Προς το περιεχόμενο

Starfield [PC]


Balantakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν λαμβάνω υπόψιν mods,κοιτάω το παιχνίδι όπως θα λανσαριστεί και τι τεχνολογία εχει χρησιμοποιήσει.

Και τεχνολογικά φαίνεται ότι εξακολουθεί η Bethesda  να μένει χρονια πίσω.

Δεν μπορεί να έχεις τους πόρους,το ανθρώπινο δυναμικό και χρόνια εμπειρίας και να μου πλασάρεις ένα space game που είναι φτιαγμένο με τεχνικές του 2010.

Τι να την κανω εγώ την ανααθμισμενη μηχανή σου όταν το μόνο που προσφερεις ειναι αναβαθμισμενα textures και γραφικα..

Ακομα και το no man's sky είναι πιο ενδιαφέρον...

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Αυτό που θέλω από αυτό είναι να έχει ένα ενδιαφέρον κυρίως σενάριο, και να μη με κάνει να βαρεθώ.

Δεν φημίζεται για storytelling η Bethesda, sandbox rpgs φτιάχνουν, το main story συνήθως είναι απλά "serviceable".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, μπορεί και να μην είναι σαν τον ετεροδημότη του διαστήματος, βέβαια αυτό θα το παίξουμε με κάνα 50άρι το πολύ

ή θα συμπεριλμβάνεται στη συνδρομή για όσους έχουν gamepass. Σε όποιον δεν αρέσει σκάει μετρητό στην ακυκλοφόρητη απάτη

και μετά κομπλάρεται στα fora για να δικαιολογεί (στον εαυτό του) το λόγο που πέταξε τα λεφτάκια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο το ζουμί είναι στα mods, το vanilla game είναι για ένα playthrough. Δεν περιμένω κάτι ιδιαίτερο από Bethesda, περιμένω το αληθινό final game από modders. Aλλωστε τα games τους έχουν το μεγαλύτερο modding community, άμα δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, optimus prime είπε

Για να μην το ξεχασω είπε ακόμα με καμάρι ότι εχει 4 μεγάλες πόλεις,δλδ στους1000 πλανήτες θα βρούμε μόνο 4 πολεις..

Intergalactic social distancing 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι ολο το concept ειναι οτι βρισκομαστε στα σπαργανα του ανθρωπινου exploration του γαλαξια. 4 μεγάλες πολεις (που πιθανα σημαινει οτι θα υπαρχουν κ πολλες μικρες βασεις κ outposts) νομιζω οτι ειναι λογικο κατω απο το γενικοτερο concept του τίτλου. 
Απο εκει κ περα, αλλα ειναι αυτα που ελπίζουμε να εχει το παιχνιδι. καλη γραφη, questing, σοβαρες επιλογές και βαθυ roleplaying, ουσιαστική εξερεύνηση με goals + κερδη, stable launch διχως να ειναι τιγκα στο bug, το να τρεχει καλα και με σταθερο framerate, να εχεις σοβαρα βελτιωμενη  ΑΙ κλπ κλπ.

το αν θα εχει 4 ή 8 μεγαλες πόλεις, το αν βλεπεις τους χαρακτηρες face to face ή με πιο action cam, το να εχεις ή οχι voice acting στον main character, όλα αυτα ειναι σημαντικα σιγουρα, αλλα ειναι σε εντελως 2η κ 3η μοίρα στα ματια μου σε σχεση με τα προηγούμενα.

Τελπαν, εχουμε κοντα ενα χρονο τωρα μεχρι να βγει, μακαρι μεσα σε αυτο το delay να βγει ενα παιχνιδι πραγματικα ουσιωδες, βαθυ και σταθερο. Ως τοτε, υπομονη και ελπιδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το βρίσκω πάλι αρκετά απογοητευτικο που μετά από τόσα χρόνια που εχουμε μεταπηδήσει σε open world sand boxes να επικρατεί ακόμα η ποσότητα και όχι η ποιότητα.

Με την επιλογή τους να δημιουργησουν 1000 πλανήτες οι οποίοι στην συντριπτική τους πλειοψηφία θα ειναι procedural generated με μόνο 4 μεγαλες πόλεις handcrafted εμένα με προιδεαζει ότι η ποιοτητα και συναμα το exploration κομμάτι θα είναι πολύ φτωχα,πράγμα που είναι το Α και το Ω σε ένα space game.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ως τωρα καποιο space exploration game που να ειχε πραγματικο ενδιαφερον στους περισσότερους πλανητες. η συντριπτικη πλοιοψηφια ειναι μια γενικη ξεραιλα με πετρες/παγο/ερημο/λαβα, με πολυ λιγους να ειναι πιο συνθετους (λογικο καθως συμφωνα με οσα ξερουμε για το συμπαν, οι περισσότεροι πλανητες ειναι μια αγονη ξερη γη). Το Star Citizen υποτιθεται πως θα εχει καλοδουλεμενους πλανητες ολους οσους βαλει αλλα οκ, αν και οταν βγει και αν ειναι ετσι τοτε το συζηταμε, για την ωρα ειναι περιορισμενο κ αυτο σε πολυ πολυ λιγους.

Συμφωνω απολύτως στο οτι προτιμω την ME λογικη του να επισκευτω 5-10 πλανητες μαξ και μολις στο 0.001% του καθε πλανητη, αλλα αυτο να ειναι καλοδουλεμενο, αντι να εχω την απολυτη ελευθερια να πηγαινω παντου διχως ουσιαστικο στοχο. Για τα δικα μου γουστα, αδιαφορω πλεον εντελως για την εξερευνηση δίχως ουσιαστικο rewards (πχ η εξερευνηση για korok seeds στο BotW για εμενα ειναι τραγωδια :P )
Αλλα τα space exploration συχνα εχουν αυτη την "χαρα", του να χαθεις και να ταξιδευεις και να βλεπεις ενα πλανητη ολοκληρο απλα για το χαζι κ τα resources. Αυτο το στυλ σιγουρα δεν ειναι για ολους. Το πως θα τους βγει και το αν θα καταφερουν να ειναι οντως fun το exploration, θα φανει στην πορεία. ειναι πολυ δυσκολο να το κρινουμε αυτο διχως να δουμε παραπανω υλικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2022 στις 11:54 ΜΜ, Skywalker333 είπε


Απο εκει κ περα, αλλα ειναι αυτα που ελπίζουμε να εχει το παιχνιδι. καλη γραφη, questing, σοβαρες επιλογές και βαθυ roleplaying, ουσιαστική εξερεύνηση με goals + κερδη, stable launch διχως να ειναι τιγκα στο bug, το να τρεχει καλα και με σταθερο framerate, να εχεις σοβαρα βελτιωμενη  ΑΙ κλπ κλπ.

 

Bethesda και έχεις τέτοιες ελπίδες???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...