Προς το περιεχόμενο

Starfield [PC]


Balantakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

STARFIELD:

5ff4eca4d46994d50f136d2ac32ae95d599dbc09

 

Το Starfield είναι το πρώτο νέο παιχνίδι εδώ και 25 χρόνια από την Bethesda Game Studios, τους βραβευμένους δημιουργούς των The Elder Scrolls V: Skyrim και Fallout 4. Σε αυτό το παιχνίδι next gen RPG, δημιουργήστε όποιον χαρακτήρα θέλετε και εξερευνήστε με μεγάλη ελευθερία καθώς ξεκινάτε ένα επικό ταξίδι για να απαντήσετε στο μεγαλύτερο μυστήριο της ανθρωπότητας.

Website: https://bethesda.net/en/game/starfield

Twitter: https://twitter.com/StarfieldGame

 

 

Επεξ/σία από Praetorian
Συγύρισμα της αποτυχημένης και τεμπέλικης μετάφρασης από Google translate
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ βλέπω ένα παιχνίδι που προσπαθεί να κάνει πολλά πράγματα αλλά μέτρια και προσπαθεί μέσω hype να μας πείσει ότι είναι κάτι ξεχωριστό.. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Δεν ακολουθεί την επιλογή του Fallout 4 η Bethesda.

Μονο έτσι θα δικαιολογούσα τα ανύπαρκτα facial expressions. Το να μην είναι fully voiced δεν με ενοχλεί τόσο, αλλα τουλάχιστον καμια ατάκα στο shooting, ανάσα, κτλ. Ντροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μονο έτσι θα δικαιολογούσα τα ανύπαρκτα facial expressions. Το να μην είναι fully voiced δεν με ενοχλεί τόσο, αλλα τουλάχιστον καμια ατάκα στο shooting, ανάσα, κτλ. Ντροπή.

Προσωπικά πλέον μου φαίνεται πολύ ψυχρό όταν δεν έχει φωνή ο χαρακτήρας σε τέτοιου είδους παιχνίδια και διαφωνώ ότι χαλάει το immersion όπως πολλοί υποστηρίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Προσωπικά πλέον μου φαίνεται πολύ ψυχρό όταν δεν έχει φωνή ο χαρακτήρας σε τέτοιου είδους παιχνίδια και διαφωνώ ότι χαλάει το immersion όπως πολλοί υποστηρίζουν. 

Ανεβάζει το immersion, αλλα ρίχνει το roleplaying. Το οποιο δεν με ενδιέφερε ποτε.

Θα το καταλάβαινα άμα ήταν λόγο budget, αλλα μιλάμε για Microsoft πια οποτε δύσκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, optimus prime είπε

Εγώ βλέπω ένα παιχνίδι που προσπαθεί να κάνει πολλά πράγματα αλλά μέτρια και προσπαθεί μέσω hype να μας πείσει ότι είναι κάτι ξεχωριστό.. 

Νιώθω ακριβώς το ίδιο. Έχω μάθει πλέον και κρατάω μικρό καλάθι για μεγάλα παιχνίδια που υπόσχονται πολλά και καταλήγουν μια απ'τα ίδια. Ακούγεται αρκετά φιλόδοξο αυτό που προσπαθούν να κάνουν και όσο και αν υπάρχει μια microsoft από πίσω, δεν με πείθει η bethesda με τα τελευταία της. Θέλω να διαψευστώ και να βγει όντως κάτι ξεχωριστό. Ίδωμεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, optimus prime said:

Εγώ βλέπω ένα παιχνίδι που προσπαθεί να κάνει πολλά πράγματα αλλά μέτρια και προσπαθεί μέσω hype να μας πείσει ότι είναι κάτι ξεχωριστό.. 

Όλα αυτά από ένα trailer? 

Τι να πουν και άλλα δηλαδή που κάποια χρόνια μετά ακόμα βγάζουν trailers για features και ο κόσμος πληρώνει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Ren_Hoek είπε

Νιώθω ακριβώς το ίδιο. Έχω μάθει πλέον και κρατάω μικρό καλάθι για μεγάλα παιχνίδια που υπόσχονται πολλά και καταλήγουν μια απ'τα ίδια. Ακούγεται αρκετά φιλόδοξο αυτό που προσπαθούν να κάνουν και όσο και αν υπάρχει μια microsoft από πίσω, δεν με πείθει η bethesda με τα τελευταία της. Θέλω να διαψευστώ και να βγει όντως κάτι ξεχωριστό. Ίδωμεν...

Το Fallout 4 έχει δυνατό gameplay αν εξαιρέσεις το κάκιστο σύστημα διαχείρισης των καταυλισμών στο survival mode. Τα συμβατικά όπλα και τα headshots έχουν εξαιρετική αίσθηση. Πανέξυπνη ήταν επίσης η υποβάθμιση των stats σε καθοριστικά πλήγματα(headshots και crippling damage) που έφερνε το combat πιο κοντά σε αληθινή μάχη. Σε αντίθεση με rpg κουλαμάρες που βλέπαμε σε κάτι borderlands, να αδειάζεις γεμιστήρες σε κεφάλια και να μη συμβαίνει τίποτα. Η προσπάθειά σου να εδραιωθείς σε κάποιο settlement για να έχεις προμήθειες, καθοριστικές για το survival mode, αύξαναν επίσης πολύ το immersion. Αλλά σε αυτό το ένα και μοναδικό σημείο τα θαλάσσωσαν. Γιατί κατά τ' άλλα είναι studio με πόρους και ασύγκριτη τεχνογνωσία σε sandbox εμπειρίες τέτοιας κλίμακας.

Όποιος τους θεωρεί ανίκανους ας αναφέρει αξιοπρεπή υποκατάστατα των TES και Fallout από άλλα studios. Δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Όλα αυτά από ένα trailer? 

Τι να πουν και άλλα δηλαδή που κάποια χρόνια μετά ακόμα βγάζουν trailers για features και ο κόσμος πληρώνει. 

Eχουμε και κάποια εμπειρία,δεν είναι το πρώτο game play trailer που βλέπουμε ούτε το πρώτο παιχνίδι της Bethesda που θα παίξουμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο βίντεο επιβεβαίωσε ότι στους πλανήτες θα κατεβαινειςμεσω loading screen/cutscene..

Ότι έκανε το Mass effect πριν μια δεκαετία και βάλε,καμμια μα καμία πρόοδος.. 

Και μετά σου λέει next gen και πράσινα άλογα.. 

Για να μην το ξεχασω είπε ακόμα με καμάρι ότι εχει 4 μεγάλες πόλεις,δλδ στους1000 πλανήτες θα βρούμε μόνο 4 πολεις..

Σαν να μας λέει ότι κουράστηκαμε που φτιαξαμε τοσες πολλες (4) και θα τους γεμίσουμε με procedural  outposts και κτήρια.. 

 

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λέει επίσης ότι θα έρθει και πρόσθετο content μετά την κυκλοφορία, ενώ θα υποστηρίζει και modding.

Προσωπικά μου άρεσε η παρουσίαση του Starfield. Αυτό που θέλω από αυτό είναι να έχει ένα ενδιαφέρον κυρίως σενάριο, και να μη με κάνει να βαρεθώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...