από τότε που αναβάθμισα την σύνδεσή μου σε 50αρα ενώ πριν την αναβάθμιση δεν είχα ποτέ μα ποτέ κανένα πρόβλημα.....Επίσης να ενημερώσω ότι η υπάρχουσα σύνδεση είναι vodafone vdsl 50 με router εταιρικό H 300s.....Θέλω να ρωτήσω αν έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με εμένα και αν μπορεί να προτείνει κάποιος κάποια λύση ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MAXSANTROS είπε

Παιδιά επανέρχομαι μετά από καιρό...Tο πρόβλημα της δικτύωσης της οικίας μου μέσω power line (tp-link) δεν λύθηκε αφού τις περισσότερες φορές δεν δίνει καλωδιακό internet στα μπριζάκια power line. Πιο συγκεκριμένα μου δίνει δίκτυο αλλά δεν μου δίνει internet ... Όταν συνδέω το pc μου γράφει ότι προσπαθεί να αναγνωρίσει το δίκτυο....Άλλες φορές πάλι έχω κανονικά internet...Αυτό συνέβει από τότε που αναβάθμισα την σύνδεσή μου σε 50αρα ενώ πριν την αναβάθμιση δεν είχα ποτέ μα ποτέ κανένα πρόβλημα.....Επίσης να ενημερώσω ότι η υπάρχουσα σύνδεση είναι vodafone vdsl 50 με router εταιρικό H 300s.....Θέλω να ρωτήσω αν έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με εμένα και αν μπορεί να προτείνει κάποιος κάποια λύση ......

βάλε αγγελία τα powerline και πάρε deco.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...